خودکشی حیوانات

خودکشی حیوانات

خودکشی حیوانات

خودکشی حیوانات

خودکشی حیوانات

خودکشی یکی از موضوعات مهم و ناشناخته در زندگی انسان هاست. در حالی که کارشناسان و متخصصان در حال تحقیق و بررسی این موضوع هستند که چه عواملی باعث می شوند آدم ها دست به خودکشی بزنند، گروهی از متخصصان هم این موضوع را دنبال می کنند که آیا حیوانات هم خودکشی می کنند شاهدانی وجود دارند که ادعا می کنند شخصا شاهد صحنه های خودکشی حیوانات بوده اند.

این افراد دیدگاه متفاوتی نسبت به دیدگاه کارشناسان و افراد بی اعتقاد به خودکشی حیوانات دارند. خودکشی جانوران به بررسی هر گونه رفتار نابودکننده خود که از جانوران غیر از انسان سر می‌زند و به گونه‌ای به عمل خودکشی شباهت دارد، می‌پردازد. با وجود آنکه اعتقاد رایج بر این است که انسان تنها موجودی است که با علم به پی‌آمد خودکشی دست به این کار می‌زند، گفته می‌شود که گاهی برخی حیوانات خانگی که جفتشان را از دست داده‌اند، اقدام به نابودی خود کرده‌اند. همچنین برخی جانوران تک‌همسر پس از مرگ جفتشان از خوردن غذا امتناع می‌کنند.

دیده شده که برخی حیوانات عمداً خود را از صخره‌ای به پایین پرتاب کرده‌اند برخی گونه‌های انگل با زیر اثر گذاشتن رفتار میزبانشان، سبب می‌شوند که میزبان خود را بیش‌تر در معرض خطر شکار شدن قرار دهد تا انگل بتواند به چرخه بعدی زندگی خود در بدن شکارچی منتقل شود. برخی مورچه‌های درودگر و موریانه‌ها در یک رفتار نابودگرانه، گونه‌ای ماده چسب‌ناک از خود ترشح می‌کنند تا غارتگران کلونی را به دام می‌اندازند و شته‌های نخودفرفنگی گاهی به جهت محافظت از دیگر هم‌نوعانشان از حمله کفش‌دوزک‌ها، خود را منفجر می‌کنند.

باور عمومی بر این است که انسان، تنها گونه جانوری است که می‌تواند با قصد و دانش قبلی دست به نابودی خود بزند. این در حالی است که نمونه‌هایی از جانوران وجود دارند که برای حفاظت از خانواده یا کندوی خود اقدام به از بین برد خویش می‌کنند. البته این اقدام هیچ‌گاه با قصد یا دانش قبلی نسبت به مرگ صورت نمی‌گیرد. برخی جانوران که به ظاهر به افسردگی یا غم شدید دچارند، رفتارهای خود-نابودگران از خود بروز می‌دهند که گاهی به مرگ منتهی می‌شود. در 1845 روزنامه مصور لندن گزارش کرد که سگی در نیوفوندلند، در پی رفتارهای حاکی از عدم تمایل به ادامه زندگی، «خود را به داخل آب پرتاب کرده و سعی در غرق نمودن خویش داشته است». هر بار که می‌خواستند او را نجات دهند، این رفتار را تکرار می‌کرده تا آنکه آن قدر سر خود را زیر آب نگه داشته که در نهایت منجر به خفگی و مرگش شده است. دیده شده که سگ‌های دیگر نیز چون اردک‌ها خود را غرق کرده‌اند. گزارش شده که یک اردک نیز پس از مرگ جفتش، چنین رفتاری از خود نشان داده است. در پل اورتاون در اسکاتلند، سگ‌های بسیاری دیده شده‌اند که به قصد خودکشی خود را از بالای آن به پایین پرتاب می‌کرده‌اند.

البته اکنون دانشمندان این رفتار را به سبب جذب شدن سگ‌ها به بوی سمورها و راسوها مرتبط دانسته‌اند. مشاهده شده که برخی سگ‌ها پس از مرگ صاحبشان، آن قدر از خوردن غذا امتناع می‌کنند تا آن‌ها هم بمیرند. در سال 2009 ، 28 گاو و گاومیش، خود را به گونه‌ای رازآلود از فراز صخره‌ای در آلپ سوئیس و طی سه روز به پایین پرتاب کردند. یک آهوی کوهی، برای آنکه به دام سگ‌های شکاری نیفتد، خود را از صخره‌ای به پایین پرتاب کرد.رفتارهای خودکشی‌مآبانه بیش‌تر میان حیوانات نر دیده شده تا ماده و همچنین، بی‌مهرگان، بیش از مهره‌داران. خودکشی جانوران در طول تاریخ، همچون خودکشی انسان در نظر گرفته می‌شد.

در قرن نوزدهم، خودکشی جانوران را به سبب مورد سوء استفاده واقع شدن، دیوانگی، عشق یا وفاداری، همچون دلایل خودکشی انسان‌ها، در نظر گرفته می‌شد. با آنکه تعیین انگیزه حیوانات از بروز رفتارهای خود نابودگرانه، دشوار است، برخی ویژگی‌های خودکشی‌های انسانی را می‌توان به قطعیت، به خودکشی جانوران نیز نسبت داد.دانشمندان از توضیح اینکه آیا حیوانات قادرند با آگاهی و قصد قبلی به زندگی خود پایان دهند یا خیر، ناتوانند.

