نقد فیلم آنتبلوم - Antebellum

نقد فیلم آنتبلوم - Antebellum

نقد فیلم آنتبلوم - Antebellum
date: 2020-10-17 16:20:53
 • view: 20 today: 0
 • نقد فیلم آنتبلوم - Antebellum

  اَنتبلوم (Antebellum‎؛ به معنی قبل از جنگ مخصوصاً جنگ داخلی آمریکا) یک فیلم آمریکایی ساخت ۲۰۲۰ در ژانر ترسناک می‌باشد که توسط جرارد بوش و کریستوفر رِنتس در اولین کارگردانی آنها ساخته شده‌است. داستان آن دربارهٔ یک زن آمریکایی-آفریقایی تبار امروزی است که باید از آنچه که به نظر یک مزرعه برده جنوبی در قرن نوزدهم می‌باشد فرار کند. امتیاز این فیلم در سایت‌های IMDB و Rotten Tometoes به ترتیب ۵٫۵ و ۲۶٪ می‌باشد. فیلم اَنتبلوم با انتقادات مختلفی از منتقدین روبرو شد و آنها از فیلمنامه و کمبود ظرافت فیلم انتقاد کردند.

  این شاید چندمین مرتبه باشد که شرکت فیلم‌سازی‌ای درجهت تبلیغ اثر خود و کشاندن مخاطب به سینما، از عنوان فیلم برو بیرون (Get Out) استفاده ابزاری می‌کند. Get Out به‌عنوان نماد تحول سینمای وحشت عصر مدرن شناخته می‌شود و فیلم‌سازان عصر حاضر هم سعی دارند همانند جردن پیل (Jordan Peele)، با کم‌ترین بودجه و داشتن فیلم‌نامه قوی و ایده محور، پیرو خط‌مشی پیل باشند. فیلم آنتبلوم (Antebellum) پیش از هر چیز تکیه بر عقاید پیل دارد و فیلم سعی می‌کند که بار دیگر مفهوم و ماهیت فیلم برو بیرون را به بیننده القا کند ولی متأسفانه خلأهایی در فیلم‌نامه وجود دارد که تلاش فیلم‌سازان اثر را در این فرایند نافرجام می‌گذارد. با بازی مگ همراه باشید. فیلم Antebellum نخستین اثر سینمایی جرارد بوش (Gerard Bush) و کریستوفر رنتس (Christopher Renz) است که به علت گسترش ویروس کرونا به‌صورت نمایش خانگی منتشر شده است. داستان فیلم درباره زنی با نام ویکتوریا هنلی (با بازی جنل مونی)، نویسنده و فعال حقوق جامعه سیاه پوستان است که برای شرکت در یک کنفرانس مطبوعاتی به لوییزیانا سفر می‌کند.

  پس از پایان کنفرانس، ورونیکا تصمیم می‌گیرد که همراه با دوستانش به یک رستوران برود اما ناگهان در هنگام بازگشت، ورونیکا سوار یک اوبر اشتباهی شده و سپس توسط چند سفیدپوست به مکان تفریحی که یادبود دوران جنگ داخلی آمریکاست ربوده می‌شود. حالا وی در تلاش است که در میان جماعت نژادپرست و مجنون از منطقه کنترل شده بگریزد.

  فیلم Antebellum ریشه در بازگویی کینه‌های نژادی و ایجاد پیوستگی دو مقطع زمانی را دارد. مخاطب در ابتدا گمان می‌کند که قصه ترسناک و دلهره‌آور فیلم در زمان قرن نوزدهم میلادی و در خلل جنگ داخلی آمریکا رخ می‌دهد ولی ناگهان سفری به زمان حال می‌زند و مخاطب درحالی‌که جذب فضای آغازین قصه شده، این‌گونه می‌پندارد که تمامی اتفاقات تنش‌زا آغازین فیلم، زاده ذهن یک نویسنده بوده است.

