احضار: شیطان مرا وادار کرد

احضار: شیطان مرا وادار کرد

احضار: شیطان مرا وادار کرد

نویسنده: Jaber

دنبال کردن:

تعداد مقاله:1374

بیوگرافی: متولد 1374 هستم اهل گیلان، شهرستان آستانه اشرفیه، مدیر وبگاه غذا برای روباه. ترس حسی است مانند دیگر احساسات انسان، قصدم ساخت یک سایت ترسناک به معنای واقعی بود نه فقط به اسم. دوست داشتم چیزی بسازم که کاربر از بدو ورود غریبگی و ناشناخته بودن رو حس کنه و به نظر بنده چیزی که ناشناخته باشه ترسناک هم هست. امیدوارم تا اینجا به مقصدم نزدیک شده باشم.

درتاریخ : 2020-01-11
 • 85 بازدید
 • احضار: شیطان مرا وادار کرد

  احضار: شیطان مرا وادار کرد نام هشتمین و جدیدترین فیلم از مجموعه احضار است فیلمی در ژانر فراطبیعی به کارگردانی مایکل چاوز که مخاطبین کثیری را جذب خود کرده این فیلم که هم اکنون در دست ساخت قرار دارد دنباله ای برای فیلم احضار 2 از سوی کمپانی برادران وارنر در تاریخ 11 سپتامبر 2020 منتشر خواهد شد. از بازیگران آن می‌توان به ورا فارمیگا و پاتریک ویلسون اشاره کرد که باری دیگر در نقش اد و لورن وارن ظاهر شده‌اند.


   
  دومین قسمت از مجموعه فیلم های احضار سال 2016 به کارگردانی جیمز وان اکران شد. سال 2017 دنیا سینمایی احضار یک فیلم از مجموعه آنابل به نام آنابل: آفرینش را عرضه کرد و سال جاری هم شاهد اکران فیلم سینمایی ترسناک راهبه بودیم؛ فیلمی که منتقدان را راضی نکرد اما تماشاگران زیادی را به سالن ها کشاند.

  بر اساس اطلاعات درز کرده داستان احضار 3 مربوط به مردی است که در دادگاه به جرم قتل محاکمه می گردد اما ادعا می نماید با اراده و خواست خود دست به قتل نزده بلکه تحت تسخیر اجنه و شیاطین مجبور به این کار شده است. تعیین نیست که بخش عمده فیلم قرار است در سالن دادگاه بگذرد یا سالن دادگاه صرفا نقطه ای است که فیلم را به سوی فلاش بک های متعدد راهنمایی می نماید و مخاطب به وسیله فلاش بک در جریان داستان قرار خواهد گرفت.

  The Conjuring: The Devil Made Me Do It
   
  با این حال می توان فرضیه های از داستان این فیلم داشت همانطور که می دانید فیلمنامه های مجموعه احضار اکثرا از وقایع تاریخی رخ داده در جهان برگرفته می شود و احضار قسمت سوم از این قاعده استثنا نیست زمزمه می شود که داستان این فیلم درباره زندگی فردی به نام آرن جانسون خواهد بوذ که پیش تر درباره اتفاقات رخ داده برای این فرد چندین مطلب منتشر کرده بودیم اما مجددا مروری به این اتفاقات ترسناک می کنیم.

  وقایع رخداده برای خانواده گِلاتزِل

  در سال 1980 خانواده گِلاتزِل به خانه‌ای جدید در بروکفیلد، کانکتیکات نقل‌ مکان کردند اتفاقات شیطانی زمانی شروع شد که گلاتزل ها قصد تمیز و مرتب کردن خانه را داشتند پس از آن دیوید گلاتزل 11 ساله، رفتار‌های عجیب و ترسناکی از خود نشان داد و به زبان‌های مختلف که پیش از آن این زبان‌ها را بلد نبود با لحنی ترسناک صحبت می‌کرد و گاهی اوقات نیز در هوا معلق می‌شد دیوید درباره پیر مردی صحبت می کرد که او را تسخیر کرده است و تهدید می کند که اگر از خانه اش بیرون نروند روح دیوید را رها نخواهد کرد اگر چه خانواده ادعا کردند صدا های عجیب و غریبی را از اتاق زیر شیروانی شنیدند، اما هیچکس جز دیوید این پیرمرد را مشاهده نکرده بود.

