قحطی بزرگ اوکراین (هولودومور)

قحطی بزرگ اوکراین (هولودومور)

قحطی بزرگ اوکراین (هولودومور)
date: 2020-11-11 17:37:07
 • view: 314 today: 0
 • ایجاد مقاله
  مقاله تایید شده

  قحطی بزرگ اوکراین (هولودومور)

  هولودومور یا قحطی بزرگ اوکراین، یک قحطی در جمهوری شوروی سوسیالیستی اوکراین واقع در کشور اوکراین کنونی بود که در سالهای ۱۹۳۲ و ۱۹۳۳ توسط دولت اتحاد جماهیر شوروی به دستور ژوزف استالین ایجاد شد و منجر به مرگ بین ۲٫۲ تا ۱۰ میلیون شهروند اوکراینی شد. گفته می‌شود که استالین این قحطی را برای از بین بردن جمعیت دهقان اوکراین ایجاد کرد تا بدین ترتیب جلوی جنبش میهن پرستی اوکراین را بگیرد و آنرا سرکوب کند. بسیاری از تاریخ نگاران هولودومور را به عنوان یکی از بزرگترین نسل‌کشی‌های تاریخ و بزرگترین کشتار در طول زمان صلح به شمار آورده‌اند.

  هولودومور سال های 1932-1933 م. نه به عنوان یک پدیده تصادفی با منشا طبیعی و یا اجتماعی، بلکه نتیجه بکارگیری هدفمند ترور بواسطه قحطی، به عبارت دیگر نژادکشی توسط حکومت توتالیتاریستی بود. نابودی گسترده کشاورزان اوکراین توسط قحطی تصنعی، یک اقدام عمدی تروریستی سیستم سیاسی استالین علیه افراد غیرنظامی، علیه اوکراین به عنوان یک ملت و به طور خاص علیه کشاورزان به عنوان یک طبقه بود. در پی آن نه تنها قشر کثیری از کشاورزان و کارفرمایان مرفه و مستقل از دولت، بلکه نسل کاملی از جمعیت کشاورز نابود شدند.

  بنیادهای اجتماعی ملت، سنن، فرهنگ و هویت معنوی آنها خدشه دار شد. هدف اصلی سازمان دادن قحطی تصنعی، برهم زدن پایگاه اجتماعی اوکراین و فراهم نمودن کنترل کامل از جانب دولت بر تمامی اقشار جمعیت بود. با اینحال، جزئیات این سرکوب و محرومیتی که جمعیت اوکراین را نزدیک به یک پنجم کاهش داد، برای سال های بسیاری در خارج از اتحاد جماهیر شوروی ناشناخته باقی ماند . منابع مستند گواهی می دهند، غله در اوکراین وجود داشته، اما آن را از اوکراین گرفته بودند.

  در سال ۱٩۳٢ با اجرای نظام اشتراکی استالین، قحطی در اوکراین آغاز شد. وقتی استالین با مقاومت غیر منتظره دهقانان اوکراین مواجه شد، رژیم او با بالا بردن سهمیه غلاتی که باید برای دولت تولید می شد به یک سطح دور از واقعیت، به این مقاومت پاسخ داد. دهقانانی که در برابر این طرح مقاومت کردند یا نخواستند از فرمان های استالین اطاعت کنند غالبا دستگیر شدند و یا خانه های آنها را ویران کردند. در طول هولودومور، کیسه های غلات به طور مرتب از خانوارهای اوکراینی مصادره می شدند.

  اوکراین در معرض اقدامات خاصی قرار گرفت … بسته شدن مرزها، مصادره بذرهای مورد نیاز برای کاشت محصولات زراعی سال بعد، و غیره،” که مرگ ومیر شمار چشمگیری از اوکراینی ها را در اثر گرسنگی به دنبال داشت. محققان اعداد مختلفی را برای تعداد کشته شدگان در طول قحطی بر میشمارند .صحبت از میلیون ها قربانی بیگناه می باشد. و با احتساب قربانیان غیرمستقیم (در نتیجه تحلیل قوه، تیفوس، مسمومیت های روده ای و معده ای، آدمخواری، حبس، خودکشی به علت اختلال روان و فروپاشی اجتماعی)، طبق برآوردهای تقریبی، قحطی منجر به کشته شدن 14 میلیون نفر شد.