  فیلم عملاً در پرده دوم نگاهی خنثی به زندگی ورونیکا می‌پردازد. یک نویسنده و فعال حقوق سیاه پوستان که سعی بر متقاعدکردن عقاید سفیدپوستان دارد. فیلم Antebellum همانند Get Out به‌ندرت چهره‌ای مثبت و خوش از جامعه سفید پوستان نشان می‌دهد.

  همه سفیدپوستان در این فیلم بد و عجیب هستند و خود شخصیت ورونیکا هم چندان چشم دیدن افراد سفیدپوست را ندارد. از زنی که تمرینات کششی به ورونیکا آموزش و برخورد سردی از خود نشان می‌دهد و از سوی دیگر منشی هتل که به ورونیکا بی‌احترامی می‌کند. آدم‌های سفیدپوست فیلم Antebellum نمایی واضح و مشخص ندارند و این سیاه پوستان هستند که صحنه را تحت کنترل خود قرار می‌دهند، چیزی که در فیلم Get Out به‌وضوح دیده می‌شد که عقیده پیل موردپسند تعدادی از مخاطبان سینما در آن زمان قرار نگرفت.

  Antebellum به‌عنوان یک فیلم ترسناک به مخاطب معرفی می‌شود که مخاطب به‌مرور آن المان‌های ترسناک را مشاهده نمی‌کند. فیلم ترسناک باید با فرم «پی‌رنگ اکتشاف» (Discovery Plot) پیش برود که در این اثر این پی‌رنگ وجود ندارد. لایه‌های «آغاز»، «اکتشاف»، «تأیید» و «مواجهه» از همان ابتدا در فیلم شکل نمی‌گیرد و مخاطب علت و معلول موقعیت‌های قصه و جایگاه شخصیت را متوجه نمی‌شود.

  شاید اصلی‌ترین سؤال پیرامون فیلم Antebellum این باشد که چرا شخصیت ورونیکا باید توسط این افراد شکار شود؟ برای چه سفید پوستان ظالم قصه دست به چنین اقدامی بزنند؟ برای نگه‌داشتن پارک و جذب توریست؟ برای چه و چرا؟ فیلم در پاسخ‌دادن چرایی‌ها می‌گریزد و شخصیت تنها می‌خواهد راهی فرار از این مکان پیدا کند. پرده اول با وجود فضاسازی خوب، پر از کدهای مجهول است. زن باردار می‌آید و ابراز می‌کند که ادین (همان ورونیکا) را می‌شناسند. گفتگویی بین آن دو صورت می‌گیرد که می‌تواند گذشته و هویت شخصیت را برای مخاطب شفاف سازد ولی هرگز این اتفاق رخ نمی‌دهد. گنگ و مجهول بودن جایگاه شخصیت ورونیکا و محیط قصه که مخاطب نمی‌داند آیا تطبیق دنیای واقعی بر دنیای خیالی است، تا زمان شروع پرده سوم مشخص نمی‌شود. فیلم چند لحظه شوکه کننده موفق دارد ولی کافی نیست و نکته دیگر فیلم‌سازان در قراردادن سایر المان‌ها و زیر ژانرها اعم از کمدی و درام نیز شکست می‌خورند.

  بازی جونی مولی (Janelle Monae) تنها نکته برجسته فیلم Antebellumاست. البته در پرده اول و سوم بازی مولی بیشتر به چشم می‌خورد تا پرده دوم قصه. او توانسته در قالب یک زن ستم‌دیده و مصمم به خوبی ظاهر شود. بازی جونی مولی در نقش ایدن نسبت به ورونیکا بهتر از آب در آمده است. با اینکه در نهایت ایدن همان ورونیکا به مخاطب شناخته می‌شود ولی شخصیت‌پردازی ورونیکا که در پرده دوم نمایان می‌شود، خنثی و عاری از شخصیت‌پردازی درست است.

