سیاه چاله ها را بیشتر بشناسید!

سیاه چاله ها را بیشتر بشناسید!

سیاه چاله ها را بیشتر بشناسید!

سیاه چاله ها را بیشتر بشناسید!

سیاه‌چاله‌‌ها ناحیه‌ای از فضا و زمان هستند که بسیار متراکم بوده و جاذبه گرانشی بسیار شدیدی دارند به گونه‌ای که حتی نور نیز توان گریز از گرانش آنها را ندارد. هیچ چیز در فضا قدرتمندتر از سیاهچاله‌ها نیست، پژوهشگران تلاش می‌کنند تا توضیح دهند که چرا با فیزیک عادی نمی‌توان به ماهیت آنها پی برد یا درون این هیولاها چه اتفاقی می‌افتد. هر سال این پدیده مرموز سرنخ‌های عجیب و ترسناک درباره ماهیت واقعی خود به ما نشان می‌دهد.

درباره سیاه چاله ها بیشتر بدانید:

هیچ چیز حتی ذرات و تابش‌های الکترومغناطیسی مثل نور نمی‌توانند از میدان گرانش آن بگریزند. نظریه نسبیت عام آلبرت اینشتین پیش‌بینی می‌کند که یک جرم به اندازه کافی فشرده شده، می‌تواند سبب تغییر شکل و خمیدگی فضا-زمان و تشکیل سیاهچاله شود. مرز این ناحیه از فضازمان که هیچ چیزی پس از عبور از آن نمی‌تواند به بیرون برگردد را افق رویداد می‌نامند.

صفت «سیاه» در نام سیاه‌چاله برگرفته از این واقعیت است که همهٔ نوری را که از افق رویداد آن می‌گذرد به دام می‌اندازد؛ از این دیدگاه سیاه چاله رفتاری شبیه به جسم سیاه در ترمودینامیک دارد. از سوی دیگر نیز، نظریه میدانهای کوانتومی در فضازمان خمیده پیش‌بینی می‌کند که افق‌های رویداد نیز تابشی به نام تابش هاوکینگ گسیل می‌کنند که طیف آن همانند طیف جسم سیاهی است که دمای آن با جرمش نسبت وارونه دارد. میزان دما در مورد سیاهچاله‌های ستاره‌ای در حد چند میلیاردم کلوین است و از این رو ردیابی آن دشوار است.اجسامی که به دلیل میدان گرانشی بسیار قوی اجازهٔ گریز به نور نمی‌دهند برای اولین بار در سده ۱۸ (میلادی) توسط جان میچل و پیر سیمون لاپلاس مورد توجه قرار گرفتند.

نخستین راه حل نوین نسبیت عام که در واقع ویژگی‌های یک سیاهچاله را توصیف می‌نمود در سال ۱۹۱۶ میلادی توسط کارل شوارتزشیلد کشف شد. هر چند تعبیر آن به صورت ناحیه‌ای گریزناپذیر از فضا، تا چهار دهه بعد به خوبی درک نشد، برای دوره‌ای طولانی این چالش مورد کنجکاوی ریاضیدانان بود تا اینکه در میانه دهه ۱۹۶۰، پژوهش‌های نظری نشان داد که سیاهچاله‌ها به راستی یکی از پیش‌بینی‌های ژنریک نسبیت عام هستند. یافتن ستارگان نوترونی باعث شد تا وجود اجرام فشرده شده بر اثر رمبش گرانشی به عنوان یک واقعیت امکانپذیر فیزیکی مورد علاقه دانشمندان قرار گیرد. اینگونه پنداشته می‌شود که سیاهچاله‌های ستاره‌ای در جریان فروپاشی ستاره‌های بزرگ در یک انفجار ابرنواختری در پایان چرخه زندگیشان به‌وجود می‌آیند. جرم یک سیاهچاله پس از شکل‌گیری می‌تواند با دریافت جرم از پیرامونش افزایش یابد. با جذب ستارگان پیرامون و بهم پیوستن سیاهچاله‌های گوناگون، سیاهچاله‌های کلان جرم با جرمی میلیون‌ها برابر خورشید تشکیل می‌شوند.