  پای سخن بازماندگان

  روستای تارگان در ۱۲۰ کیلومتری کیف مرکز اوکراین قرار دارد و یکی از مناطق قربانی جنایات معروف به هولودومور است. در سال های ۱۹۳۲-۱۹۳۳ نیمی از جمعیت این روستا به خاطر گرسنگی و قحطی جان باختند. الکساندرا اودیوک، ۹۲ ساله، یکی از ساکنان این روستاست که از قحطی جان به در برد. او می گوید قحطی در اوکراین دوران اتحاد شوروی نه به خاطر کمبود محصول بلکه قحطی مصنوعی بود. “بلشویک ها پس از انقلاب اکتبر بریگادهای نظامی خاص خودشان را ایجاد کردند که هر بریگاد شامل 7 نفر بود. این بریگادها واگن هایی را که با اسب کشیده می شد در روستاها می چرخاندند و به مصادره غله و غذای خانه های کشاورزان دست می زدند. الکساندرا توضیح می دهد که در آنزمان دولت شوروی زمین های مالکان که کولاک نامیده می شدند و کارگرانی که روی این زمین ها کار می کردند را در مزارع به هم پیوسته و اشتراکی متمرکز می کردند که کالخوذ نامیده می شد. محصولات این مزارع را جمع آوری و برای صدور به خارج از اوکراین به ایستگاه های راه آهن منتقل می کردند.

  یکی دیگر از بازماندگان هولودومور، اولنا گونچاروک ۸۷ ساله است. او می گوید دوران وحشتناکی بود و مردم ناامید و دست از جان شسته بودند: “ما از رفت و آمد در روستا هراس داشتیم، زیرا دهقانان گرسنه بودند و کودکان را شکار می کردند. من همسایه ام را به خاطر می آورم که دختری داشت. اما بعد دخترش ناپدید شد. ما به خانه او رفتیم و دیدیم سرش از بدن جدا شده است.” روستائیانی که از قحطی نجات یافتند کسانی بودند که می توانستند در کالخوزها مقداری غذا را از بریگاد ها مخفی کنند و به خانه ببرند و یا مشتی آرد را در آب حل کنند و بنوشند. اولنا به خاطر می آورد که مردی مامور جمع آوری اجساد قحطی زدگان و انتقال آنها به گورستان بود: “این مرد مامور به خانه یک زن رفت و خواست بدن مرده اش را بردارد. اما زن هنوز زنده بود. از مرد خواست که او را نبرد زیرا هنوز زنده است و دارد نفس می کشد. اما مرد جواب داد: به هرحال تو خواهی مرد و من نمی خواهم فردا دوباره اینجا برگردم.”

  در گورستان روستای تارگان، بخشی از گورهای جمعی قربانیان سال ۱۹۳۳ قرار دارد و در این گورها اجساد تقریبا ۴۰۰ دهقان دفن شده است. ولادیمیر سرهیچوک، تاریخ دان، می گوید: “در بقیه مناطق اتحاد شوروی نیز قحطی بود، برای نمونه در قزاقستان، اما قزاق ها می توانستند برای به دست آوردن غذا به مناطق همسایه در روسیه و یا به قرقیزستان و ازبکستان بروند. اما ساکنان اوکراین هیچ امکانی برای رفتن به بلاروس یا روسیه نداشتند، زیرا مرزها بسته بود و بلیط قطار نیز برای آنها وجود نداشت.”

  ولادیمیر سرهیچوک معتقد است که کشتار معروف به هولودومور در اوکراین یک نسل کشی است: “دهقانان اوکراین نمی خواستند به کالخوزها بپیوندند و تولیدات کشاورزی شان را به بلشویک ها بدهند. به همین خاطر بلشویک ها راه دیگری جز کشتن دهقانان براثر قحطی نداشتند.” آمار قربانیان هولودومور در اوکراین در سال های ۱۹۳۲ و ۱۹۳۳، بیش از دو میلیون نفر تخمین زده می شود. اگرچه برخی از بازماندگان، تعداد قربانیان این جنایت علیه بشریت را تا بیش از دوبرابر این آمار نیز ذکر می کنند.

