نیرو ویژه هوابرد (نوهد)

نیرو ویژه هوابرد (نوهد)

نیرو ویژه هوابرد (نوهد)
date: 2017-12-16 22:33:14
 • view: 2605 today: 0
 • نیرو ویژه هوابرد (نوهد)
  نیرو ویژه هوابرد (نوهد)

  نیروهای ویژه عنوان برترین واحدهای سازماندهی شده نظامی است که هر کشوری می‌تواند با آن قدرت خود را به رخ دیگر کشورها بکشاند. نام آن‌ها ترس بر اندام سربازان مخالفشان می‌اندازد و می‌تواند عاملی بازدارنده در مقابل تهدیدات احتمالی باشد. «نیروهای ویژه» به‌طور کلی در عملیات‌هایی با اهداف استراتژیک و یا عملیات‌های سخت نجات مورد استفاده قرار می‌گیرند. نیروهای ویژه طی مراحل و آموزش های ویژه نظامی، از آمادگی و توانایی های به خصوصی برخوردارند و توانایی انجام ماموریت های خطیر و بسیار حساس را دارند. این افسران بر اساس توانایی های فیزیکی از بین نیروهای عادی گلچین شده و پس از آموزش ها و آزمون های سخت و طاقت فرسا به خدمت نیروی های ویژه در می آیند.

  کماندوهای کلاه سبز ارتش، نیروهای ویژه پلیس ایران (نوپو) و نیروهای ویژه سپاه پاسداران (IRGC) جزو نخبه ترین نیروهای ویژه هستند که لرزه بر اندام دشمنان این مرز و بوم می اندازند. تیپ ۶۵ نیروهای ویژه هوابرد (با نماد اختصاری نوهد) معروف به کلاه سبزهای ارتش ایران تنها یگان تکاور ایران که در جهان شناخته شده است زبده‌ترین نیروی ویژه ارتش جمهوری اسلامی ایران است که در سال ۱۳۷۱ به تیپ ۶۵ تغییر یافت. مأموریت اصلی این تیپ جنگ ناهمتراز تعریف شده است. پرسنل این تیپ افرادی گزیده از پرسنل لشکر ۲۳ نوهد سابق هستند. 

  این افراد با طی کردن آموزش‌های ویژه و تخصصی در طول خدمت، قادر به انجامعملیات‌های ویژه در داخل خاک ایران و خارج از آن هستند. درواقع این تیپ در سال ۱۳۴۹ تحت نام تیپ ۲۳ نیروهای ویژه هوابرد (نوهد) توسط سرلشکر خلبان منوچهر خسروداد تأسیس گردید و هرساله نیروهای مخصوص زبده را تربیت و آماده خدمت از مرزهای زمینی و خاکی ایرانمی‌نمود و بعدها این یگان از تیپ به لشکر ارتقا یافت.در حال حاضر تیپ "نوهد" بعنوان یکی از زبده ترین نیروهای نظامی در جهان است و در مسابقات دوره کوهستان سال 2014 روسیه مقام سوم را کسب کردند عمده‌ترین دوره‌های آموزشی در این تیپ عبارتند از: دوره تخصصی الکترونیک و مخابرات دوره چتربازی ورزش‌های رزمی رنجری و تکاوری دوره سقوط آزاد دوره رهایی گروگان تروریست و ضد تروریست دوره جنگ شهری دوره کوهستان جنگ‌های نامنظم دوره پاراگلایدر دوره پاراموتوردافوس دوره چریکی دوره غواصی و نجات غریق بهداری و عملیات روانی خنثی‌سازی بمب اغتشاشات و ضد اغتشاشات شهری در طول دوره آموزشی این نیرو، ۵ آموزش عمده به نیروها داده می‌شود: ۱-آموزشهای ویژه تخریب ۲-اطلاعات و عملیات ۳-بهداری ۴-مخابرات ۵-سلاحهای انفرادی و جمعی.

