کلیسا ترسناک اگ هیل (egg hill)

کلیسا ترسناک اگ هیل (egg hill)

کلیسا ترسناک اگ هیل (egg hill)
date: 2017-10-09 18:16:05
 • view: 2579 today: 0
 • کلیسا ترسناک اگ هیل (egg hill)
  کلیسا ترسناک اگ هیل (egg hill)
  

  کلیسای اِگ هیل (Egg Hill)، یک بنای تاریخی و ارزشمند در منطقه‌ی اسپرینگ میلز (Spring Mills) ایالتپنسیلوانیا است که تاریخ احداثش به سال ۱۸۶۰ باز می‌گردد. بنای این کلیسای یک طبقه روی بستری سنگی قرار گرفته و در ساخت آن از چوب درختان کاج استفاده شده است. فعالیت‌های متداول و روزمره‌ی این کلیسا در سال ۱۹۲۷ به حالت تعلیق درآمد و سرانجام در سال ۱۹۷۹ این مکان در فهرست مکان‌های تاریخی و ملی کشور آمریکا قرار گرفت.   اما این کلیسای کوچک که در حاشیه‌ی منطقه‌ای جنگلی قرار گرفته، محل وقوع ماجرایی عجیب و البته دردناک بوده است، دست کم روایات موجود روی این مسئله صحه گذاشته‌اند. ظاهرا در اوایل قرن نوزدهم، کشیش بدنام این کلیسا در پس درهای آن مرتکب جنایتی نابخشودنی شد. مردم محلی ادعا می‌کنند که شب هنگام زنگ این کلیسا گاهی به شکلی غیرمنتظره به صدا در می‌آید و علائم و نشانه‌های سیاهی روی دیوارهای کلیسا ظاهرا شده و سپس خیلی سریع و به شکلی اسرارآمیز محو می‌شوند اما واقعا چه واقعه‌ی شومی با تاروپود این کلیسا عجین شده و باعث این رویدادهای عجیب شده است؟ در همان ابتدا بهتر است اشاره کنیم که فارغ از راست یا دروغ بودن این ماجرا، این حقیقتی است انکارناپذیر که نمی‌توان به سادگی از نقش آن در شکل گیری این داستان چشم‌پوشی کرد. چرا که به هر روی تبعات این داستان، موجی از روایت‌های محلی را به راه انداخت که همگی بر یک نکته صحه گذاشته‌اند:

  تسخیر شده بودن این کلیسا. گفته می‌شود که روزگاری در میان دیوارهای در حال پوسیدگی این کلیسای قدیمی، یک کشیش دیوانه نقشه‌ای شوم را به مرحله‌ی اجرا درآورد. بر طبق این داستان‌ها ظاهرا ماجرا از یک شب هالووین آغاز شد. شبی در اواخر سال ۱۸۰۰، زمانی که مردم برای عبادت و انجام مراسم دعا در کلیسا جمع شده و مشغول راز و نیاز بودند، بی‌آنکه بدانند سرنوشت چه بازی شومی را برای‌شان تهیه و تدارک دیده است. اما کشیش در آن شب فراموش نشدنی به جای عبادت و انجام مراسم مذهبی، در پی انجام نقشه‌ی خود بود که به قربانی کردن تمامی حاضران در کلیسا منتهی شد. در آن زمان کودکانی که به همراه والدین خود به آنجا آمده بودند، در حال بازی در زیرزمین کلیسا بوده و از تماشای صحنه‌های دردناک طبقه بالا معاف شده بودند، جایی که حاضران یکی بعد از دیگری به دلیل سم موجود در نوشیدنی مسموم شده و تسلیم مرگ می‌شدند.