مورچه‌های درودگر

مورچه‌های درودگر و برخی گونه‌های موریانه در جریان عملی به نام خود-انفجاری غدد خود را منفجر می‌کنند. موریانه‌ها از این عمل برای دفاع از کلونی خود بهره می‌برند. با ترکیدن غده‌هایشان نوعی ماده چسب‌ناک ترشح می‌شود که راه را بر جانوران حمله‌کننده می‌بندد. شته‌های نخودفرنگی چنانچه توسط کفش‌دوزک‌ها مورد تهدید قرار گیرند، با انفجار خود باعث حفاظت از دیگر شته‌ها و حتی کشتن کفش‌دوزک‌های متخاصم می‌شوند.

انگل‌های خودکش

برخی گونه‌های انگل سبب می‌شوند میزبانشان به گونه‌ای، رفتار خودکشی‌مآبانه از خود نشان دهد. به طور مثال راسته خارسرتباران سبب می‌شوند میزبانشان رفتاری از خود بروز دهد که به آسانی توسط شکارچی شکار شده تا آن‌ها بتوانند در بدن شکارچی تازه به زاد و ولد و انتقال نسل بپردازند. گونه‌ای کرم انگلی به نام اسپینوکورودودِس تِلینی در بدن ملخ و جیرجیرک رشد کرده تا کاملاً بالغ شود. پس از آنکه به بلوغ کامل رسید، میزبان را مجبور می‌کند به داخل آب بپرد و خودکشی کند تا این کرم انگلی بتواند در آب زایش کند. با این حال تِلینی تنها می‌تواند زمانی که میزبانش در اطراف آب باشد، چنین رفتاری بروز دهد تصور می‌شود آلوده شدن موش‌ها توسط توکسوپلاسما گوندی باعث تغییر رفتارشان به سمت آسان شکار شدن توسط گربه‌ها می‌شود. موش‌های آلوده تمایل بسیار کم‌تری برای فرار از قلمرو گربه‌ها که توسط بو یا ادرار آن‌ها تعیین شده دارند. این در حالی است که موش‌های سالم به سرعت از هر مکان که به گونه‌ای بوی گربه بدهد فرار می‌کنند.

دلفین

40 سال پیش، فردی به نام ریچارد داوباری ادعا کرد که شاهد خودکشی یک دلفین در هنگام انجام یک نمایش بوده است. او در این باره گفت: دلفین به چشم های من نگاه کرد و سپس در عمق آب فرو رفت و از نفس کشیدن دست کشید. البته مدیران سیرک نمی خواستند خبر خودکشی این دلفین در اسارت فاش شود اما واقعیت این است که این حیوانات، موجودات خودآگاهی هستند که مغزی بزرگتر از مغز یک انسان دارند. اگر زندگی برای آنها غیرقابل تحمل شود، این حیوانات در یک لحظه تصمیم می گیرند دیگر نفس نکشند، آن را عملی می کنند و متاسفانه این همان خودکشی است. او در این باره توضیح داد: آن دلفین واقعا افسرده بود.

دولفین ها و وال ها مانند انسان ها به صورت ناخودآگاه نفس نمی کشند، نفس کشیدن آنها تلاشی آگاهانه برای این کار است. آنها می توانند هرگاه که بخواهند به زندگی خود پایان دهند، آن دلفین قبل از مرگش به طرف من شنا کرد و خود را میان بازوهای من قرار داد و به چشمانم خیره شد، نفس عمیقی کشید و برای کشیدن نفسی دیگر تلاشی نکرد و دست از تنفس کشید. من او را رها کردم او او به عمق آب رفت تجربه ریچارد باعث شد تا انجمن حمایت از حقوق حیوانات مستندی درباره دلفینهای اسیر شده در سیرک ها بسازند و او به عنوان راوی داستان، برنده جایزه اسکار شد. با اینکه بسیاری از مردم معتقدند خودکشی امری محال برای حیوانات است اما شواهدی وجود دارد که نشان می دهد بعضی از حیوانات می توانند دست به خودکشی بزنند. آنها همان حیواناتی هستند که دارای خودآگاهی هستند و تصویر خود در آینه را تشخیص می دهند و می دانند چگونه برای سرگرم کردن مردم تظاهر به بازی کردن کنند.

خودکشی نهنگ

نوامبر 2011، یک دسته بزرگ وال شامل 61 نهنگ، خود را به سمت ساحل نیوزیلند کشاندند. اینکه آنها به چه دلیل دست به این کار زدند، هنوز مشخص نیست اما طبق یکی از تئوری ها، زمانی که یکی از وال های بیمار برای خودکشی به سمت ساحل شنا می کند، بقیه هم او را دنبال می کنند. متاسفانه از 61 نهنگی که به سمت ساحل آمده بودند تنها 18 نهنگ زنده ماندند درباره خودکشی دسته جمعی دلفین ها و نهنگ ها باید گفت که این مورد دلیلی جدا از افسردگی دارد. دانشمندان دلایل مختلفی را در خودکشی دسته جمعی آنها سهیم می دانند. خودکشی دسته جمعی نهنگ ها و دلفین ها اصطلاحا حالتی است که این جانوران بدون هیچ علت ظاهری و بی هیچ دلیل مشخصی، خود را به کشتن می دهند. به این ترتیب که به هنگام مد دریا و بالا آمدن آب به ساحل می آیند و در هنگام «جزر دریا» و عقب رفتن آب به دریا بازنمی گردند و در نتیجه بر اثر بیرون ماندن از آب و تبخیر آب بدنشان می میرند دانشمندانی که در فلوریدا در این باره تحقیقات گسترده ای را انجام داده اند، دباره دلیل خودکشی وال ها و دلفین ها معتقدند که حس شنوایی مانند حس بینایی از اهمیت زیادی برای دلفین ها برخوردار است و دلفین هایی که نتوانند از امواج صوتی برای شناسایی جای غذا یا پیدا کردن خانواده خود استفاده کنند؛ دچار ضعف جسمانی می شوند و در نتیجه از بقیه جدا می افتند و دلیل از بین رفتن آنان همین امر است.