  در کنار این ۵ زمینه اصلی، آموزش‌های تخصصی‌تری که به «دوره نوهد» معروف می‌باشند و مدتی ۹ ماهه را به خود اختصاص می‌دهد، نیز به فراگیران داده می‌شود. در مرحله بعد نیروهای برتر گزیده شده و جهت آموزش دوره رهایی گروگان معرفی می‌شوند که این دوره نیز ۳۲۶ ساعت به درازا می‌انجامد. نخستین تلاش‌ها برای شکل‌دهی نیروهای مخصوص در ارتش ایران به سال ۱۳۳۲ بازمی‌گردد. در این سال ۱۰ نفر از کارکنان نیروی زمینی ارتش شاهنشاهی برای طی دوره چتربازی به کشور فرانسه و ۲ سال بعد در بازگشت به کشور، واحد چتربازی را پایه‌گذاری کردند. این واحد در سال ۱۳۳۸ به گردان چتربازی ارتقاء یافت. در همان سال تیپ ویژه هوابرد با شماره ۲۳ به نام «تیپ ۲۳ نیروهای ویژه» در قالب ۵ گردان عملیاتی، یک گردان پشتیبانی، یک دسته مخابرات و گروهان قرارگاه و آموزشگاه جنگ‌های نامنظم تشکیل شد.

  در سال ۱۳۴۹، به «تیپ ۲۳ نیروهای ویژه هوابرد» تغییر نام یافت و یکسال پس از آن، دو یگان دیگر به نام‌های «رهایی گروگان» و گروهان «عملیات روانی» نیز به ساختار تیپ ۲۳ اضافه شد. مقر اصلی این تیپ در پادگان نظامی باغشاه (پادگان حر) قرار داشت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، تصمیم فرماندهان ارتش بر حفظ این نیرو و محول کردن مأموریت‌های خاص و ویژه به آن بود؛

  بنابراین در درگیری‌های خوزستان، سیستان و بلوچستان و کردستان که در اویل انقلاب ایران بسیار شایع بود، به طور فراگیر از این نیروها استفاده شد.پس از افشای طرح کودتای نوژه که بر طبق اعترافات عاملین آن قرار بود تعداد قابل توجهی از نیروهای این تیپ نیز در تهران وارد عمل شده و کنترل نقاط حساس را در اختیار بگیرند، حسن روحانی، نماینده وقت مجلس شورای اسلامی، در جلسه مورخ ۲۳ تیر ۱۳۵۹ درخواست انحلال این نیرو را مطرح می‌کند که این امر با مخالفت مصطفی چمران، وزیر دفاع وقت مواجه شد. با شروع جنگ ایران و عراق نیاز به ارتقای اندازه این نیرو به لشکر احساس شد؛ بنابراین لشکر ۲۳ تکاور تشکیل و ماموریت‌های مختلفی توسط این لشکر در طول جنگ ایران و عراق انجام گرفت؛

  از جمله حضور تیپ ۶۵ این لشکر در عملیات بیت‌المقدس و عملیات کربلای نیروهای نوهد در جنگ‌های چریکی و برون مرزی فعالیت داشتند٬عملیات تیپ نوهد بیشتر در خاک عراق انجام می‌شد.ولی حضور در نبردهای کلاسیک هم داشتند. درگیری‌های بسیاری با مجاهدین خلق و کومله در کردستان داشت، کردستان ناآرام بود ولی هیچوقت تصرف نشد تیپ نوهد در کردستان و جنوب با مصطفی چمران عملیات‌های بسیاری انجام دادند.

