کرم کشتی چیست؟

کرم کشتی چیست؟

کرم کشتی چیست؟

کرم کشتی چیست؟

در سال ۱۷۳۱، اقتصاد آلمان کاملا متاثر از نوعی جاندار صدف شکل قرار گرفت! در حالیکه صدف های معمولی در درون صدف یا پوسته بیرونی خود روزگار می گذرانند، کرم کشتی داستان ما دارای نوعی پوشش آهکی است که از آن دو لوله ظریف گوشتی تا قسمت بالایی پاها امتداد یافته است. مجموعه ای از این موجودات به درون چوب نفوذ می کنند و فرقی هم نمی کند این شی چوبی چه چیزی باشد, می تواند بدنه کشتی و یا پایه پل و یا از بخت بد آلمانی ها، سدهای چوبی باشد. بی مهره عجیب داستان ما که به کِرم کشتی شهرت یافته, بیش از ۳۰ مایل از سد آلمان را تخریب کرد و دوازده مایل دیگر از آن همچنان در معرض تخریب است. به همین دلیل سرزمین آلمان با خطر جدی بروز سیل مواجه است که به تبع این موضوع، وضعیت اقتصادی منطقه نیز تحت تاثیر قرار گرفته است. روستایی ها مزارع خود را ترک کرده و به شهر ها مهاجرت می کنند که البته در شهر به دلیل بیکاری اوضاع چندان مطلوبی نخواهند داشت. کشتی بانان هم در صدد تغییر چوب کشتی ها و استفاده از چوب های مقاوم نواحی گرمسیری برآمده اند. تنها راه حلی که به نظر می رسد، واردات سنگ و ساخت سدهای سنگی است که البته این امر مستلزم متحمل شدن هزینه های گزاف و پرداخت مالیات است.

این اولین باری نیست که کرم کشتی, انسان ها را تهدید می کند و البته آخرین بار هم نخواهد بود. آنها از روزگاران قدیم نیروی دریایی یونان و رم را تهدید کرده اند؛ حتی اوضاعِ دو مورد از کشتی های کلمبیا به قدری وخیم بود که در چهارمین سفر مجبور به رهاسازی کشتی هایشان شدند. سپس در دهه ۱۹۱۰، کرم های کشتی به اسلکه ای در سان فرانسیسکو حمله کرده و خسارتی بالغ بر میلیاردها دلار ( به معادل امروزی ) وارد کردند.اما آیا کرم های کشتی، برای قایقی که در بیرون از آب است هم تهدید محسوب می شوند ؟ به گفته لوسیا بورژ، اکولوژیست مرکز هلمهولتز آلمان، این امر کم و بیش رخ می دهد. ” اگر شما به گزارش های تاریخی معتقد باشید، می توان گفت آنها در خلال سفرهای طولانی مدت، به وضوح به درون انواع کشتی ها رخنه کرده اند و فرقی هم نمی کند که آن قایق دیگر درون آب نباشد.”

به عنوان مثال، مقصر اصلی از بین رفتن کشتی های متعددِ اسپانیا همین کرم های کشتی شناخته شدند که البته انگلیسی ها بدون شک قدردان این موضوع بودند.اولین سوالی که مطرح می شود این نیست که این نرم تنان به چه نحو قادر به نفوذ به درون چوب و سوراخ کردن آن هستند- که در اغلب این موارد، این پدیده تهدیدی جدی برای اقتصاد ملت ها است- بلکه در وهله اول باید پرسید چگونه می شود زندگی موجودی دریایی به موادی زمینی (خاکی) وابسته باشد؟کرم های کشتی بر روی درخت هایی زندگی می کنند که در کرانه ی دریا قرار دارند و گهگاهی توسط آب دریا خیس می شوند و برخی از گونه های دریایی آن جایی زندگی می کنند که سرشار ازدرخت هایی است که در کف دریا رشد می کنند مانند جنگل کرنا ،بد نیست درمورد جنگل های کرنا هم برایتان توضیح کوتاهی دهیم تا بهتر متوجه شوید که چرا جنگل های کرنا مکان مناسبی برای زندگی کرم های کشتی هستند.