به گفته پژوهشگران، دلفین های بدون توانایی شنیدن امواج صوتی، بی دفاع و بی رمق می شوند. برخی از دانشمندان علت بروز این مشکل را ترکیبی از بالا رفتن سن، نقص مادرزادی یا ابتلا به بیماری می دانند ولی برخی دیگر آلودگی صوتی ناشی از فعالیت های بشر در اکوسیستم دریاها را علت نقص شنوایی دلفین ها ذکر می کنند معتقدین این نظریه می گویند بهترین واکنش انسانی در این حالت آن است که بدن نهنگ ها ودلفین ها را خیس نگه داریم و در اولین فرصت ممکن آنها را بهنقاط عمیق تر دریا برده و رها کنیم اما در مقابل گروهی هستند که این فرضیه را رد می کنند که اولا بسیاری از نهنگ های کوچک و دولفین ها به راحتی می توانند در همان آب های کم عمقی که میانش مانده اند به اعماق دریا بازگردند و نیازی به کمک کسی ندارند.

ثانیا تجربه نشان داده است که این پستانداران اگر به زور هم به آب های عمیق برده شوند دوباره به ساحل بازمی گردند تا بمیرند و آنهایی نیز که برنمی گردند احتمالا به نقطه دیگری رفته اند تا خود را به ساحل بیفکنند. دومین نظریه دراین زمینه این است که نهنگ ها و دلفین های مسن و پیر، گاهی به دلیل احساس کاهش یا کمبود واقعی منابع غذایی شان، توانایی رقابت با همنوعان جوان خود و تغذیه مناسب را ندارند. در نتیجه ترجیح می دهند بمیرند تا جوانترهای گروه باقی بمانند و به همین خاطر خود را به ساحل می اندازند اما مخالفین این نظریه می گویند در میان آنهایی که خود را به ساحل انداخته اند تعداد جوان ها نیز کم نبوده است، وانگهی در برخی مناطقی که ماهی های فراوان وجوددارند - مانند جنوب استرالیا - نیز خودکشی دلفین ها به کرات دیده می شود.

نظریه سوم ابتلای نهنگ ها و دلفین ها به بیماری های داخلی و ویروسی است. معتقدین این نظریه می گویندگاه بسیاری از نهنگ ها و دلفین ها بنا به دلایل مختلف - و از جمله تغذیه از گله هایی از ماهیان بیمار دچار انواع بیماری های کشنده و فلج کننده یا دردناک داخلی می شوند و ادامه زندگی از آنها سلب می شود و دیگر نای حرکت کردن و توان بازگشت به یک زندگی عادی در دریا را ندارند. به همین دلیل خود را به ساحل می افکنند و می میرند این گروه از کارشناسان وجود برخی بیماری های عفونی داخلی یا ویروسی در بدن ماهی های مرده را مورد نظر خود می دانند اما مخالفین این نظریه می گویند اولا بیماری های یافت شده در بدن نهنگ ها و دلفین های مرده در حد کشنده ای نبوده اند وانگهش تقریبا اندام همه موجودات زنده همواره میزبان انواع خفیفی از بیماری های مختلف هستند. به علاوه کالبدشکافی ها نشان می دهند که در بسیاری از موارد این پستانداران در سلامت کامل خود را به ساحل انداخته اند نظریات دیگری نیز از جمله آلودگی آب دریاها یا تردد کشتی های بزرگ یا سمی شدن آب دریاها برای توجیه پدیده خودکشی نهنگ ها و دلفین ها ارائه شده اند اما همانگونه که گفته شد هیچ کدامشان اثبات نشده اند.

خودکشی خرس

یکی دیگر از موارد خودکشی حیوانات مربوط می شود به خودکشی خرس هایی که چینی ها در قفس های کوچک اسیر کرده بودند. چینی ها این حیوانات را برای استفاده از مایع صفرای آنها، نگهداری می کردند اما شواهدی وجود دارد که نشان می دهد این حیوانات برای خلاصی یافتن از شرایط سختشان تصمیم به خودکشی گرفتند تخمین زده می شود که حدود 12000 خرس در شرایط سخت در چین نگهداری می شوند. چینی ها از مایع صفرای این حیوانات که معتقدند خاصیت دارویی دارد، در طب سنتی استفاده می کنند. آنها خرس ها را مجبور می کنندتا در قفس های بسیار کوچک که در آنها چاره ای جز به پشت خوابیدن ندارند، زندگی کنند، آنها به این ترتیب می توانند راحت تر به وسیله لوله ای که وارد شکمشان می کنند، مایع درون کیسه صفرا را بیرونبکشند.