  بیشتر بدانید:

  در سال 1332 برای نخستین بار 10 نفر از کارکنان نیروی زمینی ارتش برای گذراندن دوره چتربازی به فرانسه اعزام  شدند و پس از طی دوره­های مختلف به کشور برگشتند و واحد چتربازی در سال 1334 توسط این افراد پایه­ گذاری و در سال 1338 گردان "چتربازی" نامیده شد. در سال 1349 تیپ ویژه هوابرد با نام تیپ 23 نیروهای مخصوص با سازماندهی پنج گردان عملیاتی، یک گردان پشتیبانی، یک دسته مخابرات و گروهان قرارگاه و آموزشگاه جنگهای نامنظم ایجاد شد. در سال 1350 با اعمال تغییراتی در ساختار تشکیلاتی تیپ و پیچیده شدن عملیاتها و جایگزینی تکنیکها و تاکتیکهای جدید، دو یگان دیگر به نامهای «رهایی گروگان» و گروهان «عملیات روانی» نیز به ساختار تیپ 23 اضافه شد. در نهایت در سال 1370 تیپ 3 نوهد از لشکر 23 جدا شد و با سه گردان عملیاتی نوهد (نیروهای ویژه هوابرد) و آموزشگاه جنگهای نامنظم، گروهان عملیات روانی، یگان رهایی گروگان، گردان پشتیبانی، دسته مخابرات و گروهان قرارگاه تشکیل و به عنوان تیپ 65 شناخته شد. "تیپ 65 نوهد" ارتش جمهوری اسلامی، هماکنون با عهدهدار بودن مسئولیت انجام عملیاتهای سخت و حساس در کشور، ویژگیهای منحصر به فردی دارد.

  امیر سرتیپ دوم "خسرو خسروی" فرمانده تیپ 65 نیروهای ویژه هوابرد نیروی زمینی می گوید وظایف این تیپ و سیر تحولات آن طی سالهای اخیر اشاره کرد و اظهار داشت: امروزه برای ارتشهای دنیا، واکنش سریع به حملات احتمالی دشمن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، به طوری که کشورهای قدرتمند، هزینههای فراوانی جهت تربیت نیروهای کماندویی، تجهیز و آماده سازی آنها صرف می کنند. در جنگهای امروزی وجود نیروهای واکنش سریع و انجام عملیات سریع یک ضرورت محسوب میشود. وی ادامه داد: در هرکشوری یک نیروی زبده وجود دارد. در کشور ما نیز بعد از نیروهای تکاور "تیپ 65" جزء نیروهای توانمند نظامی است. نفراتی که در این تیپ انتخاب می شوند باید از ویژگی های خاصی برخوردار باشند تا بتوانند در این تیپ خدمت کنند.

  امیر خسروی با اشاره به دورههای ضروری در تیپ 65 اذعان داشت: تیپ " 65 نوهد" برای ماموریتهای خاصی آموزش دیده که با سایر آموزشهای نظامی متفاوت است. نیروهای این تیپ از دانشگاه امام علی(ع) و مرکز آموزش درجه داری کشور انتخاب می شوند. این نیروها باید اولین دورهها را که دوره های "چتربازی و مخصوص" بوده و جز ضروریترین دورههای "تیپ 65 نوهد" است بگذرانند. فرمانده "تیپ 65" نیروهای ویژه هوابرد نزاجا افزود: بعد از طی کردن دورههای اولیه و گذراندن دوره نیرو مخصوص که یک سال طول می کشد، تمام مراحلی که یک نظامی باید در شرایط سخت، آب و هوایی و مناطق مختلف بگذراند طی میشود و بعد از اتمام این دورهها افرادی انتخاب و به تیپ منتقل میشوند تا از بین این افراد تعدادی برای "چتر بازی"، "سقوط آزاد" و دورههای دیگر انتخاب شوند. تعداد دیگری نیز که از لحاظ هوشی و جسمی قابلیت بالاتری دارند در یگان "رهایی گروگان" به کار گرفته میشوند. وی تصریح کرد: در کلیه فصول سال مثلاً فصل بهار در اردوگاه جنگل، فصل زمستان در اردوگاه برفی و در کویر، کلیه افسران و درجهداران پرسنل "تیپ 65" ، بعد از گذراندن این دورهها از تجربیات نهایت استفاده را میبرند. امیر خسروی در خصوص آموزشهای عملی در این تیپ خاطرنشان کرد:

  نیروها طی دوره نوهد، دورههای جنگل را در قالب آموزشهایی که به صورت تئوری دیدهاند به صورت عملی با دشمن فرضی در جنگلهای کلاردشت تمرین میکنند و در اردوگاههای جنگل و کوهستان علاوه بر آموزشها، در کارگاههای اعتماد به نفس که همان کارگاههای کوهستان است جهت اجرای تمرین عملی اعزام میشوند. تعدادی از افسران  نیز در اردوگاه  تابستانی مثل سد کرج آموزشهای عملی را می بینند و در فصل زمستان، نبرد در شرایط سرد را در نزدیکی امامزاده هاشم طی دورههای رزم و زنده ماندن در شرایط ویژه و اسکی در برف تجربه میکنند. فرمانده "تیپ 65" نیروهای ویژه هوابرد نیروی زمینی ارتش به وظایف این تیپ در رزمایشها اشاره کرد و افزود: وظایفی که در رزمایشهای "تیپ 65" به صورت "عملیات هدف زنی" تعریف می شود به این صورت است که  یک گروه 12 نفره  به منطقهای که معمولا خارج از محدوده است، به منظور نابودی هدف اعزام میشود. سلاحهایی که در این تیم استفاده میشود از سلاحهای سبک است و هر نفر در هر زمان و در هر مأموریتی با توجه به آموزشها و تجربیات میتواند به بهترین نحو آن ماموریت را به پایان برساند. امیر خسروی ادامه داد: در پایان هر 3 ماه به منظور محک زدن میزان آمادگی افسرانی که به نیروی مخصوص وارد شدهاند خودآزمایی برگزار میشود.

  برای آمادگی هرچه بیشتر و بهتر نیروها، آنها را به صورت جداگانه آموزش میدهیم تا در صورت نیاز در آجا و نیروی زمینی بتوانیم وارد عمل شویم. وی اذعان داشت: تیپ 65 نیروی مخصوص نوهد نیروی زمینی ارتش تا به امروز توانسته است وظایف خود را با موفقیت پیش ببرد. ضمن این که امروز به این توانمندی رسیده ایم که در مدت زمان کمتر از 24 ساعت جابجایی نیرو داشته باشیم، نیروهای خود را از جنوبیترین نقطه کشور به شمالیترین نقطه و برعکس و یا از مرکز به سایر نقاط  مورد نیاز اعزام کنیم. فرمانده تیپ 65 نیروهای ویژه هوابرد نیروی زمینی ارتش در پایان گفت: تاکنون متخصصان توانمند ارتش جمهوری اسلامی ایران توانستهاند دو نوع چتر سقوط آزاد را در کشور طراحی و تولید کنند که یکی از این چترهای سقوط آزاد به نام "بیس" از نوع چترهای "تخت راون" است که قسمت بازکننده این چتر توسط نیروهای چترباز تیپ 65 طراحی و تولید شده است وکیفیت این چتر دقیقا مطابق چترهای خارجی است. لازم به ذکر است، امیر سرتیپ "احمدرضا پوردستان" فرمانده نیروی زمینی ارتش، با اشاره به اقتدار و توانمندی تیپ 65 نوهد گفته بود: در عرصه مبارزه با دشمن، نیروهای ویژه و کماندوها از جایگاه خاصی برخوردارند و نیروهای تیپ 65 امروز به عنوان سلاحی هوشمند و متعهد به نظام باید در عمق خطوط دشمن نفوذ و برای جلوگیری از هرگونه توطئه احتمالی انجام وظیفه کنند.

   

      منابع قابل استناد:ویکی پدیا

  ایجاد مقاله

  گزارش

  شما عضو وبگاه نیستید!

  دیدگاه

  کرو


  افرین شما دارین چتر جدید میسازین اونا دارن اف 32 میسازن


  شما عضو وبگاه نیستید!

