فهرست فلوکلور های ایرانی

فهرست فلوکلور های ایرانی

فهرست فلوکلور های ایرانی
date: 2019-04-07 18:44:56
 • view: 2580
 • فهرست فلوکلور های ایرانی

  فهرست فلوکلور های ایرانی
  باور عامیانه یا فولکلور را می‌توان مجموعه‌ای شامل افسانه‌ها، داستان‌ها، موسیقی، تاریخ شفاهی، ضرب‌المثل‌ها، هزلیات، باورهای عامه، رسوم دانست فولکلور از دو کلمه انگلیسی فولک به معنی توده و لور به معنی دانش تشکیل شده‌است فولکلور را بیشتر در بررسی توده‌های عامی مردم می‌جوید معمولاً در میان اقوام قدیمی بجز قبایل وحشی نمونه‌هایی از فولکلور یافت می‌شود واژه فولکلور را برای اولین بار ویلیام تامس عتیقه‌شناس انگلیسی در مقاله‌ای که موضوع آن بحث دربارهٔ دانش عامیانه و آداب و رسوم سنتی بود بیان داشت این اصطلاح از نیم قرن پیش نیز در ایران و ادبیات آن راه یافته‌است و به‌تدریج این اصطلاح به‌معنی دانش عامیانه و دانستنی‌های توده مردم رواج یافت و فرهنگ عامه، فرهنگ عامیانه، فرهنگ توده و فرهنگ مردم نامیده شد ایران به لحاظ قدمت تاریخی دارای تنوع آداب و رسوم و عقاید است و به همین لحاظ دارای فولکلور غنی است. در ایران افسانه‌سرایی و قصه‌گویی از سنن دیرباز ایرانیان محسوب می‌شود شواهد افسانه‌ها و اساطیر ایران از زمان زرتشت و صدها سال قبل از او در اوستا منعکس است. سوای آثار مکتوب، هزاران قصه و افسانه و داستان بطور شفاهی و دهان‌به‌دهان در دهات و شهرها و کوهپایه‌های این مرزوبوم رایج بود که یا در قهوه‌خانه‌ها توسط افرادی به نام نقال یا نقالی ایرانی یا شب‌ها در خانه‌ها نقل می‌شد و شاید تا بیست‌سال بیش در هر خانواده لااقل یک نفر که بهتر قصه بگوید و ده‌ها داستان بداند وجود داشت و زندگی و آداب و رسوم ما رنگ غنی و خاص فولکلوریک خود را دارا بود در این بخش به سراغی برخی از فلوکلور های ایران زمین می رویم با ما همراه باشید.  

  حجیرو در باور مردم ترکمن

  در گذشته های دور در بین اقوام ترکمن رواج داشته حاجی رو یا حجیرو نامی برای ترساندن کودکان بوده وموجودی درشت هیکل و خبیث بوده که پشت در برای ربودن بچه ها کمین میکرده این واژه برای ترساندن کودکان بازیگوش بکار رفته میشده البته معنی واقعی این لغت اصلا چیز ترسناک وخبیثی نبوده درواقع حجیرو مخفف حاجی رو بوده و درژمانهای قدیم به کسانی از مناطق دور دست قصد سفر به حج داشتن بکار رفته میشده این اشخاص بدلیل دوری راه درخانه منازل را میزدند ودرخواست غذا میکردند.  

  کله وسن در باور مردم مازندران

  این واژه به معنی جدا کردن یا کنده شدن است که درجمله بالا بمعنی جدا کردن کله میباشد! کار برد این موجود خرافی وترسناک در ترساندن کودکان بود. در زمانهای دور برخی روستاهای مازندران مواد غذایی و خوردنی در بالای پشت بام ذخیره میشد پبرای جلوگیری از خورده شدن توسط کودکان این جمله گفته میشد: نری بالای پشت بام کله وسن اونجاست!  

