نیروهای ویژه پاد وحشت (نوپو)

نیروهای ویژه پاد وحشت (نوپو)

نیروهای ویژه پاد وحشت (نوپو)
date: 2017-12-08 14:24:14
 • view: 2645 today: 1
 • نیروهای ویژه پاد وحشت (نوپو)
  نیروهای ویژه پاد وحشت (نوپو)

  نوپو که نام اختصاری نیروهای ویژه پاد وحشت،در اصطلاح بین‌المللی نیروهای ویژهٔ پادوحشت می‌باشد، یکی از نیروهای یگان ویژه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران است که برای رهایی گروگان، برخورد و خنثی‌سازی عملیات تروریستی و سرکوب شورش‌های شهری استفاده می‌شود.اعضای نوپو به دلیل داشتن یونیفورم سیاه رنگ به سیاه‌جامگان نیز معروف شده‌اند. رایج‌ترین باور نادرست در مورد نوپو، تلقی آن به عنوان «یگان ویژه نیروی انتظامی ایران» باشد. این در حالی است که واحد نوپو یگان ویژه پلیس نیست و «یکی از» زیرمجموعه‌های آن محسوب می‌شود. نیروهای ویژه پلیس، در سه یگان «موسی بن جعفر»، «امام خمینی» و «امیرالمؤمنین» سازماندهی شده‌اند که نوپو، زیرمجموعه آخری محسوب می‌شود.

  مأموریت واحد نوپو، در رهایی گروگان و مقابله با عملیات‌های تروریستی خلاصه می‌شود و مأموران این واحد برای آمادگی هرچه بیشتر، آموزش‌های ویژه‌ای شامل چترریزی، تیراندازی، پرش از ساختمان، راپل، غواصی، سکان داری، پرواز با پاراگلایدر و همچنین دوره‌هایی موسوم به آبی و خاکی را پشت سر می‌گذارند

  فرماندهان

  سرهنگ محمود محمودی تا سال ۱۳۹۱

  سرهنگ محمد طراقیه تا تیر ۱۳۹۳

  سرهنگ حسین امجدیان از ۳۱ تیر ۱۳۹۳ تا فروردین ۱۳۹۵

  سرهنگ دوم محسن ابراهیمی از ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ تا کنون

  مورخه سال ۱۳۹۴

  وارد مقر فرماندهی و دفتر کار سرهنگ حسین امجدیان فرمانده واحد نوپو، می‌شویم؛ قد نسبتاً بلندی دارد با اندامی ورزیده، که ورزیدگی عضلاتش حتی از پسِ لباس پلنگی گشادش نیز به خوبی قابل تشخیص است؛ دفتر کارش بسیار ساده‌ است و در میان این سادگی، انواع اتیکت‌های چسبیده شده بر روی سینه و بازو‌انش نخستین و تنها چیزی است که توجه و نگاهت را معطوف به خود می‌کند؛ اتیکت‌هایی خاص با نشان ببر، عقاب، چتر نجات، کوهستان، ورزش‌های رزمی و ... که نشان از مهارت او در تمامی این زمینه‌ها دارد؛‌ خیلی اهل تعارف و شعار نیست ولی به وضوح باهوش است و از رد نگاه‌هایمان، متوجه موضوع می‌شود و با فروتنی خاصی مساله را به شوخی و خنده می‌کشاند. سر صحبت با یکی از زبده‌ترین فرماندهان نیروهای ویژه کشور باز شده و در ابتدای بحث چگونگی انتخاب نام و واژه «نوپو» به میان کشیده می‌شود.

  او که خود از محدود بودن اطلاعات ما در خصوص این واحد، مطلع است، شروع می‌کند به توضیح دادن موضوع و تأکید دارد که «نوپو» مخفف «نیروهای ویژه پاسداران ولایت» است نه «نیروهای ویژه پاد وحشت»! او می‌گوید: «نیروهای ویژه پاد وحشت» یک اصطلاح فرانسوی است که به تمامی نیروهای ویژه دنیا اطلاق می‌شود ولی واحد نوپو، با این نیروها متفاوت و یک نیروی ویژه تمام عیار با فاکتورهای بومی است که به نام «نیروهای ویژه پاسداران ولایت» نامگذاری شده است. این مصاحبه گرچه نخستین مصاحبه رسمی در خصوص ریزترین اقدامات و فعالیت‌های یکی از زبده‌ترین نیروهای ویژه کشور است ولی فرمانده این واحد سعی می‌کند در پاسخ به سوالات بسیار و در عین حال پراکنده ما به تمامی این پرسش‌ها با در نظر گرفتن محدودیت‌های امنیتی و حفاظتی، پاسخ جامع و کاملی بدهد که شرح این گفت‌وگو به تفصیل در زیر آمده است:

  تاریخچه تشکیل «نوپو» /«رهایی گروگان» و «عملیات ضد تروریستی» تنها وظایف «نوپو» است با توجه به این‌که اطلاعات اندکی از وظایف و مسئولیت‌های محوله به واحد نوپو در جامعه وجود دارد و شایعات بسیاری از ورود این نیروها در موارد مختلف منتشر شده، مختصری در خصوص وظایف این واحد توضیح دهید...