  ارسال شد


  ملاحظات کاربر گرامی در صورت توهین و اهانت به مقدسات و کاربران دیگر آی پی شما مسدود خواهد شد.
  Confirmed By admin jaber

  Login

  با عضویت در وبگاه از امکانات حرفه ای آن بهره مند شوید!

  ثبت نام

  20

  Room 6

  ناشناس

  IP: 2183

  عجیب

  ScaryLand

  ScaryLand

  ScaryLand

  ناشناس

  IP: 8657

  منم حدیث هستم منو اشتباه نگیرید اقا سروش داستان های جدید ایجاد کنید خوشم میاد از داستاناتون

  ناشناس

  IP: 86104

  خداحافظ

  ناشناس

  IP: 86104

  تو جنگل اطراف قبیله زندگی می کنن

  ناشناس

  IP: 86104

  lam sary

  ناشناس

  IP: 86104

  یه جورای خودشو به من نشون میده . اینجا ساری

  ناشناس

  IP: 86104

  بی ازاره

  ناشناس

  IP: 86104

  توی خونه قدیمی ما ج ن هست. و یه بار توی خواب دیدمش

  ناشناس

  IP: 86104

  سلام به همه

  ناشناس

  IP: 8657

  اقای2181نظر لطفته اقایون یکی شمارش2121بوو گفت دخترا گوه هستن دیگه چی بگم

  Soorousha

  بپرس

  ناشناس

  IP: 8657

  سلام سما هستم اشتب نگیرید

  DarkComment

  سلام یه سوال داشتم

  ناشناس

  IP: 64225

  وا

  ناشناس

  IP: 2181

  بعضی ها داستانا رو می خونن و بیخود می گن ما اعتقادی نداریم به این چیزا

  ناشناس

  IP: 2181

  دهکده جن ها عجب داستانی بود کرمانشاه

  ناشناس

  IP: 2179

  چکار کنیم ولک

  ناشناس

  IP: 2179

  ما نمی فهمیم چه فایده. پاپیتا عربی داریم

  valak

  س

  ScaryLand

  اره خوندم ک گذاشتم

  ناشناس

  IP: 2181

  اما داستاناشون خوندنیه واقعا

  ناشناس

  IP: 2181

  ما عربی نمی فهمیم

  ناشناس

  IP: 2181

  ترجمه کنید

  ناشناس

  IP: 2181

  داستان عربی چیه

  ناشناس

  IP: 2181

  سلام والسلام

  ناشناس

  IP: 2181

  8657سلام کسی توهین نکرده خانمها فرشتن

  ناشناس

  IP: 2181

  برو میدون توپخونه اسلحه بگیر

  ناشناس

  IP: 19242

  ناشناس

  IP: 19242

  کسی اسلحه میفروشه

  ناشناس

  IP: 5119

  عزیزم اینجا همه خوبن وکسی به کسی توهیننمیکنه

  ناشناس

  IP: 5119

  اینجا داستان میخونیم نظراتمونه میدیم میدم

  ناشناس

  IP: 5119

  8657کی بهت توهین کرده دیونه ایی شما

  ناشناس

  IP: 8657

  اقا تو میگی چرا من دخترم خدا منو دختر افریده چکار کنم چکار کنم

  ناشناس

  IP: 8657

  ترو خدا انقدر به من توهین نکنید

  Soorousha

  فکر کردی الکیه؟! با این وضعیت دلار میدونی چقدر باید پول بدی؟ اگه پولشم داری، حساب بین‌المللی داری که از طریق بیت کوین پول رو واریز کنی؟ و...

