عروسک هراسی

عروسک هراسی

عروسک هراسی
date: 2021-05-01 23:21:19
 • view: 61 today: 0
 • عروسک هراسی

  هنگامی که کودک بودیم، پدر و مادرمان اغلب برای سرگرم کردن ما از عروسک استفاده می‌کردند. مدت‌های مدیدی است که عروسک به عنوان ابزاری برای سرگرم کردن کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرد. بچه‌ها اغلب، با عروسک‌های خود حرف می‌زنند، روی آنها اسم می‌گذارند، با آنها بازی می‌کنند و حتی اسرار خود را به این دوستان خیالی می‌گویند. 

  با این حال، بعضی از این کودکان واقعاً از عروسک هراس دارند، این ترس آنها بقدری است که با دیدن این اسباب‌بازی‌های بی‌ضرر پا به فرار می‌گذارند. این یک مسئله روانی است که عموماً با عروسک هراسی در ارتباط می‌باشد.

   

  عروسک هراسی چیست؟

   

  • عروسک هراسی به ترس فرضی از عروسک اشاره دارد. دیدن عروسک موجب می‌شود فردی که از این نوع ترس رنج می‌برد، باور کند که با وجود بی‌خطر بودن آن، نوعی خطر او را تهدید می‌کند.

  • این نوع ترس متعلق به طبقه‌ی automatonophobia یا ترس از اشیاء بی جان (عروسک خیمه شب بازی، چهره‌های مومی شکل، عروسک، آنیماترونیک‌ها (تکنیکی که در آن کاراکترهای عروسکی ساخته شده برای فیلم به صورت روباتیک و با کنترل حرکت داده می‌شوند) است که به اشتباه از ویژگی‌های موجودات زنده تقلید می‌کنند.

  • در عروسک هراسی، فرد ممکن است تنها از یک نوع عروسک بترسد، همانند نمونه‌هایی که می‌توانند صحبت کنند و راه بروند و یا انواع عروسک‌هایی که شامل عروسکهای پورسلین و عروسکهای چینی می‌شوند. عروسک هراسی نوعی ترس دوران کودکی است، اما اگر درمان نشود، حتی در بزرگسالی همچنان ادامه خواهد یافت.

  • تعداد زیادی از بزرگسالانی که دچار این نوع ترس هستند، حتی از کودکان نیز می‌ترسند.

   

  حقایقی در مورد ترس از عروسک

   

   

  علائم:

   

  • دیدن یک عروسک می‌تواند افراد عروسک هراس را به لحاظ عاطفی ویران سازد. برای این افراد این امر یک تجربه استرس‌زا به حساب می‌آید.

  • معمولاً این افراد بعد از دیدن عروسک از ترس اینکه شاید به آنها آسیب برساند، جیغ می‌زنند، گریه می‌کنند و یا فرار می‌کنند. چشمان درخشان این عروسک‌ها باعث سیخ شدن موی بدن این افراد از ترس شده و احساس وحشت و دلهره به آنها دست می‌دهد. سایر علائمی که ممکن است بیماران عروسک هراس با دیدن یک عروسک از خود نشان دهند، عبارتند از:

   نفس نفس زدن

   تعریق

   خشکی دهان

   داشتن حالت تهوع

   افزایش ضربان قلب

   لرز

  • در موارد نادر، دیدن عروسک می‌تواند موجب از دست دادن کامل کنترل جسمی و روحی چنین افرادی شود، که این خود نشانه‌ای از یک حمله شدید وحشت می‌باشد.

   

   

  علل: 

   

  رویدادی تلخ و ناراحت کننده در گذشته

  • حادثه‌ای که در گذشته موجب ترس فرد شده و به نوعی با عروسک مرتبط بوده باشد، به نظر می‌رسد یکی از متداول‌ترین دلایل نهانی عروسک هراسی است. از اینرو هر زمانی که فرد با یک عروسک برخورد می‌کند، او را یاد آن رویداد تلخ و ناراحت کننده‌ی گذشته می‌اندازد.

  • عوامل ژنتیکی همانند وراثت، شیمی مغز، و داشتن تفکر منفی نسبت به عروسک نیز ممکن است به ایجاد عروسک هراسی کمک کند.