  امجدیان: نیروی نوپو به عنوان نیروی اصلیِ ضدتروریستی نیروی انتظامی به شمار می‌رود و مسئولیت اصلی آن، «رهایی گروگان و برخورد و خنثی‌سازی عملیات‌ تروریستی است.» لذا طبق قانون، در عملیات رهایی گروگان، فرماندهی عملیات به فرمانده واحد رهایی گروگان سپرده می‌شود و تنها فرمانده رهایی گروگان نوپو، مسئولیت فرماندهی به سایر نیروها را در اختیار دارد و سایر نیروهای پلیس در چنین عملیاتی تحت اختیار واحد رهایی گروگان قرار می‌گیرند.

  این واحد از چه سالی کار خود را آغاز کرد و پایه‌ریزی آن و آموزش‌های ارائه شده برای تربیت این نیروها توسط چه نیروهایی انجام شد؟

  امجدیان: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مأموریت‌های رهایی گروگان و ضدتروریستی در اختیار تیپ 65 نوهد قرار داشت و تشکیل آن نیز به زمان ستمشاهی بازمی‌گردد که 33 نفر از افراد گارد شاهنشاهی توسط کارشناسان خارجی، انتخاب شدند و تحت آموزش قرار گرفتند اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، این نیاز در نیروی انتظامی دیده شد تا نیروهای ویژه‌ای با هدف انجام «مأموریت‌های رهایی گروگان و ضدتروریستی» تربیت شوند لذا در سال 1370 نخستین جرقه تشکیل واحد رهایی گروگان توسط تیمسار حسینی زده شد، این واحد در سال 74 به شکل منسجم‌تری درآمد و در سال 76 وظیفه مقابله با تیم‌های تروریستی به این واحد سپرده شد که کمیته بازنشستگان تیپ 65 نوهد نیز در آموزش این نیروها، کمک بسیاری در ابتدای امر داشتند و ادامه این راه توسط خود نیروهای انتظامی جمهوری اسلامی ایران طی شد و امروز شاهدیم که از نظر تجهیزات، مأموریت‌ها و توانایی، حرف اول را در میان تمامی کشورهای منطقه و حتی دنیا می‌زنیم.

  نحوه جذب در «نیروی ویژه»/نیروهای ویژه نوپو چه آموزش‌هایی می‌بینند؟ با توجه به این‌که مأموران این واحد یکی از زبده‌ترین نیروهای ویژه کشور به حساب می‌آیند بسیاری از جوانان علاقمند به عضویت در این واحد هستند. مشخصاً نحوه جذب نیرو و آموزش‌های تخصصی در این واحد چگونه است؟

  امجدیان: نیروهای نوپو نیروهای فوق‌تخصصی و ویژه‌ای هستند که از میان برترین‌های یگان ویژه که این نیروها نیز خود برترین‌های نیروی انتظامی هستند با توجه به ملاک‌ها و معیارهایی خاص انتخاب می‌شوند البته دواطلبان پیوستن به واحد نوپو یگان ویژه، بسیار زیاد هستند، ما از میان داوطلبان گزینش لازم را برای عضویت در این واحد به عمل می‌آوریم. ناگفته نماند، پیوستن به نیروهای نوپو نیازمند گذر از مراحل مختلف و موفقیت در آزمایشات و امتحانات بسیاری است که مهم‌تر از تمامی آن‌ها، التزام و پایبندی عمیق به اعتقادات مذهبی و ولایت فقیه است. چرا که لازمه موفقیت در مأموریت‌های ما ایمان و اعتقاد قوی است تا اعضای این نیرو بتوانند در شرایط حساس و مأموریتی خود همچون رهایی یک گروگان بی‌گناه از دست گروگانگیران، بتوانند به راحتی بهترین انتخاب ممکن را داشته باشند و در صورت لزوم از جان خود برای آزادی گروگان‌ها، مایه بگذارند.

  از نظر مهارت‌های تکنیکی و شرایط جسمی، داوطلبان باید چه شرایطی را دارا باشند؟

  امجدیان: فیزیک جسمی متناسب و آمادگی بدنی بسیار بالا جزو شرایط اولیه است که اگر داوطلبان موفق به داشتن این موارد شوند به مرحله سنجش روحی و شرایط شخصیتی می‌رسند که در این مرحله نیز تست‌های مختلف شخصیتی از این افراد گرفته می‌شود که شامل تست‌های شخصیت، روان‌شناسی و هوش است. دقت عمل در انجام این تست‌ها بسیار مهم است چراکه موفقیت در مأموریت‌های این واحد، نیازمند ثبات شخصیت، روان سالم و هوش بسیار بالای مأموران این واحد است و مأموران نوپو باید بتوانند در کم‌ترین زمان ممکن با استفاده از این داشته‌های شخصیتی و بهره‌گیری از آموزش‌های حرفه‌ای بهترین تصمیم‌گیری لازم را داشته باشند؛ تصمیم‌گیری‌هایی که قطعاً به جان خود، همکاران و گروگان‌ها وابسته است.

