اشباح قلعه درگزهولم دانمارک

اشباح قلعه درگزهولم دانمارک

اشباح قلعه درگزهولم دانمارک

نویسنده:Jaber

لیست مطالب :

بیوگرافی: متولد 1374 هستم اهل گیلان، شهرستان آستانه اشرفیه، مدیر وبگاه غذا برای روباه. ترس حسی است مانند دیگر احساسات انسان، قصدم ساخت یک سایت ترسناک به معنای واقعی بود نه فقط به اسم. دوست داشتم چیزی بسازم که کاربر از بدو ورود غریبگی و ناشناخته بودن رو حس کنه و به نظر بنده چیزی که ناشناخته باشه ترسناک هم هست. امیدوارم تا اینجا به مقصدم نزدیک شده باشم.

درتاریخ : 2019-04-17
 • 7 بازدید
 • اشباح قلعه درگزهولم دانمارک

  اغلب افراد دوست دارند در خانه شان روی مبل راحتی بنشینند و یک فیلم ترسناک در تلویزیون نگاه کنند که گاهی آنها را از جایشان بلند کرده و به وحشت می اندازد. اما چه می شود اگر همان چیزی که در تلویزیون می بینیم در واقعیت ما را بترساند ؟ بد نیست بدانید هنوز هم نقاطی در جهان وجود دارند که مرموز و ترسناک باقی مانده اند و می توانید واقعی یا تخیلی بودن داستان های آن را از نزدیک ببینید در ادامه با ما همراه باشید.

  قلعه درگزهولم ، نام این قلعه در زبان دانمارکی به قطعه زمینی کوچک اشاره دارد و در عصر وایکینگ‌ها درگ به معنای باریکه زمینی بوده که کشتی‌ها قادر به حرکت در امتداد آن بودند این کشیدن کشتی از خشکی، ملوانان را قادر می‌ساخت تا از آب‌های خطرناک شمال زیلند فاصله گرفته و از صدمه دیدن کشتی پرهیز کنند اما داستان ساخت این قلعه چیست؟ پدر سانیسن اسقف رزکیلده، این قلعه را به عنوان استحکامات دفاعی طراحی کرد در واقع وقتی در قرن دوازدهم اسقف در حال ساخت این قلعه بود، شاید هرگز تصور نمی‌کرد که این سازه روزی به یکی از تسخیر شده‌ترین قلاع اروپا تبدیل شود.


   
  او می‌خواست که این قلعه اقامتگاه نجبا و پادشاهان باشد و البته این باور در طول زندگی او به حقیقت پیوست. در قرون وسطی قلعه‌ی درگزهولم به عنوان استحکامات نظامی و اقامتگاه نجبا و اشراف مورد استفاده قرار گرفت اما در طول جنگ‌های زیادی رخ داده در منطقه، مسیر بسیاری از اصلاحات رخ داده در دانمارک، به نحوی از این قلعه عبور کرد. در فاصله سال‌های 1534 تا 1536 درگزهولم یکی از قلعه‌های ناحیه‌ی زیلند بود که در کنار ارتش کنت کریستوفر قرار گرفت، فردی که از پادشاه کاتولیک کریستین دوم حمایت می‌کرد. اما با روی کار آمدن کریستین سوم، این پادشاه از مقام خود عزل شد بعد از اصلاحات روی داده در مذهب کشور، این قلعه نیز به تصرف شاه کریستین سوم در آمده و این وضعیت تا 128 سال بعدی ادامه پیدا کرد در آن دوره، این قلعه به عنوان زندان نجبا و روحانیان زندانی مورد استفاده قرار گرفت.

