نقد و بررسی فیلم زیر سایه

نقد و بررسی فیلم زیر سایه

نقد و بررسی فیلم زیر سایه
date: 2019-07-14 15:47:18
 • view: 3226 today: 0
 • نقد و بررسی فیلم زیر سایه

  نقد و بررسی فیلم زیر سایه

  زیر سایه UNDER THE SHADOW نخستین فیلم بلند بابک انوری، فیلمساز ایرانی ساکن بریتانیا است که در ژانر وحشت ساخته شده‌است این اثر از فیلم‌های قابل توجه جشنواره سینمایی ساندنس بود که در بخش جنبی میدنایت به نمایش درآمد و توسط شبکه نت فلیکس خریداری شد این فیلم از مارس 2016، درسینماهای آمریکا به نمایش گذاشته شد فیلم فارسی‌زبان زیر سایه محصول مشترک قطر، اردن و بریتانیا است و به عنوان نماینده بریتانیا در فیلم‌های غیرانگیسی زبان هشتاد و نهمین دوره جایزه اسکار شرکت کرد اما میان نامزدهای نهایی قرار نگرفت.

  این فیلم همین‌طور برنده جایزه بفتای بهترین فیلم اول یک نویسنده، کارگردان یا تهیه‌کننده بریتانیایی در هفتادمین دوره جوایز بفتا شده‌است انوری که فیلمسازی را با کارگردانی موزیک ویدئو آغاز کرده، در سال 2012 هم برای فیلم کوتاه دو به علاوه دو که وقایع آن در یک مدرسه ایرانی در بریتانیا اتفاق می‌افتد نامزد جایزه بفتا (آکادمی فیلم بریتانیا) شد که به گفته کارگردان موفقیت همین فیلم کوتاه باعث شد تا روی پروژه بعدی‌اش یک فیلمنامه داستانی بلند کار کند: از لحظه‌ای که شروع به نوشتن فیلمنامه زیر سایه کردم تا کلید خوردن آن سه سال مداوم طول کشید. در قلب داستان فیلم، خانواده‌ای متشکل از شیده (با بازی نرگس رشیدی)، درسا (آوین مانشادی) و ایرج (بابی نادری) قرار دارند که در کش و قوس جنگ ایران و عراق به سر می برند. چندی بعد پدر خانواده برای بهیاری به جنگ می‌رود و مادر و دختر اسیر خانه‌ای جن زده می‌شوند. در همین خط داستانی همه چیز جذاب است. پیوند جنگ و جن که هر دو بر سر خانواده هوار می‌شود بسیار جذاب است اما در بطن داستان ایدئولوژی وجود دارد که کمی اذیت کننده است و باز هم نسبت به تمام فیلم‌های موافق و مخالف یک جریان اسیر یک بعد سیاه و سفید ساختن فیلم شده است کمی بیشتر در مورد آن بدون لو رفتن اصل حوادث که جذابیت این درام ترسناک بر آن استوار است توضیح دهم. ایرج علاقه‌ای به خط مقدم جنگ رفتن ندارد و برای گرفتن جواز کار نمی‌تواند از اعزام به جبهه نبرد سرباز زند. شیده جزء گروهک‌های مختلف اول انقلاب بوده است که از تحصیل (رشته پزشکی) منع شده است.

  تا این جا خانواده (یعنی زن و مرد) هر دو به نوعی با حاکمیت به مشکل خورده‌اند. مرد علاقه‌ای به کمک ندارد و زن را خودی نمی‌پندارند. البته که نمی‌توان گفت فیلم ضد ایرانی است چون خانواده جزء اقلیت مخالف محسوب می‌شوند. در هر جنگی برخی از افراد بنا به سلیقه چه مخالف حکومت باشند، چه ناتوانی و چه از سر ترس ممکن است در جنگ یا دفاع شرکت نکنند. تا بدین جا قصه فیلم خیلی هم جذاب است که به خانواده‌ای پرداخته شود که سنخیتی با اطراف خود نداشته باشند؛ اما فیلم رفته رفته اسیر یک نگاه تک بعدی با دیالوگ‌ها و صحنه‌های گل درشتی می‌شود که آن انسجام کارگردانی را ندارد. حال که به کارگردانی اشاره کردم بد نیست بگویم «زیر سایه» بسیار خوش ساخت است. شما را می‌ترساند و این مسئله موقعی اهمیت دارد که موضوع مرتبط با باورهای ماست. مخاطب ایرانی به قطع اسیر روند حوادث فیلم می‌شود و احتمال زیاد هم از خیلی از صحنه‌ها خواهد ترسید، اما فعلا بازگردیم به همان وضعیت ایدئولوژی فیلم. فیلم ضد یک نوع سنت جامعه ماست وقایع در آپارتمانی می‌گذرد که همه مستأجر آقای ابراهیمی هستند، همسر آقای ابراهیمی مطیع شوهرش است.

