فرقه روشن‌ ضمیران یا ایلومیناتی

نویسنده:Jaber

لیست مطالب :

بیوگرافی: متولد 1374 هستم اهل گیلان، شهرستان آستانه اشرفیه، مدیر وبگاه غذا برای روباه. ترس حسی است مانند دیگر احساسات انسان، قصدم ساخت یک سایت ترسناک به معنای واقعی بود نه فقط به اسم. دوست داشتم چیزی بسازم که کاربر از بدو ورود غریبگی و ناشناخته بودن رو حس کنه و به نظر بنده چیزی که ناشناخته باشه ترسناک هم هست. امیدوارم تا اینجا به مقصدم نزدیک شده باشم.

درتاریخ : 2018-09-04
 • 16 بازدید
 • فرقه روشن‌ ضمیران یا ایلومیناتی

  محفل روشن‌ ضمیران یا ایلومیناتی ، به معنی روشن‌ ضمیر است و در اصطلاح به گروه‌ هایی تاریخی و امروزی و همچنین واقعی و خیالی که در 1776 تأسیس شد، اشاره دارد در این روزها به سازمان‌های توطئه‌گر مخفی گفته می‌شود که در حکم دولت در سایه عمل می‌کنند که به نظر می‌رسد رخدادهای دنیا را از طریق دولتهای و شرکت‌های بزرگ امروزی کنترل می‌کنند. معمولاً به عنوان نسل نوینی و تداوم ایلومیناتیهای باواریا.

  در این ادبیات ایلومیناتی معمولاً در ارتباط با نظم نوین جهانی به کار می‌رود. معتقدین نظریه توطئه، معتقدند ایلومیناتی، هزاردستانی در پس وقایع هستند که جهان را به سمت نظم نوین جهانی مورد نظر خود راهبری می‌کنند.

  بیشتر بدانید:

  ایلومیناتی سازمانی قدرتمند و شدیداً حفاظت شده است که با نقابی بر چهره، کنترل تمام کار و بار دنیای امروز را در دست گرفته است. ایلومیناتی از طریق نفوذ به رسانه و شست‌وشو دادن مغزی مردم به این مهم دست یافته است و ممکن است همین الان هم در حال انجام این کار باشد در واقعیت، ایلومیناتی یکی از پایاترین تئوری‌های توطئه در دنیا محسوب می‌شود. پایا از این جهت که برخلاف انواع نه چندان مهم تئوری توطئه نظیر: فرود انسان روی ماه در 1969، ترور جان اف. کندی، و حادثۀ یازده سپتامبر (و اخیراً زمین مسطح و هارپ) که گرفتار ظرف زمان و مکان‌اند؛ طرفداران این تئوری شدیداً باور دارند که هر چیزی یک جای کارش می‌لنگد و آن‌طور که از شواهد قضیه به نظر می‌آید، به هیچ عنوان نمی‌شود با آنان بحث نمود.

  زمان شکل گیری ؟

  ایلومیناتی از آغاز تاریخ با ما بوده است. نشان آن بر بدنۀ اهرام ثلاثه مشخص، تأثیر آن روی زندگانی عیسی مسیح (ع) مبرهن و قدرتمندترین مهره‌هایش  مانند ملکه بریتانیا  مارمولک‌هایی هستند که پیش از ظهور انسان بر زمین گام نهاده‌اند این سازمان در تاریخ اول مه 1776 در باواریا (Bavaria)، توسط فردی به نام آدام وایسهائوپت (Adam Weishaupt) پایه‌گذاری شده است که احتمالاً نتوانسته بود از پس مخارج ثبت نام در انجمن فراماسونری بربیایید. این انجمن  فرقه روشن ضمیران توانست تعداد اعضای خود را در عرض چند سال، از چند نفر به چند هزار برساند، اما، پس از این که کارل تئودور (Karl Theodor) حاکمیت باواریا را در دست گرفت، مجازات مرگ را برای عضویت در فرقه‌های سری قانونی نمود، و این فرقه به پایان کار خود رسید.

