3,394 total views, 2 views today

25 سال حبس دختر جوان (بلانش مونیر)

در این مطلب داستان دختری را  تعریف می کنیم که بخاطر عشق به یک مرد 25 سال توسط مادر خود حبس شد در سال ۱۸۷۶ بلانش مونیر ۲۵ ساله عاشق مرد وکیلی شد که هم از خودش بزرگتر و هم ورشکسته بود مادر بلانش با این ازدواج موافق نبود ولی بلانش به انجام این کار اصرار داشت.

مدتی بعد بلانش ناپدید شد دیگر هیچکس او را ندید. مادر و برادر او برایش سوگواری کردند و بعد از مدتی همه چیز تمام شد و آن ها به زندگی عادی خود بازگشتند اما این همه ماجرا نبود پشت زندگی عادی آن ها رازی مخوق و وحشیانه مدفون بود. در ۲۳ ماه می سال ۱۹۰۱ نامه ای عجیب به دفتر دادستانی کل پاریس رسید با این مضموون: دختری در خانم مادام مونیر زندانی شده در حالیکه لباس به تن ندارد. گرسنه است و در زباله و تاریکی به سر می برد. او مدت ۲۵ سال است که زندانی است.
پلیس که از این نامه شوکه شده بود تصمیم گرفت علی رغم حسن شهرت خانواده مونیز به بررسی این موضوع بپردازد. پلیس به بررسی خانه پرداخت و متوجه دری در زیر زمین این خانه شد که قفل بود.
بعد از باز کردن در آن ها با صحنه ای وحشتناک روبرو شدند.

زنی را در یک رختخواب یافتند که دور و برش پر از زباله و غذاهای فاسد شده بود. شپش همه جا را گرفته بود و زن بیچاره در حالی که ۲۵ کیلو وزن بیشتر نداشت روی تخت دراز کشیده بود.
هوای اتاق به حدی بوی بد و تهوع آوری داشت که ادامه بررسی ها برای ماموران پلیس غیرممکن شده بود.
خانم مونیر مادر بلانش که به دلیل فعالیت های شهری خود برنده جایزه کمیته کارهای خوب شده بود فورا دستگیر شد. او ۱۵ روز بعد در زندان فوت کرد.

مردی که بلانش به او علاقمند بود در سال ۱۸۸۵ مرده بود. برادر بلانش هم به جرم همدستی در جرم دستگیر و به مدت ۱۵ ماه زندانی محکدوم شد بلانش از حبس 25 ساله ازاد شد اما بعد از 13 سال سر انجام در سال ۱۹۱۳ درگذشت و این پایانی بود بر زندگی اسف بار وی.

 

3 thoughts on “25 سال حبس دختر جوان (بلانش مونیر)

  1. شاید از طرف یکی از اعضای خانواده اش بوده. یا حتی برادرش.

  2. whoah this blog is excellent i love studying your articles.
    Keep up the good work! You recognize, lots of persons are searching round for this
    information, you could aid them greatly.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.