  غلوم زنجیری در باور مردم هرمزگان 

  اين باور در هرمزگان رواج دارد غلوم زنجيري نيز يکي ديگر از موجودات خيالي است. طبق باور عوام اين جن در اطراف قبرستان ها، بخصوص در کتار قبرستان شاهچراغ، واقع در روستاي محمودي ميناب وجود دارد اين جن شبيه انسان است. قدي بلند و هيکلي تنومند و کشيده، رنگ سياه، بدني پرمو دارد و بدون لباس است. اين جن، زنجيري در دست دارد که از هر طرف طول آن به پنجاه متر مي رسد. هرگاه غلوم زنجيري انسان را ببيند زنجيرش را مي چرخاند و به طرف آدم پرت مي کند؛ اگر زنجير به فرد برخورد نکند آن شخص بيهوش مي شود و ممکن است نجات پيدا کند ولي اگر اصابت کند، در دم جان مي سپارد.  

  بمبره ترو در باور مردم دزفول

  به اعتقاد مردم بمبره در دزفول موجودی وجود داره از جنیان که خودش را به صورت آدمهای جورواجور و به شکل یکی از دوستان و همسایگان و یا همکاران شخص در میاره و موقع شب یا نزدیک صبح به در خانه او میرفت و اورا به بهانه ای او را به بهانه ای با خودش همراه میسازد و در میان راه این موجود بزرگ و بزرگ تر میشود و قدش بلند میشود به قدری که سرش به آسمان میرسد (کمی اقرار و یک کلاغ چهل کلاغ در این اینکه سرش به آسمان میرسد وجود دارد) اما حساسیت این موجود عظیمه الجثه تنها به یک جمله است (سیزن جل دوز ارا نمک) یعنی : سوزن بزرگ پالون دوز و سنگ نمک وهنگامی که شخص میفهمد که گرفتار این موجود شده و این جمله را به زبان می آورد اون کوچک و کوچکتر شده و فرار می کند بمبره ترو نمونه ای از تیکه کلام های رایج مادران دزفولی تا همین  30 سال قبل بود که با استفاده بزاری از نام شخصیت های موهوم و خیالی ، فرزندان خود را کنترل و یا مدیریت میکردند میگویند سالها پیش شخص زراعتکاری به نام آقای رضا پیازی با کسی زراعت گندم مشترکی داشت. یک شب شریکش به در خانه شان رفت و پس از بیدار کردن او گفت رفتم سری به زراعمتمان زدم دیدم هفت هشت گراز در زراعت گندم خوابیده اند, من به تنهایی از آنها بر نمی آیم, بیا با هم برویم و آنها را تار و مار کنیم. با شنیدن این حرف رضا با او میرود که فکری به حال گراز ها بکنند ولی در بین راه شریکش در یه چشم به هم زدن اورا قلمدوش میکند و به این بهانه که خواب آلودگی موجب خسته شدن مشهدی رضا و دیر رسیدنشان میشود. رضا میبیند که لحظه به لحظه قامت شریکش بلند تر میشود تا جایی که احساس میکند تمام دزفول زیر پای خود میبیند و برای رهایی خود داد و فریاد میکند. زنی از همسایگان رضا تعریف کرده و گفته: ما آن شب در پشت بام خوابیده بودیم که صدای داد و فریاد رضا بلند شد و همه از خواب بلند شده و به کوچه ریختند و مردم با فانوس و بمبره و هر سلاحی که داشتند به دنیال بمبره افتادند که شوهرم یکی از آنها بود، تا بالاخره نزدیک تانکر آبیاری قدیم بمبره ترو مجبور شد رضا را زمین بیندازد و فرارکند صبح یه لنگه کفش رضا را از نزدیک محل خیمه کشان و لنگه دیگرش را میان قبر های رودبند پیدا کردند, رضا تا مدتها از این قضیه مریض بود میگویند محل اختفای بمبره ترو دره ی تنگ و تاریکی بود حوالی تاسیسات کنونی آبیاری قدیم و قبرستان کاشفیه بنام دره بمبره ترو و حربه ای هم که برای خلاصی از بمبره ترو بود گفتن چند بار جمله (sizan joldooz و ara nemek) که به معنای (سوزن جوال دوز و توده نمک) بود که بمبره از آن جمله وحشت داشت.  