   

  روانشناختی

  • دلیل روانشناختی که برای این ترس غیر منطقی آورده می‌شود بدین صورت است که فرد عروسک هراس گمان می‌کند که عروسک مرده، زنده خواهد شد. این فکر وحشت‌آور (هر چند بی‌معنی و یاوه) باعث می‌شود که این افراد احساس تشویش و نگرانی داشته باشند. شخص بیمار مطمئن نیست که آیا عروسک جان دارد یا خیر.

  • او این آمادگی را دارد که عروسک را موجودی زنده ببیند. این احساس عجیب و غریب ممکن است عامل ایجاد ترس از عروسک باشد. فیلم‌های هالیوودی مانند Child's Play که عروسک را با نمودی منفی به تصویر کشیده‌اند نیز ممکن است مسبب آن باشد که بعضی عروسک را شیء ترسناکی در نظر بگیرند.

   

  فرضیه دره غیر طبیعی (Uncanny Valley)

  • ماساهیرو موری، دانشمند ژاپنی علم روباتیک نیز سعی کرده است توضیحی برای دلیل نهفته‌ی عروسک هراسی از طریق فرضیه دره غیر طبیعی (یا دره‌ی شباهت‌های ناراحت کننده) خود بیابد. این دانشمند علم رباتیک در مورد پاسخ عاطفی افراد به هنگام دیدن اشیاء بی‌جانی که ویژگی‌های انسانی را دارند، به مطالعه پرداخته است.

  • موری می‌گوید زمانی که چیزهای غیر زنده مانند عروسک، عروسک خیمه شب بازی، آدمک یا مانکن و روبات ویژگی‌ها و خصوصیات انسان را تقلید می‌کنند، نظر به اینکه به نظر ما آشنا می‌آیند، نسبت به آنها واکنش مثبت نشان می‌دهیم. با این حال، این پاسخ مثبت اندازه و حد معینی دارد. همانطور که متوجه می‌شویم این اشیاء انسان‌نما، نواقصی مانند نفس نکشیدن، عدم لمس انسان، و یا عروسک‌هایی که بی‌هدف نشسته و مستقیماً به بیننده خیره می‌شوند، دارند، موجب ایجاد واکنش منفی شده و ممکن است با نفرت پاسخ داده شوند.

  • این «عیب و نقص‌های» جزئی در این اشیاء غیر زنده احساس وهم‌آوری به بیننده می‌بخشند. این افت یا نقصان ناگهانی در پاسخ عاطفی که به نفرت تبدیل می‌شود را موری «دره غیر طبیعی» نامید. دره غیر طبیعی نشان دهنده پاسخ منفی قوی به اشیائی است که بیشتر شبیه به انسان باشند.

   

   

  درمان: 

   

  رفتار درمانی شناختی (CBT)

  رفتار درمانی شناختی یک راه بالینی ثابت شده برای درمان انواع مختلف ترس است. در این شکل از درمان، به بیمار توصیه می‌شود الگوی فکری خود را تغییر داده و بیشتر بر افکار مثبت متمرکز شود. دوری کردن از افکار منفی که با ترس از عروسک در ارتباطند، می‌تواند جهت کنترل این ترس مفید باشد.

   

  تمدد اعصاب

  آموزش تکنیک‌های تمدد اعصاب مانند تنفس عمیق، یوگا، مدیتیشن، و شل کردن تدریجی عضلات می‌تواند جهت کاهش اضطراب مرتبط با عروسک هراسی شگفتی کند. تکنیک‌های دیگری مانند تجسم فکری که در آن بیمار، منظره‌ یا مکان آرامش‌بخشی را تصور می‌کند، همچنین می‌تواند به درمان عروسک هراسی کمک کند.

   

  مواجهه درمانی (Exposure Therapy)

  شکلی از رفتار درمانی است که در آن شیء هراس‌آور به عمد در مقابل بیمار آورده می‌شود. در وهله اول، بیمار آشکارا احساس اضطراب می‌کند. با این حال، با تکرار این عمل، فرد ممکن است کنترل بهتری بر احساسات ناراحت کننده خود داشته که این امر به کاهش ترس از عروسک کمک می‌کند.

   

  روان درمانی

  کمک گرفتن از یک روانشناس یا روانپزشک و در میان گذاشتن مسائل مربوط به ترس خود می‌تواند به شناسایی علت اصلی و نهفته‌ی این ترس کمک کند. با مشاوره‌ی منظم، کنترل بهتری بر احساسات، خلق و خو و رفتار خود خواهید داشت. این امر به نوبه خود ممکن است به مقابله با عروسک هراسی کمک کند.

