ScaryLand

مسالینا فاسد ترین زن تاریخ

بدون تردید می توان مسالینا را فاسدترین زنان تاریخ نامید. («شانتو» تاریخ نگار قرن پنجم).
مابین سال های چهل قبل از میلاد و سی بعد از میلاد روم سخت در تب شورش و انقلاب می سوخت. گاهی برای مقام امپراتوری خون ریخته می شد و گاهی برای آنها که دم از دین مسیح می زدند. در این زمان آوازه زیبایی و رفتار مسالینا همسر کلادیوس در سراسر روم پیچید و جوان های پرجرأت را اغوا نمود. کلادیوس سرداری بود که فقط به مقام و پول می اندیشید و به همسرش توجهی نداشت.

شب و روز برای رسیدن به مقام امپراتوری تلاش می کرد. سرانجام کلادیوس جاه طلب؛ به آرزوی خود رسید و امپراتور روم شد. اما یک امپراتور به زنی با شخصیت و عفیف احتیاج دارد. حال آن که مسالینا دشمن نجابت و تشریفات بود. کلادیوس به سربازان خود دستور داده بود که هرگاه جوانی را با همسرش دیدند، او را بکشند. و تاریخ نگاری می نویسد که پس از صدور این حکم، صدها جوان زیبای فریب خورده سر خود را از دست دادند. عاقبت کلادیوس از این وضعیت عذاب آور خسته شد و دستور داد که همسرش را در میدان نمایش اعدام کنند. بدین طریق مسالینا به طرز فجیعی در عنفوان جوانی به قتل رسید.

شما عضو وبگاه نیستید!

1

0000-00-00 00:00:00

ناشناس

jj

شما عضو وبگاه نیستید!

horror6

آزار و اذیت

من یه داستان براتون میخوام تعریف کنم که از نه سالگی برام اتفاق افتاد یه روز من و داداشام خونه بودیم بابام اینا رفته بودن بیرون . داستان از اینجا شروع شد من به سمت آشپزخونه میرفتم . همش حس میکردم یکی پشت سرمه اولش فکر کردم داداشمه یهو برگشتم دیدم نیست و اون صدای پا قطع شد و همین که وارد آشپزخونه شدم باهاش روبه رو شدم . اینو که الان دارم میگم باور کنید ترسیدم . قدش فکر کنم صدو هشتاد بود و بدنی پر از موهای به هم ریخته و چشم های درشت و قرمزی داشت . من یه لحظه دیدمش دیگه از حال رفتم .
تا چشمامو باز کردم مامانمو بالا سرم دیدم . مادرم بهم گفت چی شده منم جریان رو بهش تعریف کردم . ولی اونا باور نمیکردن و میگفتن بچه است و خیالاتی شده .
چند شب بعدش تو حیاط بودیم دیدمش از رو زمین دو متری فاصله داشت . خیلی شوکه شدم به بابام اینا گفتم . گفت کسی نیست و باز دچار توهم شدی . همون شب وقتی که رفتم بخوابم دوباره باز هم دیدمش پشت پرده بود . وای خیلی ترسناک بود آخه هیچ کس حرفم رو باور نمیکرد . خلاصه همینجوری اذیتم میکرد تا همین پارسال تابستون خواب بودم تو خونه خودم . نصفه شب بود داشتم تلویزیون تماشا میکردم حس کردم یکی پشت سرمه و زیاد اهمیت ندادم چند دقیقه بعدش صدای نفس کشیدنشو شنیدم . واقعا ترسناک بود منم از خونه رفتم بیرون چون کلافه ام کرده بود .
همون شب که از بیرون اومدم . رفتم حموم وای یادم میوفته ترس وجودمو میگیره . تو حموم خیلی یواش صدام کرد دروغ برای چی همون لحظه گریه ام گرفت چون راهی نداشتم تو خونه تنها و تو اون لحظه چیکار باید میکردم واقعا سخت بود خب بعدش خودمو زدم به بیخیالی و اومدم بیرون تو خونه نمیتونستم بمونم .
با ماشین رفتم بیرون تا صبح پیش دوستم بودم .
شب بعدش خواب بودم یکی پامو کشید بعدش یهو بیدار شدم و تند تند نفس میکشیدم . صدای راه رفتنشو میشنیدم که تو خونه بود. ای کاش دیگه نبینمش چون اذیتم میکنه و بعضی از لوازم خونه ام یهو ناپدید میشن و هنوز که هنوزه حس میکنم باهامه . با تشکر از شما

شما عضو وبگاه نیستید!

