لیست مخوف ترین زندان های جهان

نویسنده: Jaber

دنبال کردن:

تعداد مقاله:1378

بیوگرافی: متولد 1374 هستم اهل گیلان، شهرستان آستانه اشرفیه، مدیر وبگاه غذا برای روباه. ترس حسی است مانند دیگر احساسات انسان، قصدم ساخت یک سایت ترسناک به معنای واقعی بود نه فقط به اسم. دوست داشتم چیزی بسازم که کاربر از بدو ورود غریبگی و ناشناخته بودن رو حس کنه و به نظر بنده چیزی که ناشناخته باشه ترسناک هم هست. امیدوارم تا اینجا به مقصدم نزدیک شده باشم.

درتاریخ : 2018-04-19
 • 210 بازدید
 • لیست مخوف ترین زندان های جهان

  برخی از زندان ها لقب «مخوف ترین» زندان های جهان را به خود گرفته اند این زندان ها مکان هایی غیر انسانی و وحشیانه هستند که بسیار آلوده و کثیف هستند.  تنبیه مجرمان و زندانی کردن انسان های گناهکار یکی از مرسوماتی است که در سراسر جهان اجرا می شود ولی برخی از این زندان ها، به قدری مخوف هستند که شاید کلمه ای دیگر باید برای آن ها انتخاب کرد در این مطلب به بررسی چند زندان مخوف جهان می پردازیم.

   

  زندان ديارباکر در ترکيه


   
  از سال 1981 تا 1984- يعني به فاصله سه سال- 34 زنداني در زندان « ديارباکر» ترکيه به دليل شکنجه هاي مرگبار جان خود را از دست داده اند و اين وضعيت نابسامان همچنان ادامه دارد. زنداني هاي ديارباکر،هم از لحاظ جسمي و هم از لحاظ روحي شکنجه مي شوند. شرايط نامساعد زندگي در اين زندان به اندازه اي است که حتي خود افرادي که در آنجا حبس هستند،فعاليت هاي زيادي را براي اعلام نارضايتي خود از شرايط موجود انجام مي دهند. اعتصاب غذا، خودسوزي و خودکشي از کارهايي هستند که اين زنداني ها براي رساندن فرياد نارضايتي خود انجام مي دهند.

   

  زندان بانگ کوانگ در تایلند


   
  با وجود این که ملقب به “هیلتون بانکوک” است، اما در حقیقت هیچ شباهتی با هتل ندارد. زندان بانگ کوانگ تایلند به شکنجه ی روزانه ی زندانیان شهرت دارد، شکنجه هایی که یک فرآیند روتین به شمار می روند. شرایط سخت و خطرناکی در بانگ کوانگ وجود دارد. زندان ها به غایت کوچک هستند و ده ها زندانی درون هر یک از انها در کنار یکدیگر انباشته شده اند. زندانیان تازه وارد تا سه ماه با زنجیرهایی که به پاهایشان بسته شده تردد می کنند. اما درباره ی غذا، جز از یک وعده ی غذایی اندک از برنج فراتر نمی رود، به همین دلیل زندانیان مجبورند با اموال و دارایی مخصوص خود غذا بخرند و همین کافی است تا فتیله ی جنگ و دعوا را درون زندان روشن کند.

   

  زندان ریکرز در ایالات متحده ی آمریکا


   
  وقتی درباره ی خشونت و درگیری های منجر به قتل داخل زندان صحبت می کنیم، ستاره ی زندان جزیره ی ریکرز آمریکا می درخشد. ریکرز زندانی است که شاهد خشونت و درگیری های مداوم بوده است. زندانیان ریکرز حتی بی رحم ترینشان اعتراف کرده اند که هر لحظه بیم جان خود را دارند و می ترسند که کشته شوند. ترس و وحشت از دیوارهای ریکرز می جوشد. ریکرز ۹ هزار زندانی و ۱۵۰۰ زندانبان دارد. این زندان آمریکایی به شرایط نامساعد معیشتی شهرت دارد تا جایی که بسیاری از انجمن های حقوقی دعاوی قضایی علیه آن ترتیب داده اند.

