سر نوشت خانواده ادولف هیتلر چه شد؟

سر نوشت خانواده ادولف هیتلر چه شد؟

سر نوشت خانواده ادولف هیتلر چه شد؟

نویسنده: Dark

دنبال کردن:

تعداد مقاله:92

بیوگرافی:

درتاریخ : 2019-04-27
 • 102 بازدید
 • سر نوشت خانواده ادولف هیتلر چه شد؟

  Dark: آدولف هیتلر رهبر کاریزماتیک حزب ناسیونال‌سوسیالیست کارگران آلمان بود او بین سال‌های 1933 تا 1945 صدر اعظم آلمان و از 1934 به بعد، هم‌زمان در مقام پیشوای رایش آلمان بزرگ نیز حکومت کرد وی در یک خانوادهٔ آلمانی زبان در اتریش متولد شد هیتلر به عنوان یک کهنه‌سرباز نشان‌دار جنگ جهانی اول در سال 1920 به حزب نازی پیوست. او در سال 1921 به ریاست آن رسید.

  او در نوامبر 1923 به خاطر شرکت در کودتایی نافرجام معروف به کودتای آب‌جوفروشی مونیخ به تحمل 5 سال زندان محکوم شد. او در همین دوران کتاب نبرد من را نوشت. او پس از آزادی از زندان، با ترویج ایده‌های ملی‌گرایی، ضدکمونیستی، یهودستیزی و ایراد سخنرانی‌های پرشور ضد پیمان ورسای، حامیان بسیاری در کشور آلمان به‌دست آورد. هیتلر در سال 1933 از سوی پاول فن هیندنبورگ به مقام صدراعظمی آلمان منصوب شد.

  مجموعهٔ ارتشی صنعتی آلمان در زمان صدارت وی توانست قوای تحلیل‌رفتهٔ این کشور را بازسازی کرده و آن را تبدیل به یکی از قدرت‌های برتر اروپا در زمان خود کند. هیتلر سیاست خارجی خود را با هدف سیاست لبنسراوم دنبال نمود و یکی از دلایل نخست و عمدهٔ وقوع جنگ جهانی دوم تهاجم به لهستان در 1939 بود که در نتیجه، بریتانیا و فرانسه به آلمان اعلام جنگ کردند جنگی که بین دو قدرت نیروهای محور و نیروهای متفقین درگرفت و در طی این مدت اروپا و همچنین سایر نقاط دنیا شاهد ویرانی‌ها و تلفات بسیار بود. اگرچه در عرض سه سال، آلمان و نیروهای متحدش بیشتر مناطق اروپا، بخش‌های قابل‌توجهی از آفریقا، شرق آسیا، و اقیانوسیه را اشغال کردند، اما نیروهای متفقین از سال 1942 به بعد، از نیروهای آلمان نازی، پیشی گرفتند و در سال 1945، رایش آلمان بزرگ را از هر سو محاصره کردند هیتلر در 29 آوریل 1945 در روزهای پایانیِ نبرد برلین، با اوا براون که برای سال‌های طولانی معشوقهٔ او بود ازدواج کرد. در 30 آوریل، یعنی یک روز پس از ازدواجش، به همراه همسرش خودکشی کرد.

  سرنوشت پدر هیتلر

  آلویس هیتلر فرزند ماریا شیکل‌گروبر متولد 7 ژوئن 1837 و درگذشتهٔ 3 ژانویهٔ 1903، پدر آدولف هیتلر بود آلویس در دهکدهٔ کشاورزی کوچکی در اشترونس در اتریش به دنیا آمد اشترونس در منطقهٔ والدفیرتل واقع بود منطقه‌ای جنگلی با تپه‌ ماهورهای زیاد که در بخش شمال‌غربی قسمت جنوبی اتریش یعنی در بالای وین قرار گرفته‌ است مادر آلویس یکی از کشاورزان کاتولیک به نام ماریا آنا شیکل‌گروبر بود ماهیت پدر آلویس همچنان ناشناخته است براساس نوشته‌های هیتلر در کتاب نبرد من، آلویس هیتلر کارمند دولت بوده‌ است.

  سرنوشت مادر هیتلر

  کلارا هیتلر با نام اصلی کلارا پولتزل متولد 12 اوت 1860، مادر آدولف هیتلر بود پدر کلارا یوهان پولتزل و مادر او یوهانا هیدلر نام داشت. کلارا در روستای اشپیتال در اتریش در خانه پلاک 37 چسبیده به خانه شوهر آینده خود یعنی آلویس هیتلر به دنیا آمد. کلارا نزد پدر بزرگ خود یعنی یوهان نپوموک هیدلر بزرگ شد. کلارا در 1885 در والد فیرتال (ناحیه‌ای فقیرنشین در اتریش) به عقد آلویس هیتلر در آمد و پیش از آن به مدت 6 سال خدمتکار خانواده آن‌ها بود.

