402 total views, 1 views today

آمون (72 شیطان در کتاب کلید سلیمان)

کلید سلیمان یک کتاب سحر معروف است که به طور نادرست به سلیمان نبی نسبت داده می‌شود. احتمال زیاد این کتاب به قرن 14 و 15 ایتالیا باز می‌گردد و نمونه‌ای از سحر دوره رنسانس است در دوران رنسانس کتابهای سحر زیادی نوشته شد که اکثراً بر پایه متون قدیمی کابالایی یا کیمیاگری عربی بود.

چندین نسخه مختلف از این کتاب وجود دارد که دارای تفاوتهای کم یا زیادی با هم هستند اما بیشتر این نسخ در قرن 14 و 15 نوشته شدند یک نسخه یونانی این کتاب نیز از قرن 15 وجود دارد که نام آن کارهای سحر سلیمان است دو نسخه عبری این کتاب نیز در کتابخانه انگلستان نگهداری می‌شود که مربوط به قرن 16 و 17 است.

در این کتاب شیاطین خبیث (اجنه) که از آغاز خلقت بشر از آسمان به روی زمین سقوط کرده اند معرفی شده اند که تمامی آنها برای انسان مضر بود و هستند اینها همان شیاطینی هستند که به فرمان حضرت سلیمان به غل و زنجیر کشیده شده و پس از مرگ ایشان آزاد شده و تا به امروز با سپاه خود مشغول گمراه کردن انسان ها هستند.

هفتمین شیطان

آمون هفتمین شیطانی بود که توسط حضرت سلیمان به بند کشیده شد این شیطان بسیار بزرگ و قدرتمند (این شیطان جزء طبقه مستبدین شیاطین بشمار می رود) بوده و همان خدای شرق باستان می باشد نامهای دیگر او آمین، رادیوم و  خدای خورشید است در نقوش باستانی مصر او را بصورت مردی با سر پرنده نمایش داده اند البته آنچه که از آثار باستانی مشهود است این شیطان از زمان حضرت آدم بر روی زمین حضور داشته است در متون باستانی آمون بعنوان: الوهیم،نفیلیم، آنوناکی، انمدوراناکی (در تمدن سومر به عنوان خدای جاودانه) بود. البته در تمدن سومر با نامهای انکی ،انلیل و آنو او را می شناسند.

این شیطان با فریب و مکر بطرز ماهرانه ای توانسته است خود را در ذهن مردم عرب و بخصوص یهودیان ثبت کند در واقع آنچه که از اعمال آمون از آغاز سقوطش تا به امروز می توان فهمید آن است که این شیطان شیادیست بسیار توانا، این شیطان سری به مانند گرگ و یا پرنده با بدن مار دارد و شعله های آتش را از دهانش به بیرون استفراغ می شود بعضی وقتها به شکل انسانی با دندان سگ ظاهر می شود و یا مانند کلاغ سیاه.

او جنی است که از گذشته و آینده خبر می دهد و بین دوستان اختلاف و تفرقه می اندازد 40 سپاه از شیاطین تحت فرمان او خدمت می کنند.

 

منابع قابل استناد: کلید سلیمان

آمون (72 شیطان در کتاب کلید سلیمان)
5 (100%) 2 vote[s]
ایجاد مقاله

با ورود به بخش ایجاد مقاله قادر به ثبت و انتشار مطالب ترسناک خود خواهید بود (ضوابط سایت کاربر محور)

در صورتی که این مقاله را مخالف با قوانین جمهوری اسلامی می دانید به ما گزارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.