  گفتگو با آندره لیبیچ، استاد موسسۀ عالی مطالعات بین المللی و توسعه در ژنو

  در قانون اساسی اوکراین از هولودومور به عنوان نسل کشی یاد می شود. در بیست کشور نیز به همین عنوان شناخته شده است. با اینحال، بسیاری واژۀ نسل کشی برای این جنایت کافی نیست. علت آن را چه می دانید؟

  آندره لیبیچ: در واقع باید بگویم که این اصطلاح بد انتخاب شده است. وقتی کلمۀ نسل کشی را می شنویم بویژه در مورد اتفاقاتی که در دهۀ سی افتاده است، به یاد هولوکاست می افتیم. تفاوت در این است که هدف هولودومور تنها مردم اوکراین نبود و بسیاری از مردم را خارج از مرزهای این کشور نیز از جمله قزاقستان و روسیه در بر گرفت. هولوکاست یک کمپین بود و به منظور نابود کردن یک نسل صورت گرفت در حالیکه هولودومور، با وجود اینکه میلیون ها قربانی گرفت، برای ریشه کن کردن مردم اوکراین برنامه ریزی نشده بود.

  بلکه نتیجۀ یک سیاست وحشیانه و ضد انسانی بود که توسط استالین اجرا شد. البته تعداد قربانیان هیچ اهمیتی برای وی نداشت، ولی اولویت استالین از بین بردن اوکراینی ها نبود بلکه به دنبال اجرای برنامه خود آنهم به هر قیمتی بود. حتی اگر به بهای میلیون ها قربانی و بویژه روستاییان اوکراینی تمام شد.

  در اکراین، انکار کنندگان عمومی هولودومور مجازات می شوند. آیا این عاملی برای محدود شدن بحث و گفتگو بر سر این موضوع نمی شود؟

  آندره لیبیچ: همینطور است. دولت نمی تواند این مساله را به خود اختصاص بدهد یا مباحث را محدود یا ممنوع کند. اینکه هولودومور توسط افرادی به چالش کشیده شود، صحبت بر سر این موضوع را ضروری تر می کند.

  دقیقا با بحث و گفتگو در مورد این فاجعه و تعداد قربانیان آن می توان به واقعیت رسید. این تنها دولت نیست که حق داشته باشد در مورد اینکه چه چیزی واقعی است و چه چیزی غیر واقعی، نظرش را اعلام کند و مباحث را ممنوع کند.

  ایجاد قحطی مصنوعی، مرگ میلیون ها انسان را به دنبال داشت. آیا بهتر نیست که این واقعۀ غم انگیز را در ردیف جنایت علیه بشریت بگذاریم، همانند همان کاری که با شوآ یا نسل کشی یهودیان انجام گرفته است.؟

  آندره لیبیچ: درست است. باید آن را در ردیف جنایات علیه بشریت قرار داد و نه تنها جنایت علیه یک قوم و ملیت خاص. چنانچه هولودومور را همانند یک جنایت که میلیون ها انسان در نظام شوروی سابق قربانی آن شده اند، بشناسیم، در آنصورت می توانیم به یک بزرگداشت عمومی و یک آشتی مشترک میان روس ها و اوکراینی ها و دیگر ملیت ها برسیم.

  اگر هولودومور را تنها یک تراژدی مختص مردم اوکراین بدانیم، در واقع یک نوع تنش با دیگر ملیت هایی که قربانی همین جنایت شده اند، ایجاد می کنیم.

  اوکراین بارها متهم به این شده است که با بالا بردن تعداد قربانی های اوکراینی، به دنبال مظلوم نمایی است. نظر شما در این باره چیست؟

  آندره لیبیچ: باید بگویم که یک نوع رقابت بر سر بالا بردن قربانیان وجود دارد که هیچ خدمتی به هیچ کس نمی کند. کمترین عددی که در مورد قربانیان هولومودور می توانیم اعلام کنیم ۲ میلیون نفر است.

  اگر به این تعداد، آنهایی را که بر اثر بیماری های ناشی از گرسنگی و نبود مواد غذایی جان سپردند و همچنین نازایی ناشی از آن را اضافه کنیم، ممکن است به رقمی چند میلیونی برسیم اما قطعا به رقمی ۱۰ میلیون نفر که گاهی به گوش می رسد و یا حتی عدد ۶ میلیون قربانی هولوکاست که هولودومور در صدد رقابت با آن است هم نخواهیم رسید.

