بررسی سریال تسخیر خانه هیل

بررسی سریال تسخیر خانه هیل

بررسی سریال تسخیر خانه هیل

بررسی سریال تسخیر خانه هیل

سریال تسخیر خانه هیل اثری استثنایی، غیرمنتظره و تحسین‌شده در ژانر وحشت به شمار می‌رود که پس از اکران در شبکه نت‌فلیکس توانست نظر مخاطبان و منتقدان را به خود جلب کند.

داستان این مجموعه با روایت کلاسیک «خانه تسخیرشده» آغاز می‌شود. خانواده‌ای به نام «هیل» که به‌طور موقت در خانه‌ای بزرگ و قدیمی ساکن می‌شوند. داستان این روایت جذاب با سفر زمانی میان گذشته و حال شما را با داستان اعضا خانواده «هیل» در بازه‌های زمانی مختلف آشنا می‌کند و البته که در قلب همه این داستان خانه‌ای قرار دارد که اگرچه منبع همه مصیبت‌های این خانواده به نظر می‌آید اما امکان انکارش وجود ندارد.

این فیلم که از بازی‌های عالی، کارگردانی جذاب و طراحی خیره‌کننده خود نهایت استفاده را می‌کند روایتی غیرخطی از سوژه‌ها را بیان کرده و مخاطب را به همراه خود به سفری پرخطر می‌برد.

اگرچه این سریال از همه عوامل ژانر وحشت و ارواح و خانه‌های تسخیرشده به‌خوبی استفاده می‌کند و سعی در انکار یا توجیه آن‌ها ندارد؛ اما در دل خود داستان خانواده‌ای آسیب‌دیده را در کانون کاوش خود قرار می‌دهد.

داستان این مجموعه تنها وحشت از عوامل ماوراءالطبیعه نیست. بخشی ازآنچه باعث شده است تا این خانه تسخیر شود هراس ساکنان آن از واقعیت و مواجه با آن است.

بازی چشمگیر نویسندگان در استفاده از زمان و اینکه چگونه زمان برای افراد این خانواده نه در قالب خطی مستقیم که در قالب منحنی بازگشت‌پذیر تجربه می‌شود و چگونه آن‌ها خود به بخشی از عامل هراس‌های خویش بدل می‌شوند، نفس‌گیر است.
انکار واقعیت و پایان ندادن به ضربه‌ها و بحران‌های روحی به همان اندازه روح و جان و ذهن افراد را تسخیر می‌کند که مواجهه با موجوداتی از فراسوی این جهان.

کمتر پیش می‌آید که مجموعه تلویزیونی یا فیلمی سینمایی بتواند ضمن اینکه داستانی با استانداردهای بالای ژانر وحشت را روایت می‌کند، داستانی بامعنایی چندلایه نیز برای مخاطبش بیان کند.

این سریال داستان خود را در پایان فصل اول به پایان می‌رساند. بااین‌وجود استقبال گسترده‌ای که از این سریال به‌عمل‌آمده امکان ساخت فصل‌های بعدی را برای آن ایجاد کرده است.

فصل‌های بعدی که ممکن است به‌جای تمرکز به داستان این خانواده به صدها خرده داستانی بپردازند که در این مجموعه به آن‌ها اشاره‌شده است. درنهایت منزلی که میزبان هزاران روح سرگردان است حتماً هزاران داستان ناگفته در دل خود دارد.

یکی از ویژگی‌های جذاب سریال «تسخیر خانه هیل» در استفاده از سرنخ‌های نامشهود برمی‌گردد. برای اینکه همه کلیدها و سرنخ‌هایی که در این سریال قرار داده‌شده را به‌طور کامل پیدا کنید شاید لازم باشد برخی از قسمت‌های آن را چندین بار ببینید و در برخی از موارد بر روی برخی از صحنه‌ها توقف کنید تا بتوانید ریزه‌کاری‌هایی را که طراحان در آن قرار داده‌اند را کشف کنید.


