راز مرگ پرنسس دایانا

نویسنده:Jaber

لیست مطالب :

بیوگرافی: متولد 1374 هستم اهل گیلان، شهرستان آستانه اشرفیه، مدیر وبگاه غذا برای روباه. ترس حسی است مانند دیگر احساسات انسان، قصدم ساخت یک سایت ترسناک به معنای واقعی بود نه فقط به اسم. دوست داشتم چیزی بسازم که کاربر از بدو ورود غریبگی و ناشناخته بودن رو حس کنه و به نظر بنده چیزی که ناشناخته باشه ترسناک هم هست. امیدوارم تا اینجا به مقصدم نزدیک شده باشم.

درتاریخ : 2018-07-25
 • 36 بازدید
 • راز مرگ پرنسس دایانا

  دایانا در اول جولای ۱۹۶۱ در شهر کوچک سندرینگهام در منطقه نورفولک در شرق انگلستان به دنیا آمد. پدرش ادوارد جان اسپنسر برای خانواده سلطنتی پادشاهی متحده کار می‌کرد. مادرش فرانسس شاند کاید نام داشت دایانا دارای دو خواهر و دو برادر بود که اختلاف سنی کمی با هم داشتند. وی چهارمین فرزند بزرگ خانواده بود. با جدایی والدین، سرپرستی دایانا و برادر کوچک‌ترش به مادرش سپرده شد. اسپنسرها یکی از مهمترین و معروفترین خانواده‌های انگلستان به شمار می‌روند که جزو متحدین نزدیک خاندان سلطنتی نیز محسوب می شوند.


   
  دایانا در سن شانزده سالگی و بعد از آنکه معلوم شد حدنصاب لازم برای ادامه تحصیل در مدرسه را ندارد از والدینش درخواست کرد تا به وی اجازه رفتن به لندن را دهند. هنوز به هفده سالگی نرسیده بود که در یک خانه اشتراکی با چند نفر دیگر در لندن زندگی تازه‌ای را شروع کرد. وی ابتدا دیپلم آشپزی گرفت. مدتی را در یک مدرسه رقص کار کرد اما از این کار راضی نبود. به همین خاطر در کارهای عمومی تری مانند نظافت و کار در بارها مشغول شد. مدتی را هم به‌ عنوان پرستار بچه در یکی از مهدکودک‌های لندن کار کرد.

  آشنایی و ازدواج با پرنس چالز، ولیعهد انگلستان

  خانواده دایانا با خانواده سلطنتی همسایه بودند و پدرش نیز با دربار ارتباط و دوستی داشت. شاهزاده چارلز سی و سه ساله که برای ازدواج تحت فشار قرار داشت به دنبال فردی از خانواده‌های مرتبط با دربار می‌گشت که مذهب پروتستان داشته باشد. دایانا شرایط مورد نظر را داشت. این دو در ۲۹ ژوئیه ۱۹۸۱ در کلیسای جامع سنت پل با هم ازدواج کردند. مراسم ازدواج این دو به صورت زنده از تلویزیون پخش شد و نزدیک به 750 میلیون بیننده داشت در حالیکه 600/000 نفر دیگر نیز در خیابان‌ها صف کشیده بودند تا لحظه عبور این دو نفر را تماشا نمایند.
  عناوین وی پس از ازدواج عبارت بودند از: والاحضرتِ سلطنت شاهدخت چارلز فیلیپ آرتور جورج، شاهدخت ولز و کنتس چستر، دوشس کورنوال، دوشس رافیسی، کنتس کریک، بارونس رنفریو، بانوی جزایر، شاهدخت اسکاتلند. البته وی پس از طلاق بسیاری از این عناوین را از دست داد اما چون مادر دو تن از شاهزادگان انگلستان بود عنوان شاهدخت ولز را حفظ نمود.اولین فرزند چالز و دایانا با نام ویلیام آرتور فیلیپ لوئیس در 21 ژوئن 1982 و دومین فرزند آنها با نام هنری چارلز آلبرت دیوید دو سال بعد از ویلیام در 15 سپتامبر 1984 به دنیا آمد.