  در مرحله بعد انتخاب شدگان باید بتوانند از مصاحبه، موفق بیرون بیایند و پس از این موفقیت در یک آزمون علمی، میزان دانسته‌های علمی آن‌ها محک زده می‌شود. لذا اگر داوطلبی موفق به گذراندن تمامی این مراحل شد، به عنوان «هنرآموز» وارد واحد نوپو می‌شود و تحت آموزش‌های تخصصی قرار خواهد گرفت.

  حداقل زمان لازم «رویت، هدف گیری و شلیک» برای یک نیروی ویژه چقدر است؟ آموزش تخصصی در واحد نوپو بر چه مواردی متکی است؟

  امجدیان: یک نیروی ویژه در نوپو باید تحت آموزش‌هایی قرار بگیرد که به توانایی و مهارت لازم برای رویت، هدف گیری و شلیک در حداقل زمان ممکن که یک تا 3 ثانیه است، دست پیدا کند. یعنی باید در مهارت تیراندازی به بالاترین حد ممکن برسد و امروز ما مدعی هستیم که تیراندازان نوپو بهترین تیراندازان نیروهای مسلح هستند و این مهارت به اندازه‌ای پر اهمیت است که نمی‌توان از کسر حتی یک امتیاز نیز چشم‌پوشی کرد و این مهارت نیروهای ما به صورت هفتگی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد .

  چرا که در مأموریت‌های رهایی گروگان تنها یک آن فرصت دیدن گروگان‌گیر و شلیک به سمت او پیدا می‌شود و این نیروهای ویژ باید تا اندازه‌ای مهارت در تیراندازی را داشته باشند که در همان لحظه، گروگانگیر را از پا درآورند. علاوه بر مهارت شلیک و تیراندازی، مأموران ویژه باید از مهارت‌های بدنی و جسمی فوق تصوری نیز برخوردار باشند و آموزش‌های ویژه‌ای در رشته‌های مختلف ورزشی از جمله عبور از موانع شهری (پارکور) و پرش از ساختمان و ارتفاعات بلند، دفاع شخصی و ورزش‌های رزمی همچون جودو و تکواندو آموزش‌های ویژه‌ای را پشت سر می‌گذارند. این نیروها پس از گذراندن این دوره‌های مقدماتی وارد آموزش‌های تخصصی خاصی می‌شوند که در دوره‌های هوابرد، آموزش‌های چترریزی با انواع چترها از جمله چترهای  مختلف و فرود نقطه‌ای را آموزش می‌بینند و تمرینات خود را با پرش در مناطق جنگلی، کوهستانی، دریا و در شرایط شب و روز ادامه می‌دهند و امروز شاهدیم که بهترین چتربازهای جمهوری اسلامی ایران از نیروهای ویژه نوپو هستند و این قابلیت را دارند.

  که در هر نقطه‌ای و حتی در کوچک‌ترین فضای ممکن در بالای هر ساختمانی فرود آیند و این تمرینات به صورت هفتگی برای تمامی این نیروهای ویژه برگزار می‌شود. حتی این نیروها مهارت ویژه و در حد مربی‌گری در پرواز با پاراگلایدر، پاراموتور و پاراسل را نیز کسب می‌کنند چراکه در پاره‌ای از مأموریت‌ها نیاز است این افراد با پرنده‌های بدون صدا به محل مأموریت خود اعزام شوند. همچنین تمرینات و آموزش‌های ویژه‌ای نیز برای کسب توانایی لازم برای «راپل» از هلی‌کوپتر را در شرایط مختلف آب و هوایی و عملیات هلی برد را نیز پشت سر می‌گذارند.

  دوره دیگری که به صورت ویژه برای این نیروها در نظر گرفته شده است دوره غواصی و سکان‌داری در شرایط آبی و برخورد با عملیات‌های تروریستی بر روی کشتی‌ها و شناوها است که علاوه بر این دوره نیز، این نیروهای ویژه، دوره‌های آموزشی خاصی موسوم به دوره آبی و خاکی را نیز می‌گذارنند. البته آموزش‌های این نیروها، به این موارد نیز ختم نمی‌شود و آن‌ها دوره‌های کوهستان و آموزش اسکی را نیز در برنامه‌های خود دارند و آن‌چه که فراتر از تمام این آموزش‌ها قرار دارد، آموزش‌های اعتقادی و بصیرتی است که در تمامی دوره‌ها به صورت خاص بر آن تأکید می‌شود.

  علاوه بر این آموزش‌ها، تمامی افراد این یگان آموزش‌های نرم‌افزاری خاصی را در راستای مأموریت‌های خود فرا می‌گیرند و به نرم‌افزارهای روز دنیا که در عملیات‌های ضدتروریستی و رهایی گروگان استفاده می‌شود، مسلط هستند. آموزش زبان‌های خارجی و گویش‌های مختلف به نیروهای ویژه/مقایسه نیروهای ویژه ارتش، سپاه و ناجا با توجه به اینکه کشور ما از قومیت‌های مختلف تشکیل شده و ممکن است در عملیات‌ این واحد، ارتباط با اتباع دیگر کشورها نیز ضروری باشد، آیا آموزش زبان نیز در دستور کار این نیروهای ویژه قرار دارد؟