  زندانیان اسیر در سلول‌های این زندان به دلایل جرائم یا تنها اعتقادات و نظرشان نسبت به شاه، مجبور به تحمل مصائبی چند بودند یواخیم راناو مالک پیشین قلعه و آخرین اسقف کاتولیک در رزکیلده و جیمز هپبورن اِرل چهارم باثوِل و سومین همسر ماری ملکه‌ی اسکاتلند از جمله زندانیان معروف این قلعه در آن دوران بودند. سلحشور دیوانه اجلر براکینهاوس نیز از دیگر ساکنان سلول‌های این زندان بود در جریان نبردی بین سوئد و دانمارک، این قلعه خسارات شدیدی دیده و ویرانه شد، در نهایت شاه کریستین پنجم آن را به فردی به نام هاینریش مولر و به عنوان بخشی از بازپرداخت وامی سنگین واگذار کرد و او نیز در قلعه سکنی گزید.

  در سال 1694 نجیب زادهای به نام فردریک کریستین آدلر این قلعه را خریداری کرده و آن را در ظاهری جدید و به عنوان قلعه‌ای در سبک باروک بازسازی کرد. مالکیت این قلعه در میان اعضای این خانواده دست به دست شد، از جمله فردی به نام زیتفن آدلر که تغییرات بنیادینی را چه در قلعه و چه در زمین‌های اطراف اعمال کرد. در نهایت در سال 1932 قلعه به هیئت مرکزی دانمارک واگذار شد. چند سال بعد این هیئت قلعه را به جی. اف. بوتگر فروخت. خانواده‌ی بوتگر سبک باروک این قلعه را حفظ اما فضای داخلی آن را مدرنیزه و به شکلی گسترده بازسازی کردند. در اوایل قرن بیستم قلعه درگزهولم، جاذبه‌ای گردشگری با دو رستوران، اتاق‌های کنفرانس، یک هتل و نزدیک به صد روح بود حقایق تاریخی و داستان‌های ارواح ساکن این قلعه، عجیب در هم تنیده شده‌اند. اما همه چیز با حضور شاه کریسیتین سوم که دانمارک را وابسته به فرقه‌ی لوتر اعلام کرد، آغاز می‌شود و این گونه بود که یواخیم راناو آخرین اسقف کاتولیک این منطقه نیز در شمار نخستین افرادی بود که در قلعه‌ی محل سکونتش زندانی شد.

  در بعضی از منابع ذکر شده اسقف را بعدها به قلعه‌ی کپنهاگ منتقل کردند و او تا زمان مرگش در 1544 در آنجا زندانی بود. در بررسی‌های امروزی به ندرت از او به عنوان یکی از صد روح ساکن این قلعه نام برده می‌شود، اما اگر ارواح نیز به دنبال الگوهای منطقی بودند، این مسئله کاملا پذیرفتنی است که روح رنج کشیده او نیز آخرین منزلگاهش را به تسخیر خود در آورده باشد، جایی که دوران اسارتش را در همان جا گذراند. بسیاری از بازدیدکنندگان از صدای ناله‌های صحبت می‌کنند که از برج قلعه به گوش می‌رسد، همچنین در این مکان گهگاه صدای سرودهای مذهبی کاتولیک نیز شنیده شده است جیمز هپبورن دیگر روح معروف این قلعه است که بی‌شک در طول زندگی یک یاغی به تمام معنا بود. افسانه‌ها می‌گویند زندان‌بانان تنها به اندازه‌ای به او آب و غذا می‌دادند که زنده بماند، همچنین او را به یک ستون بسته و به حال خود رها کرده بودند. در نهایت و زیر فشار این همه سختی، او دیوانه شده و درنهایت در سال 1576 یا 78 جان سپرد.


