10 گیاه گوشتخوار جهان

10 گیاه گوشتخوار جهان

10 گیاه گوشتخوار جهان
date: 2018-04-15 23:23:15
 • view: 3023 today: 1
 • 10 گیاه گوشتخوار جهان

  10 گیاه گوشتخوار جهان

  گیاهان گوشت‌خوار گیاهانی هستند که برخی یا بسیاری از مواد مغذی خود را از طریق تله‌گذاری و مصرف جانوران، معمولاً حشرات و بندپایان دیگر بدست می‌آورند. گیاهان گوشتخوار در مناطقی که در آن خاک نازک و یادارای فقر غذایی است، به ویژه نیتروژن، مانند مانداب اسیدی و با outcroppings سنگی سازگار به نظر می‌رسند، رشد می‌کنند در این مطلب 10 گیاه گوشت خوار جهان را مورد بررسی قرار می دهیم.  

  10/Sarracenia

    Sarracenia، یا گیاه مناطق آمریکا شمالی، نوعی گیاه گوشتخوار است که بومی سواحل شرقی ایالات متحده،سواحل تگزاس، دریاچه های جنوب شرقی کانادا است این گیاه دارای استخری از ماده تجزیه کننده بافت حشرات است این ماده با بو و طعم شیرین خود باعث جذب بند پایان و حشرات بسمت دهانه گیاه می شود. اما دهانه کوزه ایی شکل گیاه لغزنده است و باعث می شود حشرات به داخل دهانه سقوط کنند و به مرور هضم شوند همچنین گیاه با داشتن برگی بالای دهانه خود ،از ورود آب باران و رقیق کردن ماده گوارشی جلو گیری می کند.  

  9/Nepenthes

    Nepenthes، یا گیاه فنجان میمون، جنس دیگری از گیاهان گوشتخوار با تله های سقوط هستند حدود 130 گونه از این گیاه وجود دارد و می توان آن را در چین، مالزی، اندونزی، فیلیپین، ماداگاسکار، استرالیا، هند، بورنئو و سوماترا یافت. نام مستعار "فنجان میمون" به این خاطر است که اغلب میمون ها از آنها آب می نوشند بیشتر گونه های Nepenthes، ریشه های کم عمقی دارند و تا 10 الی 15 سانتی متر رشد می کنند تله حاوی مایع تولید شده توسط گیاه است که مانند اسید معده انسان بوده و حشرات را در خود هضم می کند

  قسمت پایین فنجان حاوی غددی است که مواد مغذی را جذب می کند بسیاری از این گیاهان کوچک هستند و تمایل دارند حشرات را به دام اندازند اما دیده شده برخی از گونه های بزرگ مانند Nepenthes Rafflesiana و Nepenthes Rajah پستاندارانی مانند موش صحرایی را شکار و هضم کرده اند.  

  8/Genlisea

    Genlisea، که بیشتر به عنوان گیاه Corkscrew شناخته می شود، از 21 گونه تشکیل شده و به طور کلی در مراتع مرطوب و نیمه مرطوب رشد می کند و در سراسر آمریکا مرکزی و آمریکای جنوبی قابل مشاهده است Genlisea گیاهان کوچک با گل های زرد هستند.

  که از تله خرگوش استفاده می کند(تله هایی که به راحتی وارد می شوید اما خروج از ان غیر ممکن است) این گیاهان دارای دو نوع متفاوت از برگ های فتوسنتزی در بالای زمین و برگ های زیرزمینی تخصصی برای جذب، تله و هضم بافت ان ها هستند این برگ های زیرزمینی لوله های توخالی را در زیر زمین تشکیل می دهند که این لوله ها دارای یک شکل کرکره ای هستند که به جلو حرکت می کند و باعث آن می شود حشرات وارد شده راه برگشت نداشته باشند.  

  7/Darlingtonia Californica

    Darlingtonia Californica، یا گیاه کالیفرنیا ، بومی شمال کالیفرنیا و اورگان است ودر بوته ها رشد می کند. این گیاه کم یاب، دو بال سرخ و دهانه لوله ایی شکل دارد که از ان بوی شهدی شیرین به مشام میرسد این بو حشرات را به خود جذب می کند با ورود حشرات به داخل این لوله، تار هایی چسبنده انان را به دام می اندازد و به مرور هضم می کند.  

