430 total views, 1 views today

فیلم جن گیر (سوپر ترسناک های جهان)

در تاریخ سینما هنوز هیچ فیلم ترسناکی محبوب تر و شناخته شده تر از جن گیر ساخته نشده است. این فیلم مورد ستایش حامیان و هم منتقدان آن قرار گرفته است و همچنان به عنوان یکی از ترسناکترین فیلم های تاریخ در نظر گرفته می شود.

جن‌گیر فیلمی آمریکایی محصول سال 1973 به کارگردانی ویلیام فریدکین، ساخته‌شده بر اساس رمانی به همین نام از ویلیام پیتر بلتی است جن‌گیر در چهل و ششمین مراسم جایزهٔ اسکار، موفق به کسب 2 اسکار در رشته‌های بهترین فیلم‌نامهٔ اقتباسی و بهترین صدا شد فیلم ترسی بسیار بدوی را در آدمی مورد هدف قرار می دهند، ترسی که از زمان شعرهای دانته و هومر به نمایش در آمده است، ترس از مرگ. و به طور دقیق تر، ترس از مردن و رفتن به جهنم. این فیلم از ماجرایی واقعی الهام گرفته شده است، ماجرای جن گیری رابی منهام.

رابی منهام، نامی مستعار برای کودکی 14 ساله به نام رولاند است او با خانواده اش در ایالت مریلند زندگی می کردند. ادعا می شود که روح او در اواخر دهه ی 1940 توسط شیطان تسخیر شد. اولین بار این نام را تاریخدان توماس بی اَلن که تاکنون بارها مطالبی در مورد موضوع جن گیری منهام نوشته است، ابداع کرد.

شاهدان اصلی ماجرا به شدت از هویت واقعی این پسر محافظت می کردند و به همین دلیل استفاده از یک نام مستعار لازم بود. گفته شده است که منهام هیچ خاطره ای از تسخیر شیطانی خود به یاد نمی آورد و نزدیکان او هم به فراموش کردن آن حادثه راضی هستند. بنابراین اصل داستان تنها از طریق شاهدان عینی منعکس شده است که بیش از 40 نفر به عنوان شاهد این ماجرا تایید شده اند.

در نهایت جن گیر را می توان برترین و معروف ترین فیلم ترسناک سینما نامید نه برای اسکار هایش، بلکه برای ترسی که در جان مخاطب می افکند.

 

5.0
07
ایجاد مقاله

با ورود به بخش ایجاد مقاله قادر به ثبت و انتشار مطالب ترسناک خود خواهید بود (ضوابط سایت کاربر محور)

در صورتی که این مقاله را مخالف با قوانین جمهوری اسلامی می دانید به ما گزارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.