  امجدیان: بله با توجه به اینکه اولویت ما در انجام ماموریت‌هایمان استفاده از فن مذاکره و روان‌شناسی است ما آموزش روان‌شناسی و زبان‌ها و گویش‌های مختلف را دستور کار قرار داده‌ایم و این نیروها دوره‌های زبان‌های مختلفی را پشت سر می‌گذارند و حتی تیم‌های ویژه‌ای از این افراد به اغلب گویش‌های کشورمان نیز مسلطند تا در صورت لزوم بتوانیم از این تیم‌ها برای انجام هرچه بهتر مأموریت‌های خود استفاده کنیم. به عنوان مثال ما در دهه 70 با مأموریتی در شهر کرمان مواجه شدیم که یک توریست خارجی توسط گروگانگیران به گروگان گرفته شد و لازم بود در آن شرایط نیروهای ما بتوانند با فرد به گروگان گرفته شده ارتباط برقرار کنند.

  شما به نقش معنویت و اعتقادات مذهبی در این نیروها تاکید ویژه‌ای دارید. چرا معنویت تا این اندازه در این واحد مورد تاکید است؟

  امجدیان: همانطور که در ابتدا عنوان کردم، ایمان، اعتقاد و روحیه شهادت طلبی جزو اصلی‌ترین ویژگی‌های یک نیروی ویژه است که ماموریت آن در جهت حفظ جان و امنیت شهروندان قرار دارد و یک نیروی ویژه تا هر اندازه نیز از مهارت‌های بالایی برخوردار باشد تا زمانی که روحیه ایثارگری نداشته باشد نمی‌تواند به صورت کامل ماموریت خود را انجام دهد چراکه در بسیاری از مهارت‌ها لازم است تا برای نجات جان یک فرد دیگر از جان خودت بگذری و خوشبختانه نیروهای ویژه پاسداران ولایت از بالاترین اعتقادات معنوی و روحیه شهادت طلبی و ایثارگری برخوردارند و موفقیت 100 درصدی این واحد در تمامی عملیات‌های محوله، موید این موضوع است و ما شهیدانی همچون شهید سهرابی را داشتیم که برای نجات جان یک کودک، جان خود را فدا کرد و به درجه رفیع شهادت نائل شد.

  جناب سرهنگ با توجه به اینکه در حال حاضر واحدهای مختلفی در سایر قوای مسلح کشورمان در خصوص رهایی گروگان و عملیات ضد تروریستی در حال فعالیت هستند، آیا می‌توان مقایسه‌ای میان توان این نیروهای ویژه با یکدیگر داشت؟

  امجدیان: ساختار واحد رهایی گروگان نوپو با ساختار واحدهای رهایی گروگان ارتش و سپاه متفاوت است و ماموریت‌های ما در محدوده جغرافیای ایران و در رابطه با ماموریت‌های پلیسی تعریف شده است لذا ما از گستردگی بیشتری در منطقه جغرافیای ایران برخورداریم و در هر نقطه از کشور و در کم‌ترین زمان ممکن، بنا بر دستور حضورمان، می‌توانیم در صحنه عملیات حاضر شویم ولی در مجموع می‌توانم این موضوع را عنوان کنم که مهارت‌های ما با توجه به مأموریت‌هایمان، تخصصی‌تر از آن‌هاست.

  موفقیت 100 درصدی نوپو در عملیات‌های سال 92/ رویکرد نیروهای ویژه ایران با دیگر نیروهای ویژه دنیا متفاوت است شما در میان توضیحاتی که ارائه دادید به موضوع موفقیت ایران در رهایی گروگان در میان سایر کشورهای منطقه و حتی دنیا اشاره کردید، این عنوان موفقیت تنها یک موضوع تبلیغاتی است یا در واقعیت نیز نمونه عینی دارد؟

  امجدیان: ما در سال 92 در 11 عملیات محول شده موفق بودیم و آن عملیات‌ها را با موفقیت کامل پشت سر گذاشتیم ولی موضوع اصلی در موفقیت ما به نسبت سایر کشورهای دیگر، نگاه ایران به مساله رهایی گروگان است که با سایر کشورهای دنیا متفاوت است. به عنوان مثال در کشورهای غربی شاهدیم که در صورت گروگان‌گیری در این کشورها، به محض این‌که عملیات مذاکره برای رهایی گروگان به نتیجه نرسد، اقدام به انجام عملیات رهایی خشن می‌کنند که عمدتاً شاهدیم که این عملیات‌ به کشته شدن گروگان و گروگانگیر منجر می‌شود.

  ولی هدف اصلی ما در انجام مأموریت‌هایمان نجات جان گروگان است و تحت هر شرایطی، حفظ جان گروگان را یک فرض واجب می‌دانیم و در بسیاری از ماموریت‌های ما، مأموران این واحد برای حفظ جان گروگان حاضر شده‌اند جان خود را فدا کنند ولیدر نیروهای ویژه سایر کشورها همچون دلتای آمریکا، نیروی ویژه آلمان و نیروهای ویژه انگلستان، شما چنین موضوعی را مشاهده نمی‌کنید و وقتی دستور اجرای این عملیات به این نیروها می‌رسد آن‌ها وارد عمل می‌شوند و در خیلی از موارد همچون عملیات گروگانگیری در متروی مسکو، گروگان و گروگان‌گیر جان خود را از دست می‌دهند. این در حالی است که علاوه بر حفظ جان گروگان در سخت‌ترین شرایط، ما سعی می‌کنیم اجرای عملیات سخت نیز به کشته شدن گروگان‌گیر منجر نشود.