 

با 10 واقعیت عجیب درباره سیاهچاله‌ها که اخیرا کشف شده است آشنا شوید:

10-مقادیر زیادی از سیاه‌چاله‌های جرم متوسط

یک سیاه‌چاله جرم متوسط (Intermediate Black holes or IMBHs) فرزند میانی خانواده سیاه‌چاله‌ها است. آنها نه آنقدر کوچک هستند که جرم ستاره‌ای داشته باشند و نه آنقدر بزرگند که کلان جرم باشند. در سال ۲۰۱۸ مکان مخفی آنها پیدا شد، به دلایل ناشناخته، سیاه‌چاله جرم متوسط در مرکز کهکشانهای کوچک قرار دارند.مشاهدات ۱۰ مورد از این کهکشان‌ها که بر مبنای فعالیت‌های اشعه ایکس سیاه‌چاله‌ها بود، حاکی از وجود سیاهچاله‌هایی با جرم ۳۶۰۰۰ تا ۳۱۶،۰۰۰ جرم خورشیدی است. این اطلاعات توسط نقشه‌بردار آسمانی دیجیتال اسلون (Sloan Digital Sky Survey) بدست آمده که حدود ۱ میلیون کهکشان را بررسی کرده و می‌‌تواند نوع نوری که هنگام خوردن گرد و غبار توسط سیاهچاله منتشر می‌شود را تشخیص دهد. تاکنون اطلاعاتی که از سیاه‌چاله‌های جرم متوسط جمع آوری شده نظریه‌های تشکیل سیاه‌چاله‌های فوق سنگین را تایید می‌کنند، آنها می‌گویند که این سیاهچاله‌های جرم متوسط از هم دیگر رشد می‌کنند و یا اینکه از فروپاشی ابرهای گازی بوجود می‌آیند.

 

9- شی مشکوک در نزدیکی سیاهچاله کمان ای

کمان ای (Sagittarius A) یک سیاه‌چاله کلان جرم در مرکز کهکشان راه شیری است. در اوایل دهه ۲۰۰۰ دو شیء مشکوک در اطراف آن کشف شدند. ستاره شناسان آنها را اشیاء کلاس G نامگذاری کردند، رفتار آنها مانند ابرهای گازی بود و انتظار می‌رفت که با نزدیک شدن به سیاهچاله کمان ای نابود شوند. ولی آنها از بین نرفته و وجود آنها بصورت معما باقی مانده است.ابرهای گازی نمی‌توانند در اطراف سیاهچاله‌های کلان جرم زنده بمانند. در سال ۲۰۱۸ محققان ۳ شیء دیگر نیز در مدار کمان ای پیدا کردند. با توجه به داده‌هایی که از ۱۲ سال گذشته جمع آوری شده نمی‌توان آنها را جزء اشیاء کلاس G طبقه بندی کرد، اما شباهت بسیار زیادی به آنها دارند. شکل آنها شبیه گازهای پف کرده است اما رفتار آنها همانند ستاره‌هایکلان جرم است. این دقیقا همان چیزی است که دانشمندان درباره دو مورد اول حدس می‌زدند که آنها ستاره‌های مرده نیستند، ستاره‌هایی که می‌توانند در مدار خود عجیب و غریب باشند اما غیرعادی هستند.یکبار که آنها جفت شده بودند (دو ستاره‌ای که به همدیگر متصل شده‌اند)، در واقع نیروی گرانش کمان ای آنها را با همدیگر ادغام کرده و شکل آنها متورم شده بود. این صحنه دانشمندان را فریب داد و با دیدن این فرآیند به اشتباه آنها را ابرهای گازی تشخیص دادند، با این وجود هنوز معمای آنها حل نشده است. مدار همه این اشیا شبیه به یدیگر نیست و این نشان می‌دهد که هر کدام داستان شکل گیری متفاوتی دارند.