0
.

Soorousha

The Dark 2018

 

 فیلم ترسناک

The Dark 2018

یک پسر نابینا و رنج کشیده برحسب اتفاق در جنگلی تاریک با یک دختر آشنا میشود بدون اینکه از تاریکی وجود آن دختر خبری داشته باشد همراه با او سفری را آغاز میکند... 

کارگردان: Justin P. Lange

ستارگان: Karl Markovics, Nadia Alexander, Toby  Nichols 

  کیفیت1080 

https://xip.li/xwGRIA  

کیفیت 720

https://xip.li/5heEoa 

کیفیت 480

https://xip.li/LOGLTp  

زیرنویس

https://xip.li/ZiN8sL

 

 

شما عضو وبگاه نیستید!

0

ScaryLand

دهها نشانه از امواج گرانشی به وسیله ی لیسا بررسی خواهند شد

در حال حاضر یک آشکار کننده ی جدید در حال ساخت است تا وارد عمیق ترین مفاهیم فیزیک و تئوری امواج گرانشی شود. این آشکارساز جدید با نام اختصاری “لیسا” قرار است تا سال 2034 وارد فضا شود و هدف اصلی ساخت آن شناسایی و بررسی امواج گرانشی و شناسایی فرکانس هایی بسیار پایین تر از مقادیری است که امروزه به وسیله ی سیستم های شناسایی قابل ردیابی اند. بسیاری از اخترشناسان احتمال وجود دهها منبع دوتایی موج گرانشی را که شامل ستاره های نوترونی، سیاه چاله ها و کوتوله های سفید میشوند در کهکشان راه شیری پیش بینی کرده اند که البته دوتایی های ایجاد شده در خوشه های کهکشانی تفاوت بسیاری با دوتایی های بسیار دوردست شناسایی شده در عالم دارند، درهرصورت برای مطالعه و بررسی درست این پدیده های فضایی باید تا زمان رفتن “لیسا” به فضا صبر کرد.“لیسا” به ساختار کلی کهکشان راه شیری حساس بوده و میتواند گسترش امواج گرانشی را شناسایی و تعقیب کند و همین مسئله موجب میشود علاوه بر شناختن امواج گرانشی و منابع آنها بتوان اجرام دیگری که موجب تولید موج گرانشی میشوند و یا نمیشوند را هم شناسایی و بررسی کرد. پروفسور کایل کریمر در این رابطه معتقد است: با رفتن “لیسا” به فضا علاوه بر شناخت دقیق امواج گرانشی و منابع آن میتوان به اجرام جدیدی که به راحتی قابل شناسایی نیستند نیز دسترسی پیدا کرد، اگر “لیسا” به شکلی که در بررسی های تئوری پیش بینی شده است کار کند هابلی جدید خواهد بود!.

تنها در کهکشان راه شیری تا به امروز 150 خوشه ی کروی ستاره ای شناسایی شده است و بررسی ها نشان میدهند از هر سه خوشه یکی میتواند مورد مطالعه “لیسا” قرار بگیرد و نکته ی جالب اینجاست پیش بینی های بسیاری دقیقی عنوان کرده اند که تعداد زیادی سیاه چاله ی دوتایی در کهکشان راه شیری و کهکشان های همسایه اندرومدا و ویرگو قرار دارند که همگی میتوانند مورد مطالعه “لیسا” قرار بگیرند.