  ناشناس

  IP: 574

  من چطور میتونم برم رد روم یکی راهنمایی میکنه؟

  ناشناس

  IP: 574

  هی سلام چرا هیچکدوم از گزینه ها کار نمیکنن؟صفحه اصلیش کجاس؟

  Room6 Supported By Foodforfox ChatRoom

  Best Views

  لیست فیلم های ممنوعه جهان

  لیست فیلم های ممنوعه جهان این ژانر، ما را با ژرف ترین و تاریک ترین بُعد انسان آشنا می کند. جایی که همه ما امیدواریم هیچ وقت شاهد آن نبوده یا جزئی از آن نباشیم. از دید منتقدان، فیل

  راز عدد 241543903

  ?ت که توسط دیوید هورویتز، هنرمند شناخته شده نیویورکی ابداع شد داستان از این قرار که دیوید هوروتیز در سال 2009 یک تصویر از خود ، در سایت فلیکر (که سایت محبوب عکاس ها و عکس دوستانه است) منتشر کرد در این تصویر دیوید سر خود را داخل یخچال کرده بود و از کاربران خواست این کار را انجام دهند و عکس ها را  با عدد 241543903 تگ کنند (برچسب بزنند).   حال چرا این عدد؟جالب است بدانید این عدد به صورت شانسی از ترکیب شماره سریال روی یخچال و بارکد روی نودل مرغ یخ زده بدست آمده است ایده سر در یخچال زمانی به سر دیوید زد که یکی از دوستان وی بدلیل بیماری سر خود را  در داخل یخچال می برد تا کمی دردش تسکین یابد. جالبی این موضوع باعث شد که خیلی ها این کار را انجام دهند و عکس خود را با تگ این 241543903 در سایت منتشر کنند، و بدلیل این که برچسب یک معیار مهم برای گوگل است با  جستجو این عدد در گوگل یک گالری از افرادی با سر هایی در داخل یخچال بارگذاری می شود.  

  درگاه دارک وب

  کاربر گرامی این صفحه پل ارتباطی بین شما و وب پنهان می باشد تمامی لینک ها بررسی شده و شما را به وب سایت های خطرناک و بد افزار ها متصل نمی کنند قبل از ورود به وب پنهان نکات امنیتی را

  داستان ترسناک یک حمام معمولی

  داستان ترسناک یک حمام معمولی horror6: الان حدود چندساله درگیرم خیلی کارا کردم که بتونم فراموش کنم آزاد بشم که نشد فقط با کمک یه جنگیر تونستم اونارو از خودم دور کنم،همیشه فکرمیکردم

  ترسا فیدالگو (روح مجازی)

  ترسا فیدالگو (روح مجازی) شاید شما هم در اینستاگرام یا دیگر شبکه‌های اجتماعی با کامنت‌هایی عجیب مواجه شده باشید. کامنت‌هایی که در همان سطر اول، خبر از رخدادی عجیب و ترسن

  شعر نفرین شده جهنم تومینو

  شعر نفرین شده جهنم تومینو جهنم تومینو شعری ژاپنی و نفرین شده که براساس افسانه ها اگر این شعر بلند خوانده شود سرنوشت بدی برای خواننده رقم خواهد زد. این شعر در یک کتاب 666 صفحه ای

  فیلمی از عروسک لولیتا

  فیلمی از عروسک لولیتا o6: سلام حتما درباره عروسک های لولیتا چیز های زیادی شنیدید لولیتا به دخترانی میگویند که دست و پای آنها بریده می شه و دندانشان را می کشند و از آنها به عنوان ب?

  لیلیت کیست (نخستین زن حضرت آدم)

  لیلیت کیست (نخستین زن حضرت آدم) داستان آفرینش در هر دینی به صورتی بیان شده است که انسانهای نخستین در همه آن ها آدم و حوا بوده اند اما نظریه متفاوتی نیز در اینباره وجود دارد که ا

  فیلم ترسناک Hostel part I 2005 (مسافرخانه)

  فیلم ترسناک Hostel part I 2005 (مسافرخانه)   ژانر : ترسناک زمان : 70 دقیقه زبان : انگلیسی محصول : امریکا کارگردان : Eli Roth ستارگان : Jay Hernandez, Derek Richardson, Eythor Gudjonsson خلاصه دا