همچنین پس از آشکار شدن روند داستان گاهی لازم است به عقب برگشته و بر از بخش‌های این داستان را دوباره تماشا کرد تا ارزش داستان‌گویی پیچیده و چندلایه آن بیشتر دیده شود.

علاقه ما به داستان‌های هراسناک جنبه‌ای روان‌شناختی دارد. عمده مواجهه با هراس پدیده‌هایی که آن‌ها را فرا طبیعی می‌دانیم از هراس ما نسبت به ناشناخته‌ها نشأت می‌گیرد.

ما ازآنچه نمی‌شناسیم می‌ترسیم و هیولایش می‌پنداریم. ارواح و داستان‌های آن‌ها زمانی که با تعلیق روایی و تکنیکی ترکیب شوند بیان بی‌نظیری از این هراس به شمار می‌روند. در اکثر اوقات زمانی که روحی را در این داستان‌ها می‌بینید که بر درودیوار ناخن می‌کشد، نمی‌دانیم چیست؟

از کجا آمده است و چه می‌خواهد و چه در سر دارد. ما از او بیگانه‌ای تمام‌عیار ساخته‌ایم که توان مواجهه و درک آن را نداریم و مهم نیست او چه در سر داشته باشد اما آنچه در سر دارد چون در اقلیم ما ناشناخته است پس ناخوشایند است.

اگر داستان خانه تسخیرشده خانواده هیل را از دید ارواح ساکن آن روایت کنیم، شاید داستان به‌کلی دگرگون شود و ما حتی به همدلی با مردگان به دام افتاده در آن بپردازیم.

نمونه بارز این روایت که از آن به یکی از روایت‌های پست‌مدرن داستان‌های ارواح اشاره می‌شود در فیلم دیگران یا others خود را نشان داد.

جایی که خانواده‌ای در خانه خود با ارواح مزاحم دست‌وپنجه نرم می‌کنند و تنها در پایان داستان است که می‌بینیم آن بیگانه‌های مهاجم که خانه آن‌ها را تسخیر کرده بودند و ارواح ناشناس درواقع مردمانی عادی بوده‌اند و این خانواده در اصل ارواح ساکن در آن منزل.

سریال «تسخیر خانه هیل» در شرایطی که سعی نمی‌کند تا هدف خود از هراساندن شما را انکار کند اما روایتی منطقی دارد تا یکی از بهترین آثار ژانر وحشت سال‌های اخیر را بیافریند.

فضای باز و امکان بروز خلاقانه‌ای که در بستر نت فلیکس وجود دارد به این سریال کمک کرده تا جایگاه خود را پیدا کند.

این سریال در رده معدود آثار پرمعنی ژانر وحشت است؛ بنابراین اگر می‌خواهید ایام آخر هفته خود را با سریالی ترسناک سپری کنید که درعین‌حال شما را به فکر وا‌می‌دارد ؛ این سریال استثنایی را از دست ندهید.

در انتهای تماشای «تسخیر خانه هیل» اندوخته شما تنها هیجان ناشی از هراس نبوده و موضوعی برای تأمل بیشتر به دست آورده باشید.

 

دیدگاه

کاربر عزیز در صورت عضویت می توانید دیدگاه خود را مطرح نمایید

منتشر شده توسط admin jaber
ساخت وب سایت در یک ثانیه با بلومیت!
به راحتی آن را شخصی سازی کنید
ورود

با عضویت در وبگاه از امکانات حرفه ای آن بهره مند شوید!

