275 total views, 3 views today

سکانس های ترسناک فیلم هالووین (بخش دوم)

هالووین فیلمی در سبک ترسناک و اسلشر به کارگردانی دیوید گوردون گرین است که از سوی یونیورسال استودیوز در 19 اکتبر 2018 منتشر شد. از بازیگران آن می‌توان به جیمی لی کرتیس، جودی گریر، نیک کسل، عمر درسی و ویل پاتون اشاره کرد هالووین همان دنباله ی سینمایی است که طرفداران قریب به چهار دهه در انتظار آن بودند. با مشاوره ی دیوید کارپنتر ، دیوید گوردون گرین توانسته تا این فیلم را به ریشه هایش بازگرداند  وحشت و ترس جای خود را به عطشی برای خونریزی داده است. گرین متعهد شده تا این فیلم چیزی بیشتر از لکه های خون و دل و روده ی پاره شده را نشان دهد. مایکل میرز برای بار دیگر با لقب تیز به پرده های سینما برگشته تا بهتر از نه نفر از ده نفر قبلی که کارکتر های اصلی فیلم های هالووینی را بازی کرده اند ، عمل کند شاید این فیلم از نظر عاشقان حرفه ای هالووین بنظر دوس داشتنی نرسد اما به هیچ عنوان برای تازه کار ها در این ژانر ، ناآشنا نیست.

در این فیلم، تعداد مقتول‌ها و کشتارها از نسخه اورجینال جان کارپنتر بیشتر است؛ حتی پیش از اینکه مایکل به هدونفیلد پا بگذارد و خونریزی‌ها نیز شامل فرو کردن چاقو در گلو، ضربات کشنده سر و از این موارد است در همین حال، تمرکز داستان بر روی کاراکتر لوری استرود است می‌توان گفت جیمی لی کرتیس بهترین اجرایش را در این نقش دارد. او بدون هیچ زحمتی همگام با کاراکتر لوری می‌شود و تروما و بار روانی که مایکل در تمام این سال‌ها بر او وارد کرده را به همراه دارد. درست است، او کاراکتر تماما سرسخت این فیلم است و نه تنها دیگر شکار شده نیست، بلکه یک شکارچی است. هرچند که سارا کانر (کاراکتر فیلم ترمیناتور) نیست. او زنی در هم شکسته است که نمی‌تواند از شر شب شوم هالووین خلاص شود.

هر کدام از قسمت‌های این فرنچایز لحظاتی برای طنز دارد، که هر کدامشان در تجلیل از قسمت‌های قبلی بوده است. ارجاعاتی به سیلور شامروک وجود دارد که مربوط به هالووین 2 است. این فیلم حتی به اینکه این فیلم یک بازسازی از نسخه اورجینال است، با توجه به زمان حال، اشاره می‌کند. مثلا وقتی صحبت از قتل مراقبان بچه در قسمت اول می‌شود، یکی از کاراکترها اظهار می‌کند که پنج کشته با در نظر گرفتن استاندارد های امروزی خیلی زیاد نیست. گرین با ایده آمادگی لوری برای مایکل دست به تجربه‌ای سرگرم کننده می‌زند و با تغییر نقش در طول فیلم بازی می‌کند اگر هالووین مشکلی داشته باشد، آن این است که از نوه لوری یعنی الیسون(اندی متیچاک) و مادرش کارن(جودی گریر) به اندازه پتانسیل‌شان استفاده‌ای نمی‌کند.

جان کارپنتر به کمک پسرش کادی کارپنتر و دنیل دیویس موسیقی فیلم را بر عهده داشته است. از این رو موسیقی کلاسیک تم هالووین را می‌شنوید و کارپنتر نیز در لحظات مهم از نسخه کندتر موسیقی اصلی متن استفاده می‌کند. او همچنین از یک استایل کاملا جدید سینث راک بهره می‌برد و مخاطبان را بر روی لبه صندلی نگه می‌دارد و آن‌ها را به پیش خرید موسیقی فیلم، بلافاصله پس از ترک سالن سینما، وادار می‌کند این فیلم اولین فرصت برای یک تهیه کننده ی بزرگ بنام جیسون بلام بود تا درباره ی یک شخصیت شناخته شده در ژانر وحشت فیلمی بسازد و تنها کاری که او لازم بود انجام دهد ، عقب نشستن و اجازه دادن به تیم خلاق سازنده برای بازگرداندن مایکل به پرده های نقره ای سینما بود. مالک آکاد هم بعنوان تهیه کننده به جمع این تیم برگشته است. تیم بلام آکاد نمادی تاثیر گذار برای هالووین 2018 است در ویدئو زیر به سکانس های ترسناک این فیلم قدمت دار در ژانر وحشت می پردازیم.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.