  دو مرد دیگر در این ساختمان هستند. یکی پیرمردی که در همان اوایل فیلم سکته می‌کند و دیگری ایرج. شخصیت اصلی قصه شیده است. حاکمیت شیده را از درس خواندن باز می‌دارد و با کمی صحبت با همسرش مشخص می‌شود ایرج نیز تمایلی برای درس خواندن شیده ندارد. او هم همان نگاه سنتی را دارد که شیده بهتر است فکر بزرگ کردن بچه را بکند و شاید این یک صلاحی در زندگی‌اشان باشد. اگر آپارتمان را به صورت جزء به کل نمادی از جامعه بپنداریم با یک جامعه کاملا مردسالار طرف هستیم. جامعه ای که هیچ حقی را برای زن ها قائل نیست. آقای ابراهیمی قفل در را هر شب برای محافظت از جامعه اش می اندازد و این طور القا می کند که یک نگاه حاکم در این نگاه مردسالاری وجود دارد که باید وجود داشته باشد. وقتی یک شب قفل در انداخته نشده است، او شیده را مقصر می داند. وقتی ایرج می‌پرسد چرا فکر می‌کنید شیده قصور کرده، خیلی کلیشه‌ای و طبیعی این طور جواب می‌دهد که تنها زن ساختمان است که رانندگی می‌‎کند. از سوی دیگر ایرج مرد تحصیل کرده ساختمان نیز از شیده می‌خواهد نزد خانواده‌اش در شمال برود چون باید مواظب خودش یا درسا باشد. شیده که در مقابل این نگاه حاکم قرار دارد خود را توانا در اداره بدون مرد می‌داند. وقتی مردهای ساختمان کم می‌شوند، دختر کرد آپارتمان را ترک می‌کند و مادر پیر هم نزد پسرش (مرد دیگر) به پاریس می‌رود. این یک طرف نگاه کردن کمی اذیت کننده است و کاش مرد دیگری وجود داشت که این فضای تک قطبی را می‌شکست. حال به ایدئولوژی دیگر فیلم نگاهی بیاندازیم که بتوان با همین پاراگراف یک جمع بندی کلی از ایدئولوژی حاکم بر فیلم داشته باشیم. در ساختمان تنها خانواده ای که حجاب دارند و معتقد به شمار می‌روند، خانواده ابراهیمی است. همان خانواده حاکم که صاحب خانه خود عزم جنگ نکرده و از نگاه همسایه‌ها صاحب خانه منصفی نیست و از یک نگاه کلیشه‌ای دیگر به دیر شدن اجاره‌ها هم غر و لند می‌کند. همسر او چادری است و تنها شخصی است که به جن بر اساس قرآن اعتقاد دارد و برای شیده از آن حرف می‌زند. از سوی دیگر تمام ساختمان یک رنگ هستند و صاحب خانه با دیگران فرق دارد. آن کسی که زودتر قصد فرار دارد همین خانواده معتقد هستند وگرنه دختر برای خاکسپاری پدرش می‌رود، مادر تا زمانی که مردها هستند می‌ماند و شیده تا انتها حاضر به ترک خانه نیست.