ثبت نام

12

Room 6

Amin-Mehdipour

Amin-Mehdipour

Amin-Mehdipour

Amin-Mehdipour

Amin-Mehdipour

Amin-Mehdipour

Amin-Mehdipour

Amin-Mehdipour

Amin-Mehdipour

Amin-Mehdipour

Amin-Mehdipour

Amin-Mehdipour

Amin-Mehdipour

Amin-Mehdipour

ziROOO

کیرم تو ناموس اونی کع دنبال ومپایره اسکل مشنگ دهنمونو جر دادی

Mobi666

سلام خوش اومدم:]

(:

😂

Zodiac kill

بس کنید دیگه خون آشام چیه ، شورشو دراوردید...تو سن بلوغ لطفا درگیر چیزی نشید و اینقد فیلم ومپایر نبینید ک اخرعاقبتش این بشه ک شما ی چیز بگید بقیه هم توهین کنن ، البته اینکه توهین میکنن احتمالا کار درستیه چون دیگه واقعا از دستتون عاصی شدن😐 یکیش همین ایلار😂

girin_of

سلام کسی داستان ترسناک داره ؟ برای یوتیوب میخوام !

Aylar5

سایت تبدیل به تیمارستان شده😐

Amir 118

سلومم

Amir 118

Amir 118

Amir 118

Amir 118

Amir 118

Amir 118

چطوری باید پیام بدم

Amir 118

Amir 118

منم تازه اومدم

Amir 118

سلاممممممممم

Amir 118

سلام

parsa_

AZOSAKOMAKI

کسی هست تبدیل شده باشه؟

Hasti

سلام مجدد

JAck Asparo

سلام

horror6

slm

هلیا

کسی نیست

هلیا

هلیا

سلام

ناشناس
IP: 5114

نیستی هستی

Room6 Supported By Foodforfox ChatRoom
پربازدید ترین ها
اتاق قرمز یا رد روم

اتاق قرمز یا رد روم اتاق قرمز  سایتی در دارک وب بوده که با پرداخت مبلغی وارد ان شده و بصورت زنده تکه تکه کردن انسان ها را مشاهده می نمایید در پشت اتاق های مرگ دارک نت چه می گ

فیلم ترسناک Hounds of Love 2016

از نقطه ضعف هایشان برای ایجاد شکافی میان آنها استفاده کند تا بتواند جان سالم بدر ببرد…  

کتاب ال عزازیل نوشته ابن جوهاش

کتاب ممنوعه! کتاب all-azazel کتاب 500 صفحه‌ای است که بطور کلی توسط موجودی ماورایی نوشته شده است! و حاوی نکات بسیاری درمورد این موجودات است! نام این کتاب "کتاب شیطان" است و در 500 بعداز می

فیلم هزار پای انسانی (بدترین فیلم های تاریخ سینما)

فیلم هزار پای انسانی (بدترین فیلم های تاریخ سینما) فیلم هزار پای انسانی The Human Centipede یکی از بدترین فیلم های تاریخ سینماست که در سال 2009 برای اولین بار ساخته شد اما به دلیل س?

داستان ترسناک یک حمام معمولی

داستان ترسناک یک حمام معمولی horror6: الان حدود چندساله درگیرم خیلی کارا کردم که بتونم فراموش کنم آزاد بشم که نشد فقط با کمک یه جنگیر تونستم اونارو از خودم دور کنم،همیشه فکرمیکردم

لیست فیلم های ممنوعه جهان

لیست فیلم های ممنوعه جهان این ژانر، ما را با ژرف ترین و تاریک ترین بُعد انسان آشنا می کند. جایی که همه ما امیدواریم هیچ وقت شاهد آن نبوده یا جزئی از آن نباشیم. از دید منتقدان، فیل

شعر نفرین شده جهنم تومینو

شعر نفرین شده جهنم تومینو جهنم تومینو شعری ژاپنی و نفرین شده که براساس افسانه ها اگر این شعر بلند خوانده شود سرنوشت بدی برای خواننده رقم خواهد زد. این شعر در یک کتاب 666 صفحه ای

