یک بیماری عجیب ، سندرم دست بیگانه

یک بیماری عجیب ، سندرم دست بیگانه

یک بیماری عجیب ، سندرم دست بیگانه

نویسنده: fox

دنبال کردن:

تعداد مقاله:47

بیوگرافی:

درتاریخ : 2019-05-20
 • 21 بازدید
 • یک بیماری عجیب ، سندرم دست بیگانه

  fox: سندرم دست بیگانه یا سندرم دکتر استرنجلاو یک اختلال عصبی است که در آن یکی یا در مواردی هر دو دست شخص مبتلا بر خلاف میل و بدون کنترل شخص حرکت کند و کار انجام دهد این به این معنی نیست که شخص بیمار بطور کامل کنترل دستانش را از دست می‌دهد ظهور این اختلال می‌تواند در مواقعی چون صرع شدید، سکته مغزی، تومور مغزی و پسایند جراحی مغز رخ دهد ر این مورد تکنیک‌های متفاوتی برای متوقف کردن این اختلال وجود دارد: 1/مشغول کردن دست بیگانه به انجام کار برای مثال نگه داشتن یک جسم. 2/قرار دادن دست بین دو پا. 3/از دست دادن تمرکز و کمبود اعتماد به نفس مواردی هستند که به پیشرفت این اختلال کمک می‌کنند در نتیجه تمرینهایی که به تمرکز بالا احتیاج دارند نتیجه می‌دهد لازم است ذکر شود که در این تمرینات دست بیگانه باید مورد استفاده قرار گیرد برای مثال قرار دادن جسمی روی دست بیگانه و از بیمار بخواهید تا چه مدت بدون انداختن جسم می‌تواند دست را نگه دارد.

  نخستین مورد ثبت شده از این اختلال به یک قرن قبل برمی گردد که طی آن عصب شناسی آلمانی به نام دکتر گلداشتاین حرکات غیرعادی دست چپ بیماری را گزارش کرده که سعی در آسیب زدن به صاحب خود داشته است از آن زمان تا کنون تحقیقات بسیاری روی این اختلال صورت گرفته اما علی رغم پیشرفت های چشمگیر پزشکی تاکنون درمانی قطعی برای این اختلال مرموز به ثبت نرسیده است.

   

  دیدگاه

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.  ملاحظات کاربر گرامی در صورت توهین و اهانت به مقدسات و کاربران دیگر آی پی شما مسدود خواهد شد.
  دسته ها اطلاعات عمومی (دانستنیها) ترسناک (اتفاقات ترسناک جهان) عجیب (عجایب جهان)
  Foodforfox The Scary Website 2019 ©

  loading time : 0٫271 s