درخت های مردابی (جنگل کرنا) به نحو توصیف ناپذیری مقاوم هستند. آب شور دریا باعث مرگ انواع درختان می شود اما ریشه این جنگل های کرنا قادر به پالایش نمک هستند و برخی از آنها دارای ریشه هایی هستند که برای اکسیژن گیری به صورت عمودی به سمت خارج از آب رشد می کنند. در واقع در میان این درختان بود که برای اولین بار گونه های اولیه کرم کشتی پا به عرصه وجود گذاشتند. اما اکنون، نظر به گستردگی اقتصادی، این موجودات در سرتاسر جهان در تمام شهرهای ساحلی یافت می شوند.چرخه زندگی کرم کشتی به صورت لاروهای مستقر بر روی چوب آغاز می شود، که این چوب می تواند ریشه کرنا و یا پایه اسکله و یا کشتی باشد. در حالیکه پوشش بسیار ظریفی تنها بخشی از بدن کرم بالغ را پوشش می دهد، لاور این موجود بسیار شبیه به صدف های دو کپه ای است.شاید برایتان جالب باشد بدانید که این کرم ها چگونه به داخل چوب ها نفوذ می کنند : آنها توسط آنزیم هایی که منجر به تجزبه بافت ها می شوند و یا توسط سوهان کاری با پوشش خود و یا ترکیبی از هر دو روش، اقدام  به حفاری سوراخی ریز بر روی چوب می نماید. بنابراین می توان گفت اکثر آنها مکانیک های ماهری هستند اما برخی از مردم معتقدند در این فرآیند یک سری فعالیت های آنزیمی نیز دخیل هستند که البته شناخت چندانی در مورد آنها نداریم.

این موجود دارای پاهای قوی و محکمی است، درست مثل سایر دوکپه ای ها، شکم پایان و غیره. در واقع پای آنها به عنوان اندامی برای مکیدن به کار می رود و یا باعث جا به جایی پوسته شده و یا در نهایت از آن برای سوهان کاری استفاده می کنند.غشا مخاطی این موجود برای فعالیت سایندگی آن چندان مناسب نیست که بنابراین کرم کشتی با مسئله ای مهم روبرو می شود : هر چه این موجور بزرگتر شده و به بخش های عمیق چوب نفوذ کند، خطر از دست رفتن پوشش مخاطی وی افزایش می یابد. برای جلوگیری از این اتفاق، برای بدن کرم مانند خود نوعی پوشش آهکی – پوششی مشابه با صدف، از جنس کلسیم کربنات- ترشح می کند و به محض خروج از چوب و درختان، پوشش آهکی خود را دفع می کند.

اگرچه درخت کرنا برای انسان ها غیر قابل هضم است اما کرم کشتی مشکلی از این بابت ندارد. کرم کشتی به کمک برخی باکتری های همزی ( دارای همزیستی) به راحتی غذای خود را هضم می کند. اما یک مسئله ای وجود دارد که ذکر آن خالی از لطف نیست : این باکتری ها در روده کرم کشتی زندگی نمی کنند. در مقابل، آنها در درون آبشش کرم ها زیست کرده و آنزیم هایی ترشح می کنند که وارد روده شده و در آنجا باعث تجزیه سلولز و تبدیل آن به قند می شوند. موجودات بسیاری به کمک باکتری ها، غذاهای عجیب و غریب خود را هضم می کنند اما کرم کشتی تنها موجودی است که میکروب ها را در خارج از سیستم گوارشی خود ذخیره میکند.با این حال رژیم غذایی سرشار از چوب، باعث بی نیازی کرم کشتی ار پروتئین نمی شود. در نتیجه در بالای سوراخ ریزی که وی وقتی لارو بود، حفر کرده است، نوعی ساختار پنکه مانند برای خود ایجاد می کند که از آن برای شکار پلانکتون های شناور استفاده می کند.