  بی‌شک پرده دوم که در ادبیات نمایشی به‌عنوان گره‌افکنی معضل‌های شخصیت است در فیلم آنتبلوم بسیار ضعیف نوشته و پیاده‌سازی شده است. بازیگران نامدار و بااستعدادی نقش‌های مکمل فیلم را بازی می‌کنند ولی محدودیت اعمال شده از سوی سناریو باعث می‌شود که درخشش جانا مالون (Jena Malone) و اریک لانگه (Eric Lange) را در فیلم نبینیم.فیلم Antebellum دنباله معنوی ناقصِ فیلم Get Out است که تنها قصدش بازگویی مجدد معضل نژادپرستی درگذشته و تطبیق آن با زمان حال را دارد. فیلم گهگاهی ما را به این معضل گرفتار می‌کند که آیا ما هنوز در مقابل اقلیت‌های نژادی نژادپرست هستیم؟ تصوری غلط و تاحدودی توهین‌آمیز که از ذهن دو فیلم‌ساز اثر به مخاطب انتقال داده می‌شود. فیلم Antebellum هیچ برگه برنده‌ای به جز انتشار این پیام زننده و قرون وسطایی ندارد.

   

  ایجاد مقاله

  گزارش

  شما عضو وبگاه نیستید!

  دیدگاه

  ارسال شد


  Confirmed By admin Amin-Mehdipour

  Login

  با عضویت در وبگاه از امکانات حرفه ای آن بهره مند شوید!

  ثبت نام

  13

  Room 6

  ناشناس

  IP: 17646

  😂😂😂😂

  ناشناس

  IP: 5114

  گلرو کم بود مطهره هم اضافه شد 😂

  ناشناس

  IP: 5125

  داستانای اینجا عالیه مطهره

  ناشناس

  IP: 5125

  کی کیو کشته مطهره

  Soorousha

  😐

  Soorousha

  Hi lilith

  ناشناس

  IP: 9582

  Slm

  ناشناس

  IP: 4532

  سلام😐

  ناشناس

  IP: 4532

  😐

  ناشناس

  IP: 5188

  😍😍

  ناشناس

  IP: 138197

  😐💛با افتخار لیلیث هستم

  ناشناس

  IP: 5210

  سلا

  Soorousha

  گلرو یک انسان مؤنث است

  ناشناس

  IP: 89196

  کسی هست

  ناشناس

  IP: 89196

  سلام

  ناشناس

  IP: 109203

  گلرو کیست؟😐

  ناشناس

  IP: 109203

  گلروووو کجاییی دقیقا کجایی🤔

  ناشناس

  IP: 109203

  😐بچو

  ناشناس

  IP: 4556

  ناشناس

  IP: 4556

  ناشناس

  IP: 4556

  سلام

  ناشناس

  IP: 217138

  سرهنگ

  ناشناس

  IP: 217138

  سلام به همه خوبان

  ناشناس

  IP: 5116

  بخورش

  ناشناس

  IP: 5122

  🤔

  ناشناس

  IP: 5122

  خوبی

  ناشناس

  IP: 5122

  سلام خکبی

  Faryal22

  سلام

  ناشناس

  IP: 5127

  سلام

  Soorousha

  گلرووو کجایی 😂😂😐

  ناشناس

  IP: 5114

  من میلادم

  ناشناس

  IP: 5114

  سلام

  ناشناس

  IP: 19547

  nd

  ناشناس

  IP: 37129

  کی کشتی کی کیو کشته وایییب

  ناشناس

  IP: 37129

  سلام مطهره هستم

  03:00

  😅😅😅😅

  ناشناس

  IP: 2183

  😅😅😅😅

  ناشناس

  IP: 2183

  Faryal22

  :/

  ناشناس

  IP: 5124

  دوتا بودش خودم خوردمش

  Room6 Supported By Foodforfox ChatRoom

  Best Views

  اتاق قرمز یا رد روم

  اتاق قرمز یا رد روم اتاق قرمز  سایتی در دارک وب بوده که با پرداخت مبلغی وارد ان شده و بصورت زنده تکه تکه کردن انسان ها را مشاهده می نمایید در پشت اتاق های مرگ دارک نت چه می گ

  فیلم هزار پای انسانی (بدترین فیلم های تاریخ سینما)

  فیلم هزار پای انسانی (بدترین فیلم های تاریخ سینما) فیلم هزار پای انسانی The Human Centipede یکی از بدترین فیلم های تاریخ سینماست که در سال 2009 برای اولین بار ساخته شد اما به دلیل س?

