221 total views, 2 views today

نوشیدن خون قربانیان پس از قتل توسط ریچارد چیس

قتل های زنجیره ای یا سریالی به گونه ای از قتل اطلاق می شود که طی آن فرد به قتل عمد بیش از یک نفر اقدام می کند. معمولا قربانیان این نوع از آدم کشی، جنست، نژاد، شغل و در اکثریت قریب به اتفاق گروه سنی مشترکی دارند مطابق نظر روانشناسان این حوزه، معمولا افرادی که دست به چنین جنایاتی می زنند کودکی خوبی نداشته اند بیشتر این افراد در محیط های خانوادگی متشنج و پرآشوبی پرورش یافته اند که نتیجه اتفاقاتی چون طلاق و جدایی بوده است در فضاهای خانوادگی اینچنینی حس استقلال و اعتماد به نفس کودک آسیب می بیند و دچار کمبود توجه می شود او برای جبران و رهایی از این حس، به دنبال ساختن مدینه فاضله اش می رود دنیایی که در آن هیچ کمبود و محدودیتی ندارد و هر آنچه تمایل دارد را انجام می دهد و تنها به ارضای امیال خود می اندیشد. نتیجه این تمایلات گاهی چیزی می شود که از آن تحت عنوان قتل زنجیره ای یاد می شود. این قتل ها در تمام نقاط جهان اتفاق می افتد و مرتباً اخبار بسیاری در رابطه با این جنایت و به عبارتی، این وحشتناک‎ترین بیماری روانی شنیده می شود.


 
ریچارد چیس متولد 23 مه 1950 در شهر ساکرامنتو یکی از قاتلان زنجیره‌ای ایالات متحده بود او یکی از جنایتکارانی بود که سه‌گانه مک‌دونالد را در گذشته‌اش داشت به این معنا که وی توسط پدر و مادرش مورد آزار جنسی قرارمی‌گرفت، گرایش به مواد مخدر و الکل داشت و از خود سابقه حیوان آزاری نشان داده‌بود نوجوانی ریچارد چیس پر از مشکلات توصیف می‌شود تا جایی که او در سنین پایین به مشروبات الکلی معتاد شده‌ بود اولین نشانه مشکلات روحی و روانی او در آغاز جوانی روی داد زمانی که آشکارا ادعا می‌کرد که قلبش رگ‌های ریه‌اش را دزدیده یا قسمتی از جمجمه‌اش شکستگی‌های شدید پیداکرده و به همین دلیل تکان‌های شدید به سرش وارد می‌کرد یا اینکه پرتقال بر سرش می‌گذاشت، چرا که فکر می‌کرد با این کار ویتامین سی کافی جذب می‌کند ریچارد چیس با این تصور که مادرش قصد مسموم کردنش را دارد از خانواده جدا شد و با دوستانش خانه‌ای کرایه کرد دوستان وی بارها در خاطراتشان گفته‌اند که او قرص ال اس دی (LSD)، الکل و ماری جوآنا را همزان مصرف می‌کند و سپس بدون لباس مقابل خانه، خیابان را تماشا می‌کرده‌است.

کارهایی که او انجام‌داد باعث شد تا دوستانش از او بخواهند که خانه را ترک کند. سپس ریچارد در یک آپارتمان به تنهایی مشغول زندگی شد و در آن مدت به کشتن و غرق کردن حیوانات مختلف روی آورد. او پس از کشتن حیوانات قسمت‌هایی از بدنشان را با کوکا کولا مخلوط می‌کرد و معتقد بود این حرکت از ورود موجودات موذی به قلبش جلوگیری می‌کند اقدامات وحشتناک او سبب شد تا برای اولین بار در سال 1973 به جرم حیوان آزاری مورد تعقیب قرار گیرد. در سال 1976 به دلیل تزریق خون خرگوش به رگهایش به بیمارستان اعصاب و روان سپرده شد تا تحت مراقبت‌های پزشکی قرار گیرد اما تحت نظر بودن ریچارد باعث کاهش اقداماتش نشد. به عنوان مثال سر دو پرنده را به هم گره زد و سپس خونشان را می‌نوشید یا با سرنگ‌های دزدی سگ‌های نگهبان و آموزشی آسایشگاه را زخمی کرد و سپس کمی از خون آن‌ها را وارد رگ‌های خودش کرد.