اگرچه زادگاه اصلی آنها مناطق گرمسیری بوده است، اما اکنون در گوشه و کنار دنیا زیست می کنند و باعث تخریب قایق ها و اسکله ها می شوند.ماهیگیری می گوید : ” من در نروژ و سوئد یک سری قطعات چوبی ضخیم داشتم و فکر نمی کردم آسیب چندانی به آنها وارد شده باشد. تنها تعدادی سوراخ ریز بر روی سطح آنها به چشم می خورد و فکر میکردم فقط همین است! اما وقتی آنها را باز کردم، داخل آن تماما تخریب شده بود! این همان تهدید اصلی کرم کشتی است : ممکن است هرگز متوجه هجوم آنها نشده باشی، تا اینکه ستون های اصلی خم شوند!

دیدگاه

ارسال شد

منتشر شده توسط analyzer Horror Book
ساخت وب سایت در یک ثانیه با بلومیت!
ورود

با عضویت در وبگاه از امکانات حرفه ای آن بهره مند شوید!

ثبت نام

15

Room 6

Amin-Mehdipour

اینترنت قطع بشه مییم ایران جای نگرانی نیس😐

Amin-Mehdipour

آلمان😐

Karluss

سرور این سایت کجاست!؟

ScaryLand

😐چیکارش دارید

TINA

رگان عزیزم رتبت ی چیز کاملا شخصیه ولی اگ اینجا نگی جرت میدم

Yoha

نه ولی برای طلسم ها میتونی از گلنوش کمک بگیری.

The Red Queen

سلام من تازه عضو شدم می گم اینجا بخشی برای طلسم ها نداره ؟

The Red Queen

دقیقا :|

Regan Macneil

نیومده ک هنو

TINA

رگان رتبه کنکورت

666MAX999

تنکیو

Amin-Mehdipour

ویو پست در انتها مطالب در دسترس

Amin-Mehdipour

سلام بچه ها ویو پست حتما داخل گوشی هم قرار داده میشه نگران نباشید ولی سعی کردیم کار با سایت روان تر بشه دسترسی ها راحت تر بشه لود صفحه سبک تر بشه و دسترسی ها راحت تر همچنین فیلم و عکس اپلودش سریع تر شده توجه هم کرده باشید کمتر از یک روز مطلبتون داخل گوگل هستش همینطور مطالب کوتاه (استوری) بیشتر دیده میشه همینطور میتونید فیلم و عکس به راحتی در استوری ها تون بزارید

ScaryLand

ویو پست درست کنید

ScaryLand

من ک حال کردم 😃

Horror Book

در کل حق با سروشا بیشتر برای کاربر بهتر شده

Horror Book

ولی ویو داخل پست توی کامپیوتر هست تو گوشیم نی نرم افزارم ساده و بهتره

Horror Book

سلام سادگی بنظر من بهتره کار راحت تر شده

AntiBlocker

اما ساده تر شده

AntiBlocker

بخش ایجاد مقاله قوی تر شده و فیلم عکس گذاشتن راحت تر شده بنظرم

Soorousha

نويسنده‌ها بیاین نظر بدید لطفاً 📝

Soorousha

به نظرم تغییراتی که انجام شده بیشتر برای بازدیدکنندگان سایت خوبه تا برای نویسنده‌ها، بقیه کاربرا اگه نظری غیر از من دارین بگین، میخوام ببینم فقط من از این آپشن‌ها استفاده میکردم یا شمام همینطور

Soorousha

اونایی که میگن سایت عالی شده فقط به تم و قیافش توجه کردن، چون یه سری آپشن‌ها مثل جستجو یا اینکه قبلاً میشد فهمید تعداد بازدیدهای هر پست هم در کل هم در همون روز چقدر بوده، فالوور و فالوئینگ دیگه نیست، بازدید مطالب جدید کمتر شده و...