  حفظ جان گروگان،‌ بزرگترین ملاک ارزیابی موفقیت در عملیات رهایی/ لباس یکدست سیاه، مخصوص کدام نیروی ویژه؟ ملاک ارزیابی موفقیت‌های شما در عملیات‌های محوله به این واحد چیست؟

  امجدیان: بزرگ‌ترین هدف ما در انجام ماموریت‌هایمان آزادی گروگان‌ها و در عین حال سلامت آن‌هاست. حتی ما در مأموریت‌های خود تأکید داریم که گروگانگیران نیز به سلامت دستگیر شوند و کم‌ترین تلفات را هم به آن‌ها وارد کنیم. لذا یکی از اولویت‌های ما بهره‌گیری از فن مذاکره و کاهش خشونت در مأموریت‌هاست. حتی زمانی که به این نتیجه برسیم که عملیات روانی و مذاکره به نتیجه نمی‌رسد، این دستورالعمل وجود دارد که گروگانگیر از پا درآید و سعی می‌شود تا کمر به پایین هدف، مورد اصابت گلوله قرار گیرد. 

  آخرین عملیات در ملایر انجام شد که در آن عملیات یک سارق مسلح که از زندان آزاد شده بود،‌ چند نفر را به گروگان گرفته بود در هنگامی که ما وارد این عملیات شدیم با استقرار چتر امنیتی خود، این گروگانگیری را بدون هیچ‌گونه تلفاتی خاتمه دادیم و گروگان‌ها را آزاد کردیم. این در حالی است که فرد گروگانگیر پیش از ورود ما، 26 گلوله به سمت مأموران پلیس شلیک کرده بود.

  با توجه به این‌که واحد رهایی گروگان نوپو یک واحد به روز شونده است از اهداف آینده ترسیم شده برای این واحد بگویید و این که آیا برنامه‌ای برای افزایش وظایف محوله به نوپو وجود دارد یا خیر.

  امجدیان: اهداف ما همان‌طور که در ابتدا نیز عنوان کردم اهداف مشخصی است و به هیچ عنوان برنامه‌ای برای افزایش برنامه‌های واحد نوپو وجود ندارد ولی ما در چشم‌انداز آینده خود، اهداف یک، 3 و 7 ساله را ترسیم کرده‌ایم و امیدواریم تا پایان برنامه 7 ساله، بتوانیم تمامی خلاءهای موجود را برطرف کنیم و در عین حال توانایی خود از نظر آمادگی جسمانی و روحی خود را تا مرز نهایی، ارتقا دهیم.

  به عنوان آخرین پرسش، در خصوص لباس‌های نیروهای ویژه رهایی گروگان و تشابه این لباس با تعدادی از واحدهای دیگر دستگاه‌ها و سازمان‌ها نظامی بگویید و این که در سال‌های اخیر تصاویری از نیروهای سازمان‌های دیگر با لباس مشکی نوپو منتشر شده است...

  امجدیان: طبق مصوبه ستاد کل نیروهای مسلح، لباس سراپا مشکی، مخصوص نیروهای ویژه پاسدار ولایت یا نوپو است و این که سایر نیروها از این لباس استفاده می‌کنند موضوعی است غیرمعمول… ولی طراحی این لباس و انتخاب نوع رنگ آن با هدف ایجاد رعب و وحشت در اهداف مورد نظر طراحی شده است. البته در خصوص کیفیت لباس‌های این واحد، اصلاحاتی در راستای کاهش وزن این لباس‌ها و کمک به انجام هرچه بهتر مأموریت‌های این نیروها، انجام شده است.  

   

  ایجاد مقاله

  گزارش

  شما عضو وبگاه نیستید!

  دیدگاه

  کیوان


  دروغ دروغ دروغ دروغ دروغ! نوپو مخفف نیروی ویژه پیرو ولایته ربطیم به گروگانگیری و این صحبتا نداره اینا سگای اخوندا هستن که کارشون اینه مردم اگه ریختن بیرون تظاهرات کردن این وحشیا رو میریزن سرشون که کتکشون بزنن کارم بیخ پیدا کرد با اسلحه جنگی به طرف مردم شلیک میکنن..پاد وحشت و این صحبتام جک خوبی بود خندیدیم دلمون وا شد


  شما عضو وبگاه نیستید!

  DeetteJes


  Keflex Athletic Performance [url=https://buyciallisonline.com/]buy cialis viagra[/url] Viagra Prescription Only Buy Cialis natural equivalent ingredient in cialis


  شما عضو وبگاه نیستید!

  ارسال شد


  ملاحظات کاربر گرامی در صورت توهین و اهانت به مقدسات و کاربران دیگر آی پی شما مسدود خواهد شد.
  Confirmed By admin Amirhossein

  Login

  با عضویت در وبگاه از امکانات حرفه ای آن بهره مند شوید!