  6/Utricularia

    Utricularia یا bladderworts، یک جنس از گیاهان گوشتخوار است که شامل حدود 220 گونه است. آنها در آب شیرین و خاک مرطوب رشد می کنند و در تمام قاره ها قابل مشاهده است اکثر گونه ها دارای تله های بسیار کوچکی هستند که در آنها فقط می توانند حشرات کوچک مانند کک را شکار کنند تله های این گیاه معمولا 0.2 تا 1.2 سانتی متر قطر دارند، روش شکار این گیاه به گونه ایی است که با برخورد حشرات به تار های ریز و حساس این گیاه در 10 هزارم ثانیه دهانه آن بسته می شود.  

  5/Pinguicula

    Pinguicula یا Butterworts، گروهی از گیاهان گوشتخوار هستند که از برگ های چسبنده و غدد لنفاوی برای به دام انداختن و هضم حشرات استفاده می کنند.از این گیاه تقریبا 80 گونه وجود دارد که در سراسر شمال و جنوب امریکا، اروپا و آسیا یافت می شود.

  رنگ گیاه معمولا خردلی و سبز روشن یا صورتی است. شهدی که از گیاه به وجود می اید در سطح برگ تولید آنزیمی مانند آمیلاز، استراز و پروتئاز می کند که به روند هضم کمک می کند. برخی از گونه های این گیاه در تمام طول سال گوشتخواری هستند اما انواع دیگر فقط در تابستان گوشتخوار می شوند.  

  4/Drosera

    Drosera، که معمولا به نام sundews شناخته شده است، این گیاه گوشت خوار شامل حداقل 194 گونه است. و می تواند به طور گسترده در هر قاره ای دیده شود  Sundews (بسته به نوع گونه ها) می تواند به  1 سانتیمتر تا 1 متر ارتفاع داشته باشد و همچنین تا 50 سال زندگی کند.

  شاخک های این گیاه دارای ترشح چسبنده و شیرین بوده هنگامی که یک حشره بین شاخک ها پرواز کند گیاه قادر به حرکت دادن شاخک ها و به دام انداختن حشرات است و هنگامی که حشره به دام افتاد، شاخک ها حشرات را هضم می کنند و مواد مغذی حاصل را جذب می کنند که بعد از آن می تواند برای رشد و نمو مفید باشد.  

  3/Byblis

    Byblis یا گیاه رنگین کمان، یک جنس کوچک از گیاه گوشتخوار بومی استرالیا است.

  نام گیاه رنگین کمان از ظاهر جذاب و برگ های رنگین ان می اید.سطح برگ های این گیاه با تار های ریزی پوشیده شده اند که یک ماده چسبنده ازاد می کند و حشرات کوچک را به دام می اندازد.  

  2/Aldrovanda vesiculosa

    Aldrovanda vesiculosa، که همچنین به عنوان گیاه آب چرخان شناخته می شود، یک گیاه ابزی گوشت خوار است که از جانداران بی مهره تغذیه میکنند این گیاه عمدتا ساقه هایی، به طول 6 تا 11 سانتی متر دارد. برگهای تله ایی 2-3 میلی متر در ناودانهای 5-9 میلی متر در پیوندی نزدیک در امتداد ساقه مرکزی گیاه رشد می کنند. رشد این گیاه بسیار سریع می باشد و می تواند روزانه 4 تا 9 میلی متر رشد کند و در بعضی موارد هر روز یک نوک جدید تولید می کند.

  همانطور که گیاه از یک طرف رشد می کند، انتهای دیگر به طور مداوم می خشک می شود.پس از ورود طعمه به داخل تله دهانه به سرعت 10 هزارم ثانیه بسته می شود.  

  1/Dionaea Muscipula

    Dionaea Muscipula، که بیشتر به عنوان گیاه ونوس شناخته می شود، احتمالا شناخته شده ترین گیاه گوشت خوار جهان است و به طور عمده از حشرات و علف های هرز تغذیه می کند. Dionaea Muscipula یک گیاه کوچک است که دارای 4 تا 7 برگ است به همراه یک ساقه کوتاه، سطوح داخل دهانه گیاه، دارای یک رنگدانه قرمز و لبه های مویرگی است.