  پس از اینکه حال دیوید بدتر شد خانواده به سراغ یک کشیش کاتولیک رفتند تا به انها کمک کند در نتیجه کشیش‌ دست‌ به‌ کار شد و مراسم جن‌گیری برای دیوید صورت گرفت، اما این مراسم نیز دردی از این نوجوان 11 ساله درمان نکرد و دیوید همچنان در تسخیر شیطان بود کشیش ناچارا رخداد ها را برای کلیسا شرح داد و کلیسا محققان ماورا الطبیعه اد و لورن وارن را برای بررسی موضوع به خانه گلاتزل ها فرستاد.


   
  لورن پس از ورود به خانه سایه های شیطان را در اطراف گلاتزل ها مشاهده می کند گلاتزل ها ادعا کردند که دیوید توسط فردی نامرئی مورد ضرب و شتم قرار گرفته و هر شب تشنج می کند پس از حضور وارن ها قضیه از این هم وخیم‌ تر شد و آرن جانسون نامزد خواهر دیوید، اشتباه بسیار وحشتناکی را انجام داد و شیطانی که دیوید را تسخیر کرده بود، تحریک کرد در اکتبر سال 1980 وارن ها به پلیس بروکفیلد تماس گرفته و درخواست کمک می کنند.

  وارن ها قبل از این اتفاق به ارن جانسون هشدار می داده بودند که دیوید را عصبانی نکند (هر چند این هشدار در سریال A Haunting که از رخداد های این خانه ساخته شده است نشان داده نمی شود). به صورت عجیبی رفتار های دیوید به ارن جانسون نیز سرایت کرده بود او از فردی که بسیار آرام و گوشه‌گیر بود، به فردی پرخاشگر تبدیل شد.

  در 16 فوریه 1981 ، جانسون از بیمارستان مرخص می شود زمانی که به خانه می رسد آلن بونو که صاحبخانه اش، بود را مشاهده کرد بونو که به تازگی از می خانه بازگشته بود در حالت مستی با جانسون درگیر می شود. آرن بدون مکث یک چاقو از جیب خود (5 اینچ) بیرون می آورد و چندین ضربه به آلن بونو وارد می کند چند ساعت بعد بونو می میرد اما در کمال تعجب آرن ادعا می‌کند که هیچ خاطره‌ای از این حادثه ندارد و چیزی یادش نمی‌آید. این اولین قتل در تاریخ بروکفیلد، کانکتیکات بود.


   
  روز بعد وارن ها به پلیس اطلاع دادند که آرن جانسون هیچ اختیاری در رفتارش ندارد پس از آن این موضوع رسانه ایی می شود محاکمه آرن جانسون در تاریخ 28 اکتبر 1981 برگزار شد همسر آرن سعی کرد تا قاضی دادگاه را راضی کند که جانسون توسط شیاطین تسخیر شده است اما هیئت منصفه موجودیت شیطان را توضیحی مناسبی برای ارتکاب قتل ندانست. جانسون به 10 تا 20 سال حبس محکوم شد، هر چند که پس از 5 سال آزاد گردید.

  تاثیر این اتفاق بر فرهنگ

  در سال 1983، جرالد شرت، با کمک لورن وارن، کتابی درباره این حادثه با عنوان شیطان در کانکتیکات منتشر کرد لورن اعلام کرد که سود حاصل از فروش این کتاب با خانواده گلاتزل تقسیم می شود منابع تایید کرده اند که دو هزار دلار برای نشر این کتاب به خانواده گلاتزل پرداخت شده است. با این که برخی افراد رخداد هایی که این خانواده از سر گذراندند را ساختگی و فریبکارانه توصیف کردند اما وارن ها رخدادن این حوادث را تایید کردند و اظهار نمودند که بجز آنها شش کشیش در ماجرا گلاتزل ها دخیل بودند.

  تنها اکران احضار 3 می تواند مشخص نماید که آیا این فیلم از زندگی آرن بوده یا خیر .

  دیدگاه

  2 thoughts on “احضار: شیطان مرا وادار کرد

  1. DARK DEVIL گفت:

   مطالبتون همیشه عالین من همیشه پست ها تون رو میخونم

   1. Jaber گفت:

    خیلی ممنون.

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.  ملاحظات کاربر گرامی در صورت توهین و اهانت به مقدسات و کاربران دیگر آی پی شما مسدود خواهد شد.
  دسته ها اطلاعات عمومی (دانستنیها) ترسناک (اتفاقات ترسناک جهان) تسخیر شده گان (اجنه) فیلم (فیلم هایی با محتوا ترسناک)
  Foodforfox The Scary Website 2020 ©

  loading time : 0٫294 s