انجمن حمایت از حیوانات شواهدی را ارائه داده است که نشان می دهد این خرس ها به صورت عمدی برای آنکه از این شرایط وحشتناک رها شوند، دست به خودکشی می زنند لوئیس انجی یکی از اعضای انجمن حمایت از حقوق حیوانات در این باره می گوید: سال 2009 در مزرعه صفراگیری لائوس، برای اولین بار با یک خرس گرسنگی کشیده روبرو شدم. این حیوان بیگناه یک ماده خرس بود که از فرط گرسنگی بی حرکت کف قفس افتاده بود. وقتی از صاحب او علت را جویا شدم در جواب گفت که مدت 10 روز است که حیوان لب به غذا نزده و قصد دارد با گرسنگی کشیدن خود را بکشد. درست فردای آن روز بود که او به آرزویش رسید و مرد. پس از کالبدکافی جسد خرس دریافتم که مایع صفرای حیوان به وسیله یک سوند که از داخل شکم و کیسه صفرایش می گذشت بیرون کشیده می شد. آنها برای راحتی در انجام این کار، یک شکاف دائمی در شکم و کیسه صفرای خرس ایجاد کرده بودند. بعدا فهمیدم که آنها گاهی از یک لوله فلزی کاشته شده در شکم خرس، برای بیرون کشیدن مایع صفرایش استفاده می کردند این روند دردناک به طور معمول دو بار در روز برای هر خرس انجام می شد. مزرعه داران معمولا برای این کار از خرس های سیاه آسیایی که اکنون اسمشان در فهرست حیوانات در معرض خطر انقراض ثبت شده استفاده می کردند. انجی در ادامه می گوید: شرایط زندگی برای این خرس ها آنقدر سخت و دردناک بود که گزینه خودکشی و مرگ برای آنها مطلوبترین گزینه به شمار می آمد. در بازدید ما از این مزرعه برای جمع آوری اطلاعات بیشتر جهت مبارزه با اقدامات آنها، خرس هایی را مشاهده کردیم که از فرص درماندگی و استیصال سرهای خود را به شدت به در و دیوار قفس می کوبیدند. تا دهه 1980 تعداد خرس هایی که در آسیا برای بهره برداری از مایع صفرایشان پرورش می یافتندتا حدود 12000 قلاده افزایش یافت. چینی ها معتقد بودند که مایع صفرای آنها برای درمان مشکلات کلیوی، شکمی و اختلالات گوارشی مفید و موثر است. آنها همچنین از مایع صفرا به عنوان دارویی برای تقویت قدرت جنسی و درمانی برای الکلی ها استفاده می کردند. البته اخیرا گزارش شده است که چینی ها از این مایع در صنعت شراب سازی و شامپوسازی نیز استفاده می کنند آقای جی از اعضای انجمن حمایت از حقوق حیوانات گفت: «امروزه گزینه های مناسب زیادی برای جایگزینی مایع صفرای خرس ها در این محصولات وجود دارد و به همین دلیل آزار رساندن به این حیوانات عملا کاری غیراخلاقی و بیهوده است، به همین دلیل ما از شرت هایی که هنوز هم از مایع صفرای خرس ها در ساخت محصولاتشان استفاده می کنند شکایت کرده ایم.» انجمن حمایت از حقوق حیوانات برای حفاظت از این خرس ها، اخیرا مرکزی به وسعت 5 هکتار برای آنها احداث کرده است تا این حیوانات بتوانند به راحتی و به دور از آزار و اذیت صاحبانشان به زندگی خود ادامه دهند.

خودکشی برای دفاع از دیگران

خودکشی به روش منفجر کردن راهکاری است که گونه ای از موریانه ها هم برای دفاع از لانه و مبارزه با دشمنانشان انتخاب می کنند. البته ایت عمل را فقط طبقه کارگر این نوع از موریانه ها انجام می دهند. براساس پژوهش جدیدی که نتایج آن در نشریه علمی ساینس منتشر شده است، وقتی موریانه ای از طبقه کارگر، برای دفاع از لانه، خود را منفجر می کند، مایع شیمیایی خاصی را منتشر می کند که به دشمن مهاجم آسیب می رساند. این مایع به بدن دشمن مهاجم می چسبد و نسوج آن را به تدریج متلاشی می کند این موریانه ها که از نوع موریانه های گینه فرانسه هستند، دارای دو کوله پشتی و دو کریستال در خارج بدن هستند و هنگامی که بدن موریانه منفجر می شود، مایع درون کوله پشتی با این کریستال ها مخلوط می شود و یک ماده سمی علیه دشمن ایجاد می کند. کوله پشتی های این موریانه شامل دو کیسه است. جالب ترین قسمت تحقیقات جدید آن است که پژوهشگران متوجه شده اند با افزایش سن موریانه هاست که آنها دارای این کریستال ها می شوند. افزایش سن موریانه های کارگر باعث کاهش توانایی آنها در اجرای وظایفی می شود که از کارگردان عادی انتظار می روند.

این موریانه های سالمند در عوض کاهش توانایی برای کارهای عادی، کارآیی بیشتری برای مقابله با مهاجمان کسب می کنند. زیست شناسان معتقدند که این خصوصیت این امکان را در اختیار موریانه های کارگر قرار می دهد که با وجود از دست دادن توانایی انجام کارهای متعارف، به عنوان بمب های دفاعی، ارزش بیشتری بیابند. البته پژوهشگران هنوز چگونگی تشکیل کریستال های خاص در این موریانه ها را کشف نکرده اند و نمی دانند که آیا در گونه های دیگ راین جانور نیز چنین خصوصیتی وجود دارد یا نه. پروفسور رواسن از محققانی که در این پژوهش حضور داشته است در این زمینه می گوید: ما تاکنون فقط یک گوه از موریانه را که دارای چنین کوله پشتی است کشف کرده ایم، که کشفی بسیار عجیب است.

خودکشی گاو

اهالی روستای لاتربرونن در سوئیس اخیرا برای اتفاق عجیبی که رخ داده است در شوک و نگرانی به سر می برند. داستان از این قرار است که تعداد زیادی از گاوهای منطقه آلپ با پرت کردن خود از بالای صخره ها، اقدام به خودکشی کرده اند. اینکه در فاصله زمانی سه روزه، 28 گاو و گاومیش به طور رمزآلود و مبهم از ارتفاع چند صد متری سقوط کرده و کشته شدند باعث نگرانی اهالی روستا شد. بعد از این حادثه، وحشت از آلوده شدن آب های روان روستا باعث شد که گروه های امداد کوهستان، با استفاده از هلی کوپتر، اجساد گاوها را به نقاط دیگر انتقال دهند یکی از اعضای تیم تحقیق درباره علت این حادثه می گوید:

در حال تحقیق و بررسی دلیل این اتفاق هستیم، چرا که گاوهایی که در منطقه کوهستانی پرورش می یابند مهارت باورنکردنی در مورد تخمین ارتفاع و خطر سقوط دارندو به طور معمول از بالای صخره ها به پایین سقوط نمی کنند به گزارش مردم محلی، مدتی قبل از این حادثه، طوفان های شدیدی در این منطقه رخ داده بود که به احتمال زیاد باعث ترس و وحشت حیوانات و در نتیجه سردرگمی آنها و وقوع این حوادث شده است. گاوهایی که در ارتفاعات بالای آلپ به تغذیه می پردازند، دید خوبی نسبت به منطقه دارند و نواحی خطرناک را می شناسند، به همین دلیل کشاورزان به آنها اجازه می دهند آزدانه در منطقه مرتفع بالای روستا بچرند و از علف های تازه تغذیه کنند البته این اتفاق یک بار دیگر در گذشته رخ داده بود که در آن مورد، محلی ها معتقد بودند که حرکت گله بزرگی از گاوهای گرسنه به دنبال هم باعث شده بود که این حیوانات دید کافی نداشته باشندو به همین خاطر به پایین  صخره ها سقوط کنند اما این فرضیه در این حادثه مورد قبول نبود چرا که سقوط گاوها طی سه روز و در گله های بسیار کوچک صورت گرفته است.

البته بیشتر دانشمندان بر این باورند که حیوانات قادر به خودکشی نیستند. حتی لیمینگ ها (نوعی موش) که به اعتقاد عوام، در فصل جفتگیری خودر ا به پایین صخره ها پرتاب می کند، نیز از روی عمد جان خود را نمی گیرند بلکه تغییرات به وجودآده در بدن آنها باعث می شود احساس کنند که باید زیست بوم خود را تغییر دهند، به همین دلیل آنها در دسته های بزرگ اقدام به مهاجرت می کنند و گاهی به بالای صخره ها می رسند، (به خصوص در اسکاندیناوی) و منظره اقیانوس را از بالا می بینند اشتیاق شدیدی درآنها به وجود می آیدو گمان می کنند که با شنا کردن در آن می توانند خود را به طرفی دیگر برسانند، از این رو به سمت پایین سرازیر می شوند که در نتیجه بعضی از آنها از شدت ضعف و خستگی و بقیه به دلیل عدم توانایی در شناگری در اقیانوس غرق می شوند شایعه خودکشی لیمینگ ها زمانی در بین مردم آغاز شد که فیلم حیات وحش دیزنی در دهه 1950 برای دست انداختن مهاجرت لیمینگ ها، داستان را طوری نشان داد که گویی آنها دست به خودکشی می زنند.

شته ها

باورتان می شود که برخی تحقیقات نشان می دهد که حشرات هم دست به خودکشی می زنند. براساس تحقیقاتی که در سال 1987 انجام شد مشخص شد که شته های نخودفرنگی وقتی احساس کنند به آخر خط رسیده اند و شکارچی قدرتمندی مثل کفشدوزک آنها را تحت سلطه خود درآورده است، می توانند خود را منفجر کنند و پراکنده شوند و به این صورت از همنوعان خود مراقبت کرده و بعضی اوقات حتی سبب کشتن کفشدوزک شوند. آنها این فداکاری را برای آگاه کردن همنوعان خود از وجود شکارچی، انجام می دهند.

عقرب هایی که خودکشی می کنند

عقرب ها گونه ای از بندپایان هستند که در مناطق گرمسیری زندگی کرده و در حدود سه سال عمر می کنند. زیست شناسان ژاپنی به تازگی به حقایق جالبی درباره عقرب ها دست یافته اند. براساس نتایج آنها، عقرب ها با پیر شدن و از بین رفتن تاثیر آنی و مرگ آور زهرشان در بدن دشمن، چنگال هایشان را در چشم شان فرو برده و خودکشی می کنند. زیست شناسان ژاپنی بر این باورند که عقرب ها به دلیل داشتن نوعی رفتار خاص و مغرورانه، برای جلوگیری از شکار شدن توسط دیگر حیوانات دست به خودکشی می زنند. تحقیقات نشان داده که عقرب ها در هنگام پیری گاه چنگال هایشان را در چشم خودشان فرو می کنند و در برخی مواقع با قطع دم به زندگی شان پایان می دهند.

خودکشی سگ

در سال 1845 درخبرهای تصویری منتشر شده در مطبوعات لندن، یک مورد عجیب خودکشی گزارش داده شد که در آن، یک سگ سیاه و اصیل نیوفانلندی نقش داشت. این سک در آخرین روزهای زندگی اش، سرزندگی و شادابی گذشته خود را از دست داده بود و چند روز بعد دیده شدکه ناگهان خود را به درون آب انداخت و با حلقه کردن دست و پاهایش به دور جسمی داخل آب سعی می کرد که خود را داخل آب نگه دارد تا خفه شود در آن روز، سک توسط شخصی نجات داده شد و برای احتیاط با زنجیر به دیوار بسته شد اما چند ساعت بعد به محض اینکه آزادشد، دوباره خود را درونآب انداخت و خود را در زیر آب نگه داشت. این اتفاق چندین بار دیگر نیز رخ داد و هر بار شخصی او را نجات می داد تا اینکه در آخرین بار که به نظر می رسید این سگ واقعا خسته شده است اتفاق عجیبی رخ داد. او در آخرین بار در حالی که بدنش بیرون از آب بود اقدام به غرق کردن خود کرد. او از روی عمد و با زور سر خود را به مدت چند دقیقه داخل آب نگه داشت تا خفه شود و بالاخره هم موفق شد. وقتی او را از آب بیرون کشیدند او واقعا مرده بود. البته دلیل خودکشی این سگ هیچگاه در هیچ منبعی ذکر نشد. از قرن نوزدهم میلادی به بعد، خودکشی هایی در حیوانات گزارش شد که دلایل آنها چندان بی شباهت به دلایل سهیم در خودکشی انسان ها نبود. دیوانگی، عشق و وفاداری از جمله دلایلی است که در سال های اخیر در خودکشی حیواناتت گزارش شده است اما هیچ تحقیق و گزارش علمی تاکنون نشان نداده که آیا واقعا حیوانات خودکشی کرده اند یا آنکه ماجرا تنها یک اتفاق بوده است. همچنین هیچ تحقیقی نتوانسته است نشان دهد که در هنگام خودکشی حیوانات چه تغییراتی در جسم یا روان این حیوانات ایجاد شده است.