8- قدیمی‌ترین سیاه‌چاله جهان

اهمیت کشف قدیمی‌ترین سیاه‌چاله‌های جهان تنها به خاطر سن آن نیست. بلکه می‌توان بوسیله آنها معمای دیرینه زمانی که ستاره‌ها برای اولین بار شکل گرفتند را حل کرد. در سال محققان ۲۰۱۷ یک سیاهچاله غول‌پیکر کشف کردند که  ۸۰۰ میلیون برابر خورشید جرم داشت و ۶۹۰ میلیون سال پس از بیگ بنگ شکل گرفته بود.سیاهچاله ULAS J1342+0928 نزدیک به ۱۳ میلیارد سال نوری از زمین فاصله دارد و در سال‌های ابتدایی شکل‌گیری کیهان بوجود آمده است. این دوره بازسازی (Epoch of Reionization) نامیده می‌شود، این دوره خاص زمانی رخ داد که نخستین ستارگان از یون‌ها و نیروی گرانش تکامل یافتند. علت دوره بازسازی مشخص نیست، هرچند که خود سیاهچاله نیز به صورت معما باقی مانده است.علاوه بر این، هیچ کس نمی‌تواند توضیح دهد که این سیاهچاله چونه توانست در جهان اولیه این مقدار جرم به دست آورد. درباره سیاهچاله ULAS J1342+0928 ممکن است این مسائل نادیده گرفته شوند اما برای رسیدن به پاسخ واقعی نیاز به سیاهچاله‌های بیشتری از این دوره وجود دارد که متاسفانه سیاه‌چاله‌های مربوط به آن بسیار کمیاب هستند.  


7- سیاهچاله‌ای با بیشترین سرعت رشد

در سال ۲۰۱۸ گرسنه‌ترین سیاهچاله جهان ثبت شد که اشتهای زیادی دارد و در هر ۲ روز جسمی برابر با خورشید را می‌بلعد. این سیاه‌چاله بیشترین سرعت رشد را در جهان دارد و خوشبختانه از ما بسیار دور است. اگر این هیولا در مرکز کهکشان راه شیری بود اشعه ایکس خارج شده از آن می‌توانست تمام زندگی در روی زمین را نابود کند.هنگامی که دانشمندان اولین بارقه‌های آن را دیدند، متوجه شدند که نور آن مربوط به ۱۲ میلیارد سال گذشته است. هنگامی که منبع آن به عنوان یک سیاه‌چاله تایید شد، مشخص شد که جرم خیره کننده آن که ۲۰ میلیارد برابر خورشید است. محققان هنوز نمی‌دانند که چرا این سیاهچاله به سرعت در حال گسترش است.واقعیت شناخته شده در درباره حجم رشد این سیاهچاله این است که، هر چیزی جز یک حفره سیاه است. حجم عظیم گاز ورودی، اصطکاک و حرارت سبب درخشش آن می‌شود به گونه‌ای که می‌تواند یک کهکشان را تحت الشعاع خود قرار دهد، در واقع درخشش آن می تواند ۱۰۰۰ بار بیشتر از یک کهکشان باشد. اگر این سیاهچاله در مرکز کهکشان راه شیری قرار داشت روشنایی آن ده برابر ماه کامل بوده و نور خیره کننده آن باعث می‌شد که ما فقط بتوانیم چند ستاره را در آسمان ببینیم.


6- کهکشان پنهان

یک کهکشان خوشه‌ای می‌تواند صدها و حتی هزاران کهکشان را در خود جای دهد. این کهکشان‌های خوشه‌ای به عنوان بزرگترین اشیاء کیهانی شناخته می‌شود. ممکن است فکر کنید پنهان کردن یک خوشه کهشانی توسط یک شیء در فضا غیرممکن است اما یک اختروش (Quasar) به راحتی این کار را انجام می‌دهد.  این سیاهچاله غول‌پیکر که PKS1353-341 نام دارد، در سال ۲۰۱۸ محققان دانشگاه ام‌آی‌تی یک تصویر از آن منتشر کردند که حقایق آن را بازگو می‌کرد. این اختروش در مرکز کهکشان خود قرار دارد و تابش آن به اندازه‌ای شدید است که نور میلیون‌ها ستاره را از بین می‌برد، مشابه این پدیده تاکنون در هیچ جا دیده نشده است.فاصله این اختروش از زمین ۲٫۴ میلیارد سال نوری است. گفته می‌شود این سیاهچاله مقدار قابل توجهی ماده مصرف می‌کند و درخشش آن ۴۶ میلیارد برابر بیشتر از خورشید ما انرژی آزاد می‌کند. اخترشناسان پیش‌بینی می‌کنند که درخشش آن پس از چند میلیون سال کمتر می‌شود.


