821 total views, 1 views today

خرده فرهنگ گوت یا گات
خرده فرهنگ در دانش مردم شناسی به ارزش ها و هنجارهای متفاوت با ارزش ها و هنجارهای گروه اکثریت که یک گروه درون جامعه ای بزرگ تر داراست، گفته می شود. خرده فرهنگ ها قابل شناسایی و تغییر هستند و بیشتر به ارزش های گروه اقلیت گفته می شوند.
خرده‌فرهنگ گوت یا خرده‌فرهنگ گات یک خرده‌ فرهنگ معاصر است که کشورهای زیادی را دربرداشته‌است بسیاری تشکیل این خرده‌فرهنگ را اوایل دههٔ ۱۹۸۰ در بریتانیا می‌دانند و آن را یکی از شاخه‌های سبک پست پانک به‌شمار می‌آورند پانک شامل آرایه های مختلفی مانند ایدئولوژی، فرم های بیان، همین طور مد، هنرهای تجسمی، رقص، ادبیات، فیلم و در نهایت سبک پانک راک می شود.


 
خرده‌فرهنگ گوت در دوره‌های طولانی نسبت به خرده فرهنگ‌های دیگر عمر طولانی تری داشته و تا امروز دوام یافته‌است. تصاویر این سبک نشان می‌دهد که خرده فرهنگ گت امروزی تحت تأثیر ادبیات گوتیک در قرن ۱۹ و فیلم‌های ترسناک و وحشت آور بوده‌است.

خرده فرهنگ گوت همواره با زیبایی‌شناسی خاص خود همراه بوده‌است. از موسیقی و مد روز گرفته تا همهٔ کسانی که با سلیقه‌شان عضوی از خرده فرهنگ گت به حساب می‌آیند. موسیقی گوتیک شامل تعدادی از سبک‌های مختلف می‌باشد. سبک لباس پوشیدن در این خرده فرهنگ محدوده‌ای از سبک‌های دث راک، پانک، آندروجینوس، ویکتوریایی، مقداری رنسانس و مدیول را شامل می‌شود.


 
مد گوتیک

مد گوتیک به سبک لباس پوشیدنی گفته می‌شود که توسط اعضای خرده‌فرهنگ گوت استفاده می‌شود. تاریکی، ناخوشایندی و بعضی اوقات بدن نمایی از ویژگی‌های این سبک است. سبک گوتیک شامل رنگ کردن مو به رنگ سیاه، موجدار کردن مو، لب‌های سیاه و لباس‌های سیاه است. در طراحی این سبک از ویژگی‌های سبک پانک، ویکتوریایی و الیزابتی بهره گرفته شده‌است.

 

منابع قابل استناد:ویکی پدیا

ایجاد مقاله

با ورود به بخش ایجاد مقاله قادر به ثبت و انتشار مطالب ترسناک خود خواهید بود (ضوابط سایت کاربر محور)

در صورتی که این مقاله را مخالف با قوانین جمهوری اسلامی می دانید به ما گزارش دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.