1,069 total views, 3 views today

دوشیزه اهنی (اعدام ها)

اعدام نوعی کیفر و مجازات و به عبارتی دیگر اشد مجازات برای محکوم است. این کیفر یکی از موارد پیش بینی شده در قانون برخی کشورهای قرن 21 است اما قرون وسطای در این خصوص سیاه ترین صفحات تاریخ را به خود اختصاص می دهد و شاید عجیب ترین و ترسناک ترین روش های اعدام مختص این برهه از تاریخ باشد در این مطلب یکی از بدترین روش های اعدام در تاریخ را مرور می کنیم.

دوشیزه آهنی یا تابوت ایستاده نوعی روش اعدام در قرون وسطای بود که از ان برای شکنجه و اعتراف نیز استفاده می کردند این سر جیغ کش و این تن خاردار، آنقدر رعب انگیز بود که قربانی بیچاره، شاید قبل از اینکه داخل فضای خالی تابوت ایستاده گذاشته شود، قلبش از کار می افتاد به همین دلیل خیلی از مجرم ها قبل از ورود به تابوت به گناهانشان اعتراف می کردند.

سرنیزه های فولادین و تیز طوری روی درب تابوت کار گذاشته شده بودند که در حساس ترین نقاط بدن قربانی مفلوک نفوذ کنند و در عین حال به اعضای اصلی بدن او آسیب نرسانند بنابراین قربانی در همان لحظه اول نمی مرد و مرگ او سخت و طولانی می شد. به خصوص که درب های تابوت هم به آهستگی بسته می شدند! گاهی چند روز طول می کشید تا این مقبره شیطانی جان قربانی اش را به لب برساند، آنقدر که بشود از او اعتراف گرفت.


 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.