  اشخاص معتقد ترسیم شده که نگاه سنتی دارند و از نگاه شیده و دیگران خرافه گو به شمار می‌روند حتی رفتار خوبی با آن پسرک یتیم در خانه‌اشان ندارند. شیده تا انتها حاضر به تسلیم شدن نیست، اما نگاه مردسالار و سنتی که فیلم از جامعه ما کاملا سیاه دیده را مانند بختک ترسیم کرده است. زن ابراهیمی زمانی که شیده می خواهد خانه را ترک کند دست شیده را می کشد و از جن صحبت می کند که وقتی به یک شخص گیر بده و چیزی از آن را بردارد ول کن طرف نیست. این نگاه حاکم به گونه‌ای تأثیر دارد که تنها بازمانده مقاوم هم در مقابل این نگاه مردسالار در نهایت می‌شکند و به شمال نزد خانواده مرد (کاملا بر خلاف میل‌اش) می‌رود. شیده تمایل داشت پزشکی بخواند چون مادر فوت شده‌اش، آرزویش این بود. این را یادگاری در یک کتاب او نوشته بود که جن از صندوق شیده برمی‌دارد و کتاب ورق می‌خورد و این نمایش داده می‌شود. عروسک بازپس گرفته می‌شود اما آرزو و خواسته‌ها بر باد می‌رود. حتی عروسکی که باز می‌گردد و جنسیت‌اش مونث است تکه تکه شده است و چسب هم افاقه نمی‌کند. باز هم نگاه مردسالار و ایدئولوژی این که حاکمیت این جامعه مردسالار است و زن ها در آن به خواسته‌ها تن می‌دهند کاملا یک طرف است و شاید با وجود یک برهان خلف آن نگاه تیره این قدر گل درشت نبود. در کل اگر این ایدئولوژی به این صورت نبود، هیچ ایرادی ندارد که کسی با عقیده یا جنگ یا هر چیزی که در یک حاکمیت وجود دارد مشکل داشته باشد و فیلم به آن بپردازد چنانچه محمدعلی کلی به جنگ نرفت و سه سال از ورزش محروم شد ولی فیلم علی که در تاریخ سینما باقی ماند دوباره مانند سیل فیلم‌های دیگر این قصه را پررنگ برای انتقاد به دوره نیکسون نکرد. ژانر وحشت کمتر فیلم جدی به خود دیده است و «زیر سایه» جزء معدودترین آن‌هاست که حوادث را با یکی از طولانی‌ترین جنگ‌های تاریخ درآمیخته (که در ابتدای فیلم نیز به آن اشاره می‌کند) و دهشتناکی جنگ را مانند دهشتناکی حضور این موجود ناشناخته نشان می‌دهد. جنگ و جن همانند یکدیگر آن ویرانی و وحشت را وارد ساختمان می‌‎کنند. فیلم همچون فیلم های مهم ژانر یک کودک را نشانه می‌گیرد. این موجود ناشناخته از خانواده سهم می‌خواهد و سهم او مثل همیشه کودک است و برای نجات آن باید وارد جنگ شد و از همه مهمتر قوی بود آن سکانس معروف وارد گرداب جن شدن شیده نشان از مبارزه نهایی برای بازپس گیری درسا و فرار از مهلکه است. زیر سایه با وجود این ضعف های موضوعی در ساخت و مفاهیم ژانر بسیار موفق است.  

  ایجاد مقاله
  گزارش

  شما عضو وبگاه نیستید!

  دیدگاه

  comment

  کرو

  فیلم دیدم خیلی خوش ساخت با تقابل روزهای سیاسی ایران بود حیف فیلم تو خود ایران ساخته نشده

  پاسخ

  ارسال شد


  شما عضو وبگاه نیستید!

  ارسال شد

  منتشر شده توسط admin Amin-Mehdipour و ویرایش شده توسط Amin-Mehdipour-20200926
  ساخت وب سایت در یک ثانیه با بلومیت!
  ورود

  با عضویت در وبگاه از امکانات حرفه ای آن بهره مند شوید!

  ثبت نام

  19

  Room 6

  Sabet

  هشدار بهت میدم منوقهوه ایی کنی منم زردت میکنم 😡🤘

  Sabet

  یوها نمیدونم تو چندتا داستان بهت گفتن ..