   
  شماری از بازدیدکنندگان ارل باثول را در حال سواری در حیاط قلعه دیده‌اند و بسیاری حتی به گوش خود، صدای ضرباهنگ برخورد سم اسب‌ها را روی سنگفرش حیاط شنیده‌اند آقای براکنهاوس که به عنوان سلحشور دیوانه نیز شناخته می‌شود، دیگر زندانی معروفی این زندان است که مشخص نیست قبل یا بعد از زندانی شدن در این قلعه به مرض جنون گرفتار شده بود. همچنین مشخص نیست خاندان براکنهاوس دقیقا به کدام شاخه از خانواده‌های نجیب زاده دانمارکی تعلق دارد. اما به هر حال روح سلحشور ما نیز از جمله ارواح ساکن این قلعه است قلعه‌ی قرون وسطایی درگزهولم، با حضور صد روح، عنوان تسخیر شده‌ترین قلعه‌ی اروپا را یدک می‌کشد تا اینجا هر چه گفتیم از ارواح مردان معروف آن دوران بود، اما یکی از معروف‌ترین ارواح این قلعه زنی است که باز هم همچون بسیاری از موارد مشابه با نام بانوی سفید پوش شناخته می‌شود.

  بسیاری می‌گویند اسم او سلینا باولز و دختری از خانواده‌های اشراف زاده‌ی آن دوران بوده است سلینا عاشق فرد عامی شده و از او صاحب فرزندی می‌شود و پدرش بعد از اطلاع از این موضوع، دخترش را در میان یکی از دیوارهای سیاهچال‌ زندانی می‌کند. این تنها یک داستان بود، تا اینکه بعد از جنگ جهانی و حین تعمیرات قلعه در سال 1930 ، لوله‌کش‌ها اسکلتی پوشیده در لباسی سفید را در میان یک دیوار پیدا کردند و این گونه بود که داستان بانوی سفیدپوش رنگ واقعیت به خود گرفت بسیاری گفته‌اند که شب‌ها روح سلینا را حین گشت و گذار در گوشه و کنار قلعه دیده‌اند که گریان در جستجوی محبوبش به این سو و آن سو می‌رفته است.

  دیگر روح این قلعه بانوی خاکستر است، روح پیشخدمتی که زمانی در این قلعه مشغول کار بوده است. روزی او دچار دندان درد وحشتناکی شده و ارباب قلعه مرهمی برای تسکین به او می‌دهد. مدت کوتاهی بعد دخترک خدمتکار می‌میرد، اما روح سپاس‌گذار او باقی می‌ماند او راهروهای قلعه را در اختیار خود گرفته و به دنبال انجام هر کار خوبی است تا مراتب قدردانی و سپاس خود را نسبت به ارباب مهربانش نشان دهد در نهایت برای اکثریت فانی ساکن این قلعه جای بسی خوش شانسی است که هیچ کدام از صد روح گزارش داده شده‌ با یکدیگر و همزمان ظاهر نمی‌شوند به نظر می‌رسد اغلب این بانوی سفید پوش، خدمتکار مهربان و البته ارل باثول هستند که خود را به دفعات به بازدید کنندگان قلعه نشان داده و می‌دهند.

   

  ایجاد مقاله

  گزارش تخلف

  R

  مخفف Restricted-Under 17(رتبه R به معنی فیلم حاوی کلمات رکیک، خشونت، روابط جنسی و نمایش استعمال مواد مخدر و دخانیات است. )

  PG-13

  مخفف Parents Strongly Cautioned(فقط حاوی مقداری صحنه عشقی (جنسی) معمول و مواد مخدر و دخانیات می‌باشند. )

  NC-17

  مخفف No One 17 and Under Admitted به معنی هیچ شخص 17 سال و زیر 17 سال قادر به مشاهده این نوع نوشته ها نمی‌باشد، ممکن است نوشته حاوی مناظر واضح جنسی یا کلمات ناخوشایند یا زیاد یا تمام موارد باشد. درجه NC-17 بر این دلالت ندارد که نوشته مستهجن و ضد اخلاقی است.

  خانه
  دیدگاه

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.  ملاحظات کاربر گرامی در صورت توهین و اهانت به مقدسات و کاربران دیگر آی پی شما مسدود خواهد شد.
  دسته ها اسرار و رموز (جهان پنهان) اطلاعات عمومی (دانستنیها) ترسناک (اتفاقات ترسناک جهان) تسخیر شده گان (اجنه) مکان های ترسناک (اماکن عجیب)
  Foodforfox The Scary Website 2019 ©

  loading time : 0٫359 s