  هنگامی که موهای حسی خاص تحریک می شوند این دهانه به سرعت بسته میشود، ضربه محکم و ناگهانی ونوس در حدود 0.1 ثانیه به طول می انجامد این گیاه چنان پیشرفته است که می تواند تفاوت بین محرک های زنده و محرک های غیر زنده را تشخیص دهد. هنگامی که طعمه در دهان این گیاه برای رهایی تلاش می کند باعث تحریک بیشتر گیاه شده در نتیجه گیاه دهانه را محکم تر می فشارد و به مرور طعمه را هضم می کند.

  ایجاد مقاله
  گزارش

  شما عضو وبگاه نیستید!

  دیدگاه

  ارسال شد

  Confirmed By admin jaber
  Login

  با عضویت در وبگاه از امکانات حرفه ای آن بهره مند شوید!

  ثبت نام

  14

  Room 6

  TINA

  سروشا هلاک شد

  TINA

  سروشااااااااااا

  Soorousha

  تینااااا

  Sabet

  بسه دیگه اینجا رو سیاسی نکنیم 😂😂😂

  Sabet

  چون این فرمایشاتش واسه مردها بود نع زندها😂😂

  Sabet

  بعد این همه استادیوم ومیدون بزرگ ازادی .یارو مستقیم میره بهشت زهرا

  Sabet

  اب وبرق و وحمل نقل مجانی که مردها لازم ندارن 😂 واقعا نفهمیدین

  Sabet

  درضمن خمینی به هر حرفی ک زده عمل مرده

  Sabet

  خدا کنه یه جرقه ایی بشه ،تا ما حداقل حقوق اولیه امون برسیم

  Sabet

  سلام، اگه این وضعیت ادامه دار بشه وبدتر هم بشه ،ملت داغون میشن

  Soorousha

  Tinaaaaaa

  Horror Book

  😁

  Yoha

  ایران اگه تا چند ساله دیگه همینجوری بشه مردم از قحطی میمیرن

  Yoha

  اون موقعی حجاب آزاد بود هر کی میخواست داشت هر کی که دوست نداش نمیپوشید

  Yoha

  😂😂😂

  Yoha

  روحانی میگه الان ما از همه نظر با آلمان یکی هستیم

  Yoha

  بعد یک عده نفهم میگن جانم فدای رهبر

  Yoha

  مردمی که رو گاز خوابیدن دارن از بدبختی و گشنگی میمیرن

  Yoha

  تازه دارن تاریخمون رو داغون میکنن تو موزه انگایسی که یک تیکه از مجسمه های تخت جمشید توشه از دیویست متری نمیتونی ببینی یه عالمه دستگاه دارن که اونا خراب نشن بعد اینجا همینطوری گذاشتن روی یه میز و اسمشو گذاشتن روش هر کی بخواد میزاره زیر بغلشو الفرار

  Yoha

  مردم همه بی فرهنگ شدن

  Yoha

  ولی کسی که ادعارمیکرد گاز و آب و برق قراره مجانی بشه اومد رید به کشور و فرهنگ و تاریخمون😐😐😐

  Yoha

  پول ما عین دلار بود همه جا کار میکرد

  Yoha

  مشهد سیتی سال ۲۵۵۰ شاهنشاهی

  Yoha

  مشهد میشد مشهد سیتی

  Yoha

  اگه شاه نمیرفت ما تو کل دنیا قوی بودیم

  Yoha

  زندگیمون عین آمریکایی ها بود

  Yoha

  ایرانی ها در سال ۵۷ خودکشی دست جمعی کردن😐

  Yoha

  همه ی این ویژگی هایی که گفتی مخصوص یک ایرانیه😁

  Sabet

  من رفتم یوتیوب😄

  Sabet

  با خیال وقصه نمیشه شکمتو سیر نگهداری ،

  Sabet

  چون وقتی همه امیدت به کسی باشه واونم شونه خالی کنه ،تو دردسر میفتی

  Sabet

  سعی کن پس انداز کنی یه سرمایه جور کنی ،و امیدم به کسی نداشته باشی

  Sabet

  خلاصه ک تا هنوز بدبختی پشت بدبختی تا وقت داری ،تا شانس داری

  Sabet

  ازدواج کردم ،دستم خالی شد ،یهو پشتم خالی شد .....