  هدف چیست؟

  برقراری نظم نوین جهانی، اصلی‌ترین هدف ایلومیناتی است. این نظام توسط نخبگانی استبدادطلب اداره خواهد شد ولی در واقعیت، ایلومیناتی بخشی از یک مبارزه محسوب می‌شود که در دهۀ 1960 علیه موجی از نامه‌های جعلی برپا شد ماجرا از این قرار است که در آن دوران، یکی از خبرنگاران مجلۀ پلی‌بوی به نام رابرت آنتون ویلسون(Robert Anton Wilson) به همراه کری تورنلی (Kerry Thornly) به این نتیجه رسیدند که دنیا در حال پیش‌روی به سمت استبداد است و تنها راه چاره، وادار کردن مردم به زیر سؤال بردن اخباری است که روزانه می‌خوانند. تورنلی نویسنده‌ای بود که قبل از آغاز این جریانات، لطیفه‌ای راجع به ایلومیناتی در یکی از جریده‌ها نوشته بود این دو تن در ادامه شروع به انتشار پیام‌هایی جعلی از مخاطبین خود نمودند و چنین وانمود کردند که همگان در حال صحبت کردن دربارۀ سازمانی سری به نام ایلومیناتی هستند.


   
  ویلسون و تورنلی متناوباً با انتشار پیام‌هایی با دیدگاه مخالف، ادعاهای قبل را به چالش می‌کشاندند. این دو امیدوار بودند که انتشار پیام‌های ضد و نقیض موجب خواهد شد مردم نسبت به اخبار روز مشکوک شوند. ولی نه تنها چنین نشد، بلکه همه به خود این تشکیلات سری علاقه‌مند شدند و افسانۀ ایلومیناتی در همه جا منتشر شد.

  چه کسانی هستند؟

  کیتی پری، بیانسه، جی زی، مدونا، کیم کارداشیان، لیدی گاگا و ریانا. بله، صنعت موسیقی کنترل سیاره را در دست دارد این قضیه احتمالاً از  همه‌گیر شدن ابزار استریم رایگان موزیک نشأت می‌گیرد که خود در ادامه بازار هنرمندان را کساد می‌کند. واقعاً نقشۀ زیرکانه‌ای است اما اگر به واقعیت برگردیم، هیچ‌یک از این‌ها عضو ایلومیناتی نیستند. تمامی این شخصیت‌ها به جای این که در مقابل نویسندگانی که چنین اخباری را منتشر می‌کنند ایستادگی نمایند، خود به انتشار چنین اخباری دامن می‌زنند. برای مثال، مدونا با انتشار سینگلی به نام “Illuminati” در مصاحبه‌ای که با رولینگ استون داشت، اعلام کرده بود که می‌داند چه کسانی عضو ایلومیناتی‌اند! بیانسه هم در ترانه‌هایش به ایلومیناتی اشاره می‌کند. کیتی پری هم که چندی قبل تأیید کرده بود به وجود بیگانگان فضایی باور دارد. شاید هم همگی دروغ‌گو هستند.

  بر اساس نتایج یک رأی‌گیری که در سال 2013 از سوی Public Policy Polling در ایالات متحده به عمل آمد، 28 درصد از آراء مأخوذ پاسخ مثبت داده بودند. که جای تأمل دارد.

  تئوری توطئه نباشد چه؟

  اگر ایلومیناتی واقعاً وجود داشته باشد، در آن صورت غیرسری‌ترین انجمن سری در جهان خواهد بود. آن‌قدر در مخفی نگاه داشتن خود ضعیف عمل کرده که امروزه افراد در سراسر جهان با بهره‌گیری از گوگل و مقداری تخیل به واکاوی در مورد هویت آن می‌پردازند با این حال، جدیدترین پاسخ “آری” به سوال فوق، نه از جانب راننده تاکسی، بلکه از سوی چهره‌ای رسمی‌تر مطرح شده است.

  پل هلیر (Paul Hellyer)، وزیر دفاع سابق کانادا، ایلومیناتی را عامل احتکار فناوری‌هایی خوانده که بیگانگان با خود به زمین آورده‌اند؛ دانشی که می‌تواند وابستگی انسان به سوخت‌های فسیلی را پایان دهد این که چرا باید دارندگان چنین فناوری شگفت‌انگیزی به جای گزینه‌های جدید و انحصاری‌تر، روی استخراج سوخت نخ‌نما شدۀ فسیلی سرمایه‌گذاری کنند، کمی عجیب به نظر می‌رسد.