  اما کشیش به این میزان بسنده نکرده و بعد از انجام بخش اول کار، سری هم به زیرزمین زده و با به قتل رساندن کودکان بی‌گناه، نقشه‌ی خود را کامل کرد.  این داستان جزئیات ترسناک دیگری هم دارد، اینکه کشیش بعد از اتمام کارش، جسد قربانیان را از کلیسا خارج و در یکگورستان در همان نزدیکی به خاک سپرد. ظاهرا حین این جابجایی، ردی از خون قربانیان برجای مانده و نقش سیاه خود را تا همیشه روی پیکر این بنای مذهبی به جای گذاشته است. او در نهایت بعد از سروسامان دادن این جنایت وحشیانه، خود را در برج ناقوس به دار آویخت و به نزدگی خود نیز خاتمه داد.   بیش از یک قرن قبل، گروهی می‌گفتند این کلیسا هنوز هم در تسخیر روح این کشیش سنگدل است، جایی که او جنون خود را بی‌پروا به نمایش گذاشت. این درحالی است که عده‌ای دیگر معتقدند قربانیان این جنایت شوم نیز به سادگی این جهان را رها نکرده و در این محل پرسه می‌زنند. به طوری که شب هنگام، صدای گریه کودکان از داخل کلیسا به گوش رسیده و فریادهای دلخراش قربانیان، سکوت این منطقه را در هم می‌شکند. آیا ماجرای این قتل عام وحشیانه سناریویی برای جلب مخاطب بوده یا نه، حقیقتی تلخ در پس این داستان نهفته است؟

  اما همچون بسیاری دیگر از افسانه‌های این چنینی، حقایق موجود با ماهیت وجودی این داستان در تضاد است که باعث می‌شود نتوان به قطعیت در موردش نظر داده و یا بر صحت و سقم آن صحه گذاشت. اما به طور مشخص در این داستان نکته‌ای عجیب نهفته است، چرا ساکنان محلی برای بیش از یک قرن در برابر چنین جنایت شنیعی سکوت اختیار کرده و این راز مخوف را پنهان نگاه داشتند؟ واقعیت این است که هیچ کجا و در هیچ روزنامه‌ی محلی به وقوع چنین جنایتی اشاره نشده است. از سوی دیگر طبق داستان، جسد کشته شدگان در گورستان کنار کلیسا دفن شده است و به هر حال حضور ناگهانی این تعداد سنگ قبر سؤال برانگیز بود، اما هیچ واکنشی از سوی هیچ فرد یا نهادی به این مسئله مشاهده نشده است؟ اما به هر حال این ماجرا تأثیر خود را خواه ناخواه بر زندگی ساکنان این منطقه و البته این بنای تاریخی گذاشته است. امروزه ساکنان محلی می‌گویند آنها قربانیان واقعی این داستان ارواح هستند، به طوری که این بنای ارزشمند به صورت مرتب توسط نوجوانان جویای هیجان، خرابکاران و البته آن دسته از مردمان عاشقان دنیای ترس و پدیده‌های ماورایی مورد بازدید قرار گرفته و ذره ذره در حال تخریب شدن است. از سوی دیگر در فضای مجازی، انبوهی از وبسایت‌ها و ویدیوهای گذاشته شده در یوتیوب این آتش اشتیاق را شعله‌ورتر کرده و به تبعات این افسانه دامن می‌زنند.

  مورخ محلی «بروس تیپل» (Bruce Teeple) در این مورد می‌گوید: " واقعیت این است که تاریخ به لطف خلق و خوی ناخوشایند و زیاده خواه بشر، لبریز از داستان‌های ترسناک واقعی همچون ساخت اردوگاه آشویتس یا ماجرای بوسنی و هرزگوین است. بنابراین جای سؤال است که چرا افسانه‌هایی همچون ماجرای کلیسای اگ هیل اینگونه پرشاخ و برگ و محبوب می‌شوند؟ بی‌شک این قصه از پتانسیل خوبی برای ساخت یکفیلم ترسناک برخوردار است که می‌تواند به نحو احسن از عهده‌ی جذب مخاطب برآید، البته به شرط اینکه دست کم حقیقتی تاریخی در دل این داستان نهفته باشد. اما این اتفاق هرگز رخ نداده و تنها یک ایده است که مرور زمان بال و پر گرفته و محبوب شده است." طعنه‌ی تلخ ماجرا اما در این نکته نهفته که امروز حضور شبانه‌ی این بازدیدکنندگان، به نحوی آرامش مردگان خفته در این گورستان را به تسخیر خود درآورده است.  این کلیسا اگرچه در یک ملک خصوصی قرار گرفته، اما این روزها باید برای بقای خود بجنگد.   چرا که جویندگان اسرار دنیای پدیده‌های ماورایی به هر شکل ممکن سعی در روشن شدن ماجرا دارند و در این مسیر، خواسته یا ناخواسته این بنای تاریخی را در معرض خطر قرار می‌دهند. وخامت اوضاع در حدی است که پلیس در این محل از گشت‌های نظارتی نامحسوس استفاده کرده و از هر گونه رفت و آمد به کلیسا جلوگیری می‌کند.

