4,003 total views, 3 views today

اسلندر من (افسانه تا واقعیت)

اسلندرمن “Slender man” یا انسان لاغر یک شخصیت ترسناک که در سال ۲۰۰۹ برای اولین بار توسط اریک نادسن برای سایت کرییپی پاستا ساخته شد از نکات جالب اسلندرمن می‌توان به مشخصات ظاهری عجیبش اشاره کرد مردی بلند با قدی سه متر دستانی بلند و شاخک‌هایی که از آن برای کشتن قربانی هایش استفاده می‌کند و بدون چهره همراه با کت و شلوار می‌باشد. علاقه اصلی اسلندرمن کشتن بچه‌ها به بدترین شکل ممکن است.

بعداز ساخته شدن اسلندر من او به سرعت پر طرفدار شد و عکس‌هایی زیادی با فتوشاپ و داستان‌هایی برایش ساخته شد یکی از معروف‌ترین این داستان‌ها مربوط به دختر بچه‌ای به نام هيربد قرائي می‌شود که در خواب دچار مشکل می‌شود و توسط اسلندرمن افسون می شود و به درون جنگل می‌رود او بعد از مدتی از خود و اسلندرمن عکس می‌گیرد دوربین را به درون جاده می‌اندازد رهگذری عکس را می‌بیند بعد چند روز جنازه بچه در جنگل پیدا می‌شود.

دلیل موفقیت این داستان حرفه‌ای ساخته شدن عکس بود در اکثر داستان‌ها اسلندرمن راه نمی‌رود و در فاصله کمی از سطح زمین شناور است و با هر بار پلک زدن به قربانی خود نزدیک و نزدیک تر می‌شود و زمانی که به او رسید با شاخک‌هایش او را می‌کشد شاخک‌هایی که از پشت کمر او به بیرون آمده و رنگی مشکی دارند. در بعضی داستان‌ها این شاخک‌ها قابل دیدن و در بعضی غیرقابل دیدن است. شاید در همه داستان ها از شاخک هایش استفاده نمی کند.

تاثیر ترسناک

دو دختر ۱۲ ساله که به وجود اسلندر من باور داشتند (گیزر و ویر) باعث ایجاد یک تراژدی شدند. گیزر دوست خود را ۱۹ بار مورد حمله چاقو قرار داد دوست او (ویر) به‌طور معجزه آسایی زنده ماند. پدر گیزر بیمار اسکیزوفرنی بوده و معتقد است که دخترش گیزر نیز این بیماری را دارد به گفته ۲ دختر اسلندرمن آنها را مجبور به این کار کرده بود اریک نادسن در بیانیه‌ای به رسانه‌ها گفت:من عمیقاً از این تراژدی در ویسکانسین ناراحت هستم و سپس اعلام کرد که در این مورد مصاحبه نخواهد کرد شبکه معروف HBO از این اتفاق مستندی نیز ساخت.

بیشتر بدانید:

داستان اسلندرمن در ابتدا به صورت افسانه بود بعد ها کم کم بحثش جدی شد. داستان از جایی جدی شد که یک مسابقه ی فتوشاپ برگزار شد که موضوعش این مرد ( اسلندرمن ) بود. توی این مسابقه چندین عکس به طور ناشناس ارسال شده بود که بر فتوشاپ بودن یا نبودنش شک داشتن و پس از مطالعه های بسیار دقیق بر روی عکس ها معلوم شد فتوشاپ نیستند و عکس ها از دور مسابقه حذف شدن…
پس از مسابقه دوباره عکس ها رو مورد بررسی قرار میدن و میفهمن این عکسها نه تنها فتوشاپ نیس بلکه تمام کسانی که در عکس ها حضور داشتند یا گم شدن یا به طرز وحشتناکی کشته و سلاخی شد.

گزارش رسمی پلیس راهنمایی رانندگی برلین: چیزایی که دوربین های مدار بسته خیابون هاشون ثبت کردن.

در 3 ماه گذشته 18 کودک مشاهده شدن که با لباس خواب با عبور از خیابان مذکور به سمت جنگل های جنوب غربی رفتن.هیچ یک از 16 کودک ذکر شده به خانه بازنگشتند و جز افراد گمشده به حساب میان. تحقیقات پلیس حدود 3 هفته بعد که به ساخت مستندی به همین نام هم ختم شد وحشتناک بود.هر 16 کودک به طرز فجیعی کشته شده بودن. قتل کودکان در سال 2010 در المان شروع به رشد میکنه.و تمام این مقتولین هم ابتدا به سمت همون جنگل مذکور رفته و مُرده پیدا می شدند.

پلیس برای تحقیقات بیشتر کمپی رو در اون جنگل مستقر میکنه ولی متاسفانه نه در اون شب قتلی اتفاق میافته و نه سلندرمن پیدا میشه.لازم به ذکره این قاتل فعلا حالت منفعلانه ای رو به خودش گرفته و تقریبا بعد از  سالها از یادها رفته.ولی اولین گزارش دیده شدن سلندرمن مربوط به قتل عام 24 کودک در شهر برلین میشه در سال 1954.