  ثبت نام

  18

  Room 6

  ناشناس

  IP: 193176

  :)))

  ناشناس

  IP: 5119

  هیچوقت دوتا ای پی شبیه هم وجود نداره

  ناشناس

  IP: 5119

  که بعضی موقع شماره اخرم 19میشه

  ناشناس

  IP: 5119

  عزیزم آی پی همیشه مختلفه دوتا نمیشه اونی که دوتا داره منم

  ناشناس

  IP: 8657

  چرا ای پی من با ای پی یک نفر دیگه شباهت داره ؟ من اون نیستما

  ناشناس

  IP: 8657

  درزم 5120 با شما هیچ نصبتی ندارم

  ناشناس

  IP: 8657

  از 1123داراشمه بپرسین باورتون شه دروغ میگم یا نه همه حرف های من راسته

  ناشناس

  IP: 8657

  اقای 5120بخدا منو با یکی دیگه اشتباه گرفتین من همه دوستام دخترن یک پسرم دوست من نیسته بعدشم الکی تهمت نزن بهم من از خدا رو شاهد میگیرم حرام راسته

  ناشناس

  IP: 8657

  ممنون سروش جون از رهنماییت کاش پیشم بودی از این به بعد قران میبرم چون بابام میگه دختر باید خدمت خانواده کنه نه پسر

  ناشناس

  IP: 188253

  چیزی به اسم شیطان و جن وجود نداره چون اثبات علمی نداره

  Amin-Mehdipour

  بله خوبیم

  Amin-Mehdipour

  سلام

  ناشناس

  IP: 2190

  خوبيد

  ناشناس

  IP: 2190

  ناشناس

  IP: 2190

  سلام

  ناشناس

  IP: 83123

  سیلام

  Dark

  گزاشتم گلم

  ناشناس

  IP: 5120

  اغایون دوتا داستان خوب بزارید

  ناشناس

  IP: 5120

  این چه چت رومیه؟!

  ناشناس

  IP: 83123

  سلام

  ناشناس

  IP: 2181

  گذا برای فاکس

  ناشناس

  IP: 87213

  hi

  ناشناس

  IP: 62102

  دوستان سایت خفن چی سراغ دارید

  ناشناس

  IP: 5120

  حداقل صبرمیکردی اون چت قبلیت ردش بره بعد دوباره خودتو معرفی میکردی

  ناشناس

  IP: 5120

  درضمن ۸۶۵۷دوسته منه وخیلی دروغ میگه

  ناشناس

  IP: 5120

  فقط میام ببینم شمارم بالاپایین نشه حساسم

  ناشناس

  IP: 5120

  Goodnightz?

  ناشناس

  IP: 2181

  دارم ترسناک میبینم نگهدارتان باد .

  jaber

  سلام

  ناشناس

  IP: 2181

  امین مهدی پور سسسیلامنن

  Amirhossein

  سلام

  ناشناس

  IP: 2181

  سلام بر پادشاه جنیان

  ناشناس

  IP: 2181

  سلام بر پادشاه جنیان

  ناشناس

  IP: 5235

  اینم حرفیه

  Soorousha

  یا اگه مجبوری بری، همیشه دعا همراهت باشه،

  Soorousha

  خب به داداشات بگو غیرت داشته باشن خواهر 19 سالشون رو شب تنهایی نفرستن دکان

  ناشناس

  IP:

  جن دیدی؟

  ناشناس

  IP: 4587

  ناشناس

  IP: 8657

  بگید اقایون هرشب یک گربه زرد میپره رو سقف دکان اقا اکبرمون م

  ناشناس

  IP: 8657

  سلام من اسمم حدیث19سالمه من داداشام شبا تنها منو میفرستن دکان من از جن میترسم اقا سروش داداش گلم جابر ترو خدا بگید چکار کنم میترسم

  Room6 Supported By Foodforfox ChatRoom

  Best Views

  لیست فیلم های ممنوعه جهان

  لیست فیلم های ممنوعه جهان این ژانر، ما را با ژرف ترین و تاریک ترین بُعد انسان آشنا می کند. جایی که همه ما امیدواریم هیچ وقت شاهد آن نبوده یا جزئی از آن نباشیم. از دید منتقدان، فیل

  راز عدد 241543903

  ?ت که توسط دیوید هورویتز، هنرمند شناخته شده نیویورکی ابداع شد داستان از این قرار که دیوید هوروتیز در سال 2009 یک تصویر از خود ، در سایت فلیکر (که سایت محبوب عکاس ها و عکس دوستانه است) منتشر کرد در این تصویر دیوید سر خود را داخل یخچال کرده بود و از کاربران خواست این کار را انجام دهند و عکس ها را  با عدد 241543903 تگ کنند (برچسب بزنند).   حال چرا این عدد؟جالب است بدانید این عدد به صورت شانسی از ترکیب شماره سریال روی یخچال و بارکد روی نودل مرغ یخ زده بدست آمده است ایده سر در یخچال زمانی به سر دیوید زد که یکی از دوستان وی بدلیل بیماری سر خود را  در داخل یخچال می برد تا کمی دردش تسکین یابد. جالبی این موضوع باعث شد که خیلی ها این کار را انجام دهند و عکس خود را با تگ این 241543903 در سایت منتشر کنند، و بدلیل این که برچسب یک معیار مهم برای گوگل است با  جستجو این عدد در گوگل یک گالری از افرادی با سر هایی در داخل یخچال بارگذاری می شود.  