  قره کیشی در باور مردم آذربایجان

  قره کیشی یا qara kişi مرد تاریکی یا مرد سیاه در بین مردم آذربایجان و ترک زبان هست. برای ترساندن بچه ها ، قره کیشی همیشه در شب ظاهر میشود و همیشه در تاریکی هست ، مردم ترک زبان از کودکی با این افسانه آشنا هستند و ترسی از کودکی همراهشان هست این افسانه برای این که کودکان در تاریکی شب از خانه خارج نشوند مطرح میشود .مرسوم است قره کیشی با مکیدن روح انسان را ماه ها مریض و جن زده میکند بعد باید با نوعی رسم به نام gorkhi goturma برداشتن ترس این بیماری را از بین برد.  

  قارا قارناس در باور مردم ترکمن

  درمنطقه ترکمن صحرا مردمی که در کنار رودخانه گرگانرود زندگی می کنند و به وجود چنن موجودی اعتقاد دارند و حتی کسانی نیز وجود دارند که این موجود را در ساحل رودخانه دیده اند ،قاراقیرناق موجودی با بدنی کشیده که روی زمین راه میرود و در اطراف ساحل رودخانه دیده میشود این موجود بسمت انسان حمله میکند و بسمت آب میکشد مردم محلی اعتفاد دارند تا همین 10-20 سال پیش وتا قبل از افزلیش شمار انسانها در حوضه رودخانه زیاد دیده میشد. گفته میشد نباید سر ظهر وشب در اطراف رودخانه تنها عبور کرد.  

  شعله بان در باور مردم کرد

  ﺩﺭ ﺯﻣﺎﻧﻬﺎﯼ ﻗﺪﯾﻢ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﯾﻦ ﮐﻪ ﺷﺒﻬﺎ ﺑﭽﻪ ﻫﺎ ﺍﺯ ﺧﺎﻧﻪ ﺧﺎﺭﺝ ﻧﺸﻮﻧﺪ ﯾﺎ ﺭﻭﯼ ﭘﺸﺖ ﺑﺎﻡ ﻫﺎ ﻧﺮﻭﻧﺪ،ﻣﯿﮕﻔﺘﻨﺪ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﻭﺣﺸﺘﻨﺎﮐﯽ ﺑﻪ ﺍﺳﻢ ﺷﻮﻟﻪ ﺑﺎﻥ ﺭﻭ ﭘﺸﺖ ﺑﺎﻡ ﻫﺎ ﻫﺴﺖ ﮐﻪ ﻫﺮﮐﯽ ﺑﺮﻩ ﺑﯿﺮﻭﻥ ﺍﺳﯿﺮ ﺍﯾﻦ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﻣﯿﺸﻪ ﻭ ﻣﻤﮑﻨﻪ ﺗﻮﺳﻂ ﺍﯾﻦ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﺧﻮﺭﺩﻩ ﺷﻮﺩ ﺩﯾﮕﻪ ﺷﺒ ﻬﺎ ﺗﺎ ﮐﻤﯽ ﻫﻮﺍ ﺗﺎﺭﯾﮏ ﻣﯿﺸﺪ ﺑﭽﻪ ﻫﺎ ﺍﺯ ﺗﺮﺱ ﺍﯾﻦ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﻣﯿﺘﺮﺳﯿﺪﻧﺪ ﺑﯿﺪﺍﺭ ﺑﻤﻮﻧﻦ ﯾﺎ ﺑﯿﺮﻭﻥ ﺑﺮﻭﻧﺪ ﺣﺎﻻ ﺍﯾﻦ ﺷﻮﻟﻪ ﺑﺎﻥ ﭼﯽ ﺑﻮﺩﻩ؟ ﺩﺭ ﻗﺪﯾﻢ ﭘﺸﺖ ﺑﺎﻡ ﺧﺎﻧﻪ ﻫﺎ ﺭﺍ ﺑﺎ ﮔِﻞ ﻣﯿﺴﺎﺧﺘﻨﺪ ‏( ﮔِﻞ ﺍَﻧﺪﻭﺩ ﻣﯿﮑﺮﺩﻧﺪ‏) ،ﻭ ﺑﺎ ﯾﻪ ﯾﻚ ﺷﯽ ﺳﻨﮕﯽ ﺍﺳﺘﻮﺍﻧﻪ ﺍﯼ ﺷﮑﻞ ﭘﺸﺖ ﺑﺎﻡ ﻫﺎ ﺭﻭ ﺻﺎﻑ ﻣﯿﮑﺮﺩﻥ ﮐﻪ ﺁﺏ ﻧﻔﻮﺫ ﻧﮑﻨﻪ ﺑﻪ ﺩﺍﺧﻞ ﺧﻮﻧﻪ که ﺑﻪ آﻥ ﺟﺴﻢ ﺳﻨﮕﯽ ﻣﯿﮕﻔﺘﻨﺪ.  