  اتاق قرمز یا رد روم

  اتاق قرمز یا رد روم اتاق قرمز  سایتی در دارک وب بوده که با پرداخت مبلغی وارد ان شده و بصورت زنده تکه تکه کردن انسان ها را مشاهده می نمایید در پشت اتاق های مرگ دارک نت چه می گ

  ازمایش دروازه ذهن (ارتباط با خداوند)

  ازمایش دروازه ذهن (ارتباط با خداوند) در سال 1983، یک گروه از دانشمندان در جستجوی ارتباط با خداوند بودند. برای این کار آنها یک آزمایش به نام دروازه ذهن را آغاز کردند. آنها پیشبینی ک?

  موزه اد و لورن وارن (موزه ترسناک)

  موزه اد و لورن وارن (موزه ترسناک) موزه ماورا الطبیعه اد و لورن وارن (occult museum) ،قدیمی ترین و تنها موزه از نوع خود است این موزه معروف، صدها هزار بازدید کننده از سراسر جهان را

  عروسک جنسی لولیتا

  عروسک جنسی لولیتا داستان عروسک لولیتا به سال ۱۹۹۵ و زمانی که ولادیمیر نوباکوف داستانی تحت عنوان لولیتا را منتشر کرد باز می گردد. داستان این رمان در مورد یک استاد دانشگاه است که

  معرفی سایت های دارک وب

  معرفی سایت های دارک وب دارک وب یا وب تاریک به شبکه‌ای گفته می‌شود که در دسترس عموم نبوده و بیشتر برای مقاصد غیرقانونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ردیابی فعالیت‌های آن و شناسا

  فیلم ترسناک 1980 Cannibal Holocaust (کانیبال هولوکاست)

  فیلم ترسناک 1980 Cannibal Holocaust (کانیبال هولوکاست)   ژانر : ترسناک زمان : 58 دقیقه زبان : انگلیسی / اسپانیایی / ایتالیایی محصول : ایتالیا کارگردان : Ruggero Deodato ستارگ

  Today Show#

  #فیلمی از عروسک لولیتا
  #حمله جن ها به مردم یک شهر از طریق واتس آپ
  #فیلم ترسناک wrong turn 2003 (پیچ اشتباه)
  #زنی با مو های بلند و سم (دنیای جن ها)
  #سیکادا 3301 (عجایب جهان)

  Related Posts

  هرگز وارد دیپ وپ نشوید (ملیسا شکنجه گر)

  هرگز وارد دیپ وپ نشوید (ملیسا شکنجه گر) معصومه لشگری: هرگز وارد دیب وپ یا اینترنت سیاه نشوید . در این اینترنت دختری به نام ملیسا وجود دارد که هدف او مرد هاست . تایم شکنجه های او 40...

  قاتل رژ لبی که بود

  قاتل رژ لبی که بود قاتلان سریالی انسان های ترسناکی هستند و البته جالب و مرموز. به همین دلیل بسیاری از ما به ذهن های بیمار و رفتارهای عجیب و غریب و گاه هوشمندانه ی این افراد علا...

  پل نفرین شده (پل اورتون)

  پل نفرین شده (پل اورتون) مسائل غیر قابل توضیح در دنیا زیاد است مسائلی که شاید بشر نتواند پاسخی برای آن ها بیابد. پل اورتون در سال 1859 در حوالی میلتون اسکاتلند احداث شده است و یکی ...

  جسد ولادیمیر لنین

  جسد ولادیمیر لنین آرامگاه لنین که در میدان سرخ واقع در مرکز شهر مسکو قرار دارد آرامگاه اولین رهبر اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی، ولادیمیر لنین، است. جسد او از سال ۱۹۲۴ در ...

  خرده فرهنگ ایمو

  خرده فرهنگ ایمو ایمو یکی از زیرشاخه‌های موسیقی راک و برآمده از سبک هاردکور پانک است. واژهٔ ایمو (که emotional hardcore و emocore هم گفته می‌شود) اوّلین بار برای توصیف آثار گروه‌های هاردک...

