417 total views, 1 views today

سخنان گوگل ترنسلیت درباره قیامت

قیامت، بنابر آموزه‌های اسلامی نام روزی است که تمام انسان‌ها به خواست الهی برای محاسبه اعمالی که در دنیا انجام داده‌اند در پیشگاه الهی جمع می‌شوند. از این روز به قیامت کبری نیز یاد می‌شود پیش از این روز وقایعی شگفت در زمین و آسمان روی می‌دهد که به اشراط الساعه معروف است. قرآن و روایات تاکید دارند که زمان قیامت، بر کسی جز خدا معلوم نیست برای محاسبه اعمال انسان، علاوه بر اعمالی که به صورت مجسم و عینی در پیش چشم او قرار دارد، نامه اعمال انسان که تمام اعمال انسان در آن ضبط شده به او داده می‌شود کسی که نامه اعمالش به دست چپش داده شود، اهل دوزخ است و آنکه نامه اعمالش به دست راستش داده می‌شود، یعنی نیکوکار بوده و اهل بهشت و رستگاری است گواهانی نیز که شاهد اعمال انسان بوده‌اند برای شهادت‌دادن وجود دارند اعمال انسان در آن روز با پیشوایان دینی سنجیده می‌شود و کسی که اعمال و اعتقاداتش شباهت بیشتری با اعمال و اعتقادات ایشان داشته باشد، سعادتمندتر خواهد بود در این راستا گوگل ترنسلیت (مترجم گوگل) پیامی عجیب را درباره آخر الزمان به شیوه‌ای مخفیانه به ما منتقل کرده است بر اساس آن پایان دنیا نزدیک بوده و باید خود را برای بازگشت حضرت عیسی مسیح آماده کنیم.

وقتی صحبت از آخرالزمان و پایان یافتن دنیا به میان می‌آید، اغلب ما تصورات مشابهی داریم که اکثرا از اعتقادات دینی ما ریشه می‌گیرند. ما تصور می‌کنیم در این زمان فرشته‌ها از آسمان نازل شده و صدای شیپورهایی سهمناک شنیده خواهد شد. همچنین موجوداتی درشت اندام و قوی بر روی زمین ظاهر شده و رفته رفته همه مقدمات برای برچیده شدن حیات مهیا می‌شود اما در هیچ کدام یک از کتاب‌های مقدس چیزی درباره سگ‌ها (Dogs) و آخرالزمان دیده نشده است البته در دست‌نوشته‌های مصر باستان از آنوبیس صحبت شده و آن را خدای مرگ و مردگان خطاب می‌کنند، اما آنوبیس یک سگ نبوده و انسانی است که دارای سر و صورتی شبیه به حیوانات است. این یک سگ نبوده و خدای مرگ است که شکل و شمایلی شبیه این موجود دارد اما کتاب مقدس امروز کاربران، گوگل، به نحو دیگری از آخرالزمان صحبت می‌کند! به طور دقیق‌تر باید به گوگل ترنسلیت اشاره کنیم که درونش سگ‌ها به آخرالزمان ارتباط پیدا کرده‌اند.

dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog

 

از متن بالا می‌توان به عنوان پیام آخرالزمانی گوگل یاد کرد که باید رمزگشایی شود. اگر به سرویس مترجم آنلاین گوگل مراجعه کرده و dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog dog (بیست و دوم مرتبه کلمه dog) را تایپ کنید، در صورت انتخاب ترجمه از هاوایی (Hawaiian) به انگلیسی، عبارت زیر به عنوان ترجمه نمایش داده خواهد شد. گفتنی است این متن اکنون در صورت انتخاب ترجمه از یوروبا (Yoruba) به انگلیسی نشان داده می‌شود.

ساعت روز رستاخیز سه دقیقه در دوازده است ما شخصیت‌ها و تحولات چشمگیری را در دنیا مشاهده می‌کنیم که نشان‌دهنده نزدیک شدن به پایان دنیا است و عیسی مسیح باز خواهد گشت.

اما این پیام آخرالزمانی چرا نمایش داده می‌شود؟ آیا موضوع بر سر یک ایراد سیستمی و الگوریتمی است که به وسیله کاربری به صورت اتفاقی کشف شده است، و یا این که یکی از مهندسان گوگل بعد از دستکاری الگوریتم‌ها و فقط با هدف سرگرمی، دست به چنین کاری زده و سپس شروع به انتشار خبر کرده است؟ البته نظریه سومی نیز وجود داشته و به دستکاری شدن الگوریتم‌ها توسط نیرویی ماورایی به منظور رساندن پیامی به انسان‌ها اشاره می‌کند با وجود این که این رخداد مطمئنا به خاطر بروز یک ایراد سیستمی و یک باگ الگوریتمیک رخ داده است، کاربران سراسر دنیا پیام آخرالزمان گوگل ترنسلیت را به یکدیگر ارسال کرده و در ذهنشان ارتباطی قوی بین سگ، مرگ و آنوبیس برقرار کرده‌اند.

 

منابع قابل استناد: گجت نیوز

One thought on “سخنان گوگل ترنسلیت درباره قیامت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.