)">
جانداری که هرگز نمی میرد

جانداری که هرگز نمی میرد

جانداری که هرگز نمی میرد">

?

نویسنده:Jaber

صفحه کاربری:

بیوگرافی: متولد 1374 هستم اهل گیلان، شهرستان آستانه اشرفیه، مدیر وبگاه غذا برای روباه. ترس حسی است مانند دیگر احساسات انسان، قصدم ساخت یک سایت ترسناک به معنای واقعی بود نه فقط به اسم. دوست داشتم چیزی بسازم که کاربر از بدو ورود غریبگی و ناشناخته بودن رو حس کنه و به نظر بنده چیزی که ناشناخته باشه ترسناک هم هست. امیدوارم تا اینجا به مقصدم نزدیک شده باشم.

درتاریخ : 2018-09-23

جانداری که هرگز نمی میرد

527 total views, 1 views today

جانداری که هرگز نمی میرد

موجودات بسیار کمی هستند که می‌توانند خود را بازسازی کنند. مثل ستاره دریایی که وقتی اندامی را از دست می‌دهد آن را بازسازی می‌کند. یا مارمولک‌ها که وقتی که دمشان را قطع می‌کنند دوباره رشد می‌کند. اما شاید عجیب‌ترین موجود، یک نوع کرم پهن به نام پلانایا است. با قطع سر، دوباره سرش جوانه زده و رشد می‌کند. اگر سر پلانایا را قطع کرده و ریز ریز کنید، هر کدام از آن ریزه‌ها به یک کرم جدید تبدیل می‌شود.

پلاناریا در تقسیم‌بندی‌های جانورشناسی سرده‌ای از پلاناریدیائه و ترایکلاد است که با استفاده از تکه تکه شدن یا تخم گذاری زاد و ولد می‌کند پلاناریا از گروه کرم‌ها محسوب می‌شود. پلاناریا تنفس پوستی دارد. بیشترین ماده دفعی نیتروژن دار ان امونیاک است و از همه سلول‌های سطح پوست با انتشار دفع می‌شود بسیار هم سمی است همچنین سیستم عصبی مرکزی ٱن همانند پله یا نردبان است.

شبکه عصبی مرکزی شامل مغز با 2 یا 3 گره عصبی که شامل جسم سلولی چندین نورون است می‌باشد از مغز پلاناریا 2 طناب عصبی که رشته‌های آکسون ودندریت همان جسم سلول‌های مغز هستند بوجود می‌آیند پس در طنابهای عصبی جسم سلولی وجود نداردواز طنابهای عصبی هم رشته‌هایی خارج می‌شوند که دستگاه عصبی محیطی پلاناریا را می‌سازند پس منشا دستگاه عصبی محیطی پلاناریا، فقط طنابهای عصبی است یعنی مغز پلاناریا در تشکیل دستگاه عصبی محیطی نقشی ندارد. 2 طناب عصبی پلاناریا از طریق رشته‌های دستگاه عصبی محیطی به هم متصل اند و در پاسخهای عصبی باهم هماهنگ عمل می‌کنند و همچنین منظره نردبانی دارند. در کل در مقایسه با شبکه عصبی هیدر، شبکه عصبی پلاناریا از شبکه عصبی هیدر پیشرفته تر است.

یکی دیگر از خصوصیات کرم‌های پلاناریا چشم جامی شکل در پلاناریاها است. کرم پلاناریا از این چشم نه برای دیدن بلکه برای تشخیص جهت نور استفاده می‌کند. برای مثال در یک چشم جامی شکل اگر نور بصورت مایل از سمت چپ بتابد، گیرنده‌های نوری سمت راست هر دو چشم جامی شکل تحریک می‌شوند و پیامی را به مغز پلاناریا ارسال می‌کنند و مغز در جواب پیام‌های عصبی ای را به عضلات مربوطه ارسال می‌کند. این کرم‌ها هم در آب شور و هم در آب شیرین می‌توانند زندگی کنند و به صورت کرم‌هایی نازک و پهن ، سفید و شیری رنگ یا قهوه‌ای هستند و اندازه این کرم‌ها هم از 2 میلی‌متر تا 5/2  سانتی‌متر متغیر است. معمولاً از مواد غذایی باقی‌مانده در آب تغذیه کرده و ضرری برای ماهی‌ها و سایر موجودات آکواریوم ندارند.محتوای مطالب منتشر شده بر عهده نویسنده مطالب خواهد بود.

One thought on “جانداری که هرگز نمی میرد

 1. gamefly گفت:

  I do not know whether it’s just me or if perhaps everybody else
  encountering issues with your blog. It looks like some of the written text on your content are running off the screen. Can someone else please provide feedback
  and let me know if this is happening to them
  as well? This may be a problem with my web browser because I’ve had this happen previously.
  Kudos

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

?

?

Foodforfox The Scary Website 2019 ©