2,120 total views, 12 views today

ناله مردگان در وادی السلام (سرزمین ارواح)

قبرستان وادی السلام یکی از مکان های مقدس نجف است که در آن هزاران نفر به خاک سپرده شده اند از جمله قبر تعدادی از پیامبران و بسیاری از سادات ، صالحان و بزرگان دین اسلام نیز در آن است این قبرستان قدیمی و تاریخی نجف اشرف در شمال شرقی شهر واقع است و بیست کیلومتر مربع مساحت دارد. قدمت آن به بیش از هزار سال می رسد که در نوع خودش یکی از بزرگترین قبرستان های جهان است.

این قدمت و بی انتها بود گور ها و مردگان وادی السلام باعث شده است افراد زیادی به دنبال ایجاد شایعات و سو استفاده از این گورستان تاریخی و ترسناک باشند از جمله دیدن روح مردگان ، مشاهده اجنه و شنیدن ناله از داخل گور ها بارها گزارش شده است اما یکی معروف ترین و پر سر و صداترین آن ها را در این فیلم مشاهده می کنیم.

این ویدیو توسط فردی میان سال در مقبره کوچکی فیلم برداری شده است پس از ورود به مقبره صدای ناله ایی خفیف به گوش می رسد هرچند مشخص نیست منشا صدا از داخل گور است یا از افراد پشت پرده ساخت فیلم.

دو بحث مطرح می شود:

یک اینکه ممکن است فرد مرده در داخل قبر زنده شده باشد و شروع به تقلا برای خارج شدن از گور کند که فیلم بردار سر می رسد و صحنه را شکار می کند. خب این اتفاق غیر ممکن است چرا که گور قدیمی است و مشخص است به تازگی کسی در آن دفن نشده.

دوم اینکه اقایون فیلم بردار با هماهنگی قبلی و برای ایجاد صحنه های خلاقانه وارد مقبره می شوند و پس از آن با ایجاد صدا های عجیب پرونده این فیلم را می بندند. نظر شما چیست؟

اما گزینه سومی هم وجود دارد ممکن است فیلم بردار هیچ نقشی جز فیلم برداری از اتفاقات رخ داده نداشته باشد و صدای ناله مرده حقیقی بوده باشد که اگر اینگونه باشد… شما چه فکر می کنید.

 

One thought on “ناله مردگان در وادی السلام (سرزمین ارواح)

  1. همه چیز امکان پذیره،حتی اگه ما دلیلشو نفهمیم….شاید واقعا در دنیا مکان هایی عجیب وجود داشته باشند که در اونجا مرز بین دنیا و برزخ برداشته شده باشه، و واقعا صدای افرادی که تو برزخن بگوش ما برسه که شاید از گناهانمون توبه کنیم، اما ما بجای اینکه به خودمون بیایم، شروع میکنیم به زیر سوال بردن وقایع….
    بهر حال هیچ وقت هیچ چیزو انکار نکنید…
    یا علی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.