   

  زندان تدمر در سوریه


   
  یکی از زندان های مخوف جهان، زندان تدمر کشور سوریه بود که اغلب تکفیری ها در ان زندانی بودند  و هر عملی در ان منجر به شکنجه های وحشتناک می شد قتل و عام دسته جمعی زندانیان از دیگر مرسومات این زندان بود از شکنجه های این زندان می توان به بریدن دست و پا با تبر و کشیدن روی زمین تا دم مرگ را نام برد اما یکی از بدترین کشتار ها در در ۲۷ ژوئن ۱۹۸۰، یک روز پس از تلاش نافرجام برای ترور حافظ اسد، رئیس‌جمهور سوریه،اتفاق افتاد نیروهای گروهان دفاعی سوریه موسوم به سرایا الدفاع تحت فرماندهی رفعت اسد، برادر حافظ اسد وارد زندان تدمر شده و درحدود یک‌هزار نفر از زندانیان را به قتل رساندند در نهایت این زندان توسط داعش تخریب گردید.

   

  زندان سن کوئنتین در ایالات متحده ی آمریکا


   
  از ایالات متحده ی آمریکا همچنین زندان های دیگری هم در لیست بدترین زندان های جهان وجود دارد. زندان سن کوئنتین، قدیمی ترین زندان کالیفرنیا که در سال ۱۸۵۲ میلادی تأسیس شد و از آن زمان شاهد هزاران آشوب و درگیری های خشونت آمیز بوده که آخرین آن در سال ۲۰۰۶ میلادی بود؛ آشوب هایی که تا چند روز ادامه داشت و منجر به قتل چند زندانی و مجروح شدن ۱۰۰ تن دیگر گردید. دلیل این موضوع اغلب اختلافات نژادی و تعلق داشتن به گروه های مختلف با سبک های تبهکاری ناهمگون بوده است.

   

  زندان آلکاتراز در ایالات متحده ی آمریکا


   
  به یکی از مشهورترین زندان های تاریخ می رویم. زندان آلکاتراز که بر روی بلندی های جزیره ای به نام آلکاتراز و در نزدیکی شهر لوس آنجلس قرار دارد. این زندان میزبان خطرناک ترین مجرمین جهان بوده است. زندانی برای ارتکاب جرائم برنامه ریزی شده و بدون برنامه. از جمله معروفترین حوادث زندان آلکاتراز به سال ۱۹۴۶ میلادی برمی گردد که صدها زندانی قصد داشتند تا از روی دیوارها و لا به لای حفاظ ها فرار کنند. تلاش برای فرار منجر به برخوردهای خشونت آمیزی شد تا جایی که به آن لقب “نبردهای آلکاتراز” را داده بودند. در سال ۱۹۶۳ میلادی زندان آلکاتراز به دلیل بدنامی بیش از اندازه و هزینه های سنگینی که برای حکومت آمریکا داشت، بسته شد. از آن زمان تاکنون آلکاتراز به یک جاذبه ی گردشگری در آمریکا تبدیل شده است.

   

  زندان مندوزا در آرژانتين


   
  در سال 2004 سازمان عفو بين الملل اعلام کرد با وجود ظرفيت 600 نفري زندان «مندوزا» در آرژانتين تعداد افرادي که آنجا در بدترين شرايط زنداني هستند به 1600 نفر مي رسد . در قسمتي که سلول هاي انفرادي اين زندان قرار دارند،هيچ امکاناتي براي استحمام در نظر گرفته نشده و حتي زنداني ها براي برآورده کردن نيازهاي اوليه خود مجبورند از کيسه هاي پلاستيکي استفاده کنند.شرايط سخت بند زنان اين زندان هم دست کمي از بند مردان ندارد و بسياري از زندانيان زني که مادر هستند مجبورند کودکانشان را در بدترين شرايط ممکن بزرگ کنند.

   

  زندان لاسابانیتا در ونزوئلا


   
  زندان لاسابانیتا در ونزوئلا نه تنها در فهرست بدترین و بدنام ترین زندان های دنیا قرار دارد بلکه یکی از خونبارترین مکان های دنیا است، زیرا در طول دهه های مختلف شاهد خشونت هایی بوده که صدها زندانی را به کام مرگ کشیده است از جمله شدیدترین درگیری های لاسابانیتا به سال ۱۹۹۴ میلادی برمی گردد که ۱۰۸ زندانی کشته شدند. آخرین شرارت های خونین زندانیان به در سال ۲۰۰۰ میلادی بود که ۲۰۰ نفر کشته و ۶۲۵ نفر از زندانیان زخمی شدند. لاسابانیتا فقط گنجایش ۱۵ هزار زندانی را دارد، اما بیش از ۲۵ هزار زندانی در ان جای داده می شوند که از خطرناک ترین اشرار دنیا هستند.