  Sabet

  تینا اینچین مرا تو آزردی 😣 خاله تیتو😝😂

  TINA

  ثابت جان بعد قهوه اییت میکنم ناراحت میشی

  Yoha

  تو کدوم داستان😑

  Yoha

  من؟؟کی؟

  Sabet

  یوها ،تورو میسپرم ب حق نظر دهندگان زیر داستان ب من گفتی درغگو ای شیاد مکار😳

  Sabet

  ثابت خالی نیست پسوند پاپری قبلشه 😣

  Sabet

  درضمن من فامیلیم پاپری ثابت هس خارجیشو بلد نبودم چطوری مینویسن 😡

  Sabet

  تینا 😂تینا نگاه اسم تینا😂 پسرونه اس دختر تینا باشه ،تینا😂

  Sabet

  یوها اون موقع سایت قاچاقی بود تاریخ تولد نداشت اما یادمه تینا ازهمون موقع کنکور میخوند

  Sabet

  منم متولد 86

  stan666

  ینفر هس ک از ۱۵ سالگی میشناسم امسال قراره نامزد کنیم😊😂

  stan666

  ی خبر دارم

  Yoha

  امانگ آس خیلی باحاله

  Yoha

  ماینکرافتم کلا باید از تو یوتیوب یاد بگیری

  Yoha

  مبینا تا حالا مافیا بازی گردی؟؟؟امانگ آس هم مثل همونه

  Regan Macneil

  سروشا تو متولد چند 72ای؟

  Regan Macneil

  خواهشا بگید ک میدونید چوری ینی چی😑

  Regan Macneil

  حالا خیلی مهم نیست کی اول گفته همچین آش دهن سوزیم نیست🙄😂😂یاد چوری میوفتم

  Regan Macneil

  بیااااا بروووو ینی تو فقط سه ماه ازم بزرگتری؟:////// اونوقت من تازه امسال میخوام برا اولین بار کنکور بدم:/ داوش اگه تو پیری من فسیلم

  Regan Macneil

  مرسی از لطفی که نسبت به من داشتی تینا خدا یک در دنیا هزار در آخرت بهت بده😑😂😂🥴

  Regan Macneil

  من باید بعد کنکور حتمن دوتا بازی رو ببینم چجوریه: ماینکرافت و امانگ آس

  Regan Macneil

  من که از خدامه ولی مطمئنم لااقل امسال نمیشه...مگه اینکه تو یه پارتی چیزی برام بجوری:)))

  Regan Macneil

  خره سروشا عجب پیشنهاد دوپی:/ اینو بنویسم بالا برگم که موقع تصحیح منو نشناسن کارناممه نیاد برام👀واقعا پیشنهاد خوبی بود یکی طلبت😎👻

  Regan Macneil

  اسمم مبیناست هانی

  Yoha

  ثابت حداقل دروغ میگی یکم تحقیق کن سایت از سال ۹۶ باز شده بعد تو چجوری از ۹۴ توشی:/

  Sabet

  کنکور میداد😳

  Sabet

  ازاون موقع تا حالا تینا داشت واسه دندون پزشکی

  Sabet

  Sabet

  من ازسال 94این سایت رو میخوندم

  TINA

  سروشا میشناسی منو قاطی کنم....میام براتا

  TINA

  خود مبینام میدونه من اول گفففففففتم مچلیییییییییی

  TINA

  ن من متولد ۲۲ فروردین ۱۳۸۱ ام

  Soorousha

  تازه یه سالم پشت کنکور بودی، الانم 19 سالته؟!! 😐 تینا بس کن این بازی کثیفو 😁 اینجا همه خودین، حالا من نمیگم ک امسال 29سالت شده، ولی خودت بعداً بگو 😅😁

  Soorousha

  همه‌یی وجود نداره، فقط من گفتم 😐 کس دیگه‌یی هم نباید بگه 🤐😑

  TINA

  مبینا اون منچلی رو من انداختم دهن همه🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣من ۱۹ سالمه پیر شدم مگ ن؟