پروژه “لیسا” یکی از پیچیده ترین و بلند پروازنه ترین پروژه های علمی است که تابحال اجرا شده است، به دلیل هزینه و نیاز علمی بسیار بالا ناسا و اِسا (سازمان فضایی اروپا) به طور مشترک بر روی این پروژه کار میکنند و قرار است ژاپن نیز همکاری های خاصی را انجام دهد. با ارسال “لیسا” به فضا دروازه های کاملا جدیدی از علم بروی دانشمندان باز خواهد شد و برای اولین بار مفهوم امواج گرانشی را به شکلی بسیار دقیق تر از امروز میتوان بررسی کرد.خوشه های کروی ستاره ای به فضای بسیار عظیمی گفته میشوند که شامل میلیون ها ستاره میباشند که به دلیل گرانش بسیار زیاد به یکدگیر ملحق شده اند، این خوشه ها عمری بسیار زیاد دارند و بررسی ها نشان از وجود از اجرام دوتایی در میان آنها میدهد. علم بشر روز به روز درحال افزایش است و با فرستادن “لیسا” به فضا بشر یک قدم به درک عمیق تری از عالم هستی نزدیک تر خواهد شد.

شما عضو وبگاه نیستید!

0

ScaryLand

فرازمینی ها در مصر

در سال 1953 در تعدادی از روزنامه های انگلستان تصاویر و مطلبی از یک برگه ی پاپیروس منتشر شد، نویسنده این مطلب تیفانی تایلر روزنامه نگار جوان انگلیسی بود که در همان سال 3 مرتبه به مصر سفر کرده بود و به گفته خودش موفق شده بود با کمک یک متخصص مصری شواهدی از یک تفکر باستانی در مصر باستان را بیابد که بر اساس آن هزاران سال قبل بیگانگان فضایی برای ملاقات به زمین آمده بودند. بر اساس مطالب عنوان شده در این روزنامه این بیگانگان فضایی حتی هزاران سال قبل از تشکیل حکومت فراعنه مصر نیز به زمین آمده بودند و تمام دیدگاه ها و تفکرات بشری زاییده سفرهای آنها به زمین است.در این مقاله عنوان شده در تعدادی از نوشته های کهن مصری اشاراتی به دایره های آتشین که از آسمان به  زمین آمده اند و خدایانی از دیگر سیارات شده است. با وجود اینکه بسیاری از این ادعاها ثابت نشده باقی ماندند اما همچنان بسیاری از مردم و گاها متخصصین اعتقاد دارند که تعدادی از مهم ترین شواهد موجود دررابطه با ارتباط ملل باستان با بیگانگان فضایی به دلایلی به وسیله ی حکومت ها مخفی شده است.

شما عضو وبگاه نیستید!

0

ScaryLand

در ماه چه خبر است

در تاریخ 25 ژانویه 1994 آمریکا در ماموریتی بسیار مهم موفق شد ماهواره ی عکس برداری بسیار دقیقی به نام Clementine را به فضا بفرستد، این ماهواره در آن زمان یکی از دقیق ترین و بهترین دوربین های جهان را داشت به طوری که بوش پدر این ماموریت را مهم ترین ماموریت فضایی دوران خود نامید.مدت این ماموریت 115 روز بود که در 90 روز از این 115 روز این ماهواره باید از اجرام نزدیک زمین و خصوصا ماه عکس برداری میکرد این ماهواره بدون هیچ مشکل فنی موفق شد هزاران تصویر با کیفیت تهیه کند که تعداد بسیاری از آنها مربوط به ماه بودند.بر طبق توافقی که ناسا انجام داده بود تمام این تصاویر پس از اتمام باید در اختیار مردم قرار میگرفت، و همین اتفاق نیز افتاد ودقیقا 2 ماه پس از اتمام این ماموریت نزدیک به 1.8 میلیون عکس گرفته شده توسط این ماهواره منتشر شد.در سال 2004 شخصی به نام جوزف اسکیپر تصویری را منتشر کرد که در آن به شکلی کاملا مشخص قسمت خاصی از یکی از عکس ها تیره و مات شده بود. پس از انتشار این عکس در مدت 50 روز بیش از 175 عکس دیگر با همین خصوصیت پیدا شد، نکته ی جالب در آن زمان این بود که تمام این عکس ها برروی سایت ناسا قرار داشت و در واقع خود ناسا این عکس ها را در منابع خبریش منتشر کرده بود.

اسکیپر در روزهای آینده هم موفق شد تصاویری با همین خصوصیات بیابد، در نهایت ناسا پس از اینکه متوجه شد سر و صدای زیادی ایجاد شده این تصاویر را از سایت خود حذف کرده و پس از مدتی دوباره قرار داد، با این تفاوت که آن نقاط حذف شده بودند.