5- سیاهچاله‌های دوگانه

یکی دیگر از موارد عجیب درباره سیاهچاله‌ها این است که آنها گاهی به صورت دوتایی (Binary) ظاهر می‌شوند، یا یک جفت که در مدار همدیگر قرار دارند. تاکنون ۳ مورد از آنها گزارش شده است که ۲ مورد در سال ۲۰۱۵ و یکی هم در سال ۲۰۱۷ کشف شد. به طرز شگفت انگیزی، سیگنال دومی شامل امواج گرانشی حاصل از یک تصادم نیمه و با فاصله سه میلیارد سال نوری بود. این جسم با اینکه از بین رفته بود، به سیاه‌چاله‌ای بزرگ‌تر از سیاهچاله‌های والدین خود تبدیل شده بود.این ادغام برای پژوهشگران بسیار مهم بود، زیرا به پژوهشگران در مشاهده یک مورد نادر دیگر کمک کرد و  علاوه بر آن در مشاهدات برپایه امواج گرانشی بسیار تاثیر گذار بود. محققان در مورد چگونگی شکل‌گیری سیاهچاله‌های دوگانه، ۲ نظریه دارند: آنها باقیمانده ستاره‌های دوتایی هستند که پس از مرگ به صورت سیاهچاله باقی مانده‌اند و یا اینکه آنها به طور جداگانه تشکیل شده و پس از آن آنقدر به هم نزدیک شده‌اند که در میدان گرانشی همدیگر قفل شده‌اند.


4- حباب نابود کننده زمین

در سال ۲۰۱۸ فیزیکدانها نظریه دیگری درباره نابودی زمین توسط سیاهچاله‌ها بصورت نظری مطرح کردند. اخیرا جامعه علمی به خاطر کشف امواج گرانشی بسیار خوشحال است. به نظر عجیب می‌آید ولی واقعیت این است که امواج گرانشی نیروی مرگباری هستند.نظریه جدید پیشنهاد می‌کند که امواج گرانشی حاصل از یک برخورد (ثبت امواج گرانشی حاصل از بلعیدن یک ستاره نوترونی توسط سیاه‌چاله) با انرژی بالا مانند یک حباب حرکت می‌کنند. با سرعت نور رشد کرده و بسیار بزرگ می‌شوند تا اینکه سطح آن مسطح شود. بدترین اتفاق در این حالت، این است که دو حباب در آن سطح به همدیگر برخورد کنند که در این صورت فضا و زمان به داخل سیاهچاله کشیده خواهند شد. اگر این اتفاق در نزدیکی زمین رخ دهد، فاجعه بار خواهد بود زیرا این امواج گرانشی می‌توانند یک سیاره را خرد کنند.


3- سیاه‌چاله مطرود

دانشمندان همیشه این احتمال را درنظر می‌گیرند که کهکشان‌ها می‌توانند سیاهچاله‌های مرکزی خود را نابود کنند، ولی هیچ مدرکی برای اثبات این مدعا پیدا نکردند. تا اینکه در سال ۲۰۱۷ یک کهکشان شگفت انگیز به نام ۳C186 کشف شد. ۳C186 از ادغام دو کهکشان بوجود آمد و برخلاف سایر کهکشان‌ها که بر اثر ادغام بوجود می‌آیند، ظاهر بسیار پایداری داشت. شگفتی واقعی هنگامی رخ داد که محققانی که این سیاهچاله غول پیکر را در مرکز این کهکشان جستجو می‌کردند، چیزی پیدا نکردند.این سیاهچاله هنگامی پیدا شد که ۳۵۰۰۰ سال نوری از مرکز کهکشان ۳C186 فاصله داشت. همانطور که خوشه‌های دو ستاره با هم برخورد می‌کنند، سیاه‌چاله‌های مراکز این کهکشان‌ها در هم ادغام شده و یک سیاهچاله غول پیکر ایجاد کرده بودند. این ادغام احتمالاً امواج گرانشی بسیار قدرتمندی ایجاد کرده بود که باعث خروج سیاه‌چاله‌ از مرکز کهکشان شده بود.دوری سیاهچاله از مرکز کهکشان یک مورد بسیار عجیب است زیرا برای جابجایی سیاهچاله، میزان انرژی برابر با انفجار ۱۰۰ میلیون ابرنواختر مورد نیاز است. مشخص نیست که چه اتفاقی افتاده، ولی هرچه که بوده نیرویی بسیار قدرتمندتر در قلمرو آن سیاهچاله بوده و بر آن غلبه کرده است. این سیاهچاله منحصر به فرد و عظیم الجثه با سرعت فوق العاده‌ای در حال گسترش است.