  Yoha

  پیودی پای خداس.یکی دلایل علاقم بهش اینه که ماینکرافت بازی میکنه و یکی از افتخارات متینکرافتم اینه که بزرگترین فرد اینترنت یعنی پیودی پای در حال انجام این بازیه😐✋

  Yoha

  رگان یوتیوب خارجی هم میبینم:/

  Soorousha

  مبینا دانشگاه تهران قبول شو دیگه دا 😕

  Room6 Supported By Foodforfox ChatRoom
  پربازدید ترین ها
  اتاق قرمز یا رد روم

  اتاق قرمز یا رد روم اتاق قرمز  سایتی در دارک وب بوده که با پرداخت مبلغی وارد ان شده و بصورت زنده تکه تکه کردن انسان ها را مشاهده می نمایید در پشت اتاق های مرگ دارک نت چه می گ

  فیلم هزار پای انسانی (بدترین فیلم های تاریخ سینما)

  فیلم هزار پای انسانی (بدترین فیلم های تاریخ سینما) فیلم هزار پای انسانی The Human Centipede یکی از بدترین فیلم های تاریخ سینماست که در سال 2009 برای اولین بار ساخته شد اما به دلیل س?

  داستان ترسناک یک حمام معمولی

  داستان ترسناک یک حمام معمولی horror6: الان حدود چندساله درگیرم خیلی کارا کردم که بتونم فراموش کنم آزاد بشم که نشد فقط با کمک یه جنگیر تونستم اونارو از خودم دور کنم،همیشه فکرمیکردم

  فیلم ترسناک Hounds of Love 2016

  از نقطه ضعف هایشان برای ایجاد شکافی میان آنها استفاده کند تا بتواند جان سالم بدر ببرد…  

  راز عدد 241543903

  ?ت که توسط دیوید هورویتز، هنرمند شناخته شده نیویورکی ابداع شد داستان از این قرار که دیوید هوروتیز در سال 2009 یک تصویر از خود ، در سایت فلیکر (که سایت محبوب عکاس ها و عکس دوستانه است) منتشر کرد در این تصویر دیوید سر خود را داخل یخچال کرده بود و از کاربران خواست این کار را انجام دهند و عکس ها را  با عدد 241543903 تگ کنند (برچسب بزنند).   حال چرا این عدد؟جالب است بدانید این عدد به صورت شانسی از ترکیب شماره سریال روی یخچال و بارکد روی نودل مرغ یخ زده بدست آمده است ایده سر در یخچال زمانی به سر دیوید زد که یکی از دوستان وی بدلیل بیماری سر خود را  در داخل یخچال می برد تا کمی دردش تسکین یابد. جالبی این موضوع باعث شد که خیلی ها این کار را انجام دهند و عکس خود را با تگ این 241543903 در سایت منتشر کنند، و بدلیل این که برچسب یک معیار مهم برای گوگل است با  جستجو این عدد در گوگل یک گالری از افرادی با سر هایی در داخل یخچال بارگذاری می شود.  

  لیست فیلم های ممنوعه جهان

  لیست فیلم های ممنوعه جهان این ژانر، ما را با ژرف ترین و تاریک ترین بُعد انسان آشنا می کند. جایی که همه ما امیدواریم هیچ وقت شاهد آن نبوده یا جزئی از آن نباشیم. از دید منتقدان، فیل

  شعر نفرین شده جهنم تومینو

  شعر نفرین شده جهنم تومینو جهنم تومینو شعری ژاپنی و نفرین شده که براساس افسانه ها اگر این شعر بلند خوانده شود سرنوشت بدی برای خواننده رقم خواهد زد. این شعر در یک کتاب 666 صفحه ای

  سایت راز آلود و عجیبی به نام sentimentalcorp

  سایت راز آلود و عجیبی به نام sentimentalcorp eMp: سایت شرکت احساسی sentimentalcorp یک وب سایت راز آلود است که توسط سرور خود در اسپانیا کنترل می شود این سایت متعلق به رندی پروزاک بوده و حالتی راز

  فیلمی از عروسک لولیتا

  فیلمی از عروسک لولیتا o6: سلام حتما درباره عروسک های لولیتا چیز های زیادی شنیدید لولیتا به دخترانی میگویند که دست و پای آنها بریده می شه و دندانشان را می کشند و از آنها به عنوان ب?