جیم هورکس که خود یک متخصص عکاسی است و برای پلیس لس انجلس کار میکند در همان سال به درخواست بسیاری از مردم سعی کرد بعضی از این تصاویر را واضح تر کند هرچند بر طبق حرف های خود او متخصصین ناسا با قوی ترین نرم افزارهای موجود این تصاویر را تیره کرده اند و هیچ راهی برای دست یابی به تصویر اصلی وجود ندارد.(نهایت وضوح عکس)به شکلی عجیب و به راحتی میتوان تصاویر دیگری از اشیای عجیبی روی سطح ماه را نیز مشاهده کرد، در این تصاویر اجسامی برج مانند با ارتفاع های سرسام اوری که گاها به 30 کیلومتر نیز میرسند قابل مشاهده است، خطوط راستی که گاه و بی گاه سراز خاک ماه بیرون آورده اند.

شما عضو وبگاه نیستید!

0

Demon

حادثه پارک شهر تهران

حادثهٔ پارک شهر تهران حادثه‌ای‌ست که در روز شنبه، چهاردهم اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۱ روی داد و در آن شش دختر دانش‌آموز و یک قایقران در دریاچهٔ پارک شهر غرق شدند. شنبه چهاردهم اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۱، ۵۷ دانش‌آموز دختر و همچنین معلمان مدرسهٔ دخترانهٔ «طه» ۲ واقع در شهرک کاروان تهران برای بازدید از موزهٔ پست و تلگراف به راه افتادند. پس از پایان بازدید، معلمان دانش‌آموزان را به پارک شهر بردند. ساعت ۱۱ صبح اتوبوس حامل دانش‌آموزان در مقابل پارک شهر متوقف شد و دانش‌آموزان زیر باران شدید به همراه مربیان خود به سمت دریاچهٔ مصنوعی رفتند.

کمی بعد اولین گروه دانش‌آموزان که شامل ۱۷ نفر دانش‌آموز بود به راه افتاد در حالی که ظرفیت این قایق موتوری فقط ۱۱ نفر مشخص شده بود. پس از دقایقی قایق واژگون شد و این ماجرا سرانجام با مرگ ۶ دختر دانش‌آموز و قایقران پایان یافت. آتش‌نشانی و هلال‌احمر به دلیل ترافیک تهران موفق به رسیدن به موقع نشدند و چند مرد در حال گذر سعی در نجات دختران کردند.

مرد قایقران نیز سعی در نجات آن‌ها داشت که خود نیز غرق می‌شود.چهار نفر از دختران در حال غرق‌شدن به مهدکودک پارک منتقل شدند که نجات یافتند.

شما عضو وبگاه نیستید!

0
.

Soorousha

(Cowden) قتل عام خانواده‌ی کاودن

 اعضای خانواده‌ی «کاودن» (Cowden) در سال ۱۹۷۴ و پس از آن‌که به کوهنوردی در «کوهستان سیسکیو» (Siskiyou Mountains) رفتند، ناگهان ناپدید شدند. محل کمپ و چادر آن‌ها را در حالی یافتند که چیز غیرمعمولی در برنداشت و به نظر می‌رسید با عجله آن را ترک کرده بودند. پلیس حدس می‌زد که با یک پرونده‌ی آدم‌ربایی طرف است. اما هفت ماه پس از ناپدیدشدن آن‌ها، اجسادشان ۳۰ متر دورتر از محل کمپ پیدا شد. جنازه‌ی «ریچارد کاودن» (Richard Cowden) درحالی‌ به یک درخت بسته شده بود که اجساد همسر و فرزندانش در غاری در همان حوالی زیر سنگ پنهان شده بود. «دوین لی» (Dwain Lee)، قاتل و متجاوز بدنامی که پیش از این متهم به دو فقره قتل شده بود اعتراف کرد مدتی قبل که دوران عفو مشروط را سپری می‌کرد اقدام به قتل این خانواده کرده بود. اما به دلیل نبود مدرک جرم کافی هیچ محکومیتی برای او درنظر گرفته نشد!

  .

 . 

SOOROUSHA 

شما عضو وبگاه نیستید!