دیدگاه

comment

امین

بسیار ناراحت کننده بود.

پاسخ

ارسال شد
comment

JanJorn

Using Levitra Everyday [url=https://abcialisnews.com/#]Cialis[/url] Levitra Zonder Recept Cialis Cialis Generico 20 Mg Opiniones

پاسخ

ارسال شد
comment

benjamin

صیصصصبصبصببصبصب

پاسخ

ارسال شد
comment

Lesunsump

Dove Acquistare Cialis Line http://abuycialisb.com - Buy Cialis Buy Generic Nexium No Prescription Buy Cialis Kamagra How Does It Work

پاسخ

ارسال شد
comment

علی ص

من با نظر سارا موافقم

پاسخ

ارسال شد
comment

سارا

عقرب ها وقتی دور تا دورشون اتیش باشه هم خودشونو نیش میزنن . چون نبینن که دارن میسوزن

پاسخ

ارسال شد
ارسال شد

منتشر شده توسط admin Amin-Mehdipour و ویرایش شده توسط Amin-Mehdipour-20200830
ساخت وب سایت در یک ثانیه با بلومیت!
ورود

با عضویت در وبگاه از امکانات حرفه ای آن بهره مند شوید!

ثبت نام

27

Room 6

Asman

منچولی محض اطلاع تینا در جواب اون پیامت گفت که من شوگر مامی منچولیم😆

Asman

Soorosha نه این لبخند فدایت شوم بود😎

❣Mika❣

البته اونی که گفت همه با هم باشیم رگان نبود اصن خودش رو وصط نکشید ، سروشا بود اشتباه نوشتم افرین سروشا 😌

❣Mika❣

خب انگار همه رفتن تینا .یه ساعته نیست ، هارور نیست.mr نیست البته خدا رو شکر نیست ،امیر کید هم فقط یه سلام گفت و رفت ، فقط من و سروشا ، اسمان ، منچولی موندیم 😐

❣Mika❣

منچولی اگه اشتباه نکم اینجا چت رومه ، چون قسمت دیگه ای وجد نداره

❣Mika❣

ولی رگان هم راس میگه اگه همه از اول باهم میبودن الان خیلی چیزا عوض میشد

❣Mika❣

سلام منچولییی 🤣😂

fox-R

..

Regan Macneil

وای هنوزم بحث راجب ومپایر شدنه؟ بابا بس کنید بمولا شورشو از مزه دراوردین:/

Regan Macneil

تینا سروشا خدا خوبتون کنه حالا دیگه همه به من میگن منچوووولیییبی😑😂

Regan Macneil

چقد این چن روز چت کردینننن هنوزم نمیشه رفت تو قسمت چت روم؟ الان من از کجا بفهمم باید به تینا بگم مامی یا نه؟☹

Soorousha

فقط هم توی این یه موضوع خاص نمیگم، توی هر زمینه‌ای این روش جواب میده،

Soorousha

ممنون 💙 ولی هر کی به روش خودش عمل میکنه دیگه، اگه همه متحد بشن میشه به نتیجهء درست رسید،

Soorousha

میکا مخفف میکائیلِ دیگه؟ درسته؟ 😅😂😶

❣Mika❣

soorousha راست میگی ، حرفت خیلی تاثیر گذار بود کاش همه به این نتیجه برسن 🙌

Soorousha

با این ایموجی خنده شعورتو زیر سؤال بردی 😂😂😅

Asman

فدا😂

Soorousha

سن و سال مهم نیست، مهم شعوره ک شما دارین، همین نشون میده ک به اندازه کافی بزرگ شدین

Asman

خواهش

Asman

منم خوزستان

❣Mika❣

البته ببخشید زیاد سوال میکنم

❣Mika❣

اسمان جان من اهل بهبهانم و شما ؟

Asman

خب میکا جان بچه کجایی

❣Mika❣

سلام amirakd خوش اومدی 💕

❣Mika❣

Horror book بله من ۱۳ سلمه شما مشکلی دارید؟

amirakd

سلام

Asman

اره اینارو بایدم نادیده گرفت ولی خب دیدی که بعدش هیچ واکنشی نشون ندادن ارع منم هم با نادیده گرفتن موافقم هم با فحش

Asman

نه من ۱۵ سالمه چن ماه دیگه میرم تو ۱۶ سالگی

Horror Book

😑

Horror Book

شما ۱۳ سالتونه

❣Mika❣

هر چند اسمان میفهمم اینا بیشعورن قصد شون هم همینه گلم تو فوحش بدی به هدفشون میرسن ه

❣Mika❣

سلام اسمان دارم میرم ۱۳ ، راستی تو هم ۱۳ سالته ؟

❣Mika❣

بارکلا soorousa به این میگن ادم باشعور ایول داری ❤

Soorousha

بعد تا میان همه قانع بشن تینا میاد میشوره میبره 😂😂 در کل بهترین سنگر سکوته 🤐😁

Soorousha

میکا، من سالهاست دارم میگم ناديده گرفتن اینجور آدما بهترین جوابه، چون باعث میشه بهونه‌ای واسه ادامه دادن کارشون نداشته باشن،