  فیلم ترسناک Hostel part I 2005 (مسافرخانه)

  فیلم ترسناک Hostel part I 2005 (مسافرخانه)   ژانر : ترسناک زمان : 70 دقیقه زبان : انگلیسی محصول : امریکا کارگردان : Eli Roth ستارگان : Jay Hernandez, Derek Richardson, Eythor Gudjonsson خلاصه دا

  خانه اجنه در کلاردشت

  خانه اجنه در کلاردشت horror6: ویلای متروکه در کلاردشت که تمامی پنجره های آن با یکدیگر متفاوت هست و ساکنین می گویند که این خانه ارواح یک شبه ساخته شده است درب این ویلای متروکه در کلا?

  درگاه دارک وب

  کاربر گرامی این صفحه پل ارتباطی بین شما و وب پنهان می باشد تمامی لینک ها بررسی شده و شما را به وب سایت های خطرناک و بد افزار ها متصل نمی کنند قبل از ورود به وب پنهان نکات امنیتی را

  تئوری عجیب انیمیشن توپولو ها

  تئوری عجیب انیمیشن توپولو ها انیمیشن توپولو ها (Teletubbies) مجموعه برنامه کودکی بود که در 120 کشور به نمایش درومد و به بیش از 45 زبان دوبله شد که در ایران با نام توپولوها شناخته میشه، ب?

  معرفی سایت های دارک وب

  معرفی سایت های دارک وب دارک وب یا وب تاریک به شبکه‌ای گفته می‌شود که در دسترس عموم نبوده و بیشتر برای مقاصد غیرقانونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ردیابی فعالیت‌های آن و شناسا

  ترسا فیدالگو (روح مجازی)

  ترسا فیدالگو (روح مجازی) شاید شما هم در اینستاگرام یا دیگر شبکه‌های اجتماعی با کامنت‌هایی عجیب مواجه شده باشید. کامنت‌هایی که در همان سطر اول، خبر از رخدادی عجیب و ترسن


  # پربازدید های امروز
  #سرنوشت دیگو آلوز قاتل
  #فیلم ترسناک Hounds of Love 2016
  #مسترس و اسلیو چیست؟
  #داستان های ترسناک چندخطی
  #تئوری عجیب انیمیشن توپولو ها
  مطالب مرتبط
  سکانس های ترسناک فیلم درخشش

  سکانس های ترسناک فیلم درخشش فیلم درخشش اثر استنلی کوبریک فقید یکی از زیبا ترین و تاثیر گذارترین های سینمای وحشت است. در این فیلم ۱۴۲ دقیقه ای که بر اساس رمانی از استفان کینگ ساخ...

  فیلم ترسناک 2017 Kong: Skull Island

  فیلم ترسناک 2017 Kong: Skull Island   ژانر : اکشن / هیجان انگیز / ترسناک زمان : 118 دقیقه زبان : انگلیسی و دوبله فارسی محصول : آمریکا کارگردان : Jordan Vogt-Roberts ستارگان : Brie Larson, Tian Jing, Tom Hi...

  ویدیو Agamemnon counterpart

  نه سال پیش در یوتیوب ویدیویی به نام "Agamemnon counterpart" گذاشته شد و گفته شد که این ویدیو رو در یک جنگل تو ژاپن پیدا کردن. محتوای ویدیو یک نوشته ی عجیب در اولشه و بعدش چیزی مثل کارت...

  نقد و بررسی فیلم فیل سبز

  نقد و بررسی فیلم فیل سبز فیل سبز که همچنین با عنوان فیل صلیبی شناخته می شود یک فیلم ترسناک روانشناسانه روسی است که توسط سوتلانا باسکووا در سال 1999 ساخته شد این فیلم خشونت آمیز دا?...