  فعالیت‌های اجتماعی

  هرچند شاهدخت دایانا به هنر علاقه داشت اما عمده شهرت وی بخاطر فعالیت‌های عام‌المنفعه و اجتماعی است. وی با تأسیس و یا همکاری با چندین موسسه خیریه، به مدرسه سازی، خانه سازی و کمک به بینوایان و دردمندان پرداخت. وی کمک‌های شایان توجهی به جذامیان، مبتلایان به ایدز و آسیب دیدگان از مین در کشور آنگولا انجام داد. وی در سفر به مناطق بحران زده و محروم مانند آفریقا و بوسنی و هرزگوین با جدیت به دلگرمی دادن به محرومان و آسیب دیدگان پرداخت و با کسانی چون نلسون ماندلا و مادر ترزا دیدار کرد.

  علاوه بر این وی به عنوان همسر ولیعهد او را در سفرهای کاری همراهی می کرد. او با چارلز به کشورهای آمریکا، کانادا، ایتالیا، کشورهای مشترک‌المنافع و برخی از کشورهای آفریقایی و آسیایی سفر کرد. او برخی از سفرهای خود را به تنهایی انجام می داد و از بیمارستان‌ها و مکان‌های عمومی بازدید می‌کرد. وی همچنین به عنوان همسر ولیعهد از وظایف ویژه‌ای نیز برخوردار بود.

  جدایی از ولیعهد انگلستان

  زندگی دایانا و چارلز آکنده از انواع شایعات و جنجال ها بود. در آن زمان‌ها، دایانا به عنوان یکی از خبرسازترین چهره‌های انگلستان مطرح بود و تصاویر وی بیش از هر کس دیگری در روزنامه‌ها و مجلات منتشر می‌شدند. رسوایی اخلاقی را می‌توان عامل جدایی دایانا و چارلز نامید اما هنوز به صورت قطعی نمی‌توان گفت که کدام یک از این دو طرف به طرف مقابل خیانت نموده است. در روزنامه‌ها مطالبی در مورد روابط اخلاقی نامشروع دایانا با برخی افراد منتشر گشت که البته هیچگاه اثبات نشد، اما زندگی آن دو همیشه زیر سایه روابطی بود که چارلز با زنی به نام کامیلا داشت، روابطی که قبل از ازدواج وی با دایانا آغاز شده و پس از جدایی نیز ادامه یافت.


   
  این دو از سال ۱۹۹۲ جدا از هم زندگی کردند اما سرپرستی فرزندانشان را بصورت مشترک برعهده داشتند. در همین حال چارلز نیز مجددا رابطه اش را با کامیلا آغاز کرد و بعدها هم به داشتن رابطۀ عاشقانه با کامیلا اعتراف نمود. پرنسس دایانا در سال ۱۹۹۵ در یک برنامه تلوزیونی در بی‌بی‌سی پرده از نگرانی‌ها و مشکلات درونی خانواده برداشت و از فشارهای رسانه‌ای و اجتماعی که بر وی بود گلایه کرد.

  وی علت به وجود آمدن این مشکلات را کامیلا پارکر بیان کرد و گفت که در این ازدواج سه نفر حضور داشتند. وی همچنین چارلز را در مورد این مسئله مقصر دانست. به همین خاطر کامیلا از شوهرش جدا شد. این امر موجب دشمنی بیشتر دایانا و کامیلا شد و سرانجام کتابی با عنوان “دایانا: داستان واقعی‌اش” و به دنبال آن “دروازۀ کامیلا، غارتگر خانه‌ها” منتشر شد که در آن به بدگویی و روابط عاشقانه و مشکلات زندگی این دو نفر پرداخته شده بود.

  سرانجام دایانا و چارلز در ۲۸ اوت ۱۹۹۶ به دستورملکه رسما از هم طلاق گرفتند. با این کار عنوان سلطنتی دایانا قدری پائین آمد اما چون وی مادر دو تن از شاهزادگان بود تا آخر عمر به عنوان یکی از اعضای خانواده سلطنتی باقی ماند و لقب پرنسس ولز را حفظ کرد.