   

  ایجاد مقاله
  گزارش

  شما عضو وبگاه نیستید!

  دیدگاه

  ارسال شد

  منتشر شده توسط dictator evil
  ساخت وب سایت در یک ثانیه با بلومیت!
  ورود

  با عضویت در وبگاه از امکانات حرفه ای آن بهره مند شوید!

  ثبت نام

  23

  Room 6

  Sabet

  هشدار بهت میدم منوقهوه ایی کنی منم زردت میکنم 😡🤘

  Sabet

  یوها نمیدونم تو چندتا داستان بهت گفتن ..

  Sabet

  تینا اینچین مرا تو آزردی 😣 خاله تیتو😝😂

  TINA

  ثابت جان بعد قهوه اییت میکنم ناراحت میشی

  Yoha

  تو کدوم داستان😑

  Yoha

  من؟؟کی؟

  Sabet

  یوها ،تورو میسپرم ب حق نظر دهندگان زیر داستان ب من گفتی درغگو ای شیاد مکار😳

  Sabet

  ثابت خالی نیست پسوند پاپری قبلشه 😣

  Sabet

  درضمن من فامیلیم پاپری ثابت هس خارجیشو بلد نبودم چطوری مینویسن 😡

  Sabet

  تینا 😂تینا نگاه اسم تینا😂 پسرونه اس دختر تینا باشه ،تینا😂

  Sabet

  یوها اون موقع سایت قاچاقی بود تاریخ تولد نداشت اما یادمه تینا ازهمون موقع کنکور میخوند

  Sabet

  منم متولد 86

  stan666

  ینفر هس ک از ۱۵ سالگی میشناسم امسال قراره نامزد کنیم😊😂

  stan666

  ی خبر دارم

  Yoha

  امانگ آس خیلی باحاله

  Yoha

  ماینکرافتم کلا باید از تو یوتیوب یاد بگیری

  Yoha

  مبینا تا حالا مافیا بازی گردی؟؟؟امانگ آس هم مثل همونه

  Regan Macneil

  سروشا تو متولد چند 72ای؟

  Regan Macneil

  خواهشا بگید ک میدونید چوری ینی چی😑

  Regan Macneil

  حالا خیلی مهم نیست کی اول گفته همچین آش دهن سوزیم نیست🙄😂😂یاد چوری میوفتم

  Regan Macneil

  بیااااا بروووو ینی تو فقط سه ماه ازم بزرگتری؟:////// اونوقت من تازه امسال میخوام برا اولین بار کنکور بدم:/ داوش اگه تو پیری من فسیلم

  Regan Macneil

  مرسی از لطفی که نسبت به من داشتی تینا خدا یک در دنیا هزار در آخرت بهت بده😑😂😂🥴

  Regan Macneil

  من باید بعد کنکور حتمن دوتا بازی رو ببینم چجوریه: ماینکرافت و امانگ آس

  Regan Macneil

  من که از خدامه ولی مطمئنم لااقل امسال نمیشه...مگه اینکه تو یه پارتی چیزی برام بجوری:)))

  Regan Macneil

  خره سروشا عجب پیشنهاد دوپی:/ اینو بنویسم بالا برگم که موقع تصحیح منو نشناسن کارناممه نیاد برام👀واقعا پیشنهاد خوبی بود یکی طلبت😎👻

  Regan Macneil

  اسمم مبیناست هانی

  Yoha

  ثابت حداقل دروغ میگی یکم تحقیق کن سایت از سال ۹۶ باز شده بعد تو چجوری از ۹۴ توشی:/

  Sabet

  کنکور میداد😳

  Sabet

  ازاون موقع تا حالا تینا داشت واسه دندون پزشکی

  Sabet

  Sabet

  من ازسال 94این سایت رو میخوندم

  TINA

  سروشا میشناسی منو قاطی کنم....میام براتا

  TINA

  خود مبینام میدونه من اول گفففففففتم مچلیییییییییی

  TINA

  ن من متولد ۲۲ فروردین ۱۳۸۱ ام

  Soorousha

  تازه یه سالم پشت کنکور بودی، الانم 19 سالته؟!! 😐 تینا بس کن این بازی کثیفو 😁 اینجا همه خودین، حالا من نمیگم ک امسال 29سالت شده، ولی خودت بعداً بگو 😅😁

