1,075 total views, 2 views today

مرگ توپاک شکور

توپاک آمارو شکور متولد ۱۶ ژوئن ۱۹۷۱ خواننده نامدار و تأثیرگذار موسیقی رپ بود که بیشتر با نام هنری توپاک یا ماکاولی شناخته می‌شد. میزان فروش آلبوم‌های وی تا به امروز ۷۵ میلیون نسخه بوده‌است، عنوانی که او را تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین هنرمندان موسیقی در جهان نموده‌است.

شکور علاوه بر موسیقی و فروش بالای آثارش، هنرپیشه و فعال اجتماعی نیز بوده اس به‌طوری‌که از وی همچنین به عنوان یک مدافع برابری اجتماعی و حقوق بشر نیز یاد می‌شود. ترانه‌های او عمدتاً دربارهٔ مضامین گوناگونی مانند گذران زندگی در خشونت و فقر، سختی‌ها و شرایط زندگی در محله‌های فقیر و زاغه‌نشین، نژادپرستی علیه سیاه‌پوستان، مقابله با تبانی گروهی ثروتمندان و بیان مستدل تئوری توطئه، مشکلات اجتماعی و درگیری و رقابت هنری با سایر خوانندگان است. فعالیت او از سال ۱۹۹۰ به عنوان رقصنده و پشتیبان در گروه موسیقی رپ دیجیتال آندرگروند آغاز شد.

نحوه مرگ

توپاک پس از تماشای یک مسابقه بوکس با شلیک چند گلوله از یک کادیلاک در لاس وگاس در نوادا، در ۷ سپتامبر ۱۹۹۶ زخمی شد و پس از ۶ روز در بیمارستان دانشگاه نوادا در ساعت ۴ و ۳ دقیقه صبح در ۱۳ سپتامبر وقتی که تنها ۲۵ سال داشت درگذشت. می‌گویند کسانی که به او گلوله شلیک کردند از آدم‌های ایست کُست بودند که بسیار با هم رقابت داشتند. پلیس لاس وگاس با این که هنوز رسماً این پرونده را نبسته‌است، به این نتیجه رسیده که کریپس، یکی از گروه‌های تبهکار لوس آنجلس، او را کشته.


 
توپاک که پس از حمله در سال ۱۹۹۴، همیشه همراه خودش چند محافظ شخصی و جلیقه ضد گلوله حمل می‌کرد، آن شب هیچ‌کدام را همراه نداشت. دلیل این موضوع هنوز یک معماست. نکته جالب این است که نام آخرین آلبوم او The Don Killuminati: The Seven Day Theory بود.

که اگر حروف آن را جابجا کنیم این جمله به دست می‌آید: (OK on tha 7th u think I’m dead yet I’m really alive) که معنی آن می‌شود: تو فکر می‌کنی که من در روز ۷ می‌میرم ولی من هنوز زنده‌ام.

البته خیلی‌ها در مرگ توپاک شک دارند و با توجه به چند عکس و فیلمی که بعد از مرگ توپاک او را زنده نشان می‌داد عقیده دارند که اون هنوز زنده است. توپاک اواخر عمر خود خیلی به ماکیاولی علاقه‌مند شده بود ماکیاولی فیلسوف ایتالیایی بود که همه فکر می‌کردند که در سن ۲۵ سالگی مرده اما او دوباره بعد از۱۸ سال (در سن ۴۳ سالگی) برگشت و انتقام خود را از دشمنانش گرفت به همین دلیل خیلی‌ها معتقدند که توپاک نمرده و می‌خواهد از روش ماکیاولی استفاده کند همچنین وقتی مادرش جنازه توپاک را دید گفت که او پسرش نیست با این حال اگر توپاک بخواهد دوباره برگردد باید سال ۲۰۱۴ که بازهم جمع ۲و۱و۴ برابر با ۷ می‌شود برمیگشت چون ۴۳ سالش می‌شود و ۱۸ سال از مرگش می‌گذرد.


 
در آهنگ اینتروی آلبوم The Don Killuminati توپاک هم صدای شلیک ۷ گلوله شنیده می‌شود. جالب این است که تعداد آهنگ‌هایی که پس از مرگ توپاک از او بیرون آمد بیش تر از تعداد آهنگ‌هایی است که قبل از مرگش بیرون آمد و آهنگ‌های او هنوز هم در تمام دنیا ریمیکس می‌شوند. در ۱۴ نوامبر ۲۰۰۳ فیلمی درباره او به نام Tupac: Resurrection ساخته شد که زندگیش را با صدای خودش تعریف کرد.

باید دقت داشت که در یکی از معروف‌ترین ترک‌های نوتوریوس بی.آی.جی که همراه با فیفتی سنت آن را پر کرده است در طی آهنگ صدای شلیک هفت گلوله شنیده می‌شود. همچنین در یکی از ترک‌های اسنوپ داگ که از افراد وست کُست به شمار می‌رود نیز صدای شلیک هفت گلوله شنیده می‌شود.

حتی عکسی که از جنازه توپاک به بیرون درز شده است بعضی از خالکوبی هایی که در زمان زنده بودن توپاک در بدن او دیده می شده در این عکس مشاهده نمی شود امینم هم در یکی از آهنگ های خود می گوید که دیگر هیپ هاپ مثل قدیم نیست از زمانی که توپاک رفته کوبا.

 

منابع قابل استناد:ویکی پدیا

5.0
02
ایجاد مقاله

با ورود به بخش ایجاد مقاله قادر به ثبت و انتشار مطالب ترسناک خود خواهید بود (ضوابط سایت کاربر محور)

در صورتی که این مقاله را مخالف با قوانین جمهوری اسلامی می دانید به ما گزارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.