  غراب جندون در باور مردم بندر عباس

  غراب جنی (کشتی جن ها) دریانوردان هرمزگانی بر این باور بودند که کشتی جن ها را دیده اند و به آن معتقد هستند. آنها می گویند این کشتی بر روی دریاهای بزرگ دیده می شود آنقدر بزرگ است که به قول خودشان انگار از عرشه تا عقب کشتی یا به عبارت دیگر از دم تا سینه ی کشتی را چراغانی کرده اند این کشتی با سرعت غیرطبیعی حرکت می کند. صیادان مینابی عقیده دارند این کشتی وهمی با چنان سرعتی به سمت تو می آید که گویی می خواهد قایق تو را غرق کند ولی هرگز به قایق تو نمی رسد، فقط این وهم و خیال را ایجاد می کند تا قایق سواران را بترساند و آنها خود را به دریا بیفکنند اگر کسی بخواهد به سمت آن برود، با وجودی که تصور می کند در چند متری قرار دارد اما هرقدر هم که سرعت داشته باشد و کیلومترها در دریا راه بپیمایند، باز هم به آن نمی رسند و این کشتی در یک لحظه غیب می شود. در کتاب شناخت اساطیر ایران نوشته ی جان راسل آمده است: غراب جندون کشتی اجنه است که در تاریکی شب با چراغ روشن بر خشکی حرکت می کند.  

  غول ایوانو در باور مردم همدان

  این روایتی بسیار قدیمی در فرهنگ عامه مردم لاجین واطراف آن در استان همدان رواج داشته وتا به امروز تا حدود زیادی از حافظه تاریخی این مردمان پاک شده وکمتر کسی اسم این مخلوق عجیب رو به زبان می آورد غول ایوانو که کلمه ایوانو از زبان ترکی می آید، این غول در اعماق جنگل و اطراف کوه ها رویت شده وبا ساختار بدنی که شببه آدم ولی ترسناکتر وپیکری بزرگ جثه تر توصیف شده است این موجود در روایات سرعتی تند از آدم داشته و به روستاهای همجوار جنگل حمله میکرده ودختران زیبارا میدزدیده وطی ان هرکسی از اهالی روستا که به تعقیب او برود میکشد این غول دختر زیبا را ربوده و در داخل غار خود حبس میکند ودر روز برای پیدا کردن غذا به بیرون غار میرود ودر غار را با سنگ عظیمی مسدود میکند جالب اینجاست که این موجود کاملا شبیه به بزلنگی یا آسوکه درفرهنگ عامه مردم للوج است که در پست های قبل توضیح داده شده درخصوص به این موجود وهمچنین مشابهت هایی ازین دست زیاد پیدا میشه در فرهنگ های مختلف مردم مختلف.  

