1,614 total views, 2 views today

کمپانی برادران وارنر (پروژه وحشت)

وارنر برادرز یا برادران وارنر (Warner Bros‎) شرکت فیلم‌سازی آمریکایی است، که یکی از بزرگ‌ترین تهیه‌کنندگان فیلم و برنامه‌های تلویزیونی جهان به‌شمار می‌آید.این شرکت در سال ۱۹۱۸ توسط چهار برادر یهودی آمریکایی لهستانی‌تبار به نام‌های آلبرت، هری،سام و جک وارنر تأسیس شد، که هم‌اکنون سومین استودیوی فیلم‌سازی قدیمی آمریکا بعد از پارامونت پیکچرز و یونیورسال استودیوز محسوب می‌شود.

از ابتدای سال ۱۹۷۱ تا پایان ۱۹۸۷، شرکت وارنر برادرز برای عرضه محصولات خود در مشارکت انتفاعی با شرکت کلمبیا پیکچرز در آمریکا و گروه کانون در انگلستان قرار داشت. این شرکت در سال ۱۹۸۸ فعالیت خود را با این شرکت‌ها متوقف و مشارکت انتفاعی جدیدی را با شرکت والت دیزنی پیکچرز آغاز نمود. این مشارکت نیز تنها تا سال ۱۹۹۳ پایدار ماند و در پی تأسیس شرکت والت دیزنی استودیوز موشن پیکچرز، فعالیت مشترک دو شرکت قطع گردید.

سال های پر کار این کمپانی باعث ایجاد برترین فیلم های ترسناک تاریخ شد فیلم هایی که هر کس حتی با تنفر از ژانر وحشت نام انها را بار ها شنیده است که در این خصوص می توان به فیلم هایی همچون: ارباب حلقه ها ، جن گیر و احضار نیز اشاره کرد وارنر برادرز هم اکنون پرچم دار ساخت فیلم های ترسناک در جهان است.

در حال حاضر وارنر برادرز یکی از شرکت‌های تابعهٔ کمپانی تایم وارنر می‌باشد و دفتر مرکزی آن، در شهر بربنک، کالیفرنیا قرار دارد. وارنر برادرز چند شرکت زیرمجموعه شامل استودیوهای وارنر برادرز، وارنر برادرز تلویژن، وارنر هوم ویدئو و دی‌سی کمیکس دارد. وارنر برادرز یکی از اعضای انجمن سینمایی آمریکا نیز می‌باشد.

برخی از فیلم های ترسناک و به یاد ماندی این کمپانی:

(مجموعه فیلم)the exorcist

(مجموعه فیلم)the conguring

(مجموعه فیلم)it

(مجموعه فیلم)annablle

Lights Out

(مجموعه فیلم)Insidious

(مجموعه فیلم)Final Destination

(مجموعه فیلم)harry patter

(مجموعه فیلم)The Lord of the Rings

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.