خیال پردازی تاریک

خیال پردازی تاریک

خیال پردازی تاریک

نویسنده: Jaber

دنبال کردن:

تعداد مقاله:1361

بیوگرافی: متولد 1374 هستم اهل گیلان، شهرستان آستانه اشرفیه، مدیر وبگاه غذا برای روباه. ترس حسی است مانند دیگر احساسات انسان، قصدم ساخت یک سایت ترسناک به معنای واقعی بود نه فقط به اسم. دوست داشتم چیزی بسازم که کاربر از بدو ورود غریبگی و ناشناخته بودن رو حس کنه و به نظر بنده چیزی که ناشناخته باشه ترسناک هم هست. امیدوارم تا اینجا به مقصدم نزدیک شده باشم.

درتاریخ : 2019-11-01
 • 54 بازدید
 • خیال پردازی تاریک

  شاید خود شما هم به این مساله واقف باشید که قوه تخیل و خیال پردازی یکی از وجوه مشخصه انسانها است و بسیاری از دستاوردها، خلاقیت ها، اختراعات و … مدیون این موهبت الهی است خیال پردازی از زمان کودکی تا پایان دوره نوجوانی تقریباً رفتاری طبیعی محسوب می شود که بعد از دوره شکل گیری زبان تا سنین بالاتر به صور مختلف خود را نشان می دهد و شدت و ضعف آن در دوره های مختلف نیز متفاوت است.

  اما باید به این نکته توجه داشت که از نظر روانشناسان هر فکر و یا رفتاری که موجب اختلال در روند عادی زندگی فرد شود و بر ارتباط او با دیگران تاثیر منفی بگذارد، و در یک جمله موجب اختلال درون فردی و میان فردی شود و بیش از حد معمول انرژی فرد را به خود اختصاص دهد.

  فانتزی تاریک یا خیال‌ پردازی تیره‌ و تار یک گونه هنری است که به عنوان زیر مجموعه سبک خیال‌پردازی به‌شمار می‌رود این نوع سبک می‌تواند به آثارهای ادبی، هنری و سینمایی اشاره داشته باشد که آمیخته‌ای از عناصر خیال‌ پردازی و عناصر وحشت هستند خیال‌ پردازی تیره‌ و تار اقتباسی از عناصر گونه وحشت و اغلب دارای ویژگی‌هایی از قبیل تیره‌ و تار، ترس و مرگ، غمناک، موضوعات خشن و وحشیانه همراه با موجودات فراطبیعی شیطانی است با این حال، برخلاف گونه وحشت تمرکز داستان به منظور ترساندن خواننده نیست.

  در این سبک محدودیتی برای نشان دادن بخش تاریک طبیعت انسان وجود ندارد و قهرمان اصلی داستان لزوماً دلسوز نیست همچنین برخی از نویسندگان از واژه فانتزی تاریک به عنوان جایگزینی برای توصیف وحشت استفاده می‌کنند، چرا که آن‌ها احساس می‌کنند واژه دومی بیش از حد ترسناک یا تاثیرگذار است.

   

  رتبه این مقاله / 5.

  دیدگاه

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.  ملاحظات کاربر گرامی در صورت توهین و اهانت به مقدسات و کاربران دیگر آی پی شما مسدود خواهد شد.
  دسته ها اطلاعات عمومی (دانستنیها) ترسناک (اتفاقات ترسناک جهان)
  Foodforfox The Scary Website 2019 ©

  loading time : 1٫382 s