نقد و بررسی فیلم غیر دوست : وب تاریک ( Unfriended: Dark Web )

نقد و بررسی فیلم غیر دوست : وب تاریک ( Unfriended: Dark Web )

نقد و بررسی فیلم غیر دوست : وب تاریک ( Unfriended: Dark Web )

نویسنده: wanted.sogand

دنبال کردن:

تعداد مقاله:14

بیوگرافی:

درتاریخ : 2020-01-12
 • 75 بازدید
 • نقد و بررسی فیلم غیر دوست : وب تاریک ( Unfriended: Dark Web )

  یک بنده خدایی به نام ماتیاس ( کالین وودل ) با دوست دخترش آمایا ( استفانی نوگوئراس ) از طریق اسکایپ ارتباط برقرار کرده و به گفتگو می پردازند. اما در یک شب که آنها قصد انجام بازی « شب بازی » را به همراه دوستان ماتیاس دارند، یکدفعه کامپیوتر ماتیاس قاطی کرده و یه سری فایل مخفی بالا می آورد که شامل ویدئوهایی درباره یک دختر است که ظاهراً گرفتار شده و…

  استفن سوسکو که تا به امروز فیلمنامه نویس بوده و چندتایی آثار بازسازی شده ترسناک نظیر « کینه و » اره برقی با تگزاس » را نوشته است. « غیر دوست : وب تاریک » نخستین تجربه کارگردانی وی به شمار می رود.تدوین اثری مانند « غیر دوست : وب تاریک » بسیار سخت و طاقت فرسا هست و چنانچه بتوانید از حجم ویدئوهای وب کمی یک فیلم سینمایی هم خلق کنید، می توان گفت یک کار بزرگ انجام داده اید!

  ترس های لحظه ای فیلم گاهی می گیرد و در اغلب موارد هم نمی گیرد. اما در همان موارد معدودی که موفق می شود می تواند غافلگیر کننده باشد.شاید برای کسانی که فعالیت زیادی با کامپیوتر انجام می دهند تماشای این فیلم جالب باشد. حداقل تا مدتی از فولدرها و اَپ هایشان خواهند ترسید و با احتیاط بر روی آنها کلیک می کنند!

  ایده های خلاقانه سازندگان که در قسمت نخست شاهد آن بودیم، در قسمت دوم وجود ندارد و در واقع خلاقیتی در قسمت دوم به چشم نمی خورد و هرچه که در تصویر مشاهده می شود، همانی است که در قسمت نخست شاهد آن بوده ایم.سوژه در مقایسه با قسمت نخست جذابیت کمتری برای مخاطب دارد. در قسمت اول ” روح بازی ” یه مقدار حال و هوای فیلم را تغییر داده بود اما در اینجا جایش را به شکنجه و داد و فریاد داده؛ چیزی شبیه به فیلمهای اسلشری!این مورد یک ضعف هست که احتمالاً توسط بسیاری جدی گرفته می شود اما اگر بخواهید آن را جدی بگیرید کل فیلم را از دست می دهید و آن هم سوتی هایی است که از پشت مانیتور و دوربین و کلیک و موس و کیبورد و… می توانید شاهدش باشید! از این دست موارد در « وب تاریک » کم نیستند و سوال برانگیز هستند اما اگر می خواهید خود فیلم را از دست ندهید خیلی روی این موارد تمرکز نکنید!

   

  دیدگاه

  3 thoughts on “نقد و بررسی فیلم غیر دوست : وب تاریک ( Unfriended: Dark Web )

  1. Soorousha گفت:

   معنی unfriended میشه بی دوست، بی یار، بیرفیق

  2. Aiiza گفت:

   سلام گفتین قسمت دوم مگه چند تا قسمت از این فیلم هس من فقط 2018شو دیدم اگه قسمت دیگه هم هست بگین تو سایتا که نیست

   1. wanted.sogand گفت:

    غیر دوستانه 2014 بزنی میاره بالا برات
    http://dl.serverdl.pw/1/files/Unfriended.2014.Bluray.1080p.mkv

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.  ملاحظات کاربر گرامی در صورت توهین و اهانت به مقدسات و کاربران دیگر آی پی شما مسدود خواهد شد.
  دسته ها اطلاعات عمومی (دانستنیها) فیلم (فیلم هایی با محتوا ترسناک)
  Foodforfox The Scary Website 2020 ©

  loading time : 0٫311 s