  راز عدد 241543903

  ?ت که توسط دیوید هورویتز، هنرمند شناخته شده نیویورکی ابداع شد داستان از این قرار که دیوید هوروتیز در سال 2009 یک تصویر از خود ، در سایت فلیکر (که سایت محبوب عکاس ها و عکس دوستانه است) منتشر کرد در این تصویر دیوید سر خود را داخل یخچال کرده بود و از کاربران خواست این کار را انجام دهند و عکس ها را  با عدد 241543903 تگ کنند (برچسب بزنند).   حال چرا این عدد؟جالب است بدانید این عدد به صورت شانسی از ترکیب شماره سریال روی یخچال و بارکد روی نودل مرغ یخ زده بدست آمده است ایده سر در یخچال زمانی به سر دیوید زد که یکی از دوستان وی بدلیل بیماری سر خود را  در داخل یخچال می برد تا کمی دردش تسکین یابد. جالبی این موضوع باعث شد که خیلی ها این کار را انجام دهند و عکس خود را با تگ این 241543903 در سایت منتشر کنند، و بدلیل این که برچسب یک معیار مهم برای گوگل است با  جستجو این عدد در گوگل یک گالری از افرادی با سر هایی در داخل یخچال بارگذاری می شود.  

  لیست فیلم های ممنوعه جهان

  لیست فیلم های ممنوعه جهان این ژانر، ما را با ژرف ترین و تاریک ترین بُعد انسان آشنا می کند. جایی که همه ما امیدواریم هیچ وقت شاهد آن نبوده یا جزئی از آن نباشیم. از دید منتقدان، فیل

  داستان ترسناک یک حمام معمولی

  داستان ترسناک یک حمام معمولی horror6: الان حدود چندساله درگیرم خیلی کارا کردم که بتونم فراموش کنم آزاد بشم که نشد فقط با کمک یه جنگیر تونستم اونارو از خودم دور کنم،همیشه فکرمیکردم

  فیلمی از عروسک لولیتا

  فیلمی از عروسک لولیتا o6: سلام حتما درباره عروسک های لولیتا چیز های زیادی شنیدید لولیتا به دخترانی میگویند که دست و پای آنها بریده می شه و دندانشان را می کشند و از آنها به عنوان ب?

  شعر نفرین شده جهنم تومینو

  شعر نفرین شده جهنم تومینو جهنم تومینو شعری ژاپنی و نفرین شده که براساس افسانه ها اگر این شعر بلند خوانده شود سرنوشت بدی برای خواننده رقم خواهد زد. این شعر در یک کتاب 666 صفحه ای

  درگاه دارک وب

  کاربر گرامی این صفحه پل ارتباطی بین شما و وب پنهان می باشد تمامی لینک ها بررسی شده و شما را به وب سایت های خطرناک و بد افزار ها متصل نمی کنند قبل از ورود به وب پنهان نکات امنیتی را

  فیلم ترسناک Hostel part I 2005 (مسافرخانه)

  فیلم ترسناک Hostel part I 2005 (مسافرخانه)   ژانر : ترسناک زمان : 70 دقیقه زبان : انگلیسی محصول : امریکا کارگردان : Eli Roth ستارگان : Jay Hernandez, Derek Richardson, Eythor Gudjonsson خلاصه دا

  ترسا فیدالگو (روح مجازی)