   

  داروهای ضد اضطراب

  خوب، این شکل از درمان تنها در مورد بزرگسالانی که هنوز بر ترس غیر منطقی خود از عروسک غلبه نکرده‌اند، قابل اجرا است. ممکن است به فردی که دچار این نوع ترس است، توصیه شود برای از بین بردن آن احساس عجیب در ارتباط با عروسک داروهای ضد اضطراب مصرف نماید. به خاطر داشته باشید که هیچ تحقیقی مؤثر بودن داروهای ضد اضطراب را در درمان عروسک هراسی به اثبات نرسانده است. بنابراین فرد حتماً بایستی پیش از استفاده از قرص‌های ضد اضطراب به منظور غلبه بر عروسک هراسی، ابتدا با یک پزشک مشورت نماید.

   

   

  توجه! 

  سلب مسئولیت: اطلاعات ارائه شده در این مقاله صرفاً جنبه‌ی آموزشی داشته و نبایستی به منظور جایگزین توصیه‌های پزشک متخصص در نظر گرفته شود.

  .

  .

  .

  SOOROUSHA 

  .

   

  ایجاد مقاله
  گزارش

  شما عضو وبگاه نیستید!

  دیدگاه

  ارسال شد

  منتشر شده توسط dictator Soorousha
  ساخت وب سایت در یک ثانیه با بلومیت!
  ورود

  با عضویت در وبگاه از امکانات حرفه ای آن بهره مند شوید!

  ثبت نام

  25

  Room 6

  Sabet

  هشدار بهت میدم منوقهوه ایی کنی منم زردت میکنم 😡🤘

  Sabet

  یوها نمیدونم تو چندتا داستان بهت گفتن ..

  Sabet

  تینا اینچین مرا تو آزردی 😣 خاله تیتو😝😂

  TINA

  ثابت جان بعد قهوه اییت میکنم ناراحت میشی

  Yoha

  تو کدوم داستان😑

  Yoha

  من؟؟کی؟

  Sabet

  یوها ،تورو میسپرم ب حق نظر دهندگان زیر داستان ب من گفتی درغگو ای شیاد مکار😳

  Sabet

  ثابت خالی نیست پسوند پاپری قبلشه 😣

  Sabet

  درضمن من فامیلیم پاپری ثابت هس خارجیشو بلد نبودم چطوری مینویسن 😡

  Sabet

  تینا 😂تینا نگاه اسم تینا😂 پسرونه اس دختر تینا باشه ،تینا😂

  Sabet

  یوها اون موقع سایت قاچاقی بود تاریخ تولد نداشت اما یادمه تینا ازهمون موقع کنکور میخوند

  Sabet

  منم متولد 86

  stan666

  ینفر هس ک از ۱۵ سالگی میشناسم امسال قراره نامزد کنیم😊😂

  stan666

  ی خبر دارم

  Yoha

  امانگ آس خیلی باحاله

  Yoha

  ماینکرافتم کلا باید از تو یوتیوب یاد بگیری

  Yoha

  مبینا تا حالا مافیا بازی گردی؟؟؟امانگ آس هم مثل همونه

  Regan Macneil

  سروشا تو متولد چند 72ای؟

  Regan Macneil

  خواهشا بگید ک میدونید چوری ینی چی😑

  Regan Macneil

  حالا خیلی مهم نیست کی اول گفته همچین آش دهن سوزیم نیست🙄😂😂یاد چوری میوفتم

  Regan Macneil

  بیااااا بروووو ینی تو فقط سه ماه ازم بزرگتری؟:////// اونوقت من تازه امسال میخوام برا اولین بار کنکور بدم:/ داوش اگه تو پیری من فسیلم

  Regan Macneil

  مرسی از لطفی که نسبت به من داشتی تینا خدا یک در دنیا هزار در آخرت بهت بده😑😂😂🥴

  Regan Macneil

  من باید بعد کنکور حتمن دوتا بازی رو ببینم چجوریه: ماینکرافت و امانگ آس

  Regan Macneil

  من که از خدامه ولی مطمئنم لااقل امسال نمیشه...مگه اینکه تو یه پارتی چیزی برام بجوری:)))

  Regan Macneil

  خره سروشا عجب پیشنهاد دوپی:/ اینو بنویسم بالا برگم که موقع تصحیح منو نشناسن کارناممه نیاد برام👀واقعا پیشنهاد خوبی بود یکی طلبت😎👻

