می توانید در این بخش از بین 100 فیلم منتخب به ترسناک ترین فیلم از نظر خود رای دهید و آمار برترین فیلم ها ژانر وحشت را مشاهده کنید.

 

رتبه ترسناک ترین های جهان از نگاه کاربران

فیلم مورد نظر من در این لیست قرار ندارد؟

(در صورتی که فیلم مورد نظرتان رای بیشتری از فیلم های لیست اصلی نیاورد حذف خواهد شد)

اضافه کردن فیلم به قسمت رای گیری

معرفی پنج فیلمی که توسط رای کاربران در رتبه یک تا پنج نظرسنجی قرار گرفته است.

 

THE CONJURING 2013

احضار یا تسخیر فیلمی ترسناک، محصول سال 2013 ایالات متحدهٔ آمریکا به کارگردانی جیمز وان و نویسندگی چاد و کری هِیس است. این فیلم اولین قسمت در مجموعه فیلم‌های احضار محسوب می‌شود. در این فیلم پاتریک ویلسون وویرا فارمیگا به ایفای نقش‌های اد و لورین وارن، دو محقق موضوعات فراطبیعی پرداخته‌اند. منتقدان، کارِ کارگردان را ستوده‌اند که بدون نشان‌دادن صحنه‌های خشونت‌آمیز، به‌شدت بیننده را می‌ترساند. داستان احضار دربارهٔ خانوادهٔ پرون با پنج دختر است که در سال 1971 به یک خانهٔ بزرگ و کهنه در روستایی در ایالت رود آیلنداسباب‌کشی می‌کنند. در بدو ورود، سگ خانواده حاضر به ورود به خانه نیست. کمی بعد، خانوادهٔ پرون متوجه می‌شوند که این خانه توسط قدرتی ناشناخته در حال کنترل است. مادر ملتمسانه از دو متخصص مسائل ناشناخته به نام‌های اِد و لورِین وارِن (پاتریک ویلسون وویرا فارمیگا) می‌خواهد تا از خانهٔ آن‌ها بازدید کنند. اِد و لورِین پی می‌برند که درگیر مخوف‌ترین پروندهٔ زندگی‌شان شده‌اند رشته اصلی این داستان (که طبق گفته فیلم بر اساس داستان واقعی‌ست) در فیلم‌های احضار 2 و احضار 3 تکمیل می‌شود.

THE GRUDGE 2006

کینه2 نام یک فیلم آمریکایی است. این فیلم دنباله‌ای بر فیلم ترسناک کینه، محصول سال 2006، به‌شمار می‌رود این فیلم روایتگر داستان زندگی مردی است که در یک شرکت ژاپنی برای کار بر روی پروژه‌های مالیِ این شرکت استخدام می‌شود. این موضوع باعث می‌شود که او همسر و مادرش را نیز با خود به توکیو بیاورد. آن‌ها در خانه‌ای ساکن می‌شوند و پس از مدتی درمی‌یابند در این خانه تنها نیستند…

THE EXORCIST 1973

جن‌گیر فیلمی آمریکایی محصول سال 1973 به کارگردانی ویلیام فریدکین، ساخته‌شده بر اساس رمانی به همین نام از ویلیام پیتر بلتی است. جن‌گیر یکی از موفق‌ترین فیلم‌های ژانر وحشت به‌شمار می‌رود جن‌گیر در چهل و ششمین مراسم جایزهٔ اسکار، نامزد 10 اسکار بود که نهایتا موفق به کسب 2 اسکار در رشته‌های بهترین فیلم‌نامهٔ اقتباسی و بهترین صدا شد ماجرا در جرج تاون در حومهٔ واشینگتن دی سی می‌گذرد. کریس مک‌نیل، بازیگر زن تلویزیون، نگران سلامت دخترش، رِیگِن، است که دچار تشنج شدید شده و در رختخواب به خود می‌پیچد. پزشکان از درمان دخترک ناتوان‌اند، تا آنجا که به کریس پیشنهاد می‌کنند از یک جن‌گیر کمک بگیرد. کریس به یک کشیش جوان به نام پدر کاراس مراجعه می‌کند و از او درخواست می‌کند تا به ریگن کمک کند. پس از تحقیقاتی که پدر کاراس بر روی ریگن انجام می‌دهد و مطمئن می‌شود که شیطان بدن او را تسخیر کرده، به کلیسا مراجعه کرده و درخواست می‌کند تا خودش مراسم جن‌گیری را انجام دهد. اما کلیسا شخصی باتجربه‌تر به نام پدر مِرین را پیشنهاد می‌کند. مِرین کشیشی پیر است و موجودی را که بدن ریگن به تسخیر او درآمده‌است می‌شناسد. پدر مِرین به خانهٔ کریس مک‌نیل می‌رود و به‌همراه پدر کاراس جن‌گیری را شروع می‌کنند. در این مراسم سخت و طاقت‌فرسا، پدر مِرین جان خود را از دست می‌دهد و پدر کاراس در نهایت، به قیمت جان خودش، اهریمن را از بدن ریگن خارج می‌کند.

THE CONJURING 2016

احضار 2 یا تسخیر 2 فیلمی فراطبیعی ترسناک، محصول سال 2016 آمریکا به کارگردانی جیمز واناست. این فیلم دنبالهٔ فیلم ترسناک احضار می‌باشد که در 19 ژوئیه 2013 اکران شده بود. پاتریک ویلسون و ورا فارمیگا یکبار دیگر نقش دو متخصص مسائل ناشناخته به نام‌های اِد و لورِن وارن (بر اساس واقعیتی نقل شده از همین زوج) را ایفا می‌کنند. احضار 2 در تاریخ 10 ژوئن 2016 توسط برادران وارنر اکران شد فیلم فراطبیعی احضار روح 2 فروش 320 میلیون دلاری موفقی داشت. به‌همین جهت نسخه جدید فیلم احضار قرار است تولید شود و نسخه سوم این فیلم، براساس یکی از کتاب‌های اد وارن روایت خواهد شد، که قرار است این فیلم در سال 2020 اکران شود. فیلم احضار 2 بنا بر گزارش بینندگان ترسناک تر از قسمت اول آن بوده است. وظیفه نوشتن فیلم نامه بر عهده ی دیوید لزلی جانسون یکی از نویسندگان احضار روح 2 خواهد بود.

THE RING 2005

حلقه دو  یک فیلم ترسناک روانشناسانه آمریکایی محصول سال 2005 ، که دنباله‌ای بر فیلم حلقه در سال 2002 به‌شمار می‌رود، که خود آن فیلم نیز نسخه بازخلق‌شده فیلم ژاپنی حلقه محصول سال 1998 است. کارگردانی فیلم بر عهدههیدئو ناکاتا است، کسی که نسخه اولیه فیلم ژاپنی حلقه را کارگردانی کرده بود. از بازیگران این فیلم می‌توان به نائومی واتس، سیمون بیکر، دیوید دورفمن، الیزابت پرکینز، گری کول و سیسی اسپیسک اشاره کرد.