Soorousha

اگه برای ايجاد مقاله میخوای متن انگلیسی رو فارسی کنی، پایین صفحه سمت راست آپشن مترجم وجود داره،

AntiBlocker

کجا رو فارسی کنی

food

متن کجا رو

Shine

سلام کسی میدونه چطوری بابد متنو فارسی کرد؟

Regan Macneil

واو اصلا یه لحظه قک کردم آدرس سایتو اشتباه وارد کردم واقعا خیلی عالی شده😃

Nima2

👍

Horror Book

فیلم و عکس الان راحت تر اپلود میشه😏

Yoha

به قول یه فیلمه دستتون گرم دمتون درد نکنه

Yoha

دست همگی درو نکنه واقعا سایت عالی شده🙄👍

ariya66y

چقد اطلاعات اشتباه درمورد دیپ وب هست تو این سایت

jaber

اگه مشکلی داشتید تاریخچه مرورگرتون رو پاک کنید حل میشه نرم افزار جدید هم در دسترس

stan666

ممنون از کسایی که همیشه برای پیشرفت سایت تلاش میکنند. موفق باشین.

eilya

گوگگپل پتققحکقثتثحثکث

eilya

eilya

eilya

گوز

eilya

تری

Room6 Supported By Foodforfox ChatRoom
پربازدید ترین ها
اتاق قرمز یا رد روم

اتاق قرمز یا رد روم اتاق قرمز  سایتی در دارک وب بوده که با پرداخت مبلغی وارد ان شده و بصورت زنده تکه تکه کردن انسان ها را مشاهده می نمایید در پشت اتاق های مرگ دارک نت چه می گ

فیلم هزار پای انسانی (بدترین فیلم های تاریخ سینما)

فیلم هزار پای انسانی (بدترین فیلم های تاریخ سینما) فیلم هزار پای انسانی The Human Centipede یکی از بدترین فیلم های تاریخ سینماست که در سال 2009 برای اولین بار ساخته شد اما به دلیل س?

فیلم ترسناک Hounds of Love 2016

از نقطه ضعف هایشان برای ایجاد شکافی میان آنها استفاده کند تا بتواند جان سالم بدر ببرد…  

داستان ترسناک یک حمام معمولی

داستان ترسناک یک حمام معمولی horror6: الان حدود چندساله درگیرم خیلی کارا کردم که بتونم فراموش کنم آزاد بشم که نشد فقط با کمک یه جنگیر تونستم اونارو از خودم دور کنم،همیشه فکرمیکردم

راز عدد 241543903

?ت که توسط دیوید هورویتز، هنرمند شناخته شده نیویورکی ابداع شد داستان از این قرار که دیوید هوروتیز در سال 2009 یک تصویر از خود ، در سایت فلیکر (که سایت محبوب عکاس ها و عکس دوستانه است) منتشر کرد در این تصویر دیوید سر خود را داخل یخچال کرده بود و از کاربران خواست این کار را انجام دهند و عکس ها را  با عدد 241543903 تگ کنند (برچسب بزنند).   حال چرا این عدد؟جالب است بدانید این عدد به صورت شانسی از ترکیب شماره سریال روی یخچال و بارکد روی نودل مرغ یخ زده بدست آمده است ایده سر در یخچال زمانی به سر دیوید زد که یکی از دوستان وی بدلیل بیماری سر خود را  در داخل یخچال می برد تا کمی دردش تسکین یابد. جالبی این موضوع باعث شد که خیلی ها این کار را انجام دهند و عکس خود را با تگ این 241543903 در سایت منتشر کنند، و بدلیل این که برچسب یک معیار مهم برای گوگل است با  جستجو این عدد در گوگل یک گالری از افرادی با سر هایی در داخل یخچال بارگذاری می شود.  