  یال در باور مردم بوشهر

  يال موجودي كه كه در افسانه هاي محلي شهر بوشهر ازش نامبرده شده كه زنان آبستن رو مورد آذار واذيت قرار ميده.. من خودم به اين باور اعتقاد دارم چون حدود 11 سال پيش مادرم مورد حمله اين موجود قرار گرفت اون موقع ها مادرم باردار بود واز مكاني رعب انگيز كه از كوچه هاي تنگ وتاريك بوشهر كه درختان انبوهي شاخه گسترده بودن (اونموقع اكثر كوچه هاي بوشهر وضعيت اينچنيني داشتن!) عبور ميكرد كه اين اتفاق براش مي افته. روايت قديما جن وحشتناکي وجود داشته بنام يال با شکل وشمايل زن… موهاي بلند وچشمهاي سرخ… که کارش حمله به زناي آبستن بوده…بخاطر همين قديما زناي آبستن با کارد تو شبا راه ميرفتن… ميگن يه طوراي يال ازکاردحساسيت داشته! اين روايت در جاهاي ديگر ايران به نام آل شناخته ميشود. و رسم بود که به بازو يا قنداغ بچه يا روي سينه ي لباسش دعا بهمراه نگين چشم زخم ميبستند و بالا سر نوزاد تا 40 روز قرآن مي گذاشتند و تا 40 روز هرگز نوزاد را حتي براي لحظه اي تنها نمي گذاشتند چون بشدت معتقد بودند که تنها گذاشتن بچه ي تازه متولد شده موجب ميشود که آل بيايد و بچه را ببرد يا خفه کند.   منابع قابل استناد:در جستجو هیولا

  ایجاد مقاله

  گزارش

  شما عضو وبگاه نیستید!

  دیدگاه

  ارسال شد


  ملاحظات کاربر گرامی در صورت توهین و اهانت به مقدسات و کاربران دیگر آی پی شما مسدود خواهد شد.
  Confirmed By admin jaber

  Login

  با عضویت در وبگاه از امکانات حرفه ای آن بهره مند شوید!

  ثبت نام

  19

  Room 6

  ناشناس

  IP: 2181

  اتفاقا چند روزه یقم درد می کنه نکنه کار تو بوده .

  ناشناس

  IP: 2181

  رید رودیر اومدم

  ناشناس

  IP: 2181

  ببخشید سالارید .

  ناشناس

  IP: 2181

  همه تونن سالادید

  ناشناس

  IP: 2181

  توی این ترس و مریضی و فلان کمی خنده خوبه برای رفع سلامتی

  TINA

  با فاطمه چیکار داری زباله داداشاش ب من سپردنش یه بار دیگه اسمشو بیاری جن میندازم تو یقه ات

  ناشناس

  IP: 5124

  منتظر اتفاقای جدیدت هستیم

  ناشناس

  IP: 5124

  یعنی احتیاط کن .پشت سرتو نگاه کن

  ناشناس

  IP: 5124

  فاطمه خانم سلام مواظب اعتیاد باش

  ناشناس

  IP: 5124

  ناشناس

  IP: 5124

  افرین این داداشی فهمست چی می گوم

  ناشناس

  IP: 8657

  فیلم

  ناشناس

  IP: 8657

  فیلم منفور

  ناشناس

  IP: 185136

  ناشناس

  IP: 209250

  اگ ترسناک دوس نداری دیگ اینجا چ ممیکنی بالامم؟

  ناشناس

  IP: 2181

  کرونا اومده ماسک گرون شده با چسوها کار نداشته باش

  ناشناس

  IP: 2181

  ترسناک برای رفع سلامتیت خوبه هههه وو

  ناشناس

  IP: 2181

  خب دوست نداری ترسناک نخون برو برنامه کودک امرکاییها رو ببین

  ناشناس

  IP: 2181

  خب دوست نداری ترسناک نخون برو برنامه کودک امرکاییها رو ببین

  ناشناس

  IP: 2181

  نفهمستم . چی میگویی . پرتغال

  ناشناس

  IP: 151240

  ناشناس

  IP: 151240

  اینا همه خاله زنک بازی بابا فقط دوست دارن دل ما جوانان را سکته بدنن.مگه ما عروسک خیمه شب باز پرتغالیا هستم با اون بازیکن سایه زنشون ا