  از سوی دیگر در بسیاری از منابع موجود در فضای مجازی، از این کلیسا به عنوان یکی از مکان‌های تسخیر شده‌ی ایالت پنسیلوانیا نام برده شده و این مسئله به صورت غیر مستقیم در جلب نظر بازدید کنندگان تأثیر گذار بوده است. اما به تازگی عده‌ای، از گردانندگان این سایت‌ها درخواست کرده‌اند به عنوان شهروندانی مسئول نام این کلیسا را از فهرست مکان‌های ترسناک خود خارج کنند. اما به هر حال واقعیت این است که این داستان به قدری مورد توجه قرار گرفت که در برنامه‌های محبوب این حوزه از جمله «شکارچیان روح» به آن پرداخته شده است. در این میان بسیاری از احساسات ناخوشایندی صحبت می‌کنند که حین بازدید این کلیسا تجربه کردند و گروهی نیز از شنیدن صدای گریه‌ی کودکان شکایت داشتند. در نهایت واقعیت این کلیسا چیست؟ یک داستان واقعی از خشونتی سبعانه یا قدرت نمایی تخیل انسان در جان بخشیدن به دنیای ذهنی او؟    

  ایجاد مقاله

  گزارش

  شما عضو وبگاه نیستید!

  دیدگاه

  download minecraft for free


  I'm really enjoying the design and layout of your website. It's a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme? Excellent work!


  شما عضو وبگاه نیستید!

  gamefly free trial


  Great blog right here! Additionally your website so much up very fast! What host are you the use of? Can I get your affiliate hyperlink for your host? I wish my web site loaded up as quickly as yours lol


  شما عضو وبگاه نیستید!

  ارسال شد


  ملاحظات کاربر گرامی در صورت توهین و اهانت به مقدسات و کاربران دیگر آی پی شما مسدود خواهد شد.
  Confirmed By admin jaber

  Login

  با عضویت در وبگاه از امکانات حرفه ای آن بهره مند شوید!

  ثبت نام

  19

  Room 6

  ناشناس

  IP: 2183

  عجیب

  ScaryLand

  ScaryLand

  ScaryLand

  ناشناس

  IP: 8657

  منم حدیث هستم منو اشتباه نگیرید اقا سروش داستان های جدید ایجاد کنید خوشم میاد از داستاناتون