0

jaber

مایکل تیلور

مایکل تیلور در سال 1944 در انگلستان به دنیا آمد وی پس از ازدواج در منطقه اُوست در شهر آرام یورکشایر ساکن شد او فردی خانواده دوست بود و با همسرش کریستین تیلور و سگشان زندگی آرام و شادی را می گذراندند همسایگان ، مایکل را فردی خوشرو ، مهربان و همچنین آرام توصیف می کردند اما در سال 1974 هم چیز تغییر کرد.
اکثر ساکنان منطقه اوست افرادی بسیار مذهبی بودند اما مذهب در خانواده تیلور جایی نداشت این موضوع باعث شد یکی از دوستان مایکل به نام باربارا وردمن او را به یکی از جلسات مذهبی در کلیسا که توسط زنی 21 ساله به نام ماری رابینسون برگذار می شد دعوت کند مایکل پذیرفت و با او به این جلسه رفت او در این جلسات با آموزه های الهی آشنا شد اما بیشتر از این که الهیات بر او تاثیر بگذارد ماری رابینسون او را جذب خود کرد به گونه ایی که او طلسم شده بود و مقدار زیادی از وقتش را با ماری می گذراند همچنین مهربانی و عشق او در خانه از بین رفت.

کلیسا بر او تاثیری معکوس داشت چرا که طرز فکر مایکل تیلور نسبت به زندگی تغییر کرد و نگرش وی به خانواده منفی شد عشق او به ماری رابینسون در خانه نیز هویدا بود پس از گذشت مدتی ماری رابینسون از رابطه داشتن با مایکل پشیمان می شود و تصمیم می گیرد این ارتباط را خاتمه دهد و این را به مایکل نیز می گوید اما او با شنیدن این موضوع دچار جنون می شود و به ماری حمله می کند ماری رابینسون در شرح این اتفاق می گوید: “من به مایکل نگاه می کردم ناگهان رفتار او تغییر کرد دیگر او را نمی شناختم او به من خیره شده بود و خشم تمام وجودش را فرا گرفته بود ناگهان به من حمله کرد و قصد خفه کردن ام را داشت تنها به یاد دارم در آن لحظه نام مسیح را فریاد می زدم و اعتقاد دارم حضرت عیسی مرا از مرگ نجات داد.”

روز بعد مایکل به کلیسا می رود و از ماری رابینسون بخاطر حادثه ایی که اتفاق افتاده بود تقاضای بخشش می کند اوضاع روحی و روانی مایکل پس از آن اتفاق روز به روز وخیم تر می شد شخصیت وی تغییر کرد او به مقدسات توهین می کرد و رفتار های جنون آمیز داشت در آن زمان دو کشیش به نام های پیتر وینسنت و ریموند اسمیت تشخیص دادند که مایکل دچار جن زدگی شده است و برای کمک به او اقدام کردند و با مراسمی سعی کردند مایکل را از شر شیطان نجات دهند این مراسم 5 اکتبر سال 1974 در کلیسای سنت تیمز در نزدیکی شهر بارنزلی انجام شد در این مراسم مایکل رفتار های عجیبی از خود نشان داد کشیشان مایکل را به ستون کلیسا بستند و با آب مقطر او را تطهیر کردن این مراسم 8 ساعته در 8 صبح 6 اکتبر به پایان رسید اما نتیجه ایی در برنداشت تصمیم بر این شد که مایکل را به خانواده اش تحویل دهند تا کشیشان کمی استراحت کنند و در روزی دیگر مراسم را ادامه دهند و اینگونه می شود.


مایکل تنها دو ساعت بعد یعنی در ساعت 10 صبح همسرش کریستین را به فجیح ترین شکل به قتل می رساند به صورتی که چهره اش قابل تشخیص نبود پس از آن به سراغ سگش می رود و حیوان زبان بسته را نیز می کشد مایکل تیلور پس از انجام این جنایت به صورت عریان و تماماً خون آلود به خیابان می رود و با گریه فریاد می زند “این خون شیطان است” در این زمان گشت پلیس او را مشاهده کرده و در نهایت دستگیر می کند. دادگاه پس از بررسی پرونده ، مراسم انجام شده در کلیسا را عامل اصلی تشدید مشکلات روانی مایکل تیلور دانست و مشخص شد که او در طی این جنایت حالت عادی نداشته و بایستی تحت درمان قرار بگیرد در نهایت دادگاه او را به روان پزشکان سپرد تا مراحل درمان او در تیمارستان سپری شود بسیاری از مردم کلیسا را متهم کرده و خواستار پایان دادن به اینگونه مراسمات شدند مایکل پس از دو سال ماندن در تیمارستان به جامعه بازگشت اما در سال 2005 با آزار جنسی یک دختر زیر سن قانونی دستگیر شد و به تیتر یک اخبار بازگشت اما دادگاه بار دیگر به درمان پزشکی او حکم می دهد .

