فیلم ترسناک Final Destination 2006 (مقصد نهایی)

نویسنده:Jaber

لیست مطالب :

بیوگرافی: متولد 1374 هستم اهل گیلان، شهرستان آستانه اشرفیه، مدیر وبگاه غذا برای روباه. ترس حسی است مانند دیگر احساسات انسان، قصدم ساخت یک سایت ترسناک به معنای واقعی بود نه فقط به اسم. دوست داشتم چیزی بسازم که کاربر از بدو ورود غریبگی و ناشناخته بودن رو حس کنه و به نظر بنده چیزی که ناشناخته باشه ترسناک هم هست. امیدوارم تا اینجا به مقصدم نزدیک شده باشم.

درتاریخ : 2018-04-13
 • 9 بازدید
 • فیلم ترسناک Final Destination 2006 (مقصد نهایی)


   
  ژانر : ترسناک / هیجان انگیز

  زمان : 82 دقیقه

  زبان : دوبله فارسی و انگلیسی

  محصول : آمریکا

  کارگردان : جیمز وانگ

  ستارگان : مری الیزابت وینستد ، رایان مریمن ، کریس لمچی

  خلاصه داستان : دختری جوان سانحه‌ وحشتناکی از یک ترن هوایی را قبل از وقوع می بیند و عده‌ای را از سوار شدن به آن باز می دارد. اما او نمی تواند جلوی مرگ را بگیرد، و تمام کسانی که از آن حادثه جان سالم بدر برده‌اند، تک تک به شکلی دلخراش کشته می شوند و…


   
  بیشتر بدانید:

  قهرمان در سری مقصد نهایی به نظر شما کیست؟ شخصی که یک دقیقه آینده را در رؤیای صادقه می‎بیند و دیگر افراد را می‎خواهد نجات دهد یا این‎که قهرمان را عنصری فراتر از این حرف‎ها می‎بینید. نظر من بر این است که در این سری مرگ نقش اصلی را بازی می‎کند. این مرگ است که به شما خود را نشان می‎دهد. مانند این‎که یک ضربه پنالتی را به دروازه‎بان بگویند به کدام سمت می‎زنند و بعد آن‎قدر ماهرانه ضربه زده شود که دروازه‎بان باز هم نتواند توپ را مهار کند. مرگ چنین نقشی در مقصد نهایی دارد. به یک نفر الهام می‎کند که او و هم‎قطارانش همگی خواهند مرد و کام مرگ را خواهند چشید. برخی توجهی با او ندارند و سلاخی می‎شوند و برخی دیگر تمام سعیشان‎ را می‎کنند و باز هم اسیر او خواهند شد. این مرگ است که قهرمان را زنده می‎گذارد و به او می‎فهماند که در مقابل این امر مقدر هیچ از دستش بر نمی‎آید.

  در قسمت اول الکس حادثه هواپیما را می‎بیند و از سفر جلوگیری می‎کند او در انتها تنها کسی است که اجازه دارد زنده بماند. حال به قسمت دوم برویم جایی که کیمبرلی ماجرای تصادف را متوجه می‎شود و سعی می‎کند از ماجرا جان سالم به در ببرد. امر مقدر رخ نداده است! نظر هر کدام از مخاطبان در مورد چنین وضعی چیست؟ تقدیر آن‎ها چه بوده است؟ آیا موافق این امر هستید که مرگ به آن‎ها اجازه داده که چند صباحی بیشتر زندگی کنند اما بالاخره در جای دیگر تسلیم تقدیر باید بشوند؟ من به عنوان یک مخاطب این سری چنین عقیده‎ای دارم. دلیل این امر: در قسمت دوم پس از کمی گذر داستان و قربانی شدن یکی دو نفر از هم‎قطاران کیمبرلی، او به موضوع و موقعیتی که در آن گرفتار هستند شک می‎کند. در فضای مجازی هر چیز مشابهی را جست‎وجو می‎کند تا این‎که پی به کشته شدن افرادی می‎برد که از با هواپیمایی که سانحه دیده بود سفر نکرده بودند. آن قهرمان مجازی قسمت اول یعنی کلر را در تیمارستانی بسیار درمانده می‎بیند که خودش را در اتاقی به بدترین شکل زندانی کرده است که مرگ نزد او نیاید و تلقی بر این‎که مرگ بالاخره هر وقت که بخواهد سراغ او هم خواهد آمد باقی می‎ماند. در قسمت دوم که به نظرم جذاب‎ترین قسمت این سری –از بین 5 فیلمی که تا به حال اکران شده‎اند- هست تکلیف مشخص می‎شود که مرگ هر آن‎چه بخواهد انجام می‎دهد.