راز عدد 241543903

?ت که توسط دیوید هورویتز، هنرمند شناخته شده نیویورکی ابداع شد داستان از این قرار که دیوید هوروتیز در سال 2009 یک تصویر از خود ، در سایت فلیکر (که سایت محبوب عکاس ها و عکس دوستانه است) منتشر کرد در این تصویر دیوید سر خود را داخل یخچال کرده بود و از کاربران خواست این کار را انجام دهند و عکس ها را  با عدد 241543903 تگ کنند (برچسب بزنند).   حال چرا این عدد؟جالب است بدانید این عدد به صورت شانسی از ترکیب شماره سریال روی یخچال و بارکد روی نودل مرغ یخ زده بدست آمده است ایده سر در یخچال زمانی به سر دیوید زد که یکی از دوستان وی بدلیل بیماری سر خود را  در داخل یخچال می برد تا کمی دردش تسکین یابد. جالبی این موضوع باعث شد که خیلی ها این کار را انجام دهند و عکس خود را با تگ این 241543903 در سایت منتشر کنند، و بدلیل این که برچسب یک معیار مهم برای گوگل است با  جستجو این عدد در گوگل یک گالری از افرادی با سر هایی در داخل یخچال بارگذاری می شود.  

چند طلسم تبدیل شدن ب خون اشام

ومپایر(خون اشام)??‍♂️ ام در افسانه‌ها و فرهنگ فولکلوریک مردم اروپا . آسیا و امریکا موجودی زنده‌است که شب‌ها از گور بیرون آمده و برای تغذیه خود از خون انسان ها مے‌

فیلمی از عروسک لولیتا

فیلمی از عروسک لولیتا o6: سلام حتما درباره عروسک های لولیتا چیز های زیادی شنیدید لولیتا به دخترانی میگویند که دست و پای آنها بریده می شه و دندانشان را می کشند و از آنها به عنوان ب?

سایت راز آلود و عجیبی به نام sentimentalcorp

سایت راز آلود و عجیبی به نام sentimentalcorp eMp: سایت شرکت احساسی sentimentalcorp یک وب سایت راز آلود است که توسط سرور خود در اسپانیا کنترل می شود این سایت متعلق به رندی پروزاک بوده و حالتی راز

خانه اجنه در کلاردشت

خانه اجنه در کلاردشت horror6: ویلای متروکه در کلاردشت که تمامی پنجره های آن با یکدیگر متفاوت هست و ساکنین می گویند که این خانه ارواح یک شبه ساخته شده است درب این ویلای متروکه در کلا?

مسترس و اسلیو چیست؟

مسترس و اسلیو چیست؟ میسترس (Mistress) كه مونث كلمه ی میستر (Mister) است به معنای ارباب یا الهه خانم به كار می رود. میسترش خانمی است كه تمایل به آزار و اذیت دیگر انسان ها و بخصوص مردان دارد

فیلم ترسناک Hostel part I 2005 (مسافرخانه)

فیلم ترسناک Hostel part I 2005 (مسافرخانه)   ژانر : ترسناک زمان : 70 دقیقه زبان : انگلیسی محصول : امریکا کارگردان : Eli Roth ستارگان : Jay Hernandez, Derek Richardson, Eythor Gudjonsson خلاصه دا

تئوری عجیب انیمیشن توپولو ها

تئوری عجیب انیمیشن توپولو ها انیمیشن توپولو ها (Teletubbies) مجموعه برنامه کودکی بود که در 120 کشور به نمایش درومد و به بیش از 45 زبان دوبله شد که در ایران با نام توپولوها شناخته میشه، ب?


# پربازدید های امروز
#کتاب ال عزازیل نوشته ابن جوهاش
#چند طلسم تبدیل شدن ب خون اشام
#داستان ترسناک زن افغان
#لیست فیلم های ممنوعه جهان
#نقد فیلم غیر متعارف سالو یا 120 روز در سودوم
مطالب مرتبط
سریال ترسناک Dexter 2006

اگر به فیلم و سریال‌های پر از خون و خون‌ریزی علاقه دارید، سریال Dexter یک پیشنهاد عالی برای شما خواهد بود. یک مامور پلیس به نام دکستر مورگان که در بخش واحد بررسی خون...

Call Help Center

amazon kindle support, amazon kindle customer service, kindle support, kindle help, twitter support, contact twitter, twitter help, twitter customer service, match customer service, match phone number, match.com customer service number, match.com customer servi...