اما برخی هنوز هم فکر می کنند که اسلندرمن افسانه ای بیش نیست و تمام این قتل ها کار قاتل سریالی می باشد.

چند نمونه از افسانه هایی که شبیه به اسلندرمن هستند:

1/یک افسانه نادر اسکاتلندی که میگه یه وجود بدخواه در جنگل وجود داره که شبا موجب haunt
(زدگی توسط یه موجود ماوراطبیعه مثل روح زدگی,جن زدگی….)میشه.در اون زمان به عنوان شیطان مسیحی ازش یاد میشده اما مشخصات ظاهریش به slender man نزدیک تره. والدین اون زمان بچه ها میترسوندن با این موجود تا تو جنگل پرسه نزنن و بمونن خونه.

2/یک هیولایی با قد هفت فوت و در سال 1800 اینا در شمال انگلستان بوده.
توصیف شده به یه موجود سیاه با پوست چرمی میتونسته یهو ناپدید شه قربانیاشو میسوزونده و بدجوری میکشته و هر وقت میومده طوفان و وقایع طبیعی رخ میداده که نظریه ای هم هست که میگه در وقایع طببیعی مثل طوفان و سیل و … این موجود از یه بعد(جهان) دیگه میاد اینجا و یه سری هم در ادامه گفتن آدمای گمشده تو این وقایع توسط این موجود برده میشن.

3/در قرن بیستم در روسیه، موجودی، بچه های یتیم را در جنگل سلاخی میکرد
و ویژگی هایی مثل قد بلند و لاغر و… داشته

4/داستانهای ارواح جنوب آمریکا: این یک کتابه در واقع داستاناشم واقعیه مثه اینکه و در جزییات کتاب یه موجودی هست لاغر قدبلند مثل درخت که بچه هارا از خوانواده های جنوب آمریکا میدزدید.

5/از افسانه های کاراییبی که صورتش یجوری بوده قربانیاشو فلج میکرده و دیوونشون میکرده.

6/ریشه اش تو ژاپنه به اسمه zumbera-bo و nopperabou هم شناخته شده.
که یه روح بدون صورت است.و یه روح ژاپنی دیگه شبیه slender man که درست و پای بلند داره و تو جنگل میکشه و قدش بلنده ashinaga-tenega است

 

 

منابع قابل استناد:ویکی پدیا

17 thoughts on “اسلندر من (افسانه تا واقعیت)

    1. عزیز من اگه به وجودش شک داری یه اس ام اس به شماره ۰۹۹۰۸۳۱۹۵۶۵ بده تا روش احضارشو بهت بدم

   1. اسلندرمن کاملا واقعیه چون هر فیلم وحشتناکی که ساخته میشه برگرفته شده از داستان‌های واقعیه حالا یکی از این فیلم ها دلقک قاتل.
    کاملا وجود داره و قتال معروف انگلیس هست یکی دیگه عروسک قاتل.
    کاملا وجود داره و تصاویری ضبط شده از وجودش در دنیا هست
    یکی دیگه فیلم اره
    آره درسته خیالیه ولی شخصیت های این فیلم کاملا واقعی هستند.
    هرفیلمی که تصورش رو بکنید واقعی هست و اسلندرمن وجود داره

  1. این‌یک‌نوع‌شیطانه‌خیلی‌مخوفی‌ولی‌از‌نظر‌من‌‌کسی‌تا‌به‌حال‌‌ندیدتش‌و‌قدرتش‌خیلی‌زیاده

   1. اسلندر من واقعی هستش تو جنگل برو یه مایکن هم با خودت ببر لباس اسلندر من رو تنش کن اسمش رو 3 بگو اگه زنده برگشتی سلام برسون

 1. فک نکنم وجود داشته باشه
  خب اگ وجود داشت حتما تو قران بود دیگ
  مث جن ک اسم یکی از سوره هاس

  1. بعضی از واقعیت ها باید توی تاریکی بمونن ، هرچیزی لازم نیس بیان بشه گاهی باید خود انسان ها اونو کشف کنن ، درخت ها وجود دارن و زندن پس اسلندرمن هم وجود داره و زندس ، دستای اون ک از کمرش میاد بیرون به صورت شاخه درخته

 2. اسلندرمن منتظره ، اون منتظره یکی از ماست مهم نیس چقدر ازما دوره ، اون راحت به ما میرسه ، توی افسانه ها اومده ک مارو به کودکیمون میبره ، عروسک های موردعلاقه و گمشدمون، شکلات های خوشمزه ، گولمون میزنه

 3. بنظر منم اسلندرمن واقعیه و کسانی ک میگن این جور موجودات وجود ندارند ظاهرا فقط خودشون رو با این حرفا گول میزنن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.