لیست فیلم های ممنوعه جهان

لیست فیلم های ممنوعه جهان این ژانر، ما را با ژرف ترین و تاریک ترین بُعد انسان آشنا می کند. جایی که همه ما امیدواریم هیچ وقت شاهد آن نبوده یا جزئی از آن نباشیم. از دید منتقدان، فیل

شعر نفرین شده جهنم تومینو

شعر نفرین شده جهنم تومینو جهنم تومینو شعری ژاپنی و نفرین شده که براساس افسانه ها اگر این شعر بلند خوانده شود سرنوشت بدی برای خواننده رقم خواهد زد. این شعر در یک کتاب 666 صفحه ای

سایت راز آلود و عجیبی به نام sentimentalcorp

سایت راز آلود و عجیبی به نام sentimentalcorp eMp: سایت شرکت احساسی sentimentalcorp یک وب سایت راز آلود است که توسط سرور خود در اسپانیا کنترل می شود این سایت متعلق به رندی پروزاک بوده و حالتی راز

فیلمی از عروسک لولیتا

فیلمی از عروسک لولیتا o6: سلام حتما درباره عروسک های لولیتا چیز های زیادی شنیدید لولیتا به دخترانی میگویند که دست و پای آنها بریده می شه و دندانشان را می کشند و از آنها به عنوان ب?

خانه اجنه در کلاردشت

خانه اجنه در کلاردشت horror6: ویلای متروکه در کلاردشت که تمامی پنجره های آن با یکدیگر متفاوت هست و ساکنین می گویند که این خانه ارواح یک شبه ساخته شده است درب این ویلای متروکه در کلا?

فیلم ترسناک Hostel part I 2005 (مسافرخانه)

فیلم ترسناک Hostel part I 2005 (مسافرخانه)   ژانر : ترسناک زمان : 70 دقیقه زبان : انگلیسی محصول : امریکا کارگردان : Eli Roth ستارگان : Jay Hernandez, Derek Richardson, Eythor Gudjonsson خلاصه دا

تئوری عجیب انیمیشن توپولو ها

تئوری عجیب انیمیشن توپولو ها انیمیشن توپولو ها (Teletubbies) مجموعه برنامه کودکی بود که در 120 کشور به نمایش درومد و به بیش از 45 زبان دوبله شد که در ایران با نام توپولوها شناخته میشه، ب?

درگاه دارک وب

کاربر گرامی این صفحه پل ارتباطی بین شما و وب پنهان می باشد تمامی لینک ها بررسی شده و شما را به وب سایت های خطرناک و بد افزار ها متصل نمی کنند قبل از ورود به وب پنهان نکات امنیتی را

معرفی سایت های دارک وب

معرفی سایت های دارک وب دارک وب یا وب تاریک به شبکه‌ای گفته می‌شود که در دسترس عموم نبوده و بیشتر برای مقاصد غیرقانونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ردیابی فعالیت‌های آن و شناسا

سرنوشت دیگو آلوز قاتل

سرنوشت دیگو آلوز قاتل قاتلان سریالی ، افرادی که قتل انسان جزء لذت های زندگی آنها گردیده این افراد هیچ قلبی در سینه ندارند و تنها چیزی که آنها را به اوج هیجان می رساند و باعث می ش


# پربازدید های امروز
#داستان ترسناک یک حمام معمولی
#فیلم ترسناک Hounds of Love 2016
#چند طلسم تبدیل شدن ب خون اشام
#مسترس و اسلیو چیست؟
#لیست فیلم های ممنوعه جهان
مطالب مرتبط
مار افعی دم عنکبوتی (جانوران عجیب)

مار افعی دم عنکبوتی (جانوران عجیب) بسیاری از مردم دنیا ترس خاصی از مار و عنکبوت دارند. آمارها نشان می دهد که بخش کثیری از مردم بیش از آنکه از مرگ بترسند از عنکبوت واهمه دارند. حال ...

عقاب هارپارگورنیس ، بزرگ ترین عقاب روی زمین

عقاب هارپارگورنیس یا عقاب هاست  پرنده شکاری منقرض شده ای است که تا حدود سال ۱۴۰۰ میلادی در جزیره جنوبی نیوزیلند زندگی می کرد. تصور می شود این پرنده همان پواکای در اسطوره های م...