  درگاه دارک وب

  کاربر گرامی این صفحه پل ارتباطی بین شما و وب پنهان می باشد تمامی لینک ها بررسی شده و شما را به وب سایت های خطرناک و بد افزار ها متصل نمی کنند قبل از ورود به وب پنهان نکات امنیتی را

  داستان ترسناک یک حمام معمولی

  داستان ترسناک یک حمام معمولی horror6: الان حدود چندساله درگیرم خیلی کارا کردم که بتونم فراموش کنم آزاد بشم که نشد فقط با کمک یه جنگیر تونستم اونارو از خودم دور کنم،همیشه فکرمیکردم

  ترسا فیدالگو (روح مجازی)

  ترسا فیدالگو (روح مجازی) شاید شما هم در اینستاگرام یا دیگر شبکه‌های اجتماعی با کامنت‌هایی عجیب مواجه شده باشید. کامنت‌هایی که در همان سطر اول، خبر از رخدادی عجیب و ترسن

  لیلیت کیست (نخستین زن حضرت آدم)

  لیلیت کیست (نخستین زن حضرت آدم) داستان آفرینش در هر دینی به صورتی بیان شده است که انسانهای نخستین در همه آن ها آدم و حوا بوده اند اما نظریه متفاوتی نیز در اینباره وجود دارد که ا

  فیلمی از عروسک لولیتا

  فیلمی از عروسک لولیتا o6: سلام حتما درباره عروسک های لولیتا چیز های زیادی شنیدید لولیتا به دخترانی میگویند که دست و پای آنها بریده می شه و دندانشان را می کشند و از آنها به عنوان ب?

  فیلم ترسناک Hostel part I 2005 (مسافرخانه)

  فیلم ترسناک Hostel part I 2005 (مسافرخانه)   ژانر : ترسناک زمان : 70 دقیقه زبان : انگلیسی محصول : امریکا کارگردان : Eli Roth ستارگان : Jay Hernandez, Derek Richardson, Eythor Gudjonsson خلاصه دا

  اتاق قرمز یا رد روم

  اتاق قرمز یا رد روم اتاق قرمز  سایتی در دارک وب بوده که با پرداخت مبلغی وارد ان شده و بصورت زنده تکه تکه کردن انسان ها را مشاهده می نمایید در پشت اتاق های مرگ دارک نت چه می گ

  ازمایش دروازه ذهن (ارتباط با خداوند)

  ازمایش دروازه ذهن (ارتباط با خداوند) در سال 1983، یک گروه از دانشمندان در جستجوی ارتباط با خداوند بودند. برای این کار آنها یک آزمایش به نام دروازه ذهن را آغاز کردند. آنها پیشبینی ک?

  موزه اد و لورن وارن (موزه ترسناک)

  موزه اد و لورن وارن (موزه ترسناک) موزه ماورا الطبیعه اد و لورن وارن (occult museum) ،قدیمی ترین و تنها موزه از نوع خود است این موزه معروف، صدها هزار بازدید کننده از سراسر جهان را

  عروسک جنسی لولیتا

  عروسک جنسی لولیتا داستان عروسک لولیتا به سال ۱۹۹۵ و زمانی که ولادیمیر نوباکوف داستانی تحت عنوان لولیتا را منتشر کرد باز می گردد. داستان این رمان در مورد یک استاد دانشگاه است که

  شعر نفرین شده جهنم تومینو

  شعر نفرین شده جهنم تومینو جهنم تومینو شعری ژاپنی و نفرین شده که براساس افسانه ها اگر این شعر بلند خوانده شود سرنوشت بدی برای خواننده رقم خواهد زد. این شعر در یک کتاب 666 صفحه ای

  فیلم ترسناک 1980 Cannibal Holocaust (کانیبال هولوکاست)

  فیلم ترسناک 1980 Cannibal Holocaust (کانیبال هولوکاست)   ژانر : ترسناک زمان : 58 دقیقه زبان : انگلیسی / اسپانیایی / ایتالیایی محصول : ایتالیا کارگردان : Ruggero Deodato ستارگ

  معرفی سایت های دارک وب

  معرفی سایت های دارک وب دارک وب یا وب تاریک به شبکه‌ای گفته می‌شود که در دسترس عموم نبوده و بیشتر برای مقاصد غیرقانونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ردیابی فعالیت‌های آن و شناسا

  Today Show#

  #لیست فیلم های ممنوعه جهان
  #فیلمی از عروسک لولیتا
  #اتاق قرمز یا رد روم
  #عروسک جنسی لولیتا
  #اگه اینم کار خودشون بود چی ؟؟؟

  Related Posts

  کلت راجر ال سی پی دو

  با توجه به تهدید‌های گوناگون که در شرایط امروزی جهان، کشور‌ها و ملت‌های مختلف را هدف قرار داده است تقریبا تمامی دولت‌ها و نیرو‌های نظامی در مناطق مختلف جهان به دنبال...