  قهرمان بعدی به نظرم تعلیق است. عنصری که از پیش‎فرض‎های مخاطب سرچشمه می‎گیرد تا مخاطب ان‎چه را تصور می‎کند و انتظارش را می‎کشد خلاف امر ببیند یا این‎که او را با تعویق همراه کند. اساس و شالوده سری مقصد نهایی بر این اصل پی ریزی شده است. شما در قسمت اول نمی‎دانید با چه روبه‎رو خواهید شد، به یکباره صحنه حادثه‎ای را می‎بیندی که بسیار دلخراش است پس از این‎که اشخاص اصلی فیلم را زنده می‎بینید تصور دارید که ریشه در رفتار پارانویایی آن دختر دارد. برخی از سفر سرباز می‎زنند چنان‎که این وضعیت در قسمت دیگر تکرار می‎شود و ترن هوایی شهربازی را برخی ترک می‎کنند. اشخاص اصلی ماجرا زنده مانده‎اند و شاید مخاطب از این امر خشنود شود اما این تازه اول ماجراست و متوجه می‎شوید مرگ آن‎ها را رها نخواهد کرد. در قسمت دوم شما دیگر این قضیه را می‎شناسید که مرگ شاید رخ ندهد اما با صحنه‎ی بسیار جذاب‎تری روبه‎رو می‎شوید و از نظر جذابیت شاید آن را باید با قسمت پنجم مقایسه کنم که خراب شدن پل و فرار اشخاص اصلی فیلم از اتوبوس فوق‎العاده جذاب است. با این‎که در قسمت‎های بعدی شما این تعلیق را می‎شناسید باز هم از این وضعیت پیش‎آمده لذت می‎برید.

  تعلیق پس از ماجرای اولیه مداوم وجود دارد و اساسا سری مقصد نهایی یک فیلم دلهره است تا این‎که بخواهیم آن را ترسناک قلمداد کنیم. مخاطب همواره دلهره دارد از مرگ می‎هراسد و این دلهره است که سپس ترس را مداوم ایجاد می‎کند و چنین سینمایی همواره موفق خواهد بود. تصورش را داشته باشید وقتی با این سری آشنا باشید و لحظه‎ای در مترو قطع و وصل برق را در تونل ببینید و صدای مهیبی بشنوید اولین چیزی که به یاد خواهید آورد این سری است که شاید برای شما هم اتفاقی قرار است بیفتید و این ترس همواره با شما خواهد بود.

  در مورد تعلیق باید اشاره داشت که شما در داستان مرگ هر کدام از افراد با تعلیق بازی داده خواهید شد و از این بازی خوردن لذت خواهید برد. اگر قرار بر این بود که هر آن لحظه‎ای که فکرش را می‎کردید شخص مورد نظر مرگ را بچشد دیگر فیلم‎های دیگر برای شما لذتی نداشت. شما قاعده را آموخته‎اید، پس در انتظار مرگ می‎نشینید. به قسمت پنجم برویم که یکی از بهترین‎ها را پیش روی ما قرار می‎دهید. دوست سم در حال حرکات آکروباتیک در ژیمناستیک هست. از همان ابتدا به شما جرقه‎ها و اتصالی سیم در فضای ورزشگاه نشان داده می‎شود شما منتظر هستید که دختر را برق بگیرد در صورتی که منتظر به ثمر نشستن حدس و گمان خود هستید او به این اتصالی نزدیک می‎شود از جای دیگر آب می‎آید و دیگر حدس و گمان خود را یقین می‎دارید که برق و آب او را خشک خواهد کرد اما همه چیز طور دیگری است دوست سم لیز می‎خورد و در پرش عجیبی بدنش کاملا می‎شکند. تعلیق تمامی حدس‎های شما را به بازی می‎گیرد و جذابیت این سری دقیقا در همین است.

  ایجاد مقاله

  گزارش تخلف

  R

  مخفف Restricted-Under 17(رتبه R به معنی فیلم حاوی کلمات رکیک، خشونت، روابط جنسی و نمایش استعمال مواد مخدر و دخانیات است. )

  PG-13

  مخفف Parents Strongly Cautioned(فقط حاوی مقداری صحنه عشقی (جنسی) معمول و مواد مخدر و دخانیات می‌باشند. )

  NC-17

  مخفف No One 17 and Under Admitted به معنی هیچ شخص 17 سال و زیر 17 سال قادر به مشاهده این نوع نوشته ها نمی‌باشد، ممکن است نوشته حاوی مناظر واضح جنسی یا کلمات ناخوشایند یا زیاد یا تمام موارد باشد. درجه NC-17 بر این دلالت ندارد که نوشته مستهجن و ضد اخلاقی است.

  خانه
  دیدگاه

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.  ملاحظات کاربر گرامی در صورت توهین و اهانت به مقدسات و کاربران دیگر آی پی شما مسدود خواهد شد.
  دسته ها ترسناک (اتفاقات ترسناک جهان) فیلم (فیلم هایی با محتوا ترسناک)
  Foodforfox The Scary Website 2019 ©

  loading time : 0٫403 s