2- امکان معکوس شدن زمان

یک سیاهچاله زمانی ایجاد می‌شود که یک ستاره بزرگ فرو ریخته و بمیرد، در آن هنگام شروع به انتشار امواج گاما می‌کند. این امواجبا وجود این که درخشان‌ترین نیروهای طبیعت هستند ولی درک کاملی از آنها وجود ندارد.در سال ۲۰۱۸ امواج عجیب و اسرارآمیزی ثبت شد که به نظر می‌رسید می‌توانند زمان را معکوس کنند (اشعه‌ی گامای سیاهچاله می تواند زمان را به عقب برگرداند). اخترفیزیکدان‌ها هنگامی که امواج گامای شش انفجار قوی که توسط ناسا ثبت شده بود را بررسی می‌کردند، این مورد را کشف کردند. هر کدام از آنها طول موج نوری خاص خود را به صورت متوالی منتشر می‌کردند که به طرز عجیبی امواج گاما بصورت معکوس در توالی تکرار می‌شدند.این مسئله عجیبی نیست زیرا هیچ چیز در اطراف سیاهچاله ها طبیعی نیست. از نظر برخی فیزیکدان‌ها امواج معکوس نشانه برگشت زمان است. در مقابل عده‌ای پیشنهاد می‌کنند که باید سطوح مختلف مواد را بررسی کرد. پرتو گاما می‌تواند از میان توده‌های مواد حرکت کند. برای معکوس کردن آن، پرتو می‌تواند به یک سطح ناشناخته شبیه آیینه برخورد کند، البته چنین سطحی ناشناخته بوده و از قوانین فیزیک پیروی نمی کند.


1- ارواح جهان های مرده

در سال ۲۰۱۸ راجر پنروز (Roger Penrose) از طریق محاسبات کوانتومی یک ادعای جنجالی مطرح کرد. پنروز معتقد است که دنیای ما آخرین باقی مانده از مجموعه‌ای از جهان‌ها است. سیاهچاله‌های باقی مانده از جهان‌های مرده را می‌توان در آنهایی که امروز وجود دارد پیدا کرد.این نظریه به چیزی به نام تابش هاوکینگ (Hawking Radiation) وابسته است. استیون هاوکینگ اعتقاد داشت که یک سیاهچاله با از دست دادن اجزای خود در نهایت از بین خواهد رفت. این اجزا گراویتون (Graviton) نام دارند، گراویتون‌ها و فوتون‌ها (Photon) جرم ندارند و طبق اصول سرعت و زمان رفتار نمی‌کنند. نتایج بدست آمده از آزمایش‌های پنروز و همکارانش مثبت بود و نظریه اصلاحی بیگ بنگ نام دارد. اگر گفته آنها درست باشد، پس از بیگ بنگ به جای اینکه که فقط یک جهان شکل بگیرد، چند جهان شکل گرفته و بصورت حبابی رشد می کنند (۵ دلیل برای اینکه ما احتمالاً در چندجهانی زندگی می‌کنیم).

 

دیدگاه

کاربر عزیز در صورت عضویت می توانید دیدگاه خود را مطرح نمایید

منتشر شده توسط admin Amin-Mehdipour
ساخت وب سایت در یک ثانیه با بلومیت!
به راحتی آن را شخصی سازی کنید
ورود

با عضویت در وبگاه از امکانات حرفه ای آن بهره مند شوید!