  Sabet

  من به شخصه یه خرحمالیهایی کردم وبازم عقب موندم بدهکار شدم.....

  Sabet

  اولا اینجا ایرانه دوما نابرده رنج گنج میسر نمیشه

  Sabet

  سعی کن با رویا زندگی نکنی

  Sabet

  Sabet

  Sabet

  این نویسندگی برات نون اب نمیشه

  Room6 Supported By Foodforfox ChatRoom
  Best Views
  اتاق قرمز یا رد روم

  اتاق قرمز یا رد روم اتاق قرمز  سایتی در دارک وب بوده که با پرداخت مبلغی وارد ان شده و بصورت زنده تکه تکه کردن انسان ها را مشاهده می نمایید در پشت اتاق های مرگ دارک نت چه می گ

  فیلم هزار پای انسانی (بدترین فیلم های تاریخ سینما)

  فیلم هزار پای انسانی (بدترین فیلم های تاریخ سینما) فیلم هزار پای انسانی The Human Centipede یکی از بدترین فیلم های تاریخ سینماست که در سال 2009 برای اولین بار ساخته شد اما به دلیل س?

  داستان ترسناک یک حمام معمولی

  داستان ترسناک یک حمام معمولی horror6: الان حدود چندساله درگیرم خیلی کارا کردم که بتونم فراموش کنم آزاد بشم که نشد فقط با کمک یه جنگیر تونستم اونارو از خودم دور کنم،همیشه فکرمیکردم

  راز عدد 241543903

  ?ت که توسط دیوید هورویتز، هنرمند شناخته شده نیویورکی ابداع شد داستان از این قرار که دیوید هوروتیز در سال 2009 یک تصویر از خود ، در سایت فلیکر (که سایت محبوب عکاس ها و عکس دوستانه است) منتشر کرد در این تصویر دیوید سر خود را داخل یخچال کرده بود و از کاربران خواست این کار را انجام دهند و عکس ها را  با عدد 241543903 تگ کنند (برچسب بزنند).   حال چرا این عدد؟جالب است بدانید این عدد به صورت شانسی از ترکیب شماره سریال روی یخچال و بارکد روی نودل مرغ یخ زده بدست آمده است ایده سر در یخچال زمانی به سر دیوید زد که یکی از دوستان وی بدلیل بیماری سر خود را  در داخل یخچال می برد تا کمی دردش تسکین یابد. جالبی این موضوع باعث شد که خیلی ها این کار را انجام دهند و عکس خود را با تگ این 241543903 در سایت منتشر کنند، و بدلیل این که برچسب یک معیار مهم برای گوگل است با  جستجو این عدد در گوگل یک گالری از افرادی با سر هایی در داخل یخچال بارگذاری می شود.  

  لیست فیلم های ممنوعه جهان

  لیست فیلم های ممنوعه جهان این ژانر، ما را با ژرف ترین و تاریک ترین بُعد انسان آشنا می کند. جایی که همه ما امیدواریم هیچ وقت شاهد آن نبوده یا جزئی از آن نباشیم. از دید منتقدان، فیل

  شعر نفرین شده جهنم تومینو

  شعر نفرین شده جهنم تومینو جهنم تومینو شعری ژاپنی و نفرین شده که براساس افسانه ها اگر این شعر بلند خوانده شود سرنوشت بدی برای خواننده رقم خواهد زد. این شعر در یک کتاب 666 صفحه ای

  سایت راز آلود و عجیبی به نام sentimentalcorp

  سایت راز آلود و عجیبی به نام sentimentalcorp eMp: سایت شرکت احساسی sentimentalcorp یک وب سایت راز آلود است که توسط سرور خود در اسپانیا کنترل می شود این سایت متعلق به رندی پروزاک بوده و حالتی راز

  فیلمی از عروسک لولیتا

  فیلمی از عروسک لولیتا o6: سلام حتما درباره عروسک های لولیتا چیز های زیادی شنیدید لولیتا به دخترانی میگویند که دست و پای آنها بریده می شه و دندانشان را می کشند و از آنها به عنوان ب?

