کشتار گنجشک ها

نویسنده: Jaber

دنبال کردن:

تعداد مقاله:1374

بیوگرافی: متولد 1374 هستم اهل گیلان، شهرستان آستانه اشرفیه، مدیر وبگاه غذا برای روباه. ترس حسی است مانند دیگر احساسات انسان، قصدم ساخت یک سایت ترسناک به معنای واقعی بود نه فقط به اسم. دوست داشتم چیزی بسازم که کاربر از بدو ورود غریبگی و ناشناخته بودن رو حس کنه و به نظر بنده چیزی که ناشناخته باشه ترسناک هم هست. امیدوارم تا اینجا به مقصدم نزدیک شده باشم.

درتاریخ : 2018-05-04
 • 119 بازدید
 • کشتار گنجشک ها

  کمپین گنجشک بزرگ یا کمپین گنجشک را بکش نوعی تاکتیک برای بقا بود که در سال 1949 توسط جمهوری خلق چین آغاز شد و باعث مرگ تعداد میلیونی گنجشک ها و انسان شد.

  مائو تسه تونگ یا همان مائو زدونگ، سیاستمدار انقلابی حزب کمونیست، بنیانگذار جهوری خلق چین بود. مائو زدونگ در سال 1949 با شکست دادن نیروهای چیانگ کای شک، رئیس جمهور وقت چین، حکومت را در دست گرفت و تا لحظه مرگ، در راس حکومت خلق چین قرار داشت و این کشور جهان چندمی را به یکی از مهم ترین کشورهای دنیا در عرصه سیاست و اقتصاد تبدیل کرد.


   
  یکی از اولین سیاستهای اجرائی در دوره زدونگ، یک گام بزرگ به جلو و کشتن چهار آفت بود: موش صحرایی، مگس، پشه و گنجشک.

  که با عنوان کمپین گنجشک را بکش شناخته می‌شد اما نام رسمی آن کمپین چهار آفت بود. او مدعی شد که گنجشک درختی اروپایی و آسیایی باید کشته شود، زیرا دانه‌های گیاهی را می‌خورد، بنابراین توده‌های مردم چین را بسیج کرد تا پرندگان را از بین ببرند. مردم لانه‌های پرندگان را نابود می‌کردند، تخم‌‌‏هایشان را می‌شکستند و جوجه‌هایشان را می‌کشتند.

  بعدها کشف شد که گنجشک ها غیر از دانه، مقدار قابل توجهی از حشرات را نیز می‌خورند در نتیجه بازده محصول برنج به طرز چشمگیری پایین آمد. کشتن پرندگان در تعادل زیست محیطی خلل ایجاد کرد و موجب شد که حشرات محصول خواری مانند ملخ تکثیر پیدا کنند. این امر موجب وقوع یک قحطی بزرگ در چین شد که مرگ 45 میلیون نفر را در پی داشت. از این سیاست یک گام به جلو به عنوان فجیع ترین کشتار دسته جمعی و افتضاح ترین سیاست یاد میشود.

   

  منابع قابل استناد: yjc

  دیدگاه

  One thought on “کشتار گنجشک ها

  1. کرو گفت:

   سایت عالی اموزش ها بد نیستن و در کل برای بالا بردن اطلاعت مردم واقعا سایت شما عالیه

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.  ملاحظات کاربر گرامی در صورت توهین و اهانت به مقدسات و کاربران دیگر آی پی شما مسدود خواهد شد.
  دسته ها اطلاعات عمومی (دانستنیها) ترسناک (اتفاقات ترسناک جهان) جالب (مطالب جالب توجه) حیوانات (جانداران ترسناک) عجیب (عجایب جهان)
  Foodforfox The Scary Website 2020 ©

  loading time : 0٫266 s