شما عضو وبگاه نیستید!

0
.

Soorousha

جزئیاتی در مورد بشقاب پرنده سیلفو مور و کشف مجدد بقایای این یوفو

بقایای به‌جامانده از اتفاقی که 60 سال پیش در سیلفو مور رخ داد، داخل جعبه‌ای حلبی و خاک گرفته در انبار موزه لندن قرار داشت. بر اساس اخباری منتشرشده، بشقاب پرنده سیلفو مور شیئی 15 کیلوگرمی با قطری کمتر از نیم متر بود که هیروگلیف‌های حکاکی شده بر روی آن، شبیه به نوشته‌های بقایای به‌جامانده از حادثه رازول آمریکا بودند در داخل شیء دیسک مانند کشف‌شده، کتابی قرار داشت که حاوی 17 ورق نازک مسی بود و بر روی این ورق‌ها، نوشته‌هایی قرار گرفته بود که تاکنون رمزگشایی نشده‌اند. با وجود این ویژگی‌ها، شایعات مختلفی در مورد بشقاب پرنده سیلفو مور مطرح شد و عده‌ای گفتند که نوشته‌های رمز گزاری شده حاوی پیامی از موجودات فضایی هستند.  

 

 

  توضیح تصویر : بخشی از اخبار منتشرشده پس از سقوط بشقاب پرنده سیلفو مور 

وبقایای کشف شده در گوشه‌ی تصویر

.

.

.

SOOROUSHA

.

 

شما عضو وبگاه نیستید!

0

ScaryLand

فوبوس 2

فوبوس 2 آخرین برنامه فضایی شوروی بود که برای بررسی ماه و مریخ طراحی شده بود و یکی از پیشرفته ترین و دورپردازانه ترین پروژه های تاریخ شوروی محسوب میشد. تا قبل از سقوط شوروی رسانه های جهانی اعلام کردند که فوبوس 2 به علت نقص فنی از دسترس خارج شده اما پیش از قطع ارتباط توانسته تعدادی تصویر باکیفیت از مریخ و قمرش فوبوس تهیه کند.

چند سال پس از سقوط شوروی و انتشار اطلاعات محرمانه در رابطه با بعضی از پروژه های فضایی شوروی فوبوس 2 و تصاویر آن تبدیل به یک جاذبه ی جهانی شدند. بر اساس اطلاعات منتشر شده فوبوس 2 پس از برداشت تصاویری با مقیاس 40 کیلومتر از قسمت هایی از سطح مریخ قصد رها کردن دو کاوشگر کوچکتر برای بررسی سطح قمر مریخ یعنی فوبوس را داشته که به دلایلی نتوانسته بود این کار را انجام دهد و درنهایت ارتباطش را با مرکز فضایی به طور کامل از دست داده بود. در حکومت شوروی علت این مسئله از کار افتادن کامپیوتر مرکزی فوبوس 2 عنوان شد که در آن فوبوس 2 در تاریخ 26 مارس 1989 برای همیشه از دسترس خارج گردید، اما تصاویر منتشر شده نشان میدهند که این مسئله آنچنان هم درست نبوده.

“ویتالی کوشینابیچ” یکی از افرادی بود که در پروژه ی فضایی فوبوس 2 شرکت داشت، پس از سقوط شوروی و آزادتر شدن انتقال اطلاعات او عنوان کرد که علت قطع ارتباط فوبوس 2 نقص فنی نبوده بلکه به نظر میرسید جسمی به آن برخورد کرده باشد، او همچنین مدعی شد که تصاویر بسیار واضح تری تا لحظه ی برخورد وجود دارند که هرگز منتشر نشدند.در تصاویری که از فوبوس 2 منتشر شده است میتوان به وضوح نشانی از سایه ای بلند و عجیب را روی سطح قمر فوبوس مشاهده کرد اما عجیب ترین تصویر مربوط به مدتی قبل از رسیدن به نزدیکی این قمر است که بر اساس برنامه ها چندین تصویر از فوبوس از این فاصله تهیه شده بود که در آن میتوان جسمی سیگار مانند که طولش به بیش از 15 کیلومتر میرسد را در نزدیکی این قمر مشاهده کرد.