  Soorousha

  همه‌یی وجود نداره، فقط من گفتم 😐 کس دیگه‌یی هم نباید بگه 🤐😑

  TINA

  مبینا اون منچلی رو من انداختم دهن همه🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣من ۱۹ سالمه پیر شدم مگ ن؟

  Yoha

  پیودی پای خداس.یکی دلایل علاقم بهش اینه که ماینکرافت بازی میکنه و یکی از افتخارات متینکرافتم اینه که بزرگترین فرد اینترنت یعنی پیودی پای در حال انجام این بازیه😐✋

  Yoha

  رگان یوتیوب خارجی هم میبینم:/

  Soorousha

  مبینا دانشگاه تهران قبول شو دیگه دا 😕

  Room6 Supported By Foodforfox ChatRoom
  پربازدید ترین ها
  اتاق قرمز یا رد روم

  اتاق قرمز یا رد روم اتاق قرمز  سایتی در دارک وب بوده که با پرداخت مبلغی وارد ان شده و بصورت زنده تکه تکه کردن انسان ها را مشاهده می نمایید در پشت اتاق های مرگ دارک نت چه می گ

  فیلم هزار پای انسانی (بدترین فیلم های تاریخ سینما)

  فیلم هزار پای انسانی (بدترین فیلم های تاریخ سینما) فیلم هزار پای انسانی The Human Centipede یکی از بدترین فیلم های تاریخ سینماست که در سال 2009 برای اولین بار ساخته شد اما به دلیل س?

  داستان ترسناک یک حمام معمولی

  داستان ترسناک یک حمام معمولی horror6: الان حدود چندساله درگیرم خیلی کارا کردم که بتونم فراموش کنم آزاد بشم که نشد فقط با کمک یه جنگیر تونستم اونارو از خودم دور کنم،همیشه فکرمیکردم

  فیلم ترسناک Hounds of Love 2016

  از نقطه ضعف هایشان برای ایجاد شکافی میان آنها استفاده کند تا بتواند جان سالم بدر ببرد…  

  راز عدد 241543903

  ?ت که توسط دیوید هورویتز، هنرمند شناخته شده نیویورکی ابداع شد داستان از این قرار که دیوید هوروتیز در سال 2009 یک تصویر از خود ، در سایت فلیکر (که سایت محبوب عکاس ها و عکس دوستانه است) منتشر کرد در این تصویر دیوید سر خود را داخل یخچال کرده بود و از کاربران خواست این کار را انجام دهند و عکس ها را  با عدد 241543903 تگ کنند (برچسب بزنند).   حال چرا این عدد؟جالب است بدانید این عدد به صورت شانسی از ترکیب شماره سریال روی یخچال و بارکد روی نودل مرغ یخ زده بدست آمده است ایده سر در یخچال زمانی به سر دیوید زد که یکی از دوستان وی بدلیل بیماری سر خود را  در داخل یخچال می برد تا کمی دردش تسکین یابد. جالبی این موضوع باعث شد که خیلی ها این کار را انجام دهند و عکس خود را با تگ این 241543903 در سایت منتشر کنند، و بدلیل این که برچسب یک معیار مهم برای گوگل است با  جستجو این عدد در گوگل یک گالری از افرادی با سر هایی در داخل یخچال بارگذاری می شود.  

  لیست فیلم های ممنوعه جهان

  لیست فیلم های ممنوعه جهان این ژانر، ما را با ژرف ترین و تاریک ترین بُعد انسان آشنا می کند. جایی که همه ما امیدواریم هیچ وقت شاهد آن نبوده یا جزئی از آن نباشیم. از دید منتقدان، فیل

  شعر نفرین شده جهنم تومینو

  شعر نفرین شده جهنم تومینو جهنم تومینو شعری ژاپنی و نفرین شده که براساس افسانه ها اگر این شعر بلند خوانده شود سرنوشت بدی برای خواننده رقم خواهد زد. این شعر در یک کتاب 666 صفحه ای

