319 total views, 2 views today

مرگ گورا تیواری

big fox: بسیاری از حوادث و فعالیت های پارانرمال دنیا در حالی رخ میدهند که هرگز وارد رسانه ها نشده و مسکوت میمانند. در این میان پرونده ی گورا تیواری یک استثنا بود. گوارا تیواری متولد 2 سپتامبر 1984 در هندوستان بود که با توجه به علاقه ی خود برای بررسی فعالیت های پارانرمال در سال های اخیر تبدیل به چهره ای جهانی و انقلابی در این مورد شده بود.

گورا تیواری در سال های اول فعالیت خود و برای کسب درآمد وارد دنیای پرپول بالیوود شده و حتی نقش هایی مهم در بعضی از فیلم های هندی را نیز اجرا کرد اما پس از مدتی و با توجه به گفته ی خودش که: علاقه اش برای حل آنچه دیگران به دنبال آن نیستند راه خود را تغییر داده به یکی از پیشروان بررسی فعالیت های پارانرمال در دنیا تبدیل شد نکته ی بسیار مهم در مورد تحقیقات گورا تیواری موضوع شکاک و بدبین بودن خود او به کارش بود. تیواری در سن 21 سالگی به آمریکا رفت و در آنجا با چند شخص علاقمند دیگر اقدام به تهیه ابزار و تجهیزات لازم برای بررسی فعالیت های پارانرمال را کردند.


 
او در سال 2009 او به هند بازگشت و شبکه ای تلفنی بنام مرکز پارانرمال هند را تاسیس کرد در زمان تاسیس این شبکه با توجه به حضور افرادی تحصیل کرده در کنار گورا تیواری بسیاری در اعضای جامعه ی علمی هند این کار را سرزنش کردند اما با وجود این موضوع پس از مدتی میزان تماس ها و تقاضای کمک به حدی زیاد شد که این گروه مجبور به استخدام چندین عضو دیگر شد و در نهایت پس از مدتی شهرت مرکز پارانرمال هند به حدی رسید که بسیاری از شبکه های خبری و رادیویی از گورا تیواری درخواست کردند که در برنامه ی آنها حاضر شود در ابتدا به نظر میرسید که قصد اصلی گورا تیواری تنها شهرت است اما پس از مدتی مشخص شد که بسیاری از پرونده ها و تحقیقات او و تیمش در واقع دارای زمینه ای علمی نیز هستند و بسیاری از همکاران او دانشجویان رشته های مختلف و افراد علافه مند به فعالیت های پارانرمال بوده اند.

در نهایت در سال 2014 برای اولین بار نام او و تیمش به شکل بین المللی مطرح شد و او برنامه های بسیاری را در آمریکا، استرالیا و اروپا اجرا کرد که البته باید عنوان کرد در تعدادی از این برنامه ها او و تیمش به واقع موفق به ثبت نشانه هایی از حوادث پارانرمال نیز شدند از لحاظ شخصیتی گورا تیواری فردی بسیار نترس بود و در مواقع بسیاری و درهمین مستندها او بارها به کارهای بسیار خطرناکی پرداخت که میتوانستند به قیمت جانش تمام شوند.

او به تنهای در بیمارستان ها، آسایشگاه ها و زندانهای متروک میخوابید و توانست اثبات کند که فعالیت های فراطبیعی خاصی در چنین مکان هایی در جریان است 5 ماه از ازدواج تیواری گذشته بود در چند هفته ی انتهایی عمر خود در منطقه ی جونتپوری و در خانه ای که صاحبان آن مدعی بودند به وسیله ی موجودی بسیار خشن تصاحب شده است مشغول فعالیت بود.


 
در تاریخ 7 جولای 2016 گورا تیواری در حالی که همسرش و پدر و مادرش در خانه بودند و در حالی که در حال دوش گرفتن بود به شکلی عجیب از دنیا رفت. پس از انتقال او به بیمارستان رگه هایی تیره رنگ روی گردن او پدیدار شد که همین موضوع باعث شد پلیس در نهایت حماقت علت مرگ او را خودکشی اعلام کند و این در حالی بود که پزشکی قانونی عنوان کرد که علت مرگ خفگی است اما نشانی از طناب روی گردن مشاهده نشده است در این بررسی ها همچنین مشخص شد که در قسمت هایی از بدن او زخم هایی بسیار کوچک که با جسمی بسیار ریز ایجاد شده اند نیز وجود دارد، آزمایش خون نیز مشخصا وجود ماده ای غیرعادی را در خون مشخص نکرد.

همسر تیواری در مصاحبه ای در شبکه ی رادیویی همسرش عنوان کرد که او به هیچ وجه متوجه زخمها نشده است و این زخم ها در دو روز پیش از مرگ او بوجود آمده اند داستان این مرگ اما عجیب تر و ترسناک تر نیز میشود چراکه مدتی پیش از مرگ او به همسرش گفته بود که احساس میکند چیزی در تعقیبش است و به هیچ وجه حس راحتی ندارد. پدر گورا تیواری نیز مدعی شد که پسرش چند روز پیش از از دنیا رفتن به او درمورد احساسات بد و ناخوشایندش هشدار داده بود. (تمام این موارد درگزارشات پلیس ثبت شده است) همکاران تیواری نیز در گزارشی عنوان کردند که ادعای پلیس مبنی بر خودکشی تیواری کاملا غیرمنطقی است و هر پزشکی که بخواهد میتواند جسد او را برای وجود نشانه هایی از خودکشی بررسی کند.

درنهایت به عقیده ی بسیاری که پدر و همکاران گورا تیواری نیز شامل آنها میشوند علت مرگ او فعالیت در زمینه ی موضوعات پارانرمال بوده است.

 

منابع قابل استناد: اسپاینس

ایجاد مقاله

با ورود به بخش ایجاد مقاله قادر به ثبت و انتشار مطالب ترسناک خود خواهید بود (ضوابط سایت کاربر محور)

در صورتی که این مقاله را مخالف با قوانین جمهوری اسلامی می دانید به ما گزارش دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.