  ناشناس

  IP: 86104

  خداحافظ

  ناشناس

  IP: 86104

  تو جنگل اطراف قبیله زندگی می کنن

  ناشناس

  IP: 86104

  lam sary

  ناشناس

  IP: 86104

  یه جورای خودشو به من نشون میده . اینجا ساری

  ناشناس

  IP: 86104

  بی ازاره

  ناشناس

  IP: 86104

  توی خونه قدیمی ما ج ن هست. و یه بار توی خواب دیدمش

  ناشناس

  IP: 86104

  سلام به همه

  ناشناس

  IP: 8657

  اقای2181نظر لطفته اقایون یکی شمارش2121بوو گفت دخترا گوه هستن دیگه چی بگم

  Soorousha

  بپرس

  ناشناس

  IP: 8657

  سلام سما هستم اشتب نگیرید

  DarkComment

  سلام یه سوال داشتم

  ناشناس

  IP: 64225

  وا

  ناشناس

  IP: 2181

  بعضی ها داستانا رو می خونن و بیخود می گن ما اعتقادی نداریم به این چیزا

  ناشناس

  IP: 2181

  دهکده جن ها عجب داستانی بود کرمانشاه

  ناشناس

  IP: 2179

  چکار کنیم ولک

  ناشناس

  IP: 2179

  ما نمی فهمیم چه فایده. پاپیتا عربی داریم

  valak

  س

  ScaryLand

  اره خوندم ک گذاشتم

  ناشناس

  IP: 2181

  اما داستاناشون خوندنیه واقعا

  ناشناس

  IP: 2181

  ما عربی نمی فهمیم

  ناشناس

  IP: 2181

  ترجمه کنید

  ناشناس

  IP: 2181

  داستان عربی چیه

  ناشناس

  IP: 2181

  سلام والسلام

  ناشناس

  IP: 2181

  8657سلام کسی توهین نکرده خانمها فرشتن

  ناشناس

  IP: 2181

  برو میدون توپخونه اسلحه بگیر

  ناشناس

  IP: 19242

  ناشناس

  IP: 19242

  کسی اسلحه میفروشه

  ناشناس

  IP: 5119

  عزیزم اینجا همه خوبن وکسی به کسی توهیننمیکنه

  ناشناس

  IP: 5119

  اینجا داستان میخونیم نظراتمونه میدیم میدم

  ناشناس

  IP: 5119

  8657کی بهت توهین کرده دیونه ایی شما

  ناشناس

  IP: 8657

  اقا تو میگی چرا من دخترم خدا منو دختر افریده چکار کنم چکار کنم

  ناشناس

  IP: 8657

  ترو خدا انقدر به من توهین نکنید

  Soorousha

  فکر کردی الکیه؟! با این وضعیت دلار میدونی چقدر باید پول بدی؟ اگه پولشم داری، حساب بین‌المللی داری که از طریق بیت کوین پول رو واریز کنی؟ و...

  ناشناس

  IP: 574

  من چطور میتونم برم رد روم یکی راهنمایی میکنه؟

  ناشناس

  IP: 574

  هی سلام چرا هیچکدوم از گزینه ها کار نمیکنن؟صفحه اصلیش کجاس؟

  Room6 Supported By Foodforfox ChatRoom

  Best Views

  لیست فیلم های ممنوعه جهان

  لیست فیلم های ممنوعه جهان این ژانر، ما را با ژرف ترین و تاریک ترین بُعد انسان آشنا می کند. جایی که همه ما امیدواریم هیچ وقت شاهد آن نبوده یا جزئی از آن نباشیم. از دید منتقدان، فیل

  راز عدد 241543903

  ?ت که توسط دیوید هورویتز، هنرمند شناخته شده نیویورکی ابداع شد داستان از این قرار که دیوید هوروتیز در سال 2009 یک تصویر از خود ، در سایت فلیکر (که سایت محبوب عکاس ها و عکس دوستانه است) منتشر کرد در این تصویر دیوید سر خود را داخل یخچال کرده بود و از کاربران خواست این کار را انجام دهند و عکس ها را  با عدد 241543903 تگ کنند (برچسب بزنند).   حال چرا این عدد؟جالب است بدانید این عدد به صورت شانسی از ترکیب شماره سریال روی یخچال و بارکد روی نودل مرغ یخ زده بدست آمده است ایده سر در یخچال زمانی به سر دیوید زد که یکی از دوستان وی بدلیل بیماری سر خود را  در داخل یخچال می برد تا کمی دردش تسکین یابد. جالبی این موضوع باعث شد که خیلی ها این کار را انجام دهند و عکس خود را با تگ این 241543903 در سایت منتشر کنند، و بدلیل این که برچسب یک معیار مهم برای گوگل است با  جستجو این عدد در گوگل یک گالری از افرادی با سر هایی در داخل یخچال بارگذاری می شود.  

  درگاه دارک وب

  کاربر گرامی این صفحه پل ارتباطی بین شما و وب پنهان می باشد تمامی لینک ها بررسی شده و شما را به وب سایت های خطرناک و بد افزار ها متصل نمی کنند قبل از ورود به وب پنهان نکات امنیتی را

  داستان ترسناک یک حمام معمولی

  داستان ترسناک یک حمام معمولی horror6: الان حدود چندساله درگیرم خیلی کارا کردم که بتونم فراموش کنم آزاد بشم که نشد فقط با کمک یه جنگیر تونستم اونارو از خودم دور کنم،همیشه فکرمیکردم

  ترسا فیدالگو (روح مجازی)

  ترسا فیدالگو (روح مجازی) شاید شما هم در اینستاگرام یا دیگر شبکه‌های اجتماعی با کامنت‌هایی عجیب مواجه شده باشید. کامنت‌هایی که در همان سطر اول، خبر از رخدادی عجیب و ترسن

  شعر نفرین شده جهنم تومینو

  شعر نفرین شده جهنم تومینو جهنم تومینو شعری ژاپنی و نفرین شده که براساس افسانه ها اگر این شعر بلند خوانده شود سرنوشت بدی برای خواننده رقم خواهد زد. این شعر در یک کتاب 666 صفحه ای

  فیلمی از عروسک لولیتا

  فیلمی از عروسک لولیتا o6: سلام حتما درباره عروسک های لولیتا چیز های زیادی شنیدید لولیتا به دخترانی میگویند که دست و پای آنها بریده می شه و دندانشان را می کشند و از آنها به عنوان ب?