  ناشناس

  IP: 5218

  سلام

  Fati

  منتظر داستانای ترسناک ولی واقعی من باشید رفقا

  Fati

  آخ حرف دلمو زدی آقای/خانوم ناشنناس

  TINA

  خب دوستمه

  ناشناس

  IP: 5124

  ناشناس

  IP: 5124

  سلام

  ناشناس

  IP: 5123

  با کابل میزدیش بهتر از این تبریک بود

  TINA

  فاطی چسو اومدنتو تبریک میگم چس چسی

  ناشناس

  IP: 80191

  جیش بوس لالا

  ناشناس

  IP: 5216

  TINA

  چسوها برید بخابید

  ناشناس

  IP: 94183

  سلام

  ناشناس

  IP: 2179

  کسی است

  ناشناس

  IP: 212103

  :)

  ناشناس

  IP: 212103

  ناشناس

  IP: 212103

  :)

  ناشناس

  IP: 5119

  کسی هس

  ناشناس

  IP: 5120

  Room6 Supported By Foodforfox ChatRoom

  Best Views

  لیست فیلم های ممنوعه جهان

  لیست فیلم های ممنوعه جهان این ژانر، ما را با ژرف ترین و تاریک ترین بُعد انسان آشنا می کند. جایی که همه ما امیدواریم هیچ وقت شاهد آن نبوده یا جزئی از آن نباشیم. از دید منتقدان، فیل

  داستان ترسناک یک حمام معمولی

  داستان ترسناک یک حمام معمولی horror6: الان حدود چندساله درگیرم خیلی کارا کردم که بتونم فراموش کنم آزاد بشم که نشد فقط با کمک یه جنگیر تونستم اونارو از خودم دور کنم،همیشه فکرمیکردم

  لیلیت کیست (نخستین زن حضرت آدم)

  لیلیت کیست (نخستین زن حضرت آدم) داستان آفرینش در هر دینی به صورتی بیان شده است که انسانهای نخستین در همه آن ها آدم و حوا بوده اند اما نظریه متفاوتی نیز در اینباره وجود دارد که ا

  ترسا فیدالگو (روح مجازی)

  ترسا فیدالگو (روح مجازی) شاید شما هم در اینستاگرام یا دیگر شبکه‌های اجتماعی با کامنت‌هایی عجیب مواجه شده باشید. کامنت‌هایی که در همان سطر اول، خبر از رخدادی عجیب و ترسن

  ازمایش دروازه ذهن (ارتباط با خداوند)

  ازمایش دروازه ذهن (ارتباط با خداوند) در سال 1983، یک گروه از دانشمندان در جستجوی ارتباط با خداوند بودند. برای این کار آنها یک آزمایش به نام دروازه ذهن را آغاز کردند. آنها پیشبینی ک?

  فیلم ترسناک Hostel part I 2005 (مسافرخانه)

  فیلم ترسناک Hostel part I 2005 (مسافرخانه)   ژانر : ترسناک زمان : 70 دقیقه زبان : انگلیسی محصول : امریکا کارگردان : Eli Roth ستارگان : Jay Hernandez, Derek Richardson, Eythor Gudjonsson خلاصه دا

  راز عدد 241543903

  ?ت که توسط دیوید هورویتز، هنرمند شناخته شده نیویورکی ابداع شد داستان از این قرار که دیوید هوروتیز در سال 2009 یک تصویر از خود ، در سایت فلیکر (که سایت محبوب عکاس ها و عکس دوستانه است) منتشر کرد در این تصویر دیوید سر خود را داخل یخچال کرده بود و از کاربران خواست این کار را انجام دهند و عکس ها را  با عدد 241543903 تگ کنند (برچسب بزنند).   حال چرا این عدد؟جالب است بدانید این عدد به صورت شانسی از ترکیب شماره سریال روی یخچال و بارکد روی نودل مرغ یخ زده بدست آمده است ایده سر در یخچال زمانی به سر دیوید زد که یکی از دوستان وی بدلیل بیماری سر خود را  در داخل یخچال می برد تا کمی دردش تسکین یابد. جالبی این موضوع باعث شد که خیلی ها این کار را انجام دهند و عکس خود را با تگ این 241543903 در سایت منتشر کنند، و بدلیل این که برچسب یک معیار مهم برای گوگل است با  جستجو این عدد در گوگل یک گالری از افرادی با سر هایی در داخل یخچال بارگذاری می شود.  