  دلایل طلاق دایانا از زبان خود وی و نگرانی از مرگ تصادفی!

  در نواری که یک سال پس از مرگ دیانا توسط یکی از دوستان وی به نام “پرل بورل” به رسانه‌ها تحویل داده شد، او چنین می‌گوید: “من در تمام سال‌هاي ازدواجم با پرنس چارلز غمگين بوده‌ام، من هيچ وقت مزه خوشبختي را نچشيدم و هميشه مي‌دانستم شوهرم با دوست دختر قديمي‌اش کاميلا در ارتباط است. من حتي به خودشان هم گفتم که مي‌دانم با هم در ارتباطند.” کاميلا نيز سال 1995 سه سال بعد از طلاق دايانا و چارلز از شوهرش، اندرو پارکر، جدا شد و پس از آن رابطه خود را با پرنس چارلز علني‌تر کرد.

  سال 1992 نيز آندرو مورتن کتابي به چاپ رساند که در آن نه از قول خود دايانا، بلکه از قول دوستان صميمي و نزديک دايانا حقايقي از تلخي زندگي دايانا را شرح مي‌داد.دايانا در مصاحبه خود با بي‌بي‌سي نيز اعلام کرد تمامي سخنان چاپ شده در اين کتاب حقيقت داشته و دايانا خود دوستانش را به اين نويسنده معرفي کرده است: “من مردم حقايق زندگي تلخ مرا بدانند. من هميشه دوست داشتم ملکه بمانم، اما ملکه قلب مردم. من نمي‌خواهم تصورات مردم از من اشتباه باشد.”

  وي که حتي پس از طلاق از همسرش دچار مشکلات روحي جدي بوده بود، خانواده سلطنتي را مهمترين دشمنان زندگي‌اش مي‌خواند و مي‌گفت: “من براي خانواده اهميت بسياري قائلم و هميشه به ويليام پسرم مي‌گويم زماني ازدواج کن که عاشق همسرت باشي و بتواني از او حمايت کني و مي‌دانم که او با الگوقراردادن زندگي من و پدرش چنين خواهد کرد و اميدوارم او به سرنوشت من دچار نشود.”وی همچنین در بخش‌های دیگری از نواری که توسط بورل به مطبوعات ارائه گشته، درباره افسردگي روحي‌اش مي‌گويد: “من هيچ گاه نتوانستم با فشارهاي خارجي که بر من وارد مي‌شد، خودم را تطبيق دهم، من خيلي سعي کردم، اما نتوانستم.”وي در اين نوار اضافه مي‌کند: “من بارها و بارها تصميم به خودکشي گرفتم، اما نتوانستم اين کار را بکنم، ولي مي‌دانم بزودي در يک حادثه رانندگي مي‌ميرم!”اين جمله دايانا که در اين نوار ضبط شده، سروصداي بسياري در مطبوعات انگليس به پا کرد و بازتاب‌هاي بسياري داشت. تعداد زیادی از مردم انگلستان بر این باورند که مرگ دایانا تصادفی نبوده است.
  تصادف مشکوک و مرگ در بیمارستان

  در 31 آگوست 1997، دایانا در یک سانحه رانندگی مشکوک در تونل “پوند دآلما” پاریس زخمی شده و سپس درگذشت. در این سانحه دودی فاید و راننده وی، هنری پل، مدیر امنیتی “هتل ریتز پاریس” نیز کشته شدند. میلیون‌ها نفر از طریق تلویزیون شاهد مراسم تشییع جنازه دایانا بودند.

  دایانا قبل از مرگ با یک عرب مصری با نام دودی پسر میلیونر مصری محمد فاید رابطه داشت و حتی شایعاتی مبنی بر حاملگی وی و احتمال ازدواج با فاید بر سر زبان‌ها افتاده بود. این امر نگرانی‌های بسیاری می‌توانست برای هیأت حاکمه انگلستان پدید آورد زیرا در صورت ازدواج دایانا با فاید ممکن بود در آینده پادشاه انگلستان – که پس از چارلز، ویلیام پسر بزرگ دایانا خواهد بود – برادری عرب و مسلمان می‌داشت. دادگاه‌های قضایی در فرانسه و انگلستان هیچگاه احتمالا تعمدی بودن مرگ دایانا و فاید را نپذیرفتند اما نکاتی وجود دارند که ذهن هر خواننده‌ای را در مورد مشکوک بودن این حادثه به خود مشغول می‌گرداند.