شما عضو وبگاه نیستید!

0

Dark

حفاری کنجکاوی رو سطح مریخ

حفاری بروی سطح سیاره ای دیگر یک آرزوی هیجان انگیز است که مریخ نورد کنجکاوی اولین وسیله ی دست ساخت بشر بود که امکان انجام آنرا داشت، با این وجود از زمان رسیدن این مریخ نورد به مریخ به دلایل بسیاری امکان این کار فراهم نشده بود اما در هفته ی گذشته و با اجرای چند عمل خلاقانه برای اولین مرتبه بشر موفق به حفاری روی سطح سیاره ای دیگر شد. در این حفاری که بیش از 20 دقیقه به طول انجامید کنجکاوی موفق شد یک حفره ی 50 میلیمتری در تکه سنگی که “دولوث” نام گذاری شده بود انجام دهد.اولین ماموریت کنجکاوی برای حفاری در سطح مریخ مربوط به سال 2016 میشد که به دلایل فنی کنجکاوی موفق به انجام آن نشد. روش حفاری کنجکاوی به این صورت طراحی شده بود که با استفاده از بازوی مکانیکی خود بتواند سوراخی در سنگ ایجاد کند اما در صورتی که تیغه ی حفاری درون سنگ گیر کرد بتواند با رها کردن آن و بدون آسیب دیدن این کار را ادامه دهد.

دکتر استیو لی در این باره توضیح میدهد که:

“انجام حفاری پس از شکست سال 2016 نیازمند خلاقیت و کارهای جدید بسیار سنگینی بود که موفق به انجام آن شدیم، دو اینچی که کنجکاوی موفق به حفاری آن شده است آن هم از فاصله ی 60 میلیون مایلی یک افتخار است و ما خوشحالیم که از پس انجام این کار برآمدیم”تیم کنترل کنجکاوی اصرار زیادی بر انجام این حفاری تا قبل از ترک محل توسط این مریخ نورد داشتند که خوشبختانه موفق به انجام این کار شدند. همین نکته که سیستم حفاری کنجکاوی کار میکند یک مسئله ی بسیار غرور انگیز است و این تازه اول کار این مریخ نورد میباشد.

 

تام گرین:

“بیش از یک سال بود که در حال طراحی روشی جدید برای حفاری در مریخ بودیم، البته کار ما تا زمانی که بررسی نمونه ها را نبینیم تمام نشده است”

بر اساس برنامه ریزی ها کنجکاوی در هفته های آینده یک بار دیگر برای حفاری در سطح مریخ اقدام خواهد کرد.

شما عضو وبگاه نیستید!

0

با عضویت در وبگاه از امکانات حرفه ای آن بهره مند شوید!

ثبت نامUser Ranking

1398

jaber

525

Amin-Mehdipour

513

horror6

167

666MAX999

98

bigfox

90

cgaron_iv

82

evil

79

Soorousha

60

Azita

53

food

47

ScaryLand

46

Dark

43

foodforwolf

24

rezasezarap

23

johnRIP

15

Demon

13

SAR

12

mr_deepweb

11

Amir

10

mamad_1999

Magic

11 نیاز به رتبه

font Lora_on

13 نیاز به رتبه

font Anton_on

نیاز به رتبه 16

font Mukta_on

نیاز به رتبه 20

font Cairo_on

نیاز به رتبه 24

font Almarai_on

نیاز به رتبه 32

font Stylish_on

نیاز به رتبه 40

font Nosifer_on
راهنما: این بخش سیستم ویجت های سایت را در بر میگیرد که به کمک آن می توانید تنظیمات موقتی خود را بر روی بخش های مختلف قالب اعمال نمایید
با نام نویسی سریع در سایت از امکانات خاص از جمله تغییر تم ، فونت و ... برخوردار شو