   

  زندان اي دي ايکس در ایالات متحده امریکا


   
  زندان «اي دي ايکس فلورانس» در کلورادو در جواب آشوب ها و حمله به نگهبان ها و کارمندان در چند زندان آمريکا ساخته شده است.زندان اي دي ايکس به گونه اي ساخته شده که هيچ يک از زندانيان با خدمه يا نگهبان ها تماس مستقيم ندارند و در سلول هاي جداگانه روز را به شب و شب را به روز مي رسانند و به اين ترتيب با 24 ساعت تنها ماندن در يک سلول تنگ و تاريک آرام آرام شکنجه روحي مي شوند. معمولاً افرادي که به اي دي ايکس فرستاده مي شوند خلافکارهاي بسيار خطرناکي هستند که چندين بار مرتکب قتل شده اند و يا به هم سلولي ها و زنداني هاي ديگر در ساير زندان ها صدمه رسانده اند .با وجود همه تلاش هايي که براي برقراري نظم در اين محل مي شود در طول 13 سالي که اين زندان ساخته شده باز هم دو کشته در آن بر جاي مانده است. خيلي ها مي گويند اين آمار واقعي نيستند چون افرادي که براي سپري کردن محکوميت خود به اي دي ايکس فرستاده مي شوند معمولاً نمي توانند در برابر شرايط سخت آن دوام بياورند و دست به خودکشي مي زنند. لااورنس کلاکر يکي از زندان هايي بود که در بدو ورود با شليک گلوله مورد حمله ديگر زنداني ها قرار گرفت و زخمي شد. او مدتي بعد از بهبودي اش دچار افسردگي شد و نتوانست شرايط سخت آنجا را تحمل کند و دست به خودکشي زد.

   

  زندان گیتاراما در رواندا

   
  به زندان گیتاراما “جهنم روی زمین” گفته می شود. دلیل آن بسیار روشن است. زندانی که فقط گنجایش ۵۰۰ نفر را دارد، هم اکنون ۶ هزار زندانی را در خود جای داده است. مکانی کم وسعت با تعداد زیادی از زندانیان، آنها مجبورند در تمام وقت سرپا بایستند، این موضوع باعث خستگی، عفونت پاهاو ابتلای آنها به امراض و التهابات مختلف شده است، که گاهی برای نجات جان زندانیان مجبورند پای آنها را قطع کنند.

   

  زندان نايروبي در کنيا


   
  زندان «نايروبي» کنيا هم يکي از مخوف ترين زندان هاي جهان به شمار مي رود. در حالي که اين زندان فقط براي نگهداري 400 نفر ساخته شده، آمار زندانيان موجود در آن به 4000 نفر مي رسد. ازآنجا که فضاي کوچک زندان نايروبي جوابگوي اين همه زنداني نيست، در يک خوابگاه آن 250 زنداني فقط با داشتن پنج تشک براي خوابيدن تا صبح سر مي کنند. بودجه اي که مسؤولان اين کشور به هر زنداني براي تأمين مخارجشان اختصاص داده اند، فقط 30 صدم دلار است؛ بنابراين تأمين غذا، لباس و تجهيزات پزشکي رويايي دست نيافتني براي زنداني ها به شمار مي رود.

   

  زندان لاسانت در فرانسه


   
  زندان لاسانت فرانسه در این فهرست قرار دارد. صدها مورد خودکشی در این زندان ها گزارش شده، دلیل ان شرایط سخت زندان است. می گویند داخل زندان لاسانت فرانسه یک ساختار ترتیبی و به نوعی یک  هرم قدرت بین تبهکاران وجود دارد. تبهکاران مخوف و قدرتمند در رأس هرم قدرت قرار دارند و ضعیف ها در قسمت پایین. ضعیف ها در زندان لاسانت همیشه در حالتی از ترس و خوف مداوم قرار دارند. مدیریت زندان به دلیل شرایط حاکم اجازه می دهد تا فقط چهار ساعت از بندهای خود بیرون بیایند.