  سایت راز آلود و عجیبی به نام sentimentalcorp

  سایت راز آلود و عجیبی به نام sentimentalcorp eMp: سایت شرکت احساسی sentimentalcorp یک وب سایت راز آلود است که توسط سرور خود در اسپانیا کنترل می شود این سایت متعلق به رندی پروزاک بوده و حالتی راز

  فیلمی از عروسک لولیتا

  فیلمی از عروسک لولیتا o6: سلام حتما درباره عروسک های لولیتا چیز های زیادی شنیدید لولیتا به دخترانی میگویند که دست و پای آنها بریده می شه و دندانشان را می کشند و از آنها به عنوان ب?

  فیلم ترسناک Hostel part I 2005 (مسافرخانه)

  فیلم ترسناک Hostel part I 2005 (مسافرخانه)   ژانر : ترسناک زمان : 70 دقیقه زبان : انگلیسی محصول : امریکا کارگردان : Eli Roth ستارگان : Jay Hernandez, Derek Richardson, Eythor Gudjonsson خلاصه دا

  خانه اجنه در کلاردشت

  خانه اجنه در کلاردشت horror6: ویلای متروکه در کلاردشت که تمامی پنجره های آن با یکدیگر متفاوت هست و ساکنین می گویند که این خانه ارواح یک شبه ساخته شده است درب این ویلای متروکه در کلا?

  درگاه دارک وب

  کاربر گرامی این صفحه پل ارتباطی بین شما و وب پنهان می باشد تمامی لینک ها بررسی شده و شما را به وب سایت های خطرناک و بد افزار ها متصل نمی کنند قبل از ورود به وب پنهان نکات امنیتی را

  تئوری عجیب انیمیشن توپولو ها

  تئوری عجیب انیمیشن توپولو ها انیمیشن توپولو ها (Teletubbies) مجموعه برنامه کودکی بود که در 120 کشور به نمایش درومد و به بیش از 45 زبان دوبله شد که در ایران با نام توپولوها شناخته میشه، ب?

  معرفی سایت های دارک وب

  معرفی سایت های دارک وب دارک وب یا وب تاریک به شبکه‌ای گفته می‌شود که در دسترس عموم نبوده و بیشتر برای مقاصد غیرقانونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ردیابی فعالیت‌های آن و شناسا

  ترسا فیدالگو (روح مجازی)

  ترسا فیدالگو (روح مجازی) شاید شما هم در اینستاگرام یا دیگر شبکه‌های اجتماعی با کامنت‌هایی عجیب مواجه شده باشید. کامنت‌هایی که در همان سطر اول، خبر از رخدادی عجیب و ترسن


  # پربازدید های امروز
  #سرنوشت دیگو آلوز قاتل
  #فیلم ترسناک Hounds of Love 2016
  #مسترس و اسلیو چیست؟
  #چند طلسم تبدیل شدن ب خون اشام
  #قتل جونکو فوروتا (قتل های ترسناک)
  مطالب مرتبط
  وقایع ترسناک تاریخ۳

  مرموزترین و ترسناک ترین اتفاقات برمودایی تاریخ (عکس)   به گزارش ایران ناز مثلث برمودا که با نام مثلث شیطان نیز شناخته می‌شود از قرن 19 میلادی در تصورات و ذهن...

  باران خون در هندوستان

  در سال 97 در منطقه سیبری و در شهر صنعتی نوریلسک از آسمان خون بارید و باعث ترس مردم شد. باران روی اتومبیل های پارک شده باریده بود و باعث قرمز شدن آن ها شده بود. وقتی به تصاویر این شهر...

  رویداد تونگوسکا (عجایب جهان)

  رویداد تونگوسکا (عجایب جهان) رویداد یا انفجار تونگوسکا، در ساعت 7:17 صبح روز سه‌شنبه سی‌ام ژوئن 1908 میلادی برابر با دهم تیرماه 1287 خورشیدی انفجار مهیبی در نزدیکی رودخانه تونگوسک...

  پروژه رنگین کمان

  پروژه رنگین کمان آزمایش رنگین کمان یا پروژه رنگین کمان که با نام پروژه فیلادلفیا نیز شناخته می شود یکی از آزمایش‌های مخفی منتسب به نیروی دریایی آمریکا در سال 1943 بود. گفته می‌ش...