  بمب کبالت و راز پنهان

  بمب کبالت و راز پنهان بمب کبالت نوعی سلاح هسته‌ای است که برای تولید مقادیر زیاد ریزش رادیواکتیو طراحی شده است و هدف آن آلوده کردن یک ناحیه‌ی بزرگ با ماده‌ی رادیواکتیو است مفه?...

  بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی

  بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی بمباران اتمی هیروشیما و ناکازاکی دو عملیات اتمی بودند که در زمان جنگ جهانی دوم به دستور هری ترومن، رئیس‌جمهور وقت آمریکا، علیه امپراتوری ...

  شیطان 2 روسی/مخرب ترین موشک هسته ایی تاریخ

  شیطان 2 روسی/مخرب ترین موشک هسته ایی تاریخ موشک فوق‌العاده قوی 100تنی به نام "شیطان 2" را منتشر کرده‌اند که دیمیتری روگوزین، معاون نخست وزیر روسیه در امور تولید تسلیحات هفته پیش ...

  نحوه ساخت و معرفی انواع و اقسام بمب های اتمی

  نحوه ساخت و معرفی انواع و اقسام بمب های اتمی بمب اتم، واژه‌ای است که در یک قرن اخیر درونمایه‌ی تحولات بسیاری در تاریخ بشر شده است اما به واقع چرا یک بمب اتمی تا این اندازه ترسنا...

  بمب تزار (بمب هیدروژنی AN602)

  بمب تزار (بمب هیدروژنی AN602) بمب تزار با نام مستعار بمب هیدروژنی AN602 قویترین بمب اتمی آزمایش شده تاکنون است. این سلاح به نام‌های Kuz kina Mat نیز شناخته شده‌است این بمب توسط اتحاد ...

  بمب جنسی امریکا(جنگ افزار ها)

  بمب جنسی امریکا(جنگ افزار ها) بمب جنسی یا بمب عشق، نام غیررسمی دو بمب شیمیایی غیرکشندهٔ نظری است که نیروی هوایی ایالات متحده قصد تولید آن را داشت. این بمب نظری، احتمالاً بم?...

  نیروهای ویژه پاد وحشت (نوپو)

  نیروهای ویژه پاد وحشت (نوپو) نوپو که نام اختصاری نیروهای ویژه پاد وحشت،در اصطلاح بین‌المللی نیروهای ویژهٔ پادوحشت می‌باشد، یکی از نیروهای یگان ویژه نیروی انتظامی جمهوری ا?...

  Categories

  داستان (محتوای خواندنی با ویژگی انتقال هیجان و ترس)
  یوفو (فرا زمینی ها)
  بازی (بازی هایی با محتوا ترسناک)
  انیمیشن (انیمیشن هایی با محتوا ترسناک)
  افراد (انسان های خاص)
  حیوانات (جانداران ترسناک)
  جنایت کاران (جنایت های جهان)
  اعدام ها (بدترین شکنجه ها)
  مستند (مستند هایی با محتوا ترسناک)
  جنگ افزار ها (سلاح های مرگبار)
  فضا (عجایب اسمان)
  هیتلر و نازی ها (جنایات فاشیست ها)
  شیطان پرستی (موضوعاتی مرتبط با شیطان و شیاطین)
  سریال (سریال هایی با محتوا ترسناک)
  اسرار و رموز (جهان پنهان)
  حوادث (رخداد های ترسناک)
  کتاب (کتاب هایی با محتوا ترسناک)
  جالب (مطالب جالب توجه)
  پرونده های ترسناک (پرونده هایی مرتبط با رخداد های ترسناک)
  مکان های ترسناک (اماکن عجیب)
  مقتولان (اجساد)
  ماورا الطبیعه (ارواح)
  تسخیر شده گان (اجنه)
  اطلاعات عمومی (دانستنیها)
  بردگی (سلطه پذیر)
  برنامه های کاربردی (نرم افزار ها)
  تصاویر (تصویر های ترسناک)
  فیلم (مطالبی که حاوی ویدئویی برای پخش باشد)
  فیلم (فیلم هایی با محتوا ترسناک)
  عجیب (عجایب جهان)
  ترسناک (اتفاقات ترسناک جهان)
  دیپ وب (شبکه مخفی اینترنت)
  اینترنت (هر موضوعی که با اینترنت مرتبط است)
  وسایل نقلیه (هرگونه وسیله ساخت بشر که قادر به جا به جایی اجسام باشد)
  خدا (موضوعاتی مرتبط با الهیات)

  Magic

  11 نیاز به رتبه

  font Lora_on

  13 نیاز به رتبه

  font Anton_on

  نیاز به رتبه 16

  font Mukta_on

  نیاز به رتبه 20

  font Cairo_on

  نیاز به رتبه 24

  font Almarai_on

  نیاز به رتبه 32

  font Stylish_on

  نیاز به رتبه 40

  font Nosifer_on
  راهنما: این بخش سیستم ویجت های سایت را در بر میگیرد که به کمک آن می توانید تنظیمات موقتی خود را بر روی بخش های مختلف قالب اعمال نمایید
  با نام نویسی سریع در سایت از امکانات خاص از جمله تغییر تم ، فونت و ... برخوردار شو