  ولی از آن‌جا که اصلی‌ترین نکته در رابطه با انجمن‌های سری و همه‌فن‌حریف، مرموز بودن این قبیل تشکیلات است، شاید چنین رفتاری ابداً غیرمنتظره محسوب نشود. شاید خود ایلومیناتی نیز همانند راز بزرگ زمان ما – نظریه کوانتوم – باشد: اگر فکر می‌کنید مفهوم آن را متوجه شده‌اید، در اشتباه هستید تقلید ساده است، ولی از سوی دیگر، اطمینان‌بخش نیز می‌باشد. بهتر است بدانیم که ما بسیار معقول‌تر و منطقی‌تر از این نظریه‌پردازان توطئه می‌باشیم که آشکارا در اوهام خود دست‌وپا می‌زنند. مسئله این‌جاست که این افراد نه از نظر نوع، بلکه از جهت درجه با ما کمی تفاوت دارند. دلیل این که چرا مردم معتقد به وجود چنین تشکیلات سری هستند که کنترل جهان را در دست دارند، به طبیعت انسان باز می‌گردد. ما مدام در حال جست‌وجوی الگوها و مأموریت [دیگران] هستیم.


   
  الگویابی برای بقای انسان ضروری است. به علاوه، پیامدهای منفی ناشی از دیدن الگوها در جایی که اصلاً وجود ندارند، خیلی کم‌تر از نادیده گرفتن الگوهای واقعی می‌باشد. اگر نیاکان ما درنمی‌یافتند که وا گذاشتن غلات به حال خود موجبات تباهی محصول را فراهم می‌آورد، در همان هزاران سال قبل، از شدت گرسنگی منقرض می‌شدند. ولی اگر همین مردم اعتقاد پیدا می‌کردند که با قربانی یک بز می‌توان احتمال بارندگی را افزایش داد، در بدترین حالت صرفاً مقداری گوشت دور می‌ریختند (فقط قربانی می‌کردند، گوشت آن مصرف نمی‌شد). فرض نمودن مأموریت (agency) در چنین مواردی، بسیار کمک‌کننده است. ما هیچ‌گاه نمی‌توانیم از کارهای بقیه سر در بیاوریم، مگر در صورتی که انگیزه‌ای را به هر کار نسبت دهیم. ولی حتی اگر انگیزۀ آگاهانه‌ای نیز در کار نباشد، با استفاده از نظریه “وضعیت قصدمندی” (intentional stance)، که توسط دنیل دنت (Daniel Dennett)، فیلسوف آمریکایی، پیشنهاد شده است؛ می‌توانیم به درک پایه‌ای از رفتار دیگر موجودات برسیم.

  برای مثال، اگر “طلب نور خورشید” و یا “تلاش برای گل‌دهی” را انگیزه‌‌ای برای گیاهان در نظر بگیریم (ولو ناخودآگاه)، در آن صورت خواهیم توانست رفتار گیاهان را تا حدودی درک نماییم.

  هنگامی که چنین ساز و کارهای شناختی در انسان به شکل‌گیری مشکلاتی می‌انجامد، آن‌ها را آسیب می‌نامیم. به عنوان نمونه، پاریدولیا (pareidolia) نوعی پدیدۀ روان‌شناختی است که با میل به مشاهدۀ الگو در داده‌های کاملاً تصادفی همراه است؛ مثل دیدن چهرۀ عیسی مسیح روی بیسکویت و یا استخراج تاریخ شروع آخرالزمان از شمارۀ تأمین اجتماعی دونالد ترامپ! هر چند، اگر منطقی به قضیه نگاه کنیم، این نوع از ساز و کار همیشه با خطا همراه است.

  تفاوت بین یک فرد عادی با فرد دارای پاریدولیا، در حساسیت مازاد دومی نسبت به مشاهدۀ الگوهاست که ممکن است به بروز مشکلاتی در عملکرد بینجامد. به طریقۀ مشابه، افراط در شناسایی مأموریت و نسبت دادن انگیزه، نه یک اختلال بالینی، که یک وضعیت انسانی است (بدین معنی که از خصوصیت‌های انسان است) به علاوه، استفادۀ بیش از حد از چنین ساز و کارهای شناختی پایه، نه تنها بیمارگونه نیست، بلکه نیازی کاملاً قابل درک محسوب می‌شود.