  米国防総省の極秘調査から出てきたUFO映像

  米国防総省に、未確認飛行物体(UFO)と地球外生命を調査する極秘のプログラムが存在したことがわかった。米軍兵士の目撃情報も明らかになった。 国防総省によれば、この「先端航空宇宙脅威特定計画」は発足から5年後の2012年に終...

  حادثه رازول (سقوط فضایی ها)

  حادثه رازول (سقوط فضایی ها) در جولای ۱۹۴۷ در شهر رازول نیومکزیکو، شئ ای نقره‌ای رنگ با سرعت زیادی سقوط کرد. یکی از گله‌داران قطعاتی از آن را پیدا کرد و به پایگاه هوایی گزارش داد....

  بریدن سر یک معلم به دلیل توهین به پیامبر اسلام

  روز جمعه ۱۶ اکتبر سال 2020، مهاجمی که فریاد «الله اکبر» سر می‌داد، در نزدیکی یک مدرسه در شهر کنفلان سنتاونورین در شمال غربی پاریس پایتخت فرانسه، به معلمی حمله کرد و سر او ر...

  رمان پوچی ، پیشگویی حادثه کشتی تایتانیک

  رمان پوچی ، پیشگویی حادثه کشتی تایتانیک رمان کوتاهی با عنوان پوچی که توسط مورگان رابرتسون نویسنده آمریکایی در سال 1898 و 14 سال پیش از غرق شدن تایتانیک نوشته شده بود، مشابهت های ب?...

  برچسب
  #قحطی بزرگ اوکراین(هولودومور)
  #هولودومور
  #قحطی بزرگ اوکراین
  #سایت ترسناک
  #horror
  #horror website
  #سایت ترسناک ایرانی
  دسته
  داستان (محتوای خواندنی با ویژگی انتقال هیجان و ترس)
  یوفو (فرا زمینی ها)
  بازی (بازی هایی با محتوا ترسناک)
  انیمیشن (انیمیشن هایی با محتوا ترسناک)
  افراد (انسان های خاص)
  حیوانات (جانداران ترسناک)
  پرونده های ترسناک (جنایت های جهان)
  مستند (مستند هایی با محتوا ترسناک)
  جنگ و جنگ افزار ها (سلاح های مرگبار)
  فضا (عجایب اسمان)
  شیطان پرستی (موضوعاتی مرتبط با شیطان و شیاطین)
  سریال (سریال هایی با محتوا ترسناک)
  اسرار و رموز (جهان پنهان)
  حوادث (رخداد های ترسناک)
  کتاب (کتاب هایی با محتوا ترسناک)
  جالب (مطالب جالب توجه)
  مکان های ترسناک (اماکن عجیب)
  ماورا الطبیعه (ارواح)
  تسخیر شده گان (اجنه)
  اطلاعات عمومی (دانستنیها)
  شکنجه و بردگی (سلطه پذیر)
  برنامه های کاربردی (نرم افزار ها)
  تصاویر (تصویر های ترسناک)
  فیلم (فیلم هایی با محتوا ترسناک)
  عجیب (عجایب جهان)
  ترسناک (اتفاقات ترسناک جهان)
  اینترنت (هر موضوعی که با اینترنت مرتبط است)
  وسایل نقلیه (هرگونه وسیله ساخت بشر که قادر به جا به جایی اجسام باشد)
  خدا (موضوعاتی مرتبط با الهیات)
  تبلیغ
  Magic

  11 نیاز به رتبه

  font Lora_on

  13 نیاز به رتبه

  font Anton_on

  نیاز به رتبه 16

  font Mukta_on

  نیاز به رتبه 20

  font Cairo_on

  نیاز به رتبه 24

  font Almarai_on

  نیاز به رتبه 32

  font Stylish_on

  نیاز به رتبه 40

  font Nosifer_on
  راهنما: این بخش سیستم ویجت های سایت را در بر میگیرد که به کمک آن می توانید تنظیمات موقتی خود را بر روی بخش های مختلف قالب اعمال نمایید
  با نام نویسی سریع در سایت از امکانات خاص از جمله تغییر تم ، فونت و ... برخوردار شو