  اتاق قرمز یا رد روم

  اتاق قرمز یا رد روم اتاق قرمز  سایتی در دارک وب بوده که با پرداخت مبلغی وارد ان شده و بصورت زنده تکه تکه کردن انسان ها را مشاهده می نمایید در پشت اتاق های مرگ دارک نت چه می گ

  موزه اد و لورن وارن (موزه ترسناک)

  موزه اد و لورن وارن (موزه ترسناک) موزه ماورا الطبیعه اد و لورن وارن (occult museum) ،قدیمی ترین و تنها موزه از نوع خود است این موزه معروف، صدها هزار بازدید کننده از سراسر جهان را

  فیلم ترسناک 1980 Cannibal Holocaust (کانیبال هولوکاست)

  فیلم ترسناک 1980 Cannibal Holocaust (کانیبال هولوکاست)   ژانر : ترسناک زمان : 58 دقیقه زبان : انگلیسی / اسپانیایی / ایتالیایی محصول : ایتالیا کارگردان : Ruggero Deodato ستارگ

  معرفی 13 فیلم که از دیدنش حالتان بد می شود

  معرفی 13 فیلم که از دیدنش حالتان بد می شود فیلم‌های جنجالی و بحث برانگیز همیشه فیلم‌هایی هستند که مسائل جنسی، خشونت، مذهب، سیاست، همجنس بازی، نژادپرستی، مواد مخدر را به تصویر

  درگاه دارک وب

  کاربر گرامی این صفحه پل ارتباطی بین شما و وب پنهان می باشد تمامی لینک ها بررسی شده و شما را به وب سایت های خطرناک و بد افزار ها متصل نمی کنند قبل از ورود به وب پنهان نکات امنیتی را

  شعر نفرین شده جهنم تومینو

  شعر نفرین شده جهنم تومینو جهنم تومینو شعری ژاپنی و نفرین شده که براساس افسانه ها اگر این شعر بلند خوانده شود سرنوشت بدی برای خواننده رقم خواهد زد. این شعر در یک کتاب 666 صفحه ای

  فیلم ترسناک Hounds of Love 2016

  از نقطه ضعف هایشان برای ایجاد شکافی میان آنها استفاده کند تا بتواند جان سالم بدر ببرد…  

  معرفی سایت های دارک وب

  معرفی سایت های دارک وب دارک وب یا وب تاریک به شبکه‌ای گفته می‌شود که در دسترس عموم نبوده و بیشتر برای مقاصد غیرقانونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ردیابی فعالیت‌های آن و شناسا

  Related Posts

  شهاب‌ سنگ چلیابینسک

  شهاب‌ سنگ چلیابینسک در صبح روز ۲۷ بهمن ۱۳۹۱ خورشیدی برابر با ۱۵ فوریه ۲۰۱۳ میلادی در حدود ساعت ۰۹:۱۵ به‌وقت محلی (۰۳:۱۵ به‌وقت جهانی) یک شهاب سنگ بزرگ با حداقل سرعت ۵۴٬۰۰۰ کیل...

  دعای احضار

  بســـم الله الرحمــــن الرحیــــم در صورتی که فرد احضار کننده نیروی درونی و روحی بالایی نداشته باشد ممکنه تا مدتی دچار کسالت ، افسردگی و حتی بدتر شود کسانی که قدرت تمرکز قوی تر...