   
  دنیا بسیار پیچیده و سر در گم کننده است و هر یک از ما سعی در ساده‌سازی آن داریم. به همین دلیل است که رشته‌هایی نظیر علوم اجتماعی، اقتصاد و روابط بین‌الملل پایه‌گذاری شده‌اند. کسب تخصص در این رشته‌ها به آموزش، زمان و استعداد نیاز دارد، که خیلی‌ها آن را در خود نمی‌یابند. از همین رو، تعجبی ندارد اگر اغلب با عجله و بدون تأمل کافی به قابل درک سازی دنیا برای خود می‌پردازیم به جای این که هلیر و امثال او را از ذهن‌مان پاک نماییم، بهتر است کمی به خود آماده و ببینیم آیا تفکر ما نیز از ضعف‌هایی مشابه رنج می‌برد یا خیر. در بسیاری از موارد، نسبت دادن توان برتر به تشکیلاتی سری که کنترل دنیا را در دست دارد، نه تنها غیرعادی نیست، بلکه نشانۀ آگاهی محسوب می‌شود؛ ولی مادامی که این سازمان همه‌فن‌حریف یک غول اقتصادی، مجتمع نظامی صنعتی، و یا شرکت داروسازی به حساب آید [نه یک انجمن سری]. (البته نشانۀ آگاه بودن بدین معنی نیست که مجازیم این دسته از شرکت‌ها را حاکمان زمین بدانیم. همان‌طور که می‌دانید شبهه یکی از نشانه‌های تفکر در انسان است).

  ما نمی‌گوییم که ایده‌های فوق به اندازۀ ایدۀ ایلومیناتی نامعقول‌اند. در حقیقت، این تفاوت‌ها هستند که موجب می‌شوند چشمان‌مان را به روی مشابهت‌ها ببندیم. این نکته که تئوری‌های توطئه‌ی کوچک‌تر ریشه در حقیقت دارند (برای مثال سهام شرکت اپل فلان قدر است) باعث می‌شود افراد نتوانند قدرت واقعی و محدود را از نیروی محض و تخیلی افتراق دهند. تفاوت بین سوژه‌هایی که تأثیر جهان‌شمول دارند با آن‌هایی که واقعاً دارای تأثیر جهان‌شمول‌اند، گاهی کم و گاهی مبرهن است درس نادرستی که می‌توان از کل این داستان گرفت این است که هر کسی را که نوعی نیروی نادیدنی را تأثیرگذار می‌خواند، دیوانه بنامیم. هلیرهای جهان ما، هزینه‌ای است که به منظور زیر سؤال بردن نظم بارز و رو کردن دست آن‌هایی می‌پردازیم که تمام منافع دنیا را برای خود می‌خواهند. هنگامی که به دنبال حقیقت می‌گردیم، با دیوانگی نیز هم‌نشین می‌شویم. با این وجود، در دنیایی که قدرت مخفی کاملاً واقعی است، تنها شیوۀ عاقلانۀ اندیشیدن، همین است.

   

  منابع قابل استناد: ویکی پدیاvirtualdr

  ایجاد مقاله

  گزارش تخلف

  R

  مخفف Restricted-Under 17(رتبه R به معنی فیلم حاوی کلمات رکیک، خشونت، روابط جنسی و نمایش استعمال مواد مخدر و دخانیات است. )

  PG-13

  مخفف Parents Strongly Cautioned(فقط حاوی مقداری صحنه عشقی (جنسی) معمول و مواد مخدر و دخانیات می‌باشند. )

  NC-17

  مخفف No One 17 and Under Admitted به معنی هیچ شخص 17 سال و زیر 17 سال قادر به مشاهده این نوع نوشته ها نمی‌باشد، ممکن است نوشته حاوی مناظر واضح جنسی یا کلمات ناخوشایند یا زیاد یا تمام موارد باشد. درجه NC-17 بر این دلالت ندارد که نوشته مستهجن و ضد اخلاقی است.

  خانه
  دیدگاه

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.  ملاحظات کاربر گرامی در صورت توهین و اهانت به مقدسات و کاربران دیگر آی پی شما مسدود خواهد شد.
  دسته ها اسرار و رموز (جهان پنهان) اطلاعات عمومی (دانستنیها) افراد (انسان های خاص) ترسناک (اتفاقات ترسناک جهان) شیطان پرستی (موضوعاتی مرتبط با شیطان و شیاطین) عجیب (عجایب جهان)
  Foodforfox The Scary Website 2019 ©

  loading time : 0٫404 s