662 total views, 1 views today

فیلم جیغ (سوپر ترسناک های جهان)

جیغ فیلمی اسلشر محصول کشور ایالات متحده به کارگردانی وس کریون است قسمت اول سری فیلمهای جیغ در سال 1996 ساخته شد. جیغ در آن مقطع به دلیل داشتن داستانی عالی و فضایی ، معمایی و ترسناک توانست به فروشی بیش از 100 میلیون دلار در گیشه دست پیدا کند. دنباله های این سری اما نتوانستند به اندازه قسمت اول موفق باشند.

اگرچه هیچگاه سری فیلمهای جیغ به یک فاجعه تبدیل نشدند اما افت محسوس کیفیت فیلم به  خصوص در قسمت سوم حس می شود. با این حال جیغ پایه گذار سبکی جدید در فیلمسازی شد. که بعدها دستمایه ساخت فیلمهایی نظیر می دانم تابستان سال گذشته چه کردی ، ولنتاین و بسیاری دیگر از فیلمهای معمایی اسلشر شد.

در ژانویه‌ی 1998 یک نوجوان 16 ساله به کمک پسرعموی 14 ساله‌اش اقدام به قتل مادرش کرد و دونفری او را با 45 ضربه چاقو به قتل رساندند. این پرونده در محافل خبری آمریکا به پرونده‌ی قاتل جیغ معروف شد. به‌خصوص بعد از این‌که هنگام دستگیری این دو نوجوان از آن‌ها دو خنجر و تغییردهنده‌ی صدا (ادوات مورد استفاده در فیلم) کشف و ضبط شد و آن‌ها اعتراف کردند که فیلم جیغ در انجام این جنایت الهام‌بخش‌شان بوده است.

کودک 13 ساله‌ی دیگری در ژانویه‌ی 1999 توسط دو دوست 14 و 15 ساله‌اش به دفعات مورد حمله با چاقو قرار گرفت. او این شانس را داشت که توسط مردی که سگش را به گردش برده بود پیدا شود و نجات پیدا کند. بلافاصله پس از این‌که رسانه‌ها کشف کردند مهاجمین این جنایت مدت کوتاهی قبل از ارتکاب این جرم، فیلم جیغ را تماشا کرده‌اند و از ماسک‌های موسوم به ماسک روحی که قاتلین فیلم از آن استفاده می‌کردند استفاده کرده‌اند، به این جنایت عنوان مهاجمین جیغ را دادند. بعدها نوجوانی مورد حمله قرار گرفته بود در این حادثه، طی مصاحبه‌ای عنوان کرد اطمینان دارد که دوستانش تحت تأثیر فیلم جیغ این کار را با او کرده‌اند.

هر چند با اینکه در قسمت چهارم ، این فیلم به شدت مورد تمسخر قرار گرفت اما این موضوع نمی تواند از حس ترسی که جیغ به مخاطب انتقال می دهد کم کند سازندگان جیغ پس از ساخت چهار فیلم به ساخت سریال ان روی اوردند و هنوز ساخت جیغ پنج در هاله ایی از ابهام باقی مانده است جیغ جزء کلاسیک های ژانر وحشت است اگر تا بحال این فیلم را مشاهده نکرده اید قسمت اول جیغ بهترین انتخاب می تواند باشد.

 

فیلم جیغ (سوپر ترسناک های جهان)
5 (100%) 9 vote[s]
ایجاد مقاله

با ورود به بخش ایجاد مقاله قادر به ثبت و انتشار مطالب ترسناک خود خواهید بود (ضوابط سایت کاربر محور)

در صورتی که این مقاله را مخالف با قوانین جمهوری اسلامی می دانید به ما گزارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.