715 total views, 2 views today

مارباس (72 شیطان در کتاب کلید سلیمان)

کلید سلیمان یک کتاب سحر معروف است که به طور نادرست به سلیمان نبی نسبت داده می‌شود. احتمال زیاد این کتاب به قرن 14 و 15 ایتالیا باز می‌گردد و نمونه‌ای از سحر دوره رنسانس است در دوران رنسانس کتابهای سحر زیادی نوشته شد که اکثراً بر پایه متون قدیمی کابالایی یا کیمیاگری عربی بود.

چندین نسخه مختلف از این کتاب وجود دارد که دارای تفاوتهای کم یا زیادی با هم هستند اما بیشتر این نسخ در قرن 14 و 15 نوشته شدند یک نسخه یونانی این کتاب نیز از قرن 15 وجود دارد که نام آن کارهای سحر سلیمان است دو نسخه عبری این کتاب نیز در کتابخانه انگلستان نگهداری می‌شود که مربوط به قرن 16 و 17 است.

در این کتاب شیاطین خبیث (اجنه) که از آغاز خلقت بشر از آسمان به روی زمین سقوط کرده اند معرفی شده اند که تمامی آنها برای انسان مضر بود و هستند اینها همان شیاطینی هستند که به فرمان حضرت سلیمان به غل و زنجیر کشیده شده و پس از مرگ ایشان آزاد شده و تا به امروز با سپاه خود مشغول گمراه کردن انسان ها هستند.

پنجمین شیطان

معروف به روح پنجم. او پنجمین شیطانی است که توسط حضرت سلیمان به غل و زنجیر کشیده شد مارباس رهبریست بسیار توانا که بصورت یک شیر بزرگ ظاهر می شود اما اگر انسانی از او بخواهد خود را بشکل انسانی با چشمان گربه نمایان می کند کلا این شیطان در تغییر شکل دادن مهارت خاصی دارد بصورتی که حتی به شکل گرگ و خرس نیز مشاهده شده است همیشه در حاله ای از ابهام و راز سخن می گوید و به انسان از بیماریها خبر می دهد و راه های درمان را می داند او هنر و دانش و علم مکانیک را بخوبی می داند. 36 سپاه از شیاطین تحت فرمان او هستند.

بنابر گزارشات عینی معاصر چندین بار در بیابان های آریزونا مشاهده شده است.

 

منابع قابل استناد: کلید سلیمان

ایجاد مقاله

با ورود به بخش ایجاد مقاله قادر به ثبت و انتشار مطالب ترسناک خود خواهید بود (ضوابط سایت کاربر محور)

در صورتی که این مقاله را مخالف با قوانین جمهوری اسلامی می دانید به ما گزارش دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.