  تعبیر خواب دیدن جن و شیطان

  1- تعبیر خواب ابلیس و شیطان   تعبیر خواب ابلیس به روایت حضرت دانیال   – اگر ابلیس را در خواب ببیند، دلیل بر دیدن دشمنی است دروغگو، بی اعتقاد، فریبکار بی شرم و نا امید از خ...

  The Shadow Theory

  Session 1: A pale doctor walks into the interrogation room holding a medical file under his left arm, he is accompanied by a woman. Smiling at the patient, he begins his session by introducing himself, “Hello Mr. Strahan, I am doctor Weise.” He turns to look at the younger brunette female as she hands him ...

  Nahrung für den Fuchs

  Beiträge Videos Website-App Nahrung für den Fuchs Schau dir die seltsamen und gruseligen Ereignisse der Welt an Kontaktieren Sie uns, wenn Sie unethische Probleme sehen Folge uns auf Instagram Foodforfox ist eine gruselige iranische Website, die sich mit den übernatürlichen, seltsamen und schrecklichen P...

  عکسی که باعث تعجب مردم شد

  عکسی که باعث تعجب مردم شد عکسی که به تازگی از شبح یک دختر خردسال تهیه شده است جنجال های فراوانی را به همراه داشته است. گفته می شود این عکس در جنگلی در اطراف شهر کمبریج نیویورک تهی...

  خودکشی عقرب

  خودکشی عقرب در مورد خودکشی عقرب یک داستان قدیمی وجود دارد که می‌گوید عقرب اگر در شرایطی قرار گیرد که محصور در آتش باشد دست به خودکشی می‌زند. همچنین گفته شده است که اگر یک قطره ا...

  فلیکس مانکلا و راز پنهان

  فلیکس مانکلا و راز پنهان به طور کلی در دنیا با علوم مدرن نیز گاها پیش میاید که اتفاقی عجیب بیوفتد، برای مثال مورد گم شدن هواپیمای مسافربری مالزی که با تمام خدمه و مسافرینش ناپدی...

  Categories

  داستان (محتوای خواندنی با ویژگی انتقال هیجان و ترس)
  یوفو (فرا زمینی ها)
  بازی (بازی هایی با محتوا ترسناک)
  انیمیشن (انیمیشن هایی با محتوا ترسناک)
  افراد (انسان های خاص)
  حیوانات (جانداران ترسناک)
  جنایت کاران (جنایت های جهان)
  اعدام ها (بدترین شکنجه ها)
  مستند (مستند هایی با محتوا ترسناک)
  جنگ افزار ها (سلاح های مرگبار)
  فضا (عجایب اسمان)
  هیتلر و نازی ها (جنایات فاشیست ها)
  شیطان پرستی (موضوعاتی مرتبط با شیطان و شیاطین)
  سریال (سریال هایی با محتوا ترسناک)
  اسرار و رموز (جهان پنهان)
  حوادث (رخداد های ترسناک)
  کتاب (کتاب هایی با محتوا ترسناک)
  جالب (مطالب جالب توجه)
  پرونده های ترسناک (پرونده هایی مرتبط با رخداد های ترسناک)
  مکان های ترسناک (اماکن عجیب)
  مقتولان (اجساد)
  ماورا الطبیعه (ارواح)
  تسخیر شده گان (اجنه)
  اطلاعات عمومی (دانستنیها)
  بردگی (سلطه پذیر)
  برنامه های کاربردی (نرم افزار ها)
  تصاویر (تصویر های ترسناک)
  فیلم (مطالبی که حاوی ویدئویی برای پخش باشد)
  فیلم (فیلم هایی با محتوا ترسناک)
  عجیب (عجایب جهان)
  ترسناک (اتفاقات ترسناک جهان)
  دیپ وب (شبکه مخفی اینترنت)
  اینترنت (هر موضوعی که با اینترنت مرتبط است)
  وسایل نقلیه (هرگونه وسیله ساخت بشر که قادر به جا به جایی اجسام باشد)
  خدا (موضوعاتی مرتبط با الهیات)
  با نام نویسی سریع در سایت از امکانات خاص از جمله تغییر تم ، فونت و ... برخوردار شو