Blocked
Blocked
سریال اتفاقات عجیب و غریب

سریال اتفاقات عجیب و غریب   نام فارسی سریال : اتفاقات عجیب و غریب ژانر : درام / ترسناک / اسرارآمیز کیفیت : ۱۰۸۰p | عالی حجم تقریبی هر قسمت : ۶۹۶ مگابایت زبان : دوزبانه ( صوت ...

سکانس های ترسناک سریال احضار

سکانس های ترسناک سریال احضار سریال احضار در ژانر دلهره آور و ترسناک قرار دارد و با موضوع اجنه و ارواح و روابط بین این موجودات است در زندگی روزمره ، همه ی ما ترس هایی داریم که یا ب...

سریال فرار از زندان فصل پنجم

سریال فرار از زندان فصل پنجم   ژانر : اکشن / جنایی / درام وضعیت پخش : در حال پخش فرمت فایل : Mkv کیفیت : ۷۲۰p & 1080p & 480p | بسیار خوب , عالی خلاصه داستان : بعد از ۷ سال و بزرگ ش...

سریال تسخیر در خانه هیل

تسخیرشدگی خانه هیل ، یک سریال اینترنتی آنتولوژی در ژانر ترسناک فراطبیعی است که توسط مایک فلنگن خلق شده‌است. فصل اول سریال تحت عنوان تسخیرشدگی خانه هیل اقتباسی مدرن از کتاب تر...

بررسی سریال تسخیر خانه هیل

سریال تسخیر خانه هیل اثری استثنایی، غیرمنتظره و تحسین‌شده در ژانر وحشت به شمار می‌رود که پس از اکران در شبکه نت‌فلیکس توانست نظر مخاطبان و منتقدان را به خود جلب کند. ...

سریال ترسناک The Seance (احضار)

سریال ترسناک The Seance (احضار)   ژانر : ترسناک زبان : فارسی محصول : ایران کارگردان : رامین عباسی‎زاده ستارگان : الهه جعفری ، شهریار ربانی ، بنیامین پیروانی ، نرگس امینی خ...

برچسب
#سریال تسخیر خانه هیل
# تسخیر خانه هیل
#محتوا ترسناک
#سایت ترسناک
#ترسناک
#غذا برای روباه
#foodforfox
دسته
داستان (محتوای خواندنی با ویژگی انتقال هیجان و ترس)
یوفو (فرا زمینی ها)
بازی (بازی هایی با محتوا ترسناک)
انیمیشن (انیمیشن هایی با محتوا ترسناک)
افراد (انسان های خاص)
حیوانات (جانداران ترسناک)
پرونده های ترسناک (جنایت های جهان)
مستند (مستند هایی با محتوا ترسناک)
جنگ و جنگ افزار ها (سلاح های مرگبار)
فضا (عجایب اسمان)
شیطان پرستی (موضوعاتی مرتبط با شیطان و شیاطین)
سریال (سریال هایی با محتوا ترسناک)
اسرار و رموز (جهان پنهان)
حوادث (رخداد های ترسناک)
کتاب (کتاب هایی با محتوا ترسناک)
جالب (مطالب جالب توجه)
مکان های ترسناک (اماکن عجیب)
ماورا الطبیعه (ارواح)
تسخیر شده گان (اجنه)
اطلاعات عمومی (دانستنیها)
شکنجه و بردگی (سلطه پذیر)
برنامه های کاربردی (نرم افزار ها)
تصاویر (تصویر های ترسناک)
فیلم (فیلم هایی با محتوا ترسناک)
عجیب (عجایب جهان)
ترسناک (اتفاقات ترسناک جهان)
اینترنت (هر موضوعی که با اینترنت مرتبط است)
وسایل نقلیه (هرگونه وسیله ساخت بشر که قادر به جا به جایی اجسام باشد)
خدا (موضوعاتی مرتبط با الهیات)
view:200
today: 0
تبلیغ