 
سرانجام پزشکان تشخیص اسکیزوفرنی و پارانویا دادند. مدتی بعد از این تشخیص مادرش با تلاش‌های زیاد او را مرخص کرد و خودش از او پرستاری کرد اما سال 1977 طی تماسی ناشناس مشخص شد که ریچارد با بدنی خونی کنار دریاچه افتاده‌است. پس از بررسی‌ها مشخص شد که خون روی زمین متعلق به یک گاو بوده‌ است اولین قتل ریچارد چیس در تاریخ 29 دسامبر 1972 اتفاق افتاد او آن روز گریفین 51 ساله را که صاحب دو فرزند بود با شلیک گلوله از پای درآورد او مدتی بعد از این اتفاق قصد ورود به خانه زن و شوهری جوان را داشت اما چون در خانه قفل بود منصرف شد و فرار کرد. ریچارد در تحقیقات تکمیلی به پلیس گفته بود که در قفل به معنای این بوده که صاحبان خانه موافق ورودش نبوده‌اند اما قفل در مثل دعوتنامه ای برای من بوده‌است. او پس از چند روز زمانی که کسی در خانه نبود وارد آنجا شد و پس سرقت روی تخت فرزند خانواده ادرار و مدفوع کرد.

در 23 ژانویه 1978 وارد خانه زنی باردار به نام ترزا والین شد و پس از شلیک سه گلوله و کشتنش با جسدش رابطه عاشقانه برقرار کرد. ریچارد نوک یکی از سینه‌های مقتول را برید و خونش را نوشید اولین میروث 38 ساله به همراه خواهر زاده اش در خانه با ریچارد مواجه شد و همه آنان به قتل رسیدند ریچارد با جسد صاحب خانه هم آغوشی کرد و سپس اتوموبیل اولین میروث را دزدید و با آن فرار کرد پس از اینکه پلیس خون دو نفر از قربانیان را روی دیوار و سقف خانه ریچارد پیدا کردند او با پرونده ای قوی راهی دادگاه شد. وکیل مدافع او به ریچارد پیشنهاد داد که اگر دست از دفاع بردارد می‌تواند با دادگاه معامله انجام داده و حکمش را به مجازاتی سبک‌تر تبدیل کند.


 
پس از این معامله ظاهری هیئت منصفه وارد شور شده و او را به مرگ در اتاق گاز محکوم کردند. تلاش وکیل مدافع او به این دلیل بود که شاید هیئت منصفه به دلیل سابقه بیماری روانی ریچارد چیس مجازات قتل درجه دوم را صادر کنند اما عملاً این اتفاق نیفتاد از همان روزهای نخستی که ریچارد به زندان افتاد مسئولین محلی علاقه‌مند بودند تا وی زودتر خودکشی کند. به همین دلیل بارها با وی صحبت کردند اما او قبول نکرد. سرانجام در 26 دسامبر 1980 بدن بدون جان وی در سلولش پیدا شد کالبد شکافی پزشکی قانونی نشان از مصرف بی‌رویه داروهای افسردگی می‌داد.

 

5.0
02
ایجاد مقاله

با ورود به بخش ایجاد مقاله قادر به ثبت و انتشار مطالب ترسناک خود خواهید بود (ضوابط سایت کاربر محور)

در صورتی که این مقاله را مخالف با قوانین جمهوری اسلامی می دانید به ما گزارش دهید.

2 thoughts on “نوشیدن خون قربانیان پس از قتل توسط ریچارد چیس

  1. I don’t even know how I finished up here, however I thought this submit
    used to be great. I do not recognise who you might be however definitely
    you’re going to a well-known blogger for those who aren’t already.
    Cheers!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.