  Regan Macneil

  اسمم مبیناست هانی

  Yoha

  ثابت حداقل دروغ میگی یکم تحقیق کن سایت از سال ۹۶ باز شده بعد تو چجوری از ۹۴ توشی:/

  Sabet

  کنکور میداد😳

  Sabet

  ازاون موقع تا حالا تینا داشت واسه دندون پزشکی

  Sabet

  Sabet

  من ازسال 94این سایت رو میخوندم

  TINA

  سروشا میشناسی منو قاطی کنم....میام براتا

  TINA

  خود مبینام میدونه من اول گفففففففتم مچلیییییییییی

  TINA

  ن من متولد ۲۲ فروردین ۱۳۸۱ ام

  Soorousha

  تازه یه سالم پشت کنکور بودی، الانم 19 سالته؟!! 😐 تینا بس کن این بازی کثیفو 😁 اینجا همه خودین، حالا من نمیگم ک امسال 29سالت شده، ولی خودت بعداً بگو 😅😁

  Soorousha

  همه‌یی وجود نداره، فقط من گفتم 😐 کس دیگه‌یی هم نباید بگه 🤐😑

  TINA

  مبینا اون منچلی رو من انداختم دهن همه🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣من ۱۹ سالمه پیر شدم مگ ن؟

  Yoha

  پیودی پای خداس.یکی دلایل علاقم بهش اینه که ماینکرافت بازی میکنه و یکی از افتخارات متینکرافتم اینه که بزرگترین فرد اینترنت یعنی پیودی پای در حال انجام این بازیه😐✋

  Yoha

  رگان یوتیوب خارجی هم میبینم:/

  Soorousha

  مبینا دانشگاه تهران قبول شو دیگه دا 😕

  Room6 Supported By Foodforfox ChatRoom
  پربازدید ترین ها
  اتاق قرمز یا رد روم

  اتاق قرمز یا رد روم اتاق قرمز  سایتی در دارک وب بوده که با پرداخت مبلغی وارد ان شده و بصورت زنده تکه تکه کردن انسان ها را مشاهده می نمایید در پشت اتاق های مرگ دارک نت چه می گ

  فیلم هزار پای انسانی (بدترین فیلم های تاریخ سینما)

  فیلم هزار پای انسانی (بدترین فیلم های تاریخ سینما) فیلم هزار پای انسانی The Human Centipede یکی از بدترین فیلم های تاریخ سینماست که در سال 2009 برای اولین بار ساخته شد اما به دلیل س?

  داستان ترسناک یک حمام معمولی

  داستان ترسناک یک حمام معمولی horror6: الان حدود چندساله درگیرم خیلی کارا کردم که بتونم فراموش کنم آزاد بشم که نشد فقط با کمک یه جنگیر تونستم اونارو از خودم دور کنم،همیشه فکرمیکردم

  فیلم ترسناک Hounds of Love 2016

  از نقطه ضعف هایشان برای ایجاد شکافی میان آنها استفاده کند تا بتواند جان سالم بدر ببرد…  

  راز عدد 241543903

  ?ت که توسط دیوید هورویتز، هنرمند شناخته شده نیویورکی ابداع شد داستان از این قرار که دیوید هوروتیز در سال 2009 یک تصویر از خود ، در سایت فلیکر (که سایت محبوب عکاس ها و عکس دوستانه است) منتشر کرد در این تصویر دیوید سر خود را داخل یخچال کرده بود و از کاربران خواست این کار را انجام دهند و عکس ها را  با عدد 241543903 تگ کنند (برچسب بزنند).   حال چرا این عدد؟جالب است بدانید این عدد به صورت شانسی از ترکیب شماره سریال روی یخچال و بارکد روی نودل مرغ یخ زده بدست آمده است ایده سر در یخچال زمانی به سر دیوید زد که یکی از دوستان وی بدلیل بیماری سر خود را  در داخل یخچال می برد تا کمی دردش تسکین یابد. جالبی این موضوع باعث شد که خیلی ها این کار را انجام دهند و عکس خود را با تگ این 241543903 در سایت منتشر کنند، و بدلیل این که برچسب یک معیار مهم برای گوگل است با  جستجو این عدد در گوگل یک گالری از افرادی با سر هایی در داخل یخچال بارگذاری می شود.  