  سازمان سیا /سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده امریکا

  سازمان سیا /سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده امریکا آژانس اطلاعات مرکزی، هم‌چنین مشهور با سرواژه «سیا» یا «سی‌آی‌اِی» (CIA) یک سازمان اطلاعات برون مرزی غیرنظامی دولت آمری?...

  تتسومی میازاکی (قاتل اوتاکو)

  تتسومی میازاکی (قاتل اوتاکو) تتسومی میازاکی از آگوست ۱۹۸۸ تا ژوئن ۱۹۸۹ چهار دختر جوان، بین سنین ۴ تا ۷ ساله را ربود و به قتل رساند. او پس از دزدیدنِ آن‌ها، لباس‌هایشان را از تن‌...

  قبر ادوارد وارن ماینی (تا به حال این قبر را دیده اید؟)

  قبر ادوارد وارن ماینی (تا به حال این قبر را دیده اید؟) در تاریخ شناسایی مسائل ماورالطبیعه زوجی وجود دارند که با هیچ کس دیگری قابل مقایسه نیستند، این دو نفر تمام عمر و انرژی خود ر...

  Categories

  داستان (محتوای خواندنی با ویژگی انتقال هیجان و ترس)
  یوفو (فرا زمینی ها)
  بازی (بازی هایی با محتوا ترسناک)
  انیمیشن (انیمیشن هایی با محتوا ترسناک)
  افراد (انسان های خاص)
  حیوانات (جانداران ترسناک)
  جنایت کاران (جنایت های جهان)
  اعدام ها (بدترین شکنجه ها)
  مستند (مستند هایی با محتوا ترسناک)
  جنگ افزار ها (سلاح های مرگبار)
  فضا (عجایب اسمان)
  هیتلر و نازی ها (جنایات فاشیست ها)
  شیطان پرستی (موضوعاتی مرتبط با شیطان و شیاطین)
  سریال (سریال هایی با محتوا ترسناک)
  اسرار و رموز (جهان پنهان)
  حوادث (رخداد های ترسناک)
  کتاب (کتاب هایی با محتوا ترسناک)
  جالب (مطالب جالب توجه)
  پرونده های ترسناک (پرونده هایی مرتبط با رخداد های ترسناک)
  مکان های ترسناک (اماکن عجیب)
  مقتولان (اجساد)
  ماورا الطبیعه (ارواح)
  تسخیر شده گان (اجنه)
  اطلاعات عمومی (دانستنیها)
  بردگی (سلطه پذیر)
  برنامه های کاربردی (نرم افزار ها)
  تصاویر (تصویر های ترسناک)
  فیلم (مطالبی که حاوی ویدئویی برای پخش باشد)
  فیلم (فیلم هایی با محتوا ترسناک)
  عجیب (عجایب جهان)
  ترسناک (اتفاقات ترسناک جهان)
  دیپ وب (شبکه مخفی اینترنت)
  اینترنت (هر موضوعی که با اینترنت مرتبط است)
  وسایل نقلیه (هرگونه وسیله ساخت بشر که قادر به جا به جایی اجسام باشد)
  خدا (موضوعاتی مرتبط با الهیات)

  Magic

  11 نیاز به رتبه

  font Lora_on

  13 نیاز به رتبه

  font Anton_on

  نیاز به رتبه 16

  font Mukta_on

  نیاز به رتبه 20

  font Cairo_on

  نیاز به رتبه 24

  font Almarai_on

  نیاز به رتبه 32

  font Stylish_on

  نیاز به رتبه 40

  font Nosifer_on
  راهنما: این بخش سیستم ویجت های سایت را در بر میگیرد که به کمک آن می توانید تنظیمات موقتی خود را بر روی بخش های مختلف قالب اعمال نمایید
  با نام نویسی سریع در سایت از امکانات خاص از جمله تغییر تم ، فونت و ... برخوردار شو