  فیلم ترسناک Hostel part I 2005 (مسافرخانه)

  فیلم ترسناک Hostel part I 2005 (مسافرخانه)   ژانر : ترسناک زمان : 70 دقیقه زبان : انگلیسی محصول : امریکا کارگردان : Eli Roth ستارگان : Jay Hernandez, Derek Richardson, Eythor Gudjonsson خلاصه دا

  فیلم ترسناک Hounds of Love 2016

  از نقطه ضعف هایشان برای ایجاد شکافی میان آنها استفاده کند تا بتواند جان سالم بدر ببرد…  

  خانه اجنه در کلاردشت

  خانه اجنه در کلاردشت horror6: ویلای متروکه در کلاردشت که تمامی پنجره های آن با یکدیگر متفاوت هست و ساکنین می گویند که این خانه ارواح یک شبه ساخته شده است درب این ویلای متروکه در کلا?

  درگاه دارک وب

  کاربر گرامی این صفحه پل ارتباطی بین شما و وب پنهان می باشد تمامی لینک ها بررسی شده و شما را به وب سایت های خطرناک و بد افزار ها متصل نمی کنند قبل از ورود به وب پنهان نکات امنیتی را

  معرفی سایت های دارک وب

  معرفی سایت های دارک وب دارک وب یا وب تاریک به شبکه‌ای گفته می‌شود که در دسترس عموم نبوده و بیشتر برای مقاصد غیرقانونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ردیابی فعالیت‌های آن و شناسا

  ترسا فیدالگو (روح مجازی)

  ترسا فیدالگو (روح مجازی) شاید شما هم در اینستاگرام یا دیگر شبکه‌های اجتماعی با کامنت‌هایی عجیب مواجه شده باشید. کامنت‌هایی که در همان سطر اول، خبر از رخدادی عجیب و ترسن

  لیلیت کیست (نخستین زن حضرت آدم)

  لیلیت کیست (نخستین زن حضرت آدم) داستان آفرینش در هر دینی به صورتی بیان شده است که انسانهای نخستین در همه آن ها آدم و حوا بوده اند اما نظریه متفاوتی نیز در اینباره وجود دارد که ا


  Today Show#
  #داستان ترسناک یک حمام معمولی
  #فیلم ترسناک Nagina 1986 (ملکه مارها)
  #فیلم ترسناک Hounds of Love 2016
  #فیلم ترسناک Hostel part I 2005 (مسافرخانه)
  #درگاه دارک وب
  Related Posts
  دانستنی های عجیب و ترسناک (3)

  دانستنی های عجیب و ترسناک (بخش سوم)    جوردن تایلور در یک سانحه رانندگی جمجمه‌اش از ستون فقراتش جدا شد که در دنیای پزشکی به آن قطع ارتوپدیک سر می‌گویند. در این مواقع م...

  خواب های کابوس وار عروسک Cookie Monster

  خواب های کابوس وار عروسک Cookie Monster Arian: در سال ۱۹۸۰ گزارش های بسیاری مبنی برکابوس وار شدن خواب های کودکانی که مالک عروسک های Cookie Monster بودند در همه جا پیچید. نکته مشابه درتمام این بچ...

  هرگز وارد دیپ وپ نشوید (ملیسا شکنجه گر)

  هرگز وارد دیپ وپ نشوید (ملیسا شکنجه گر) معصومه لشگری: هرگز وارد دیب وپ یا اینترنت سیاه نشوید . در این اینترنت دختری به نام ملیسا وجود دارد که هدف او مرد هاست . تایم شکنجه های او 40...

  کابوس شبانه

  کابوس شبانه کابوس یا کابوس شبانه، یکی از اختلالات خواب است که در دانش خواب‌شناسی یا روان‌شناسی خواب مورد بررسی و مطالعه قرار می‌گیرد. کابوس یک رویای وحشتناک و ناخوشایند اس...