ثبت نام

16

Room 6

Amin-Mehdipour

Amin-Mehdipour

Amin-Mehdipour

Amin-Mehdipour

Amin-Mehdipour

Amin-Mehdipour

Amin-Mehdipour

Amin-Mehdipour

Amin-Mehdipour

Amin-Mehdipour

Amin-Mehdipour

Amin-Mehdipour

Amin-Mehdipour

Amin-Mehdipour

ziROOO

کیرم تو ناموس اونی کع دنبال ومپایره اسکل مشنگ دهنمونو جر دادی

Mobi666

سلام خوش اومدم:]

(:

😂

Zodiac kill

بس کنید دیگه خون آشام چیه ، شورشو دراوردید...تو سن بلوغ لطفا درگیر چیزی نشید و اینقد فیلم ومپایر نبینید ک اخرعاقبتش این بشه ک شما ی چیز بگید بقیه هم توهین کنن ، البته اینکه توهین میکنن احتمالا کار درستیه چون دیگه واقعا از دستتون عاصی شدن😐 یکیش همین ایلار😂

girin_of

سلام کسی داستان ترسناک داره ؟ برای یوتیوب میخوام !

Aylar5

سایت تبدیل به تیمارستان شده😐

Amir 118

سلومم

Amir 118

Amir 118

Amir 118

Amir 118

Amir 118

Amir 118

چطوری باید پیام بدم

Amir 118

Amir 118

منم تازه اومدم

Amir 118

سلاممممممممم

Amir 118

سلام

parsa_

AZOSAKOMAKI

کسی هست تبدیل شده باشه؟

Hasti

سلام مجدد

JAck Asparo

سلام

horror6

slm

هلیا

کسی نیست

هلیا

هلیا

سلام

ناشناس
IP: 5114

نیستی هستی

Room6 Supported By Foodforfox ChatRoom
پربازدید ترین ها
اتاق قرمز یا رد روم

اتاق قرمز یا رد روم اتاق قرمز  سایتی در دارک وب بوده که با پرداخت مبلغی وارد ان شده و بصورت زنده تکه تکه کردن انسان ها را مشاهده می نمایید در پشت اتاق های مرگ دارک نت چه می گ

فیلم ترسناک Hounds of Love 2016

از نقطه ضعف هایشان برای ایجاد شکافی میان آنها استفاده کند تا بتواند جان سالم بدر ببرد…  

کتاب ال عزازیل نوشته ابن جوهاش

کتاب ممنوعه! کتاب all-azazel کتاب 500 صفحه‌ای است که بطور کلی توسط موجودی ماورایی نوشته شده است! و حاوی نکات بسیاری درمورد این موجودات است! نام این کتاب "کتاب شیطان" است و در 500 بعداز می

فیلم هزار پای انسانی (بدترین فیلم های تاریخ سینما)

فیلم هزار پای انسانی (بدترین فیلم های تاریخ سینما) فیلم هزار پای انسانی The Human Centipede یکی از بدترین فیلم های تاریخ سینماست که در سال 2009 برای اولین بار ساخته شد اما به دلیل س?

داستان ترسناک یک حمام معمولی

داستان ترسناک یک حمام معمولی horror6: الان حدود چندساله درگیرم خیلی کارا کردم که بتونم فراموش کنم آزاد بشم که نشد فقط با کمک یه جنگیر تونستم اونارو از خودم دور کنم،همیشه فکرمیکردم

لیست فیلم های ممنوعه جهان

لیست فیلم های ممنوعه جهان این ژانر، ما را با ژرف ترین و تاریک ترین بُعد انسان آشنا می کند. جایی که همه ما امیدواریم هیچ وقت شاهد آن نبوده یا جزئی از آن نباشیم. از دید منتقدان، فیل

شعر نفرین شده جهنم تومینو

شعر نفرین شده جهنم تومینو جهنم تومینو شعری ژاپنی و نفرین شده که براساس افسانه ها اگر این شعر بلند خوانده شود سرنوشت بدی برای خواننده رقم خواهد زد. این شعر در یک کتاب 666 صفحه ای