  لیست فیلم های ممنوعه جهان

  لیست فیلم های ممنوعه جهان این ژانر، ما را با ژرف ترین و تاریک ترین بُعد انسان آشنا می کند. جایی که همه ما امیدواریم هیچ وقت شاهد آن نبوده یا جزئی از آن نباشیم. از دید منتقدان، فیل

  شعر نفرین شده جهنم تومینو

  شعر نفرین شده جهنم تومینو جهنم تومینو شعری ژاپنی و نفرین شده که براساس افسانه ها اگر این شعر بلند خوانده شود سرنوشت بدی برای خواننده رقم خواهد زد. این شعر در یک کتاب 666 صفحه ای

  سایت راز آلود و عجیبی به نام sentimentalcorp

  سایت راز آلود و عجیبی به نام sentimentalcorp eMp: سایت شرکت احساسی sentimentalcorp یک وب سایت راز آلود است که توسط سرور خود در اسپانیا کنترل می شود این سایت متعلق به رندی پروزاک بوده و حالتی راز

  فیلمی از عروسک لولیتا

  فیلمی از عروسک لولیتا o6: سلام حتما درباره عروسک های لولیتا چیز های زیادی شنیدید لولیتا به دخترانی میگویند که دست و پای آنها بریده می شه و دندانشان را می کشند و از آنها به عنوان ب?

  فیلم ترسناک Hostel part I 2005 (مسافرخانه)

  فیلم ترسناک Hostel part I 2005 (مسافرخانه)   ژانر : ترسناک زمان : 70 دقیقه زبان : انگلیسی محصول : امریکا کارگردان : Eli Roth ستارگان : Jay Hernandez, Derek Richardson, Eythor Gudjonsson خلاصه دا

  خانه اجنه در کلاردشت

  خانه اجنه در کلاردشت horror6: ویلای متروکه در کلاردشت که تمامی پنجره های آن با یکدیگر متفاوت هست و ساکنین می گویند که این خانه ارواح یک شبه ساخته شده است درب این ویلای متروکه در کلا?

  درگاه دارک وب

  کاربر گرامی این صفحه پل ارتباطی بین شما و وب پنهان می باشد تمامی لینک ها بررسی شده و شما را به وب سایت های خطرناک و بد افزار ها متصل نمی کنند قبل از ورود به وب پنهان نکات امنیتی را

  تئوری عجیب انیمیشن توپولو ها

  تئوری عجیب انیمیشن توپولو ها انیمیشن توپولو ها (Teletubbies) مجموعه برنامه کودکی بود که در 120 کشور به نمایش درومد و به بیش از 45 زبان دوبله شد که در ایران با نام توپولوها شناخته میشه، ب?

  معرفی سایت های دارک وب

  معرفی سایت های دارک وب دارک وب یا وب تاریک به شبکه‌ای گفته می‌شود که در دسترس عموم نبوده و بیشتر برای مقاصد غیرقانونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ردیابی فعالیت‌های آن و شناسا

  ترسا فیدالگو (روح مجازی)

  ترسا فیدالگو (روح مجازی) شاید شما هم در اینستاگرام یا دیگر شبکه‌های اجتماعی با کامنت‌هایی عجیب مواجه شده باشید. کامنت‌هایی که در همان سطر اول، خبر از رخدادی عجیب و ترسن


  # پربازدید های امروز
  #سرنوشت دیگو آلوز قاتل
  #فیلم ترسناک Hounds of Love 2016
  #مسترس و اسلیو چیست؟
  #داستان های ترسناک چندخطی
  #تئوری عجیب انیمیشن توپولو ها
  مطالب مرتبط
  آیواس

  آیواس Rezasezarap: الیستر کرولی پدر بزرگ جورج بوش در سال 1904 با رفتن به هرم خوفو در مصر و انجام چهل شبانه روز مناسک شیطانی و عبادت و ستایش شیطان در روزهای 8 و 9 و 10 اوریل 1904 جنی به نام آیو?...

  autopsy

  An autopsy (post-mortem examination, obduction, necropsy, or autopsia cadaverum) is a surgical procedure that consists of a thorough examination of a corpse by dissection to determine the cause, mode, and manner of death or to evaluate any disease or injury that may be present for research or educational purposes. (The...