   

  زندان کاراندیرو در برزیل


   
  زندان تأدیب و به اصلاح کاراندیرو در برزیل، هر چند که نام تأدیب بر آن نهاده اند، اما تفاوت بین لقب کاراندیرو و واقعیت آن بسیار است. این زندان شاهد درگیری های بسیار خونینی بوده است که بدون شک بدترین آنها به سال ۱۹۹۲ میلادی بازمی گردد، ۱۰۲ زندانی در  آن حادثه کشته شدند و در عین حال شرایط سخت بهداشتی و معیشتی را دارا بوده است. گفته می شود از هر پنج زندانی کاراندیرو یک نفر آلوده به ویروس ایدز است.

  زندان بلک بيچ در گينه


   
  سازمان حبس بين الملل زندان « بلک بيچ» در گينه استوايي را به عنوان يکي از مخوف ترين زندان هاي جهان معرفي کرده است؛ از نظر اين سازمان زنداني شدن در بلک بيچ با هر نوع محکوميتي برابر با مرگ تدريجي است. داغ کردن و سوزاندن کف پا از جمله شکنجه هاي مرگباري است که در اين زندان انجام مي شود. در بلک بيچ تا حد امکان به زندانيان غذاي کمي داده مي شود و گرسنگي يکي از علل رايج و معمولي مرگ در اين زندان به شمار مي رود. بالا رفتن موش ها از در و ديوار اين زندان و وجود فضله اين حيوانات و نبود بهداشت کافي هم شرايط بدي را براي زندانيان به وجود آورده؛بدترازآن اينکه براي جلوگيري از شيوع بيماري هاي واگيردار هيچ گونه تجهيزات پزشکي اي در نظر گرفته نشده است.

  تمام زندانياني که در بلک بيچ حبس بوده و پس از مدتي آزاد شده اند همگي متفق القول بر اين عقيده اند که مسؤولان اين زندان افراد را در بدترين شرايط ممکن نگاه مي دارند. ويجا چيکامپوي51 ساله – سياستمداري که رهبري جنبش خودمختار جزيره بياکو را در گينه بر عهده داشته- يکي از اين زندانيان است که در گفت و گويي با روزنامه تلگراف درباره روزهاي حضورش دراين زندان به آزار و اذيت هايي که ديده بود اشاره کرد. چيکامپو گفت:«درمدتي که در بلک بيچ زنداني بودم به طرز بسيار وحشيانه و تا سر حد مرگ شکنجه مي شدم. آنها ساعت هاي زيادي من را همراه 15 زنداني ديگر در يک سلول تنگ و تاريک که هيچ روزنه اي نداشت و نوري از آن رد نمي شد حبس مي کردند. اگر تعليمات نظامي اي را که در گذشته براي زندگي در شرايط سخت فرا گرفته بودم به خاطر نمي آورم.

  امروز مطمئناً ديوانه شده بودم. مسؤولان بلک بيچ زندانيان مهم اين زندان را طوري شکنجه مي کردند که تأثير رواني برآنها داشت و هر لحظه ممکن بود تعادل رواني شان به هم بريزد.شرايط طوري بود که يکي از زنداني ها به خاطر اينکه مدت بسيار زيادي را در تنهايي و زير شکنجه به سر برده بود،براي هميشه قدرت سخن گفتن خود را از دست داد.

   

   

  منابع قابل استناد:تابناک باتوyjcراسخون

  دیدگاه

  One thought on “لیست مخوف ترین زندان های جهان

  1. کیوان گفت:

   به این لیست زندانهای مخوف سیاسی جمهوری عنسلامی رو هم جا داره اضافه کنیم..

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.  ملاحظات کاربر گرامی در صورت توهین و اهانت به مقدسات و کاربران دیگر آی پی شما مسدود خواهد شد.
  دسته ها اطلاعات عمومی (دانستنیها) ترسناک (اتفاقات ترسناک جهان) عجیب (عجایب جهان) مکان های ترسناک (اماکن عجیب)
  Foodforfox The Scary Website 2020 ©

  loading time : 0٫547 s