بمب های خفاشی در جنگ جهانی دوم

حملات حیوانات حامل بمب  شیوه ای از حمله و حمل مواد منفجره توسط حیوانات است. در این شیوه مواد منفجره به پشت حیوانات باربر مثل اسب، قاطر و الاغ بسته می‌شود، حیوان حامل مواد من...

چرا گورخر ها راه راه هستند

در طی دهه گذشته، “تیم کارو” از دانشکده علوم زیست‌شناسی دانشگاه بریستول نظریه‌های جالبی مانند استفاده از این خطوط راه راه برای پنهان ماندن از دست شکارچیان، استفاده از...

تی رکس (تیرانوسوروس)

تی رکس (تیرانوسوروس) تی‌رکس دایناسور عظیم‌الجثه و گوشت‌خوار دوره‌ی کرتاسه (۶۵ – ۸۵ میلیون سال قبل) است. تی‎رکس دوپا،دو دست کوچک و یک دم بزرگ داشت که از آن برای حفظ تعادل خود ا...

جزیره مار ها (ایها دا کیمادا گراند)

جزیره مار ها (ایها دا کیمادا گراند) ایها دا کیمادا گراند ملقب به جزیره مارها، جزیره‌ای ۴۳۰ هزار متری است که حدود ۳۳ کیلومتری خلیج ایالت سائوپائولوی برزیل قرار دارد. این جزیره ...

مار مامبا سیاه (جانوران عجیب)

مار مامبا سیاه (جانوران عجیب) مامبای سیاه درازترین مار زهری آفریقا با میانگین طول ۲٫۵ تا ۳٫۲ متر (که در بعضی موارد تا ۴٫۴۵ متر نیز می رسد) می باشد. نام گذاری سیاه به دلیل رنگ تیر?...

گرگاس (موجودی از ترکیب گرگ و سگ)

گرگاس (موجودی از ترکیب گرگ و سگ) Amir : ترکیب نژاد های مختلف حیوانات عملی است که باعث تولد نوعی جدید از نژاد در حیوانات مختلف می شود ترکیب نژاد در حیوانات اهلی مانند سگ ، انواع دام ...

برچسب
#موجودات ترسناک
#موجودات غول پیکر
#کرم کشتی Shipworm
#Shipworm
#کرم کشتی
#horror website
#سایت ترسناک ایرانی
دسته
داستان (محتوای خواندنی با ویژگی انتقال هیجان و ترس)
یوفو (فرا زمینی ها)
بازی (بازی هایی با محتوا ترسناک)
انیمیشن (انیمیشن هایی با محتوا ترسناک)
افراد (انسان های خاص)
حیوانات (جانداران ترسناک)
پرونده های ترسناک (جنایت های جهان)
مستند (مستند هایی با محتوا ترسناک)
جنگ و جنگ افزار ها (سلاح های مرگبار)
فضا (عجایب اسمان)
شیطان پرستی (موضوعاتی مرتبط با شیطان و شیاطین)
سریال (سریال هایی با محتوا ترسناک)
اسرار و رموز (جهان پنهان)
حوادث (رخداد های ترسناک)
کتاب (کتاب هایی با محتوا ترسناک)
جالب (مطالب جالب توجه)
مکان های ترسناک (اماکن عجیب)
ماورا الطبیعه (ارواح)
تسخیر شده گان (اجنه)
اطلاعات عمومی (دانستنیها)
شکنجه و بردگی (سلطه پذیر)
برنامه های کاربردی (نرم افزار ها)
تصاویر (تصویر های ترسناک)
فیلم (فیلم هایی با محتوا ترسناک)
عجیب (عجایب جهان)
ترسناک (اتفاقات ترسناک جهان)
اینترنت (هر موضوعی که با اینترنت مرتبط است)
وسایل نقلیه (هرگونه وسیله ساخت بشر که قادر به جا به جایی اجسام باشد)
خدا (موضوعاتی مرتبط با الهیات)
view:88
today: 0
تبلیغ