  سفر به زمان با نیکولا تسلا

  سفر به زمان با نیکولا تسلا سفر در زمان، به ایدهٔ حرکت بین لحظه‌های مختلف در زمان گفته می‌شود که مشابه حرکت بین مکان‌های مختلف در فضا صورت می‌گیرد، و در آن امکان ارسال اشیاء ...

  ادم برفی منفور (یتی)

  ادم برفی منفور (یتی) دانشمندان با استفاده از شواهد بدست آمده از دی ان ای سعی می کنند معمای آدم برفی منفور را حل کنند. این یکی از بزرگترین معماهای حل نشده در دنیاست. طی صدها سال، دا...

  گروهک تروریستی طالبان

  گروهک تروریستی طالبان طالبان به معنای طلبه‌ها (جمع: طلاب)، نام گروهی از شبه نظامیان روحانی مخالف دولت افغانستان است که دارای عقاید دگماتیسم مذهبی و دارای ریشه‌هایی در مکتب حن?...

  جسد عروس مرده مانکن مغازه شد

  جسد عروس مرده مانکن مغازه شد در شهر واهوا کشور مکزیک فروشگاهی وجود دارد که به فروش لباس عروس مشغول است این فروشگاه کمی با دیگر فردشگاه های جهان تفاوت دارد تفاوت آن در مانکنی است...

  هلن دونکان (احضار ارواح)

  هلن دونکان (احضار ارواح) هلن دونکان یکی از مدیوم های اسکاتلندی بود، گفته می شود او آخرین مدیومی بود که به جرم جادوگری، طبق قانون انگلیس در اوایل قرن بیستم به زندان انداخته شد دو...

  Haunted House La Casa de

  Haunted House La Casa de Monterrey´s most haunted house is called La Casa de Aramberri.  In 1933, it was the home of one of the richest families in Monterrey. One morning, the father went to work leaving his wife and daughter at home. Three men then broke into the house and attacked the two women.  The men were a...

  برچسب
  #Soorousha
  #horror
  #scary
  #ترسناک
  #وحشتناک
  #ترس
  #وحشت
  دسته
  داستان (محتوای خواندنی با ویژگی انتقال هیجان و ترس)
  یوفو (فرا زمینی ها)
  بازی (بازی هایی با محتوا ترسناک)
  انیمیشن (انیمیشن هایی با محتوا ترسناک)
  افراد (انسان های خاص)
  حیوانات (جانداران ترسناک)
  پرونده های ترسناک (جنایت های جهان)
  مستند (مستند هایی با محتوا ترسناک)
  جنگ و جنگ افزار ها (سلاح های مرگبار)
  فضا (عجایب اسمان)
  شیطان پرستی (موضوعاتی مرتبط با شیطان و شیاطین)
  سریال (سریال هایی با محتوا ترسناک)
  اسرار و رموز (جهان پنهان)
  حوادث (رخداد های ترسناک)
  کتاب (کتاب هایی با محتوا ترسناک)
  جالب (مطالب جالب توجه)
  مکان های ترسناک (اماکن عجیب)
  ماورا الطبیعه (ارواح)
  تسخیر شده گان (اجنه)
  اطلاعات عمومی (دانستنیها)
  شکنجه و بردگی (سلطه پذیر)
  برنامه های کاربردی (نرم افزار ها)
  تصاویر (تصویر های ترسناک)
  فیلم (فیلم هایی با محتوا ترسناک)
  عجیب (عجایب جهان)
  ترسناک (اتفاقات ترسناک جهان)
  اینترنت (هر موضوعی که با اینترنت مرتبط است)
  وسایل نقلیه (هرگونه وسیله ساخت بشر که قادر به جا به جایی اجسام باشد)
  خدا (موضوعاتی مرتبط با الهیات)
  تبلیغ
  Magic

  11 نیاز به رتبه

  font Lora_on

  13 نیاز به رتبه

  font Anton_on

  نیاز به رتبه 16

  font Mukta_on

  نیاز به رتبه 20

  font Cairo_on

  نیاز به رتبه 24

  font Almarai_on

  نیاز به رتبه 32

  font Stylish_on

  نیاز به رتبه 40

  font Nosifer_on
  راهنما: این بخش سیستم ویجت های سایت را در بر میگیرد که به کمک آن می توانید تنظیمات موقتی خود را بر روی بخش های مختلف قالب اعمال نمایید
  با نام نویسی سریع در سایت از امکانات خاص از جمله تغییر تم ، فونت و ... برخوردار شو