220 total views, 1 views today

قتل های رندی کرافت

رندي استيون کرافت قاتل پرآوازه امريکايي است که به جرم قتل 16 نفر در يکي از زندان هاي کاليفرنيا در اتاق مرگ اعدام شده است کرافت در اتوبان هاي اطراف کاليفرنيا مردان جوان را انتخاب مي کرد و آنها را به شکل وحشتناکي مي کشت. تمامي قربانيان قبل از مرگ مورد آزار و اذيت و شکنجه قرار مي گرفتند و اغلب آنها با فندک به آتش کشيده مي شدند و پليس هربار بقاياي سوخته اجسادشان را پيدا مي کرد.


 
برخی از قتل ها در شرايطي صورت مي گرفت که قاتل سريالي در حالت مستي بود 16 قتل وي به اثبات رسيد و در نهايت او متهم به کشتن 51 نفر شد نام واقعي اش راندولف استيون بود او در 19 مارس 1945 ميلادي به دنيا آمد و به خاطر جنايت هايش به قاتل بزرگراه ها شهرت يافت. قربانيان وي مردان جواني بودند که بيشتر در منطقه کاليفرنيا و بزرگراه هاي اين منطقه گرفتار شدند او پس از دستگيري به آزار و اذيت 51 پسر جوان اعتراف کرده بود اجساد قربانيان کرافت اغلب در نزديکي بزرگراه ها توسط ماموران پليس کشف شده بودند.

وي از کارشناسان اقتصاد و تحصيلکرده کالج مک کين و چهارمين فرزند خانواده بود پدر و مادر وي پس از جنگ جهاني دوم به وايومينگ کاليفرنيا نقل مکان کردند پدرش کارگر و مادرش اپراتور يک شرکت بود پدر براي فرزندان خود چندان وقت نمي گذاشت و رندي به همراه سه خواهر بزرگتر از خودش دوران کودکي را دور از توجه والدين گذراند در سال 1948 خانواده وي از لانگ بيچ کاليفرنيا به اورنج کانتي نقل مکان کردند و او در اعتراف هاي خود گفت در يک سالگي دچار حادثه شد و پس از پرت شدن از نيمکت استخوان پايش شکست و يک سال بعد از آن هم به خاطر سقوط از پله ها صدمه ديد او در مدرسه نمرات بسيار عالي مي گرفت و به خاطر چهره و شخصيت جذابش درميان دوستان خود از توجه زيادي برخوردار بود که در دوران دبيرستان محبوبيت بيشتري يافت او پس از دوره دبيرستان در کالج با داشتن بورس تحصيلي در رشته اقتصاد مشغول به تحصيل شد و علاقه وي به سياست همچنان در رفتارهايش ديده مي شد. کرافت تمايل به آزار نوجوانان را از دوره دبيرستان آغاز کرده بود که آثار انحراف اخلاقي در او ظاهر شد.


 
در سال 1963 کرافت با وانت خود در اطراف شهر پرسه زده و قربانيان خود را به دام مي انداخت در اين اثنا يک افسر پليس مخفي به وي ظنين شد و او را بازداشت کرد اما به دليل نداشتن شواهدکافي و سابقه بازداشت قبلي وي از زندان آزاد شد
او در همين سال ها به دليل سردرد و معده درد مجبور شد که خود را به يک پزشک نشان دهد از آن زمان علاقه وافر او به الکل، شب زنده داري، فاصله از درس ظاهر شد و از آن زمان رفته رفته، حملات وي بسيار گسترده شد اطلاعات پليس در آن زمان نشان مي داد که ليستي از پيام هاي رمزي مربوط به قربانيان در يک کيف در صندوق عقب ماشين کرافت پيدا شد جست وجو در آپارتمان وي نشان از قتل هاي مختلف وي داشت.

لباس هاي متعلق به قربانيان، الياف قاليچه کنار تخت کرافت نشان مي داد که سه قرباني روي اين قاليچه به قتل رسيده اند. کارآگاهان متوجه شدند که کرافت اغلب به اورگان و ميشيگان رفته و درست در همين مناطق پرونده قتل هاي حل نشده زيادي وجود داشت با توجه به شواهد موجود کرافت بازداشت و در دادگاه به قتل 16 تن متهم شد. اما شواهد موجود حاکي از آن بود که وي قربانيان بيشتري داشته است.

برخي از کارآگاهان با انجام تحقيقات همواره بر اين باور بودند که کرافت همدستي نيز داشته که هرگز به وجود او اعتراف نکرده است او بيشتر قتل هايش را تحت تاثير الکل و مواد مخدر انجام مي داد. اما هيچ شريک جرمي نيز براي وي پيدا نشد در 26 سپتامبر 1988 ميلادي کرافت محاکمه شد که يکي از طولاني ترين و پر هزينه ترين محاکمات آن زمان در منطقه اورنج کانتي شناخته شد اعضاي هيات منصفه پس از 11 روز او را مجرم شناخته و حکم اعدام را برايش صادر کردند او تا روز اعدامش در زندان سن کوئنيتن به سر برد تا اين که در سال 2000 ميلادي دادگاه عالي کاليفرنيا حکم اعدام وي را تاييد کرد.

 

5.0
01
ایجاد مقاله

با ورود به بخش ایجاد مقاله قادر به ثبت و انتشار مطالب ترسناک خود خواهید بود (ضوابط سایت کاربر محور)

در صورتی که این مقاله را مخالف با قوانین جمهوری اسلامی می دانید به ما گزارش دهید.

One thought on “قتل های رندی کرافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.