Asman

منچولی مهیارم نیستشون

Asman

بله میکا همینجام نگفتی چند سالته

Asman

ن خوب میگه بذار فحش بده بهشون😂😂😂 اخه یارو که عقل نداره معلوم نی چی مبگه‌رو‌خو نمیشه با عزیزم گلم جواب داد باید برینی بهش تیناهم خو‌برا این کارا حرف نداره هم جوابی به اونا میده هم خنده بر لب ما میاره😂

❣Mika❣

اگه با حرفام موافقین دیگه هرکی حرف بد زد محلش ندیم

❣Mika❣

راستی به اینا میگن طلسم غربی به عربیا اون خطرناکا هم میگن شرقی کلن این دوتا همیشه با هم رقابت دارن ، ولی غربی طلسم سیاه کارامای کمتری داره ، منظور از کارما برگشت به خود هست بس سفید بهتره ، من تجربه زیادی دارم و درباره ی خود نه 😅

Room6 Supported By Foodforfox ChatRoom
پربازدید ترین ها
اتاق قرمز یا رد روم

اتاق قرمز یا رد روم اتاق قرمز  سایتی در دارک وب بوده که با پرداخت مبلغی وارد ان شده و بصورت زنده تکه تکه کردن انسان ها را مشاهده می نمایید در پشت اتاق های مرگ دارک نت چه می گ

فیلم هزار پای انسانی (بدترین فیلم های تاریخ سینما)

فیلم هزار پای انسانی (بدترین فیلم های تاریخ سینما) فیلم هزار پای انسانی The Human Centipede یکی از بدترین فیلم های تاریخ سینماست که در سال 2009 برای اولین بار ساخته شد اما به دلیل س?

فیلم ترسناک Hounds of Love 2016

از نقطه ضعف هایشان برای ایجاد شکافی میان آنها استفاده کند تا بتواند جان سالم بدر ببرد…  

داستان ترسناک یک حمام معمولی

داستان ترسناک یک حمام معمولی horror6: الان حدود چندساله درگیرم خیلی کارا کردم که بتونم فراموش کنم آزاد بشم که نشد فقط با کمک یه جنگیر تونستم اونارو از خودم دور کنم،همیشه فکرمیکردم

لیست فیلم های ممنوعه جهان

لیست فیلم های ممنوعه جهان این ژانر، ما را با ژرف ترین و تاریک ترین بُعد انسان آشنا می کند. جایی که همه ما امیدواریم هیچ وقت شاهد آن نبوده یا جزئی از آن نباشیم. از دید منتقدان، فیل

راز عدد 241543903

?ت که توسط دیوید هورویتز، هنرمند شناخته شده نیویورکی ابداع شد داستان از این قرار که دیوید هوروتیز در سال 2009 یک تصویر از خود ، در سایت فلیکر (که سایت محبوب عکاس ها و عکس دوستانه است) منتشر کرد در این تصویر دیوید سر خود را داخل یخچال کرده بود و از کاربران خواست این کار را انجام دهند و عکس ها را  با عدد 241543903 تگ کنند (برچسب بزنند).   حال چرا این عدد؟جالب است بدانید این عدد به صورت شانسی از ترکیب شماره سریال روی یخچال و بارکد روی نودل مرغ یخ زده بدست آمده است ایده سر در یخچال زمانی به سر دیوید زد که یکی از دوستان وی بدلیل بیماری سر خود را  در داخل یخچال می برد تا کمی دردش تسکین یابد. جالبی این موضوع باعث شد که خیلی ها این کار را انجام دهند و عکس خود را با تگ این 241543903 در سایت منتشر کنند، و بدلیل این که برچسب یک معیار مهم برای گوگل است با  جستجو این عدد در گوگل یک گالری از افرادی با سر هایی در داخل یخچال بارگذاری می شود.  

شعر نفرین شده جهنم تومینو

شعر نفرین شده جهنم تومینو جهنم تومینو شعری ژاپنی و نفرین شده که براساس افسانه ها اگر این شعر بلند خوانده شود سرنوشت بدی برای خواننده رقم خواهد زد. این شعر در یک کتاب 666 صفحه ای

سایت راز آلود و عجیبی به نام sentimentalcorp

سایت راز آلود و عجیبی به نام sentimentalcorp eMp: سایت شرکت احساسی sentimentalcorp یک وب سایت راز آلود است که توسط سرور خود در اسپانیا کنترل می شود این سایت متعلق به رندی پروزاک بوده و حالتی راز

فیلمی از عروسک لولیتا

فیلمی از عروسک لولیتا o6: سلام حتما درباره عروسک های لولیتا چیز های زیادی شنیدید لولیتا به دخترانی میگویند که دست و پای آنها بریده می شه و دندانشان را می کشند و از آنها به عنوان ب?

خانه اجنه در کلاردشت

خانه اجنه در کلاردشت horror6: ویلای متروکه در کلاردشت که تمامی پنجره های آن با یکدیگر متفاوت هست و ساکنین می گویند که این خانه ارواح یک شبه ساخته شده است درب این ویلای متروکه در کلا?

فیلم ترسناک Hostel part I 2005 (مسافرخانه)

فیلم ترسناک Hostel part I 2005 (مسافرخانه)   ژانر : ترسناک زمان : 70 دقیقه زبان : انگلیسی محصول : امریکا کارگردان : Eli Roth ستارگان : Jay Hernandez, Derek Richardson, Eythor Gudjonsson خلاصه دا

کتاب ال عزازیل نوشته ابن جوهاش

کتاب ممنوعه! کتاب all-azazel کتاب 500 صفحه‌ای است که بطور کلی توسط موجودی ماورایی نوشته شده است! و حاوی نکات بسیاری درمورد این موجودات است! نام این کتاب "کتاب شیطان" است و در 500 بعداز می

تئوری عجیب انیمیشن توپولو ها

تئوری عجیب انیمیشن توپولو ها انیمیشن توپولو ها (Teletubbies) مجموعه برنامه کودکی بود که در 120 کشور به نمایش درومد و به بیش از 45 زبان دوبله شد که در ایران با نام توپولوها شناخته میشه، ب?

