1,301 total views, 5 views today

مرگ ایتان پات (پرونده های ترسناک)

ایتان کلیل پات پسر بچهٔ ۶ سالهٔ آمریکایی بود که مرگ او از بزرگترین پرونده‌های جنایی آمریکاست. قاتل او، پدرو هرناندز پس از ۳۳ سال در سال ۲۰۱۲ دستگیر شد و به قتل ایتان اعتراف کرد. رونالد ریگان رئیس جمهور سابق آمریکا در سال ۱۹۸۳ روزی که ایتان ناپدید شد را روز ملی کودکان گم‌شده نامید.


 
بعد از گم‌شدن ایتان، جستجوی گسترده‌ای در شهر نیویارک برای پیداکردن او به راه افتاد، اما همه تلاش‌ها بی‌نتیجه ماند طرح چاپ عکس کودکان گمشده روی کارتن‌های شیر، برای اولین‌بار در امریکا، در آن موقوع به اجرا درآمد ماجرای گم‌شدن ایتان پات در سال ۱۹۷۹ میلادی خانواده‌های زیادی را در امریکا نگران کرد ناپدیدشدن یک پسربچه شش‌ساله در روز روشن، آرامش را از خیلی از خانواده‌ها ربود قرار بود ایتان پات در آن روز برای اولین‌بار، خودش مسیر مدرسه را تا خانه برود.

اما پدرو هرناندز، مردی که در آن زمان تنها ۱۸ سال سن داشت، مسیر ایتان و خانواده‌اش را برای همیشه عوض کرد ریموند کلی، رییس پلیس نیویورک براساس نتایج بازجویی‌ها آنچه که در آن روز اتفاق افتاده را چنین توصیف می‌کند: «آقای هرناندز به کارآگاه‌های ما توضیح داده که چطور ایتان را گول زده است. او به ایتان که در ایستگاه سرویس بود، قول داده برایش نوشابه بخرد. اما بعد او را به زیر زمین مغازه‌ای که در آن کار می‌کرده برده، خفه‌اش کرده، جسدش را داخل یک پلاستیک قرار داده و در سطل زباله انداخته است.»

خبر دستگیری قاتل این پسربچه، بار دیگر نام او خانواده‌اش را به صدر اخبار روزنامه‌های امریکا آورده است مایکل بلومبرگ، شهردار نیویورک درباره دستگیری آقای هرناندز گفت: «اگر به‌خاطر بیاورید، ۳۳ سال پیش این فاجعه‌ای بود که در سطح امریکا، قلب میلیون‌ها نفر، مخصوصا پدر و مادرها را شکست. من خودم پدر هستم و واقعا نمی‌توانم تصور کنم پدر و مادر ایتان چقدر سختی را تحمل کرده‌اند. امیدوارم یک قدم نزدیک‌تر شده باشیم به این‌که دردهای آنها را تسکین بدهیم.»

رونالد ریگان، رییس‌جمهوری سابق امریکا در سال ۱۹۸۳، روزی که ایتان ناپدید شد را روز ملی کودکان گمشده نامید در سال ۱۹۸۴، پولیس به مرد دیگری مظنون شد. خوزه آنتونیو رموس، دوست کسی بود که از ایتان نگهداری می‌کرد او قبلا به جرم اذیت و آزار جنسی کودکان بازداشت شده بود. پلیس بارها خانه و محل کار او را جستجو کرد، اما شواهدی بر این‌که او جرم را مرتکب شده، پیدا نکرد.


 
جستجوها بی‌نتیجه ماند، تا این‌که سرنخ‌هایی درباره پدرو هرناندز به پلیس رسید آن‌طور که گزارش شده، آقای هرناندز برای یکی از افراد خانواده‌اش ماجرای ۳۳ سال پیش را بازگو کرده و او هم با پلیس تماس گرفته و آقای هرناندز را تحویل داده است او در سال ۱۹۷۹ در مغازه‌ای در نزدیکی خانه خانواده پات کار می‌کرده است در زمان مرگ ایتان، افراد دیگری که در فروشگاه کار می‌کردند، مورد بازجویی قرار گرفتند، اما از آقای هرناندز بازجویی صورت نگرفته است.

پلیس نیویورک اکنون می‌گوید نمی‌داند چرا در آن زمان کسی به او شک نکرده است.مقام‌های امنیتی نیویورک می‌گویند آقای هرناندز در زمان اعتراف گریه می‌کرده و تنها گفته نمی‌داند چرا این کار را انجام داده است در حال حاضر آقای هرناندز، به دلیل ابراز تمایل به خودکشی، در بیمارستانی در نیویورک نگهداری می‌شود قاضی دستور داده است که او مورد بررسی‌های روانشناختی قرار گیرد هنوز هیچ آثاری از جسد ایتان پیدا نشده است.

 

ایجاد مقاله

با ورود به بخش ایجاد مقاله قادر به ثبت و انتشار مطالب ترسناک خود خواهید بود (ضوابط سایت کاربر محور)

در صورتی که این مقاله را مخالف با قوانین جمهوری اسلامی می دانید به ما گزارش دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.