  ترسا فیدالگو (روح مجازی) شاید شما هم در اینستاگرام یا دیگر شبکه‌های اجتماعی با کامنت‌هایی عجیب مواجه شده باشید. کامنت‌هایی که در همان سطر اول، خبر از رخدادی عجیب و ترسن

  معرفی سایت های دارک وب

  معرفی سایت های دارک وب دارک وب یا وب تاریک به شبکه‌ای گفته می‌شود که در دسترس عموم نبوده و بیشتر برای مقاصد غیرقانونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ردیابی فعالیت‌های آن و شناسا

  لیلیت کیست (نخستین زن حضرت آدم)

  لیلیت کیست (نخستین زن حضرت آدم) داستان آفرینش در هر دینی به صورتی بیان شده است که انسانهای نخستین در همه آن ها آدم و حوا بوده اند اما نظریه متفاوتی نیز در اینباره وجود دارد که ا

  موزه اد و لورن وارن (موزه ترسناک)

  موزه اد و لورن وارن (موزه ترسناک) موزه ماورا الطبیعه اد و لورن وارن (occult museum) ،قدیمی ترین و تنها موزه از نوع خود است این موزه معروف، صدها هزار بازدید کننده از سراسر جهان را

  عروسک جنسی لولیتا

  عروسک جنسی لولیتا داستان عروسک لولیتا به سال ۱۹۹۵ و زمانی که ولادیمیر نوباکوف داستانی تحت عنوان لولیتا را منتشر کرد باز می گردد. داستان این رمان در مورد یک استاد دانشگاه است که

  فیلم ترسناک 1980 Cannibal Holocaust (کانیبال هولوکاست)

  فیلم ترسناک 1980 Cannibal Holocaust (کانیبال هولوکاست)   ژانر : ترسناک زمان : 58 دقیقه زبان : انگلیسی / اسپانیایی / ایتالیایی محصول : ایتالیا کارگردان : Ruggero Deodato ستارگ


  Today Show#

  #لیست فیلم های ممنوعه جهان
  #ماجرای دختر آبادانی و مامور حراست
  #بازی ترسناک مومو (MOMO)
  #امداد غیبی
  #معرفی سایت های دارک وب

  Related Posts

  فیلم هزار پای انسانی (بدترین فیلم های تاریخ سینما)

  فیلم هزار پای انسانی (بدترین فیلم های تاریخ سینما) فیلم هزار پای انسانی The Human Centipede یکی از بدترین فیلم های تاریخ سینماست که در سال 2009 برای اولین بار ساخته شد اما به دلیل س?...

  فیلم ترسناک Shab e bist o nohom 1989 (شب بیست و نهم)

  فیلم ترسناک Shab e bist o nohom 1989 (شب بیست و نهم)   ژانر : ترسناک زمان : 117 دقیقه زبان : فارسی محصول : ایران کارگردان : حمید رخشانی ستارگان :حسین گیل , رضا رخشانی, رضا رویگری, ژیل...

  فیلم ترسناک it 1990

  فیلم ترسناک it 1990   ژانر : ترسناک زمان : 187 دقیقه زبان : انگلیسی محصول : آمریکا / کانادا کارگردان : Tommy Lee Wallace ستارگان : Richard Thomas, John Ritter, Annette O’Toole, Harry Anderson خلاصه داستان ...

  فیلم ترسناک A Quiet Place 2018 (یک مکان ارام)

  فیلم ترسناک A Quiet Place 2018 (یک مکان ارام)   ژانر : ترسناک / هیجان انگیز زمان : 90 دقیقه زبان : انگلیسی محصول : آمریکا کارگردان : John Krasinski ستارگان : John Krasinski, Emily Blunt, Noah Jupe, Millicent ...

  فیلم ترسناک Happy death day 2017 (روز مرگت مبارک)

  فیلم ترسناک Happy death day 2017 (روز مرگت مبارک)   ژانر : ترسناک / رازآلود / مهیج زمان : 90 دقیقه زبان : انگلیسی محصول : آمریکا کارگردان : Christopher Landon ستارگان : Jessica Rothe, Ruby Modine, Rachel Mat...