  می خواهم نویسنده شوم!

  کاربر گرامی قبل از ارسال پیام بایستی در وبگاه ثبت نام کرده باشید. با این عمل رتبه شما به "مشارکت کننده" تغییر پیدا خواهد کرد و امکانات بیشتری در رابطه با ثبت مقاله در اختیارتا...

  خواهر گمشده من

  خواهر گمشده من یادم میاد هر شب وقتی میخواستم بخوابم ، نزدیک های ساعت سه چهار شب صدای وارد شدن یه نفرو به اتاقم میشنیدم . چشمام رو باز میکردم و میدیدم خواهر 4 سالم با چشمای گشاد شد?...

  خون آشام دهکده کیشیلیو صربستان

  خون آشام دهکده کیشیلیو صربستان این روستای دورافتاده که کمتر از 800 نفر در آن ساکن هستند، یک داستان ترسناک در مورد شبحی خون آشام دارد. بله. برخی از افسانه‌های خون آشام‌ها واقعا د...

  بیرون امدن مار از شکم مرد چینی

  بیرون امدن مار از شکم مرد چینی سال 2017 خبری در رسانه ها منتشر شد در ارتباط با بیرون کشیدن ماری نیم متری از شکم یک مرد چینی، ابتدا دلیل این امر نامعلوم بود و گفته شد وقتی آن مار نگو?...

  Tags
  #foodforfox
  #غذا برای روباه
  #خوراکی برای روباه
  #فود فور فاکس
  #اسرار ترسناک
  #بررسی اتفاقات عجیب و ترسناک
  #10 گیاه گوشتخوار جهان
  Categories
  داستان (محتوای خواندنی با ویژگی انتقال هیجان و ترس)
  یوفو (فرا زمینی ها)
  بازی (بازی هایی با محتوا ترسناک)
  انیمیشن (انیمیشن هایی با محتوا ترسناک)
  افراد (انسان های خاص)
  حیوانات (جانداران ترسناک)
  پرونده های ترسناک (جنایت های جهان)
  مستند (مستند هایی با محتوا ترسناک)
  جنگ و جنگ افزار ها (سلاح های مرگبار)
  فضا (عجایب اسمان)
  شیطان پرستی (موضوعاتی مرتبط با شیطان و شیاطین)
  سریال (سریال هایی با محتوا ترسناک)
  اسرار و رموز (جهان پنهان)
  حوادث (رخداد های ترسناک)
  کتاب (کتاب هایی با محتوا ترسناک)
  جالب (مطالب جالب توجه)
  مکان های ترسناک (اماکن عجیب)
  ماورا الطبیعه (ارواح)
  تسخیر شده گان (اجنه)
  اطلاعات عمومی (دانستنیها)
  شکنجه و بردگی (سلطه پذیر)
  برنامه های کاربردی (نرم افزار ها)
  تصاویر (تصویر های ترسناک)
  فیلم (فیلم هایی با محتوا ترسناک)
  عجیب (عجایب جهان)
  ترسناک (اتفاقات ترسناک جهان)
  اینترنت (هر موضوعی که با اینترنت مرتبط است)
  وسایل نقلیه (هرگونه وسیله ساخت بشر که قادر به جا به جایی اجسام باشد)
  خدا (موضوعاتی مرتبط با الهیات)
  تبلیغ
  Magic

  11 نیاز به رتبه

  font Lora_on

  13 نیاز به رتبه

  font Anton_on

  نیاز به رتبه 16

  font Mukta_on

  نیاز به رتبه 20

  font Cairo_on

  نیاز به رتبه 24

  font Almarai_on

  نیاز به رتبه 32

  font Stylish_on

  نیاز به رتبه 40

  font Nosifer_on
  راهنما: این بخش سیستم ویجت های سایت را در بر میگیرد که به کمک آن می توانید تنظیمات موقتی خود را بر روی بخش های مختلف قالب اعمال نمایید
  با نام نویسی سریع در سایت از امکانات خاص از جمله تغییر تم ، فونت و ... برخوردار شو