راز عدد 241543903

?ت که توسط دیوید هورویتز، هنرمند شناخته شده نیویورکی ابداع شد داستان از این قرار که دیوید هوروتیز در سال 2009 یک تصویر از خود ، در سایت فلیکر (که سایت محبوب عکاس ها و عکس دوستانه است) منتشر کرد در این تصویر دیوید سر خود را داخل یخچال کرده بود و از کاربران خواست این کار را انجام دهند و عکس ها را  با عدد 241543903 تگ کنند (برچسب بزنند).   حال چرا این عدد؟جالب است بدانید این عدد به صورت شانسی از ترکیب شماره سریال روی یخچال و بارکد روی نودل مرغ یخ زده بدست آمده است ایده سر در یخچال زمانی به سر دیوید زد که یکی از دوستان وی بدلیل بیماری سر خود را  در داخل یخچال می برد تا کمی دردش تسکین یابد. جالبی این موضوع باعث شد که خیلی ها این کار را انجام دهند و عکس خود را با تگ این 241543903 در سایت منتشر کنند، و بدلیل این که برچسب یک معیار مهم برای گوگل است با  جستجو این عدد در گوگل یک گالری از افرادی با سر هایی در داخل یخچال بارگذاری می شود.  

چند طلسم تبدیل شدن ب خون اشام

ومپایر(خون اشام)??‍♂️ ام در افسانه‌ها و فرهنگ فولکلوریک مردم اروپا . آسیا و امریکا موجودی زنده‌است که شب‌ها از گور بیرون آمده و برای تغذیه خود از خون انسان ها مے‌

فیلمی از عروسک لولیتا

فیلمی از عروسک لولیتا o6: سلام حتما درباره عروسک های لولیتا چیز های زیادی شنیدید لولیتا به دخترانی میگویند که دست و پای آنها بریده می شه و دندانشان را می کشند و از آنها به عنوان ب?

سایت راز آلود و عجیبی به نام sentimentalcorp

سایت راز آلود و عجیبی به نام sentimentalcorp eMp: سایت شرکت احساسی sentimentalcorp یک وب سایت راز آلود است که توسط سرور خود در اسپانیا کنترل می شود این سایت متعلق به رندی پروزاک بوده و حالتی راز

خانه اجنه در کلاردشت

خانه اجنه در کلاردشت horror6: ویلای متروکه در کلاردشت که تمامی پنجره های آن با یکدیگر متفاوت هست و ساکنین می گویند که این خانه ارواح یک شبه ساخته شده است درب این ویلای متروکه در کلا?

مسترس و اسلیو چیست؟

مسترس و اسلیو چیست؟ میسترس (Mistress) كه مونث كلمه ی میستر (Mister) است به معنای ارباب یا الهه خانم به كار می رود. میسترش خانمی است كه تمایل به آزار و اذیت دیگر انسان ها و بخصوص مردان دارد

فیلم ترسناک Hostel part I 2005 (مسافرخانه)

فیلم ترسناک Hostel part I 2005 (مسافرخانه)   ژانر : ترسناک زمان : 70 دقیقه زبان : انگلیسی محصول : امریکا کارگردان : Eli Roth ستارگان : Jay Hernandez, Derek Richardson, Eythor Gudjonsson خلاصه دا

تئوری عجیب انیمیشن توپولو ها

تئوری عجیب انیمیشن توپولو ها انیمیشن توپولو ها (Teletubbies) مجموعه برنامه کودکی بود که در 120 کشور به نمایش درومد و به بیش از 45 زبان دوبله شد که در ایران با نام توپولوها شناخته میشه، ب?


# پربازدید های امروز
#کتاب ال عزازیل نوشته ابن جوهاش
#چند طلسم تبدیل شدن ب خون اشام
#داستان ترسناک زن افغان
#لیست فیلم های ممنوعه جهان
#نقد فیلم غیر متعارف سالو یا 120 روز در سودوم
مطالب مرتبط
موسیقی در ماه

چند ماه قبل خبری منتشر شد مبنی بر این که ناسا بعد از ۴۰ سال فایل صوتی را با عنوان (فایل‌های بدون شرح ناسا) منتشر کرده است که در آن فضا نوردان آپولو ۱۰ از صدایی که شنیدند تعجب کرد...