  فیلم ترسناک Marrowbone 2017

  فیلم ترسناک Marrowbone 2017   ژانر : درام/ ترسناک/ هیجان انگیز زمان : 110 دقیقه زبان : انگلیسی محصول : اسپانیا کارگردان : Sergio G. Sánchez ستارگان : George MacKay, Anya Taylor-Joy, Charlie Heaton , خلا...

  سکانس های ترسناک فیلم یک جن زده آمریکایی

  فیلم بر مبنای یک ماجرای واقعی و بسیار معروف در امریکا و البته ابداعات و شاخ و برگ‌های اضافی که نویسنده به داستان افزوده،ساخته شده.داستان واقعی به ماجرای نفرین یک زن روستایی و ...

  فیلم کوتاه ترسناک looking glass

  فیلم کوتاه ترسناک looking glass فیلم کوتاه، همان‌طور که از نامش پیداست به فیلم‌هایی گفته می‌شود که زمان کوتاه دارند. البته تنها زمان ملاک این فیلم‌ها نیست. فیلم کوتاه جایگاه موجز ...

  Tags

  #Antebellum
  #فیلم Antebellum
  #Antebellum 2020
  #نقد و بررسی فیلم آنتبلوم
  #نقد فیلم آنتبلوم
  #horror website
  #سایت ترسناک ایرانی

  Categories

  داستان (محتوای خواندنی با ویژگی انتقال هیجان و ترس)
  یوفو (فرا زمینی ها)
  بازی (بازی هایی با محتوا ترسناک)
  انیمیشن (انیمیشن هایی با محتوا ترسناک)
  افراد (انسان های خاص)
  حیوانات (جانداران ترسناک)
  پرونده های ترسناک (جنایت های جهان)
  مستند (مستند هایی با محتوا ترسناک)
  جنگ و جنگ افزار ها (سلاح های مرگبار)
  فضا (عجایب اسمان)
  شیطان پرستی (موضوعاتی مرتبط با شیطان و شیاطین)
  سریال (سریال هایی با محتوا ترسناک)
  اسرار و رموز (جهان پنهان)
  حوادث (رخداد های ترسناک)
  کتاب (کتاب هایی با محتوا ترسناک)
  جالب (مطالب جالب توجه)
  مکان های ترسناک (اماکن عجیب)
  ماورا الطبیعه (ارواح)
  تسخیر شده گان (اجنه)
  اطلاعات عمومی (دانستنیها)
  شکنجه و بردگی (سلطه پذیر)
  برنامه های کاربردی (نرم افزار ها)
  تصاویر (تصویر های ترسناک)
  فیلم (فیلم هایی با محتوا ترسناک)
  عجیب (عجایب جهان)
  ترسناک (اتفاقات ترسناک جهان)
  اینترنت (هر موضوعی که با اینترنت مرتبط است)
  وسایل نقلیه (هرگونه وسیله ساخت بشر که قادر به جا به جایی اجسام باشد)
  خدا (موضوعاتی مرتبط با الهیات)

  Magic

  11 نیاز به رتبه

  font Lora_on

  13 نیاز به رتبه

  font Anton_on

  نیاز به رتبه 16

  font Mukta_on

  نیاز به رتبه 20

  font Cairo_on

  نیاز به رتبه 24

  font Almarai_on

  نیاز به رتبه 32

  font Stylish_on

  نیاز به رتبه 40

  font Nosifer_on
  راهنما: این بخش سیستم ویجت های سایت را در بر میگیرد که به کمک آن می توانید تنظیمات موقتی خود را بر روی بخش های مختلف قالب اعمال نمایید
  با نام نویسی سریع در سایت از امکانات خاص از جمله تغییر تم ، فونت و ... برخوردار شو