   
  پس از تصادف دایانا هنوز زنده بود. بر اساس گزارش سفارت انگلستان در پاریس، وی درون اتومبیل گیر نیفتاده بود بنابراین می‌توانست سریعا به آمبولانس منتقل شود. با توجه به وضعیت دایانا وی باید به سرعت به بیمارستان منتقل می‌شد، اما پس از انجام کمک‌های اولیه در حدود 95 دقیقه طول کشید تا پرنسس دایانا به بیمارستان منتقل گردد. وی در این مدت به علت وجود خونریزی شدید داخلی، دو بار دچار حمله قلبی شد و و زمانی که بیمارستان رسید، جان باخته بود؛ به گونه‌ای که تلاش‌های تیم پزشکی حاضر در بیمارستان برای احیای قلبی وی به هیچ نتیجه‌ای نرسید.
  البته برخی نیز انگیزه این قتل را انتقام‌گیری از پدر دودی فاید می‌دانستند زیرا بر اساس گزارشات وی یکی از فروشندگان تسلیحات به اعرابی بود که با اسرائیل مبارزه می‌کردند. در هر حالت،‌ تحقیقاتی که توسط افراد و نهادهای وابسته به حکومت انگلستان انجام گرفتند مرگ دایانا را تصادفی و در نتیجه مستی راننده اتومبیل اعلام نمودند.

  قتل غیرقانونی

  عنوان یک فیلم مستند انگلیسی است که به کارگردانی کیث آلن در مورد مرگز شاهزاده دیانا و دودی فاید در 312 آگوست 1997، ساخته شده است. تأمین هزینه‌های این فیلم را پدر فاید بر عهده گرفت.این فیلم در جشنواره فیلم کن در سال 2011 به نمایش درآمد. مقامات انگلیسی اعلام کرده بودند که برای پخش این مستند در انگلستان باید 87 صحنه آن حذف یا ویرایش شوند، بنابراین دستاندرکاران فیلم از نمایش آن در بریتانیا خودداری کردند. در این فیلم اعلام شده که مقامات انگلیسی و فرانسوی بر حقایق مرتبط با تصادف سرپوش گذارده‌اند و اینکه ملکه الیزابت و شاه فیلیپ در قتل دایانا و دودی فاید نقش داشته‌اند.

   

  ایجاد مقاله

  گزارش تخلف

  R

  مخفف Restricted-Under 17(رتبه R به معنی فیلم حاوی کلمات رکیک، خشونت، روابط جنسی و نمایش استعمال مواد مخدر و دخانیات است. )

  PG-13

  مخفف Parents Strongly Cautioned(فقط حاوی مقداری صحنه عشقی (جنسی) معمول و مواد مخدر و دخانیات می‌باشند. )

  NC-17

  مخفف No One 17 and Under Admitted به معنی هیچ شخص 17 سال و زیر 17 سال قادر به مشاهده این نوع نوشته ها نمی‌باشد، ممکن است نوشته حاوی مناظر واضح جنسی یا کلمات ناخوشایند یا زیاد یا تمام موارد باشد. درجه NC-17 بر این دلالت ندارد که نوشته مستهجن و ضد اخلاقی است.

  خانه
  دیدگاه

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.  ملاحظات کاربر گرامی در صورت توهین و اهانت به مقدسات و کاربران دیگر آی پی شما مسدود خواهد شد.
  دسته ها اسرار و رموز (جهان پنهان) اطلاعات عمومی (دانستنیها) افراد (انسان های خاص) جالب (مطالب جالب توجه)
  Foodforfox The Scary Website 2019 ©

  loading time : 0٫342 s