  فیلم ترسناک Old 37 2015

  فیلم ترسناک Old 37 2015   ژانر : ترسناک / مهیج زمان : 81 دقیقه زبان : انگلیسی محصول : آمریکا کارگردان : Alan Smithee ستارگان : Kane Hodder, Bill Moseley, Brandi Cyrus, Robert Bogue خلاصه داستان : دو براد...

  فیلم سالو یا ۱۲۰ روز در سودوم

  فیلم سالو یا ۱۲۰ روز در سودوم mason: فیلمی به کارگردانی پیر پائولو پازولینی، کارگردان ایتالیایی، محصول 1975 است. فیلم بر اساس کتاب 120 روز در سودوم نوشتهٔ مارکی دوساد ساخته شده‌ است ...

  فیلم ترسناک Strangers Within 2017

  فیلم ترسناک Strangers Within 2017   ژانر : درام/ ترسناک/ هیجان انگیز زمان : 86 دقیقه زبان : انگلیسی محصول : انگلستان کارگردان : Liam Hooper ستارگان : Elana Di Troya, Owen Bleach, Rosie Taylor-Ritson خلاصه ...

  فیلم ترسناک Halloween H20: 20 Years Later 1998

  فیلم ترسناک Halloween H20: 20 Years Later 1998   ژانر : ترسناک / هیجان انگیز زمان : 86 دقیقه زبان : انگلیسی محصول : آمریکا کارگردان : Steve Miner ستارگان : Jamie Lee Curtis , Josh Hartnett , Adam Arkin خلاص...

  برچسب
  #foodforfox
  #غذا برای روباه
  #خوراکی برای روباه
  #فود فور فاکس
  #اسرار ترسناک
  #بررسی اتفاقات عجیب و ترسناک
  #نقد و بررسی فیلم زیر سایه
  دسته
  داستان (محتوای خواندنی با ویژگی انتقال هیجان و ترس)
  یوفو (فرا زمینی ها)
  بازی (بازی هایی با محتوا ترسناک)
  انیمیشن (انیمیشن هایی با محتوا ترسناک)
  افراد (انسان های خاص)
  حیوانات (جانداران ترسناک)
  پرونده های ترسناک (جنایت های جهان)
  مستند (مستند هایی با محتوا ترسناک)
  جنگ و جنگ افزار ها (سلاح های مرگبار)
  فضا (عجایب اسمان)
  شیطان پرستی (موضوعاتی مرتبط با شیطان و شیاطین)
  سریال (سریال هایی با محتوا ترسناک)
  اسرار و رموز (جهان پنهان)
  حوادث (رخداد های ترسناک)
  کتاب (کتاب هایی با محتوا ترسناک)
  جالب (مطالب جالب توجه)
  مکان های ترسناک (اماکن عجیب)
  ماورا الطبیعه (ارواح)
  تسخیر شده گان (اجنه)
  اطلاعات عمومی (دانستنیها)
  شکنجه و بردگی (سلطه پذیر)
  برنامه های کاربردی (نرم افزار ها)
  تصاویر (تصویر های ترسناک)
  فیلم (فیلم هایی با محتوا ترسناک)
  عجیب (عجایب جهان)
  ترسناک (اتفاقات ترسناک جهان)
  اینترنت (هر موضوعی که با اینترنت مرتبط است)
  وسایل نقلیه (هرگونه وسیله ساخت بشر که قادر به جا به جایی اجسام باشد)
  خدا (موضوعاتی مرتبط با الهیات)
  تبلیغ
  Magic

  11 نیاز به رتبه

  font Lora_on

  13 نیاز به رتبه

  font Anton_on

  نیاز به رتبه 16

  font Mukta_on

  نیاز به رتبه 20

  font Cairo_on

  نیاز به رتبه 24

  font Almarai_on

  نیاز به رتبه 32

  font Stylish_on

  نیاز به رتبه 40

  font Nosifer_on
  راهنما: این بخش سیستم ویجت های سایت را در بر میگیرد که به کمک آن می توانید تنظیمات موقتی خود را بر روی بخش های مختلف قالب اعمال نمایید
  با نام نویسی سریع در سایت از امکانات خاص از جمله تغییر تم ، فونت و ... برخوردار شو