  لیلیت کیست (نخستین زن حضرت آدم)

  لیلیت کیست (نخستین زن حضرت آدم) داستان آفرینش در هر دینی به صورتی بیان شده است که انسانهای نخستین در همه آن ها آدم و حوا بوده اند اما نظریه متفاوتی نیز در اینباره وجود دارد که ا

  فیلم ترسناک Hostel part I 2005 (مسافرخانه)

  فیلم ترسناک Hostel part I 2005 (مسافرخانه)   ژانر : ترسناک زمان : 70 دقیقه زبان : انگلیسی محصول : امریکا کارگردان : Eli Roth ستارگان : Jay Hernandez, Derek Richardson, Eythor Gudjonsson خلاصه دا

  اتاق قرمز یا رد روم

  اتاق قرمز یا رد روم اتاق قرمز  سایتی در دارک وب بوده که با پرداخت مبلغی وارد ان شده و بصورت زنده تکه تکه کردن انسان ها را مشاهده می نمایید در پشت اتاق های مرگ دارک نت چه می گ

  ازمایش دروازه ذهن (ارتباط با خداوند)

  ازمایش دروازه ذهن (ارتباط با خداوند) در سال 1983، یک گروه از دانشمندان در جستجوی ارتباط با خداوند بودند. برای این کار آنها یک آزمایش به نام دروازه ذهن را آغاز کردند. آنها پیشبینی ک?

  موزه اد و لورن وارن (موزه ترسناک)

  موزه اد و لورن وارن (موزه ترسناک) موزه ماورا الطبیعه اد و لورن وارن (occult museum) ،قدیمی ترین و تنها موزه از نوع خود است این موزه معروف، صدها هزار بازدید کننده از سراسر جهان را

  عروسک جنسی لولیتا

  عروسک جنسی لولیتا داستان عروسک لولیتا به سال ۱۹۹۵ و زمانی که ولادیمیر نوباکوف داستانی تحت عنوان لولیتا را منتشر کرد باز می گردد. داستان این رمان در مورد یک استاد دانشگاه است که

  معرفی سایت های دارک وب

  معرفی سایت های دارک وب دارک وب یا وب تاریک به شبکه‌ای گفته می‌شود که در دسترس عموم نبوده و بیشتر برای مقاصد غیرقانونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ردیابی فعالیت‌های آن و شناسا

  فیلم ترسناک 1980 Cannibal Holocaust (کانیبال هولوکاست)

  فیلم ترسناک 1980 Cannibal Holocaust (کانیبال هولوکاست)   ژانر : ترسناک زمان : 58 دقیقه زبان : انگلیسی / اسپانیایی / ایتالیایی محصول : ایتالیا کارگردان : Ruggero Deodato ستارگ

  Today Show#

  #حمله جن ها به مردم یک شهر از طریق واتس آپ
  #فیلمی از عروسک لولیتا
  #فیلم ترسناک wrong turn 2003 (پیچ اشتباه)
  #زنی با مو های بلند و سم (دنیای جن ها)
  #سیکادا 3301 (عجایب جهان)

  Related Posts

  سایت های منفور و ترسناک جهان (webstresser)

  سایت های منفور و ترسناک جهان (webstresser) در یک حمله بزرگ، مجرمان بین‌المللی "webstresser" توانستند بزرگترین سرویس‌دهنده استخدام و ارائه خدمات را مورد حمله DDoS قرار دهند. تا­کنون این سرو...

  چرا ژاپنی ها از عدد چهار می ترسند

  چرا ژاپنی ها از عدد چهار می ترسند در فرهنگ ژاپنی، عدد 4 به دلیل اینکه تلفظی شبیه با کلمه مرگ دارد عددی نحس شناخته می شود و این اعتقاد باعث شده که آن ها هرگز از آن استفاده نکنند. ری...

  خونه ترسناک من

  ?رسناک من خونه من خیلی دور افتاده منطقه از شهره، دور خونه من هیچ خونه ای نیس جز چندتا خونه ی مخروبه، ولی ب ابادی...

