467 total views, 2 views today

زندگی نامه دی جی علی گیتور

علی اصغر مواسات متولد 10 مارس 1975 که با نام دی‌جی علی‌گیتور  شناخته می‌شود، یک دی جی مشهور ایرانی است که در سال 2000 با آهنگ The Whistle Song در کشور دانمارک به شهرت رسید او در کنار خوانندگی به آهنگسازی نیز می‌پردازد وی آهنگ‌هایش را به گفتهٔ خودش، به سبک‌های ترنس و کلاب می‌سازد علی گیتور یکی از ترانه‌های خود به نام موسیقی زبان من است را به همراه آرش لباف خوانده‌ است وی همچنین با خوانندگان مطرح بین‌المللی از جمله مدینا همکاری داشته‌است.

زندگی نامه علی گیتور از زبان خودش

اسم من علی اضغر مواسات است و در تهران متولد شدم در سن یازده سالگی داخل عروسی ها و مجالس ترانه می خواندم و کم کم به موسیقی جذب شدم در سن 13 سالگی از ایران خارج شدم و به دانمارک رفتم ، در آن جا به کلاس پیانو می رفتم پس از انتخاب رشته به دانشگاه موسیقی رفتم. به یاد می آورم زمانی که دانشگاه بودم وضع مالی خوبی نداشتم و در همان حال سه دستگاه موسیقی خریدم و مجبور بودم سه مکان متفاوت کار کنم تا بتوانم پول آن ها را بپردازم.

روزی یکی از دوستانم به من پیشنهاد کرد تا برای کار به یکی از دیسکو هایی که نیاز به دی جی داشت بروم و از طریق این کار پول در بیاورم خلاصه به علاوه کارهایی که داشتم ، جمعه ها و شنبه ها به این دیسکو میرفتم و آنجا دی جی بودم این باعث شد تا به این شغل علاقه پیدا کنم من 15 سال در دانمارک به کارم ادامه دادم و در حال حاضر در سوئد زندگی می کنم.

فکر میکردی این آهنگها اینقدر در ایران سروصدا کنه و مردم بدون اینکه بدونن تو یک ایرانی هستی اینجوری با این آهنگها رابطه برقرار کنن؟

اصلا، هیچ وقت و من خیلی خوشحالم. البته خیلی ها اول فکر میکردند که من عرب هستم چون داخل آلبوم اولم یک آهنگ عربی درست کرده بودم  و بعضی ها هم فکر میکردن من هندی هستم ولی من یک ایرانی هستم و به این افتخار میکنم و هیچ وقت فکر نمی کردم آهنگهای من داخل ایران به این اندازه شنیده شود.

شما که از سیزده سالگی از ایران خارج شدید چطوری خوب فارسی صحبت میکنید؟

من یه خواهر بزرگ دارم که در دانمارک زندگی میکند ، و دو تا خواهر و یه برادر دیگر دارم که در آلمان زندگی میکنند و چون دوست فارسی زبان هم نداشتم تنها کسی که من با آنها فارسی صحبت میکردم همین خواهر و برادرانم بودند و چیزی که برای من خیلی مهم است این که انسان هر چیز که می خواهد باشد اما نباید فراموش کند که از کجا آمده و هر وقت که با خواهر و برادرانم حرف می زنم برای من یک تمرین است که فارسی را از یاد نبرم.

الان جایی برنامه اجرا می کنی؟

بله من به تازگی در روسیه ، مسکو برنامه داشتم و به طور کلی کنسرتهای من در اروپا برگذار می شود.

من شنیدم دفعه قبل که در دوبی کنسرت داشتی فارسی صحبت کردی و سالن منفجر شده؟

آقایی که مسئولیت کنسرت را به عهده داشت به من گفت که می دانی چقدر ایرانی امشب میان ، گفتم نه به خدا ، گفت هر هواپیمایی که از تهران آمده دوبی همه بچه های ایرانی هستن که از تهران آمدن اینجا و اکثرشان نمی دانند که شما یک ایرانی هستی ، من خوشحال شدم و تصمیم گرفتم تا با این کار مردمم را سورپرایز کنم و بعد وسط کار موسیقی را متوقف کردم و به انگلیسی گفتم اینجا ایرانی هست همه دستها رفت بالا و دفعه ی دوم هم این سوال رو کردم و لباسم را در آوردم و روی لباس زیری من نوشته شده بود ایران ، که باعث خوشحالی مردمم شد ولی انجا هم هنوز مردم نمی دانستند که من می توانم فارسی صحبت کنم.

بار دیگر کنسرت را متوقف کردیم و اول برای کسانی که انگلیسی زبان بودند به انگلیسی گفتم دیگه میخوام یک چند کلمه حرف بزنم  و وقتی که منب فارسی گفتم سلام به همه بچه های ایرانی که امشب تشریف آوردن اینجا ، شما باید سالن را تماشا می کردید بعضی ها شروع کردن به گریه کردن که من اشک آنها را دیدم اشک تو چشمام جمع شد و خودم برای اولین بار در کنسرت خودم اشکم در اومد.

 

4.8
05
ایجاد مقاله

با ورود به بخش ایجاد مقاله قادر به ثبت و انتشار مطالب ترسناک خود خواهید بود (ضوابط سایت کاربر محور)

در صورتی که این مقاله را مخالف با قوانین جمهوری اسلامی می دانید به ما گزارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.