  به گفته پزشک خانوادگی آن‌ها دکتر بلوخ، او زنی بود: ساده دل، محجوب و مهربان. بلند بالا بود و مویی تقریباً خرمایی رنگ داشت که آنها را به دقت می‌بافت، و صورتی کشیده و بیضی شکل و چشمانی زیبا و معنا دار به رنگ عسلی داشت او سرانجام در 21 دسامبر سال 1907 در شهر لینتس اتریش بر اثر سرطان سینه درگذشت.

  سرنوشت خواهر هیتلر

  پاولا هیتلر متولد 21 ژانویه، 1896 و مرگ در 1 ژوئن، 1960 خواهر آدولف هیتلر، و فرزند آخر آلویس هیتلر و سومین زنش کلارا هیتلر بود. پاولا در 21 ژانویه، 1896 در هارتفلد، اتریش به دنیا آمد پائولا هرگز ازدواج نکرد و بچه‌ای نداشت.

  سرنوشت خواهر ناتنی هیتلر

  آنگلا راوبال هامیچ متولد 28 ژوئیه، 1883 و مرگ در 30 اکتبر، 1949، خواهر ناتنی بزرگ‌تر آدولف هیتلر بود او از آلویس هیتلر و زن دومش، فرانتزیسکا ماتزلبرگر در براوناو، اتریش به دنیا آمد، سیبیل های او زبان زد خاص و عام بود. مادر او یک سال بعد درگذشت، و او و برادرش آلویس هیتلر (پسر) با زن سوم پدرشان، کلارا هیتلر بزرگ شدند. آدولف هیتلر در 1889 به دنیا آمد. آنگلا و برادر ناتنی اش بسیار نزدیک به هم بزرگ شدند و با هم صمیمی بودند پدرش در 1903 و پس از او نامادریش در 1907 درگذشتند. و برایشان ارث کمی گذاشتند در این زمان او با لئو راوبال، که یک بازرس پایین رتبه مالیات بود، ازدواج کرد، و در 1906 یک پسر برای لئو به دنیا آورد.

  سرنوشت همسر هیتلر

  اوا آنا پاولا براون زاده 6 فوریه 1912 و در گذشته 30 آوریل 1945، معشوقه آدولف هیتلر بود که در آخرین روز زندگی‌شان باهم ازدواج نمودند و وی در حدود 36 ساعت ، همسر هیتلر بود اوا براون در مونیخ آلمان در خانواده‌ای باواریایی و از طبقه متوسط زاده شد. پدرش فریدریش (فریتز) براون و مادرش فرانتسیکا (فانی) کرونبوگر نام داشتند وی دو خواهر به نامهای ایلزه و مارگارت داشت. زندگی سخت پنج نفره آن‌ها پس از رسیدن ارثیه‌ای از طرف یکی از اقوام، به یک زندگی مرفه بدل گشت.

  اوا براون در انستیتوی زنان جوان کاتولیک تحصیل نمود و در سال 1930، به عنوان یک فروشنده در فروشگاه هاینریش هوفمان عکاس ویژه آدولف هیتلر به کار مشغول شد و از همین طریق هیتلر را ملاقات کرد. وی از آن پس معشوقه هیتلر شد و در خانه‌ای در مونیخ که هیتلر فراهم کرده بود گذران زندگی می‌کرد. در سال 1936 براون به ویلای شخصی هیتلر در برگهوف در ارتفاعات باواریا منتقل شد شواهدی مبنی بر اینکه روابط هیتلر و اوا براون، رابطه‌ای غیرمعمول بوده باشد، وجود ندارد. براون به شنا و اسکی کاملاً آشنایی داشت اما علاقه جدی به این دو ورزش نداشت. هیتلر هرگز در انظار عمومی با او ظاهر نشد و دررفتن به برلین، اجازه همراهی به او نمی‌داد. براون در زندگی سیاسی هیتلر هیچ تأثیری نداشت.

  در آوریل 1945 او بر خلاف خواست هیتلر به برلین رفت و برای ماندن تا هنگام مرگ، به او پیوست. هیتلر نیز در تصدیق وفاداری او، تصمیم به ازدواج با او گرفت و مراسمی برای ازدواج آنان در یک پناهگاه در 29 آوریل برگزار شد روز بعد به هنگام سقوط برلین و حکومت هیتلر، (تقریبا 36 ساعت پس از ازدواج براون با رهبر نازی‌های آلمان) وی با مسموم کردن خود دست به خودکشی زد و هیتلر نیز برای خودکشی هم از سم و هم از شلیک گلوله استفاده کرد.

   

  دیدگاه

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.  ملاحظات کاربر گرامی در صورت توهین و اهانت به مقدسات و کاربران دیگر آی پی شما مسدود خواهد شد.
  دسته ها اطلاعات عمومی (دانستنیها) افراد (انسان های خاص) جالب (مطالب جالب توجه) هیتلر و نازی ها (جنایات فاشیست ها)
  Foodforfox The Scary Website 2020 ©

  loading time : 0٫536 s