  8 تا از ترسناک ترین مطالب سایت غذا برای روباه

  8 تا از ترسناک ترین مطالب سایت غذا برای روباه تا این لحظه (2019) نزدیک به دو سال است که همراه شما هستیم و تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا رضایت شما را جلب  و انتظارات شما ، از یک سای...

  جراحی ترسناک ، افراطی و منسوخ شده لوبوتومی

  جراحی ترسناک ، افراطی و منسوخ شده لوبوتومی big fox: لوبوتومی نام نوعی جراحی افراطی و منسوخ شده بر روی مغز انسان است که در نیمه ی اول قرن بیستم به منظور درمان اختلالات روانی انجام می...

  موزه های ترسناک جهان

  موزه های ترسناک جهان موزه های مختلفی در حوزه های گوناگون مثل مردم شناسی ، جواهرات ، صنایع دستی و بسیاری موضوعات دیگر در سراسر دنیا وجود دارد. در این موزه ها عمدتا به انسان احساس ...

  نیکولای والوئف (ترسناک ترین ورزشکار جهان)

  نیکولای والوئف (ترسناک ترین ورزشکار جهان) بوکس یا مشت‌زنی یکی از رشته‌های ورزش رزمی است که در آن دو نفر با ضربات مشت در دو نوع آماتور و حرفه ای، با یکدیگر مبارزه می‌کنند بو...

  سلفی ترسناک مادر و فرزند

  سلفی ترسناک مادر و فرزند مادری که در کنار پسرش عکس سلفی گرفته بود بعد از دیدن عکس و دقت به آن وحشت تمام وجودش را فرا گرفت و تا مرز سکته پیش رفت. این مادر 24 ساله عکسی از خود و پسرش د...

  Categories

  داستان (محتوای خواندنی با ویژگی انتقال هیجان و ترس)
  یوفو (فرا زمینی ها)
  بازی (بازی هایی با محتوا ترسناک)
  انیمیشن (انیمیشن هایی با محتوا ترسناک)
  افراد (انسان های خاص)
  حیوانات (جانداران ترسناک)
  جنایت کاران (جنایت های جهان)
  اعدام ها (بدترین شکنجه ها)
  مستند (مستند هایی با محتوا ترسناک)
  جنگ افزار ها (سلاح های مرگبار)
  فضا (عجایب اسمان)
  هیتلر و نازی ها (جنایات فاشیست ها)
  شیطان پرستی (موضوعاتی مرتبط با شیطان و شیاطین)
  سریال (سریال هایی با محتوا ترسناک)
  اسرار و رموز (جهان پنهان)
  حوادث (رخداد های ترسناک)
  کتاب (کتاب هایی با محتوا ترسناک)
  جالب (مطالب جالب توجه)
  پرونده های ترسناک (پرونده هایی مرتبط با رخداد های ترسناک)
  مکان های ترسناک (اماکن عجیب)
  مقتولان (اجساد)
  ماورا الطبیعه (ارواح)
  تسخیر شده گان (اجنه)
  اطلاعات عمومی (دانستنیها)
  بردگی (سلطه پذیر)
  برنامه های کاربردی (نرم افزار ها)
  تصاویر (تصویر های ترسناک)
  فیلم (مطالبی که حاوی ویدئویی برای پخش باشد)
  فیلم (فیلم هایی با محتوا ترسناک)
  عجیب (عجایب جهان)
  ترسناک (اتفاقات ترسناک جهان)
  دیپ وب (شبکه مخفی اینترنت)
  اینترنت (هر موضوعی که با اینترنت مرتبط است)
  وسایل نقلیه (هرگونه وسیله ساخت بشر که قادر به جا به جایی اجسام باشد)
  خدا (موضوعاتی مرتبط با الهیات)

  Magic

  11 نیاز به رتبه

  font Lora_on

  13 نیاز به رتبه

  font Anton_on

  نیاز به رتبه 16

  font Mukta_on

  نیاز به رتبه 20

  font Cairo_on

  نیاز به رتبه 24

  font Almarai_on

  نیاز به رتبه 32

  font Stylish_on

  نیاز به رتبه 40

  font Nosifer_on
  راهنما: این بخش سیستم ویجت های سایت را در بر میگیرد که به کمک آن می توانید تنظیمات موقتی خود را بر روی بخش های مختلف قالب اعمال نمایید
  با نام نویسی سریع در سایت از امکانات خاص از جمله تغییر تم ، فونت و ... برخوردار شو