انفجار شاتل فضایی کلمبیا

انفجار شاتل فضایی کلمبیا فضا همیشه انسان را مبهوت عظمت و زیبایی خود کرده است، از زمانی که انسان توانست پا به فضا بگذارد تا به امروز بشر در پی درک بزرگترین راز های هستی بوده، شات...

سیاه چاله (عجایب فضا)

سیاه چاله (عجایب فضا) سیاه‌چاله ناحیه‌ای از فضا و زمان است که آثار گرانشی آن، چنان نیرومند است که هیچ چیز حتی ذرات و تابش‌های الکترومغناطیسی مثل نور نمی توانند از میدان گر?...

وجود آب در مریخ

در سال 2018، مدارگرد مارس اکسپرس شواهدی از وجود آب مایع در زیر یخ در منطقۀ Ultimi Scopuli در نزدیکی قطب جنوب مریخ پیدا کرد. برای تعیین میزان آب زیر تودۀ یخ در این منطقه، دکتر “النا پتین...

چگونگی مرگ خورشید

اخترشناسان تا پيش از اين تصور مي‌كردند خورشيد در زمان مرگش به يك سحابي سياره‌نما تبديل خواهد شد، حبابي درخشان از گاز و غبار، تا اينكه شواهد نشان دادند چنين پاياني بايد عظيم...

عجایب سیاره نپتون

تا زمانی که وویجر2 در تاریخ 25 اوت 1989 از نپتون تصویربرداری کرد، اطلاعات چندانی در مورد این سیاره وجود نداشت و بیشتر اطلاعات امروزی ما از همین یک ملاقات با این سیاره است. این تصاوی...

انفجار شاتل فضایی چلنجر

انفجار شاتل فضایی چلنجر فضا همیشه انسان را مبهوت عظمت و زیبایی خود کرده است، از زمانی که انسان توانست پا به فضا بگذارد تا به امروز بشر در پی درک بزرگترین راز های هستی بوده، شاتل ...

سیاره جهنمی k2-141b

K2-141b تقریباً هم اندازه زمین است و سطح، اقیانوس و اتمسفر آن همگی از سنگ تشکیل شده‌اند. محققان می‌گویند تحلیل‌های آن‌ها نشان می‌دهد که آب و هوای فوق العاده خشن این سی...

برچسب
#سیاه چاله چیست
#راز های فضا
#محتوا ترسناک
#سایت ترسناک
#ترسناک
#غذا برای روباه
#foodforfox
دسته
داستان (محتوای خواندنی با ویژگی انتقال هیجان و ترس)
یوفو (فرا زمینی ها)
بازی (بازی هایی با محتوا ترسناک)
انیمیشن (انیمیشن هایی با محتوا ترسناک)
افراد (انسان های خاص)
حیوانات (جانداران ترسناک)
پرونده های ترسناک (جنایت های جهان)
مستند (مستند هایی با محتوا ترسناک)
جنگ و جنگ افزار ها (سلاح های مرگبار)
فضا (عجایب اسمان)
شیطان پرستی (موضوعاتی مرتبط با شیطان و شیاطین)
سریال (سریال هایی با محتوا ترسناک)
اسرار و رموز (جهان پنهان)
حوادث (رخداد های ترسناک)
کتاب (کتاب هایی با محتوا ترسناک)
جالب (مطالب جالب توجه)
مکان های ترسناک (اماکن عجیب)
ماورا الطبیعه (ارواح)
تسخیر شده گان (اجنه)
اطلاعات عمومی (دانستنیها)
شکنجه و بردگی (سلطه پذیر)
برنامه های کاربردی (نرم افزار ها)
تصاویر (تصویر های ترسناک)
فیلم (فیلم هایی با محتوا ترسناک)
عجیب (عجایب جهان)
ترسناک (اتفاقات ترسناک جهان)
اینترنت (هر موضوعی که با اینترنت مرتبط است)
وسایل نقلیه (هرگونه وسیله ساخت بشر که قادر به جا به جایی اجسام باشد)
خدا (موضوعاتی مرتبط با الهیات)
view:167
today: 0
تبلیغ