معرفی سایت های دارک وب

معرفی سایت های دارک وب دارک وب یا وب تاریک به شبکه‌ای گفته می‌شود که در دسترس عموم نبوده و بیشتر برای مقاصد غیرقانونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ردیابی فعالیت‌های آن و شناسا

چند طلسم تبدیل شدن ب خون اشام

ومپایر(خون اشام)??‍♂️ ام در افسانه‌ها و فرهنگ فولکلوریک مردم اروپا . آسیا و امریکا موجودی زنده‌است که شب‌ها از گور بیرون آمده و برای تغذیه خود از خون انسان ها مے‌


# پربازدید های امروز
#کتاب ال عزازیل نوشته ابن جوهاش
#فیلم ترسناک Hounds of Love 2016
#چند طلسم تبدیل شدن ب خون اشام
#لیست فیلم های ممنوعه جهان
#داستان ترسناک یک حمام معمولی
مطالب مرتبط
مرد عجیب

سلام اسم من ابوالفضله این داستانی که میخوام تعریف کنم بر میگرده به زمان شاه و من این داستان رو از مادربزرگم شنیدم   خونه مادربزرگم تو یکی از روستا های به بهبهان واقع شده چون حد...

مار مامبا سیاه (جانوران عجیب)

مار مامبا سیاه (جانوران عجیب) مامبای سیاه درازترین مار زهری آفریقا با میانگین طول ۲٫۵ تا ۳٫۲ متر (که در بعضی موارد تا ۴٫۴۵ متر نیز می رسد) می باشد. نام گذاری سیاه به دلیل رنگ تیر?...

حباب ماهی (جانوران عجیب)

حباب ماهی (جانوران عجیب) حباب‌ ماهی نام یک گونه از تیره ماهیان کله‌گنده است. این ماهی ساکن آبهای عمیق در حوالی سواحل سرزمین اصلی استرالیا، تاسمانی و همچنین نیوزیلند می‌باشد ب...

جزیره مار ها (ایها دا کیمادا گراند)

جزیره مار ها (ایها دا کیمادا گراند) ایها دا کیمادا گراند ملقب به جزیره مارها، جزیره‌ای ۴۳۰ هزار متری است که حدود ۳۳ کیلومتری خلیج ایالت سائوپائولوی برزیل قرار دارد. این جزیره ...

عجیب ترین حیوانات (پرنده غول پیکر)

عجیب ترین حیوانات (پرنده غول پیکر) ما هر روز شاهد دیدن ماجراها و یا شنیدن اخباری از سراسر جهان هستیم که باورشان بسیار مشکل جلوه می کند. در اطراف ما اتفاقاتی رخ می دهند که هیچکس ان...

چوپاکابرا

چوپاکابرا یک لغت اسپانیایی است که به معنای (مکنده ی بز)است این موجودات اسرار آمیز به حیوانات اهلی حمله کرده و تمامی خون بدن آنها را می مکند بنا بر گزارشات این موجودات مرموز بیشتر...

انگل لوا لوا

لوا لوا انگلی است که از طریق نیش مگس انبه و مگس گوزن وارد بدن انسان می شود. این انگل بیشتر در مرداب ها و جنگل های آفریقای غربی زندگی می کند. به همین خاطر به آن «کرم چشم آفریقایی&r...

گرگاس (موجودی از ترکیب گرگ و سگ)

گرگاس (موجودی از ترکیب گرگ و سگ) Amir : ترکیب نژاد های مختلف حیوانات عملی است که باعث تولد نوعی جدید از نژاد در حیوانات مختلف می شود ترکیب نژاد در حیوانات اهلی مانند سگ ، انواع دام ...

برچسب
#foodforfox
#غذا برای روباه
#خوراکی برای روباه
#فود فور فاکس
#اسرار ترسناک
#بررسی اتفاقات عجیب و ترسناک
#خودکشی حیوانات
دسته
داستان (محتوای خواندنی با ویژگی انتقال هیجان و ترس)
یوفو (فرا زمینی ها)
بازی (بازی هایی با محتوا ترسناک)
انیمیشن (انیمیشن هایی با محتوا ترسناک)
افراد (انسان های خاص)
حیوانات (جانداران ترسناک)
پرونده های ترسناک (جنایت های جهان)
مستند (مستند هایی با محتوا ترسناک)
جنگ و جنگ افزار ها (سلاح های مرگبار)
فضا (عجایب اسمان)
شیطان پرستی (موضوعاتی مرتبط با شیطان و شیاطین)
سریال (سریال هایی با محتوا ترسناک)
اسرار و رموز (جهان پنهان)
حوادث (رخداد های ترسناک)
کتاب (کتاب هایی با محتوا ترسناک)
جالب (مطالب جالب توجه)
مکان های ترسناک (اماکن عجیب)
ماورا الطبیعه (ارواح)
تسخیر شده گان (اجنه)
اطلاعات عمومی (دانستنیها)
شکنجه و بردگی (سلطه پذیر)
برنامه های کاربردی (نرم افزار ها)
تصاویر (تصویر های ترسناک)
فیلم (فیلم هایی با محتوا ترسناک)
عجیب (عجایب جهان)
ترسناک (اتفاقات ترسناک جهان)
اینترنت (هر موضوعی که با اینترنت مرتبط است)
وسایل نقلیه (هرگونه وسیله ساخت بشر که قادر به جا به جایی اجسام باشد)
خدا (موضوعاتی مرتبط با الهیات)
view:3367
today: 0
تبلیغ