1,818 total views, 1 views today

لباس عروس تسخیر شده

سال ۱۸۴۹ دختری به نام آنا بیکر از خانواده‌ای ثروتمند، عاشق آهنگری فقیر از طبقات فرودست جامعه شد. اما در این میان پدر دختر، اِلیس بِیکر، با این ازدواج موافقت نکرده و مرد جوان را واداشت تا خانه و زندگی خود در ناحیه آلتونا (Altoona) در ایالت پنسیلوانیا، رها کرده و ترک دیار کند، از سوی دیگر دخترش را نیز در خانه حبس کرد.

آنا از بعد از این حادثه، کینه‌ی پدرش را به دل گرفت و تا زمان مرگش در سال ۱۹۱۴ این خشم و عصبانیت را رها نکرده و بدون آنکه ازدواج کند از دنیا رفت.

قبل از تمامی این رویدادها، آنا لباس عروس زیبایی انتخاب کرده بود تا در روز ازدواجش به تن کند، اما از آنجایی که این اتفاق هرگز رخ نداد، دختری از خانواده‌ی محلی به نام الیزابت دیزارت به جای او این لباس را پوشید، اما در عوض تمام عمرش را در حسرت سپری کرد.

سال‌ها بعد لباس به خیریه اهدا شد و سرانجام عمارت بیکرها هم به موزه تبدیل شد. لباس عروس نیز در کمدی شیشه‌ای و در اتاقی که قبلا متعلق به آنا بیکر بود، آویزان شد.

گفته می‌شود که لباس گاهی به صورت خودبه خودی حرکت می‌کند، و لباس از سویی به سوی دیگر تاب می‌خورد،گویی عروسی جوان روبروی آینه ایستاده و لباس را به تنش امتحان می‌کند.
تمام کسانی که برای تحقیق به سراغ لباس آمده و آن را از نظر ماورایی و ارتباطات خاص مورد بررسی قرار دادند، در نهایت دست خالی بازگشتند. هنوز هیچ کسی نتوانسته توضیحی قانع کننده در مورد این حرکت‌های خودبخودی ارائه کند. شاید این در نهایت آنا بیکر است که لباسش